Hacamat Nedir, Hacamat Yaptırmanın Sağlığa Faydaları Nelerdir?


82
805 Paylaşım, 82 points

Hacamat özellikle son yıllarda sıklıkla tercih edilen doğal bir tedavi yöntemidir. Birçok hastalığa iyi geldiği ve çok faydalı olduğu bilinen bu yöntem, yüzyıllardır kullanılmaktadır. Bu yazımızda Hacamat Nedir? Hacamat Yaptırmanın Sağlığa Faydaları Nelerdir? Sorularına cevap vereceğiz.

Hacamat, vücutta bulunan ve hastalığa neden olan kanın vücuttan alınması yolu ile şifa veren bir doğal tedavi yöntemidir. Son yıllarda sıklıkla duyduğumuz bu tedavi yöntemi birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.HACAMAT NEDİR?

Hacamat, ilk kez Mısırlılar tarafından kullanılmaya başlayan ve vücuttaki kirli kanın dışarı atılması şeklinde uygulanan bir tedavi yöntemidir. Hacamat yaparken deri bir neşter yardımı ile hafif şekilde çizilerek vakumlu aparatları yardımı ile bu çiziklerden kirli kanın vücut dışına çıkartılması sağlanmaktadır.

Hacamat yaptırmak isteyenlerin mutlaka bu işin uzmanına gitmesi gerekmektedir. Hacamatın temiz ve sağlıklı bir ortamda yapılması önemlidir. Bu nedenle hacamat yaptırmak isteyen kişilerin öncelikle iyi bir araştırma yapması gerekmektedir.

HACAMAT NASIL YAPILIR?

Hacamat nasıl yapılır? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

 • Hacamat yapılacak kişi işlemi yaptıracağı bölgede yer alan kıyafetlerini çıkartmalıdır ve uzanmalıdır.
 • Hacamat yapılacak yer steril bir bez ile temizlendikten sonra kuruması beklenmelidir.
 • Bölgenin kuruması sonrasında kupaların konulacağı yerler belirlenmelidir.
 • Yerlerin belirlenmesi sonrasında bu bölgelere bir neşter yardımı ile deri üzerine hafif çizikler atılmalıdır. Çizik atılan bölgeye kupalar oturtularak vakum yapılmalı ve kirli kanın dışarı çıkması sağlanmalıdır.
 • Hacamat işlemi ortalama 7 – 10 dakika arası sürmektedir.

HACAMAT YAPTIRMANIN SAĞLIĞA FAYDALARI NELERDİR?

Hacamat Yaptırmanın Sağlığa Faydaları şu şekilde sıralanır;

 • Toksinleri temizler
 • Stresi yok eder
 • Ağrıları azaltır
 • Kansızlığı ortadan kaldırır
 • Hastalıkların tedavisinde kullanılır
 • Refleksleri geliştirir
 • Kadın hastalıklarının etkisini azaltır
 • Sigarayı bırakmaya yardımcı olur
 • Psikolojiyi düzeltir
 • Karaciğer hastalıklarını engeller
 • Sara hastalığına iyi gelir
 • Gözlerin daha iyi görmesini sağlar
 • Rahatlamaya yardımcı olur
 • Beyin fonksiyonlarını canlandırır
 • Hastalıkların önüne geçer
 • Enerji verir
 • Diş hastalıklarına iyi gelir
 • Zayıflamış organlara yardımcı olur
 • Kas erimesini önler
 • Varisleri tedavi eder

HACAMAT TOKSİNLERİ TEMİZLER

Hacamat toksinleri temizler. Hacamat işlemi kan içerisinde bulunan toksinlerin ve zehirli atıkların temizlenmesini sağlamaktadır. Bu sayede cilt ve deri hastalıklarının tedavisi mümkündür. Hacamat sonrası kan daha stabil bir halde vücutta gezmeye başlamaktadır.

HACAMAT STRESİ YOK EDER

Hacamat stresi yok eder. Hacamat işlemi sonrasında vücutta rahatlamak söz konusu olmaktadır. Stresi azaltma özelliğine sahip olan hacamat, kişinin sinirlenmesini de engelleme özelliği ile dikkat çekmektedir.

HACAMAT AĞRILARI AZALTIR

Hacamat ağrıları azaltır. Hacamat işlemi sırasında kişide bulunan nezle ve grip gibi hastalıkların etkisi en düşük seviyeye inmektedir. Kronik baş ağrılarının dindirilmesi konusunda da oldukça etkili olan hacamat, uykusuzluğa da iyi gelmektedir.

HACAMAT KANSIZLIĞI ORTADAN KALDIRIR

Hacamat kansızlığı ortadan kaldırır. Hacamat işlemi sırasında kan yapımı uyarıldığı için anemi gibi sorunlarla uğraşan kişiler bu sıkıntılarından kolay bir şekilde kurtulabilmektedir. Hacamat sayesinde kansızlığın yok olması mümkündür.

HACAMAT HASTALIKLARIN TEDAVİSİNDE KULLANILIR

Hacamat hastalıkların tedavisinde kullanılır. Hacamat sayesinde astım, pnömoni ve agnina pektorisi gibi birçok hastalığın tedavisi mümkündür. Bu tür kronikleşen hastalıklarda ilaç kullanımı hacamat sayesinde çok daha azalmaktadır.

HACAMAT REFLEKSLERİ GELİŞTİRİR

Hacamat refleksleri geliştirir. Hacamat sayesinde vücudun uyarılara verdiği ani tepkilerde gelişmeler meydana gelmektedir. Refleksin gelişmesi sayesinde kişi kendisini çok daha atik ve dinamik hissetmeye başlayacaktır.

HACAMAT KADIN HASTALIKLARININ ETKİSİNİ AZALTIR

Hacamat kadın hastalıklarının etkisini azaltır. Kadınların yaşadıkları adet sancısı ve adet dönemi rahatsızlıklarının en az seviyeye indirilmesini sağlayan hacamat, bu dönemlerde kadınların rahatlamasını ve sancısının azalmasını sağlamaktadır.

HACAMAT SİGARAYI BIRAKMAYA YARDIMCI OLUR

Hacamat sigarayı bırakmaya yardımcı olur. Hacamatın en önemli özelliklerinden birisi de sigaranın etkilerini azaltmasıdır. Hacamat yaptıran birçok kişi, sigara tiryakiliğinden kurtulmaktadır. Vücuda nikotin veren hacamat sayesinde bağımlılık ortadan kalkmaktadır.

HACAMAT PSİKOLOJİYİ DÜZELTİR

Hacamat psikolojiyi düzeltir. Depresyonda olan ve kendisini kötü hisseden kişiler hacamat sayesinde kısa sürede eski hallerine dönebilmektedir. Hacamat, kişinin hayata daha pozitif şekilde bakmasını sağlamaktadır.

HACAMAT KARACİĞER HASTALIKLARININ OLUŞMASINI ENGELLER

Hacamat karaciğer hastalıklarının oluşmasını engeller. Hacamat sayesinde damarlardaki kan akışı daha da hızlanmaktadır. Bu hızlanma hastalıkların vücuda hasar vermesini engellemesinin yanı sıra kişinin kendisini çok daha genç hissetmesine yardımcı olmaktadır.

HACAMAT SARA HASTALIĞINA İYİ GELİR

Hacamat sara hastalığına iyi gelir. Hacamat yaptıran kişilerde epilepsi nöbetinin oluşması engellenirken oluşan nöbetlerin şiddetinin de azalması mümkün olmaktadır. Hacamat aynı zamanda baş dönmesi ve mide bulantısı gibi rahatsızlıkların tedavisinde de etkilidir.

HACAMAT GÖZLERİN DAHA İYİ GÖRMESİNİ SAĞLAR

Hacamat gözlerin daha iyi görmesini sağlar. Yaş ilerledikçe görme yeteneğinin azalması durumunda hacamat yaptıran kişilerin gözleri eski canlılığını kazanır ve görme kabiliyetlerinin artması mümkün hale gelmektedir.

HACAMAT RAHATLAMAYA YARDIMCI OLUR

Hacamat rahatlamaya yardımcı olur. Hacamat yaptıran kişilerde detoks etkisi meydana gelmektedir. Bu da kişinin psikolojik olarak rahatlamasını sağlamaktadır. Hacamat yaptıran kişiler kendisini rahatlamış ve yorgunluğu azalmış hissetmektedir.

HACAMAT BEYİN FONKSİYONLARINI CANLANDIRIR

Hacamat beyin fonksiyonlarını canlandırır. Hacamat yaptıran kişilerde beyin daha etkili şekilde çalışmaya başlamaktadır. Unutkanlık ve dikkat eksikliği gibi sorunların yanı sıra baş ağrısı problemlerinin de tedavisine yardımcı olan hacamat, çocukların gelişimine de fayda sağlamaktadır.

HACAMAT HASTALIKLARIN ÖNÜNE GEÇER

Hacamat hastalıkların önüne geçer. Kişinin ileride yaşayabileceği büyük sorunların önüne geçilmesini sağlayan hacamat, kronik hastalıklara karşı vücudu korumaya almaktadır. Bununla birlikte iç organlarının stabil çalışmasını da hacamat sağlamaktadır.

HACAMAT ENERJİ VERİR

Hacamat enerji verir. Hacamat yaptıran kişilerde uyuşukluğun ve tembelliğin ortadan kalkmasını sağlarken daha enerjik olması da sağlamaktadır. Hacamat yaptıran kişiler hayattan daha fazla zevk alanın yanı sıra vücudun yenilenmesini de sağlar.

HACAMAT DİŞ HASTALIKLARINA İYİ GELİR

Hacamat diş hastalıklarına iyi gelir. Diş hastalıkları ile uğraşan kişilerin yaptıracağı hacamat, ağrılarının kesilmesini sağlamaktadır. Hacamat sayesinde hem diş ve diş eti hastalıklarının iyileşmesi hem de dişlerin daha parlak görünmesi mümkün olmaktadır.

HACAMAT ZAYIFLAMIŞ ORGANLARA YARDIMCI OLUR

Hacamat zayıflamış organlara yardımcı olur. Hacamat yaptıran kişiler zayıflamış ve işlevini yerine getiremeyen organların kendilerini toplamasını sağlamaktadır. Örneğin iltihabı atamayan bir vücuda sahip olan kişiler, hacamat sayesine bu iltihabı kolayca vücutlarından atabilmektedir.

HACAMAT KAS ERİMESİNİ ÖNLER

Hacamat kas erimesini önler. Kas ve eklemleri olumlu yönde etkileyen hacamat, kas erimesi ve zayıflaması durumlarında ağrının giderilmesini sağlayarak kişinin kendisini daha iyi hissetmesine yardımcı olmaktadır.

HACAMAT VARİSLERİN GEÇMESİNİ SAĞLAR

Hacamat varislerin geçmesini sağlar. Pıhtıların doğal olarak erimesini sağlayan hacamat, varis problemlerinin tedavisi konusunda etkilidir. Özellikle yaşlı kadınlarda görülen varis, hacamat sayesinde tamamen ortadan kalkabilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

82
805 Paylaşım, 82 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
36
Şaşkın
Başarısız Başarısız
120
Başarısız
Komik Komik
108
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
36
Helal Olsun!
lol lol
72
lol
Aşk Aşk
61
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
36
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
120
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir