Hafta Sonları Sıkılmadan Vakit Geçirmek İçin İzlenebilecek En İyi Filmler


95
934 Paylaşım, 95 points

Hafta sonları pandemi nedeniyle uygulanan sokağa çıkma yasağı nedeniyle herkes evinde zaman geçirmek zorunda kalıyor. Bu süreçte keyifli vakit geçirmek isteyen birçok kişi, film izlemeyi tercih ediyor. Bu yazımızda Hafta Sonları Sıkılmadan Vakit Geçirmek İçin İzlenebilecek En İyi Filmler hakkında bilgi vereceğiz.

Hafta sonlarında ailece keyifli vakit geçirmenin en kolay yollarından birisi de film izlemektir. Hemen her türde etkileyici ve güzel filmlerden birisini seçerek güzel bir gün geçirmek oldukça kolay bir hale gelecektir.HAFTA SONLARI SIKILMADAN VAKİT GEÇİRMEK İÇİN İZLENEBİLECEK EN İYİ FİLMLER HANGİLERİDİR?

Hafta Sonları Sıkılmadan Vakit Geçirmek İçin İzlenebilecek En İyi Filmler şu şekilde sıralanır;

 • CESUR YÜREK (1995) – IMDB: 9,1
 • BAŞLANGIÇ (2010) – IMDB: 8,9
 • INTERSTELLAR (2014) – IMDB: 8,9
 • SCHİNDLER’ İN LİSTESİ (1993) – IMDB: 8,9
 • ER RYAN’ I KURTARMAK (1998) – IMDB: 8,8
 • TRUMAN SHOW (1998) – IMDB: 8,6
 • PARAZİT (2019) – IMDB: 8,5
 • HAMİLTON (2020) – IMDB: 8,4
 • JOKER (2019) – IMDB: 8,4
 • AVENGERS: ENDGAME (2019) – IMDB: 8,3
 • SİL BAŞTAN (2004) – IMDB: 8,3
 • ÇÖKÜŞ (2004) – IMDB: 8,3
 • SOYSUZLAR ÇETESİ (2009) – IMDB: 8,3
 • SALAK İLE AVANAK (1994) – IMDB: 8,3
 • DANGAL (2016) – IMDB: 8,3
 • 1917 (2019) – IMDB: 8,2
 • YETİMHANE (2007) – IMDB: 8,1
 • LOGAN: WOLVERİNE (2017) – IMDB: 8,1
 • ASFALTIN KRALLARI (2019) – IMDB: 8,1
 • SAKSI OLMANIN FAYDALARI (2012) – IMDB: 8,0

CESUR YÜREK FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Cesur Yürek filmi, hafta sonları sıkılmadan izlenebilecek filmlerden birisidir. Filmde,  İngiliz egemenliğinde olan İskoçların yaşadıkları zulüm sırasında ailesi ile çok mutlu bir hayat süren William isimli İskoç’un eşinin İngilizler tarafından öldürülmesinin ardından hayatının mahvolması ve intikam almak için amansız bir savaşa girmesi konu edilmektedir.

BAŞLANGIÇ FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Başlangıç filmi, hafta sonları sıkılmadan izlenebilecek filmlerden birisidir. Filmde, insanların rüyada olduğu zamanlarda zihinlerine girebilen ve onların en gizli sırlarını öğrenen bir hırsızın elindeki her şeyi kaybetmesi sonrasında hayatta kalma mücadelesi vermek için son ve zor bir hırsızlık olayına girmesi konu edilmektedir.

INTERSTELLAR FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Interstellar filmi, hafta sonları sıkılmadan izlenebilecek filmlerden birisidir. Filmde, teknik bilgisi ve becerisi konusunda oldukça başarılı olan Cooper isimli karakterin çocuklarının güvenliğini sağlayacak güvenli bir hayat ile insanlığın güvenini sağlayacak zorlu bir iş arasında kalması ve doğru kararı verme mücadelesi konu edilmektedir.

SCHİNDLER’ İN LİSTESİ FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Schindler’in Listesi filmi, hafta sonları sıkılmadan izlenebilecek filmlerden birisidir. Filmde, 2. Dünya Savaşı sırasında Alman Nazi’sinin elinde olan ve ölümle yüz yüze bulunan Yahudileri kurtarmak için Polunya’ da bir fabrika kuran ve 1100 Yahudiyi kurtaran Oskar Schindler’in hikayesi konu edilmektedir.

ER RYAN’ I KURTARMAK FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Er Ryan’ ı Kurtarma filmi, hafta sonları sıkılmadan izlenebilecek filmlerden birisidir. Filmde, savaşa gönderdiği 4 oğlundan 3 tanesinin ölüm haberini alan bir annenin hayatta kalan son oğlunu korumak için Amerikan ordusundan yardım istemesi ve ordunun sağ kalan tek oğlunu bulmak için verdiği zorlu mücadele konu edilmektedir.

TRUMAN SHOW FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Truman Show filmi, hafta sonları sıkılmadan izlenebilecek filmlerden birisidir. Filmde, Dünyanın en güzel adasında yaşayan ve çok güzel bir hayatı olan Truman’ ın bir gün bazı gariplikleri fark etmesi ve ardından yaşadığı hayatın tamamen gerçek dışı bir Show programı olduğunu anlaması konu edilmektedir.

PARAZİT FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Parazit filmi, hafta sonları sıkılmadan izlenebilecek filmlerden birisidir. Filmde, soylu bir aile olarak bilinen Park ailesi ile sokak zekası yönünden zengin ancak maddi açıdan zenginliği bulunmayan Kim ailesi ile yollarının kesişmesi ve ardından yaşanan gerilim dolu olaylar konu edilmektedir.

HAMİLTON FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Hamilton filmi, hafta sonları sıkılmadan izlenebilecek filmlerden birisidir. Filmde, 11 yaşındayken annesini kaybeden ve babası tarafından terk edilmiş Alex’ in büyümesi ve avukat olduktan sonra New York’ a gelerek burada en büyük bankanın kurucusu olmasının hikayesi konu edilmektedir.

JOKER FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Joker filmi, hafta sonları sıkılmadan izlenebilecek filmlerden birisidir. Filmde, toplum tarafından hiç sevilmeyen başarısız bir komedyen olan Arthur’ un gündüzleri geçimini sağlamak için palyaçoluk yapmasının ardından geceleri ise bambaşka bir maskeye bürünmesi ve yaşadığı zorbalıklar yüzünden yavaş yavaş kötü biri olmaya başlayarak Joker karakterine bürünmesi konu edilmektedir.

AVANGERS: ENDGAME FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Avangers: Endgame filmi, hafta sonları sıkılmadan izlenebilecek filmlerden birisidir. Filmde, serinin önceki filmlerindeki birçok kahramanın küle dönüşmesi ve Thanos’ un sonsuzluk eldivenini ele geçirmesinin ardından bir uzay gemisi içerisinde uzay boşluğuna sürüklenen Avangers kahramanlarının buradan kurtularak dünyayı yeniden umutlu bir yer haline çevirmeye çalışmaları konu edilmektedir.

SİL BAŞTAN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Sil Baştan filmi, hafta sonları sıkılmadan izlenebilecek filmlerden birisidir. Filmde, şiddetli bir kavga sonrasında bir deneye katılarak kendisi ile ilgili tüm anılarını sildiren sevgilisinin ardından aynı deneye katılmaya karar veren ancak deney sırasında mutlu günlerini hatırladıkça sevgilisine olan aşkı yenide büyüyen bir adamın sevgilisi ile bir araya gelme hikayesi konu edilmektedir.

ÇÖKÜŞ FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Çöküş filmi, hafta sonları sıkılmadan izlenebilecek filmlerden birisidir. Filmde, Almanya Nazi’ sinin lideri Adolf Hitler’ in yaşadığı şaşalı günlerin sonrasında çöküşe geçmesi ve içerisinde kaldığı bu durumdan kendisini ve çevresindekileri kurtarmak için yaptıkları konu edilmektedir.

SOYSUZLAR ÇETESİNİN KONUSU NEDİR?

Soysuzlar Çetesi filmi, hafta sonları sıkılmadan izlenebilecek filmlerden birisidir. Filmde, Alman ve Yahudi çeteleri arasında kalmış bir teğmen olan Aldo’ nun herkesin kaderini bir sinema salonu etrafında şekillendirmek zorunda kalması ve yaşanan olaylar konu edilmektedir.

SALAK İLE AVANAK FİLMİNİN KONUDU NEDİR?

Salak ile Avanak filmi, hafta sonları sıkılmadan izlenebilecek filmlerden birisidir. Filmde, dağınık ve sorumsuz oldukları için sürekli başlarına iş alan iki yakın arkadaşın yanında çalıştıkları zengin bir kadının kocasını fidyecilerden kurtarmak için bıraktığı bir çanta dolusu parayı geri kadına getirmek için almaları ve sonrasında yaşanan komik olaylar konu edilmektedir.

DANGALFİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Dangal filmi, hafta sonları sıkılmadan izlenebilecek filmlerden birisidir. Filmde, güreş eğitmeni olan bir adamın bir erkek evlat sahibi olamaması sonrasında iki kızını güreşçi yapmak için verdiği zorlu mücadele ve kızlarının bu mücadele sonrasında dünya şampiyonluğuna uzana hikayesi konu edilmektedir.

1917 FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

1917 filmi, hafta sonları sıkılmadan izlenebilecek filmlerden birisidir. Filmde, Birinci Dünya Savaşı sırasında askerlerin hayatı için oldukça önemli bir mesajı iletmek görevini üstlenmiş olan iki askerin verdikleri oldukça zorlu mücadele konu edilmektedir.

YETİMHANE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Yetimhane filmi, hafta sonları sıkılmadan izlenebilecek filmlerden birisidir. Filmde, çocukluğunun en güzel yıllarını deniz kenarındaki bir yetimhanede geçiren Laura isimli küçük bir kızın büyüyüp evlendikten sonra eşi ve çocuğu ile yeniden yetimhaneye gelerek canlandırmak istemesi sırasında oğlunun görünmeyen çocuklar ile arkadaşlık etmeye başlamasıyla birlikte yıllar önceki korkularını yaşaması konu edilmektedir.

LOGAN: WOLVERİNE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Logan: Wolverine filmi, hafta sonları sıkılmadan izlenebilecek filmlerden birisidir. Filmde, artık yaşlanmış ve yorgun düşmüş olan Wolverine’ in Meksika sınırlarında bir yerde gizlenmesinin mutant bir gencin gelmesi ile bozulması ve ardından yaşanan aksiyon dolu mücadele konu edilmektedir.

ASFALTIN KRALLARI FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Asfaltın Kralları filmi, hafta sonları sıkılmadan izlenebilecek filmlerden birisidir. Filmde, Dünya Şampiyonası’nda birinci olmak için Amerikalı bir mühendis gruptan yardım isteyen Henry Ford ve Lee Lacocca ikilisinin yarışmak için verdikleri mücadele konu edilmektedir.

SAKSI OLMANIN FAYDALARI FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Saksı Olmanın Faydaları filmi, hafta sonları sıkılmadan izlenebilecek filmlerden birisidir. Filmde, içine kapanık dünyasında yalnız yaşayan ve arkadaşları tarafından sürekli küçük düşürülen Charlie’ nin intihar etmesi ve kurtulmasının ardından başladığı yeni okulunda Sam ve Patrick kardeşleri ile tanışması sonrasında hem dostluk hem de aşkı tatması konu edilmektedir.

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

95
934 Paylaşım, 95 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
72
Şaşkın
Başarısız Başarısız
36
Başarısız
Komik Komik
24
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
72
Helal Olsun!
lol lol
108
lol
Aşk Aşk
96
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
72
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
36
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir