Hac ve Umre Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?


62
604 Paylaşım, 62 points

Günümüz şartları ne yazık ki birçok kişinin Hacca gitme hayalini gerçekleştirmesine engel olmaktadır. Hacca giderek dini görevini yerine getirmek isteyen kişiler, artık banka kredileri ile bu hayallerini gerçekleştirmektedir. Birçok banka, Hac ve Umre Kredisi sunmaktadır. Bu yazımızda Hac ve Umre kredisi sunan bankalar hakkında bilgi vereceğiz.

HAC VE UMRE KREDİSİ NEDİR?

Hac ve Umre kredisi, hacca gitmek isteyen ancak maddi imkanları yeterli olmayan kişilerin bu görevlerini yerine getirmeleri ve ödemeyi taksitler halinde yapmalarını sağlamak amacı ile sunulan bir hizmettir. Hac ve umre kredisi faizsiz olarak hazırlanmaktadır. Faizsiz olmasının temel nedeni, dini anlamda faizle iş yapmanın caiz olmamasıdır.HAC VE UMRE KREDİSİ ALMA ŞARTLARI NELERDİR?

Hac ve umre kredisi almak isteyen kişilerin belirlenmiş olan şartlara uygun olması gerekmektedir. Hac ve umre kredisi şartları şu şekilde sıralanabilir;

 • Kredisi kullanacak kişinin 18 yaşından büyük olması
 • İstenilen evrakların eksiksiz şekilde teslim edilmiş olması
 • Evrakların hazırlanmasının ardından kredi alınacak banka şubesine teslim edilmiş olması
 • Gelir durumunun uygun olması

HAC VE UMRE KREDİSİ İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

Hac ve umre kredisi almak için gerekli şartlara uygun olan kişilerin bazı belgeleri hazırlaması gerekmektedir. Hac ve umre kredisi için gerekli belgeler şu şekilde sıralanabilir;

 • Müftülükten alınacak Hac ve umre ön kayıt belgesi
 • Kredi başvurusu yapacak kişiye ait gelir belgesi
 • Kredi başvurusu yapacak kişinin nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
 • Diyanet İşleri Başkanlığı onaylı Hac firmasının faturası
 • Gerekli görülmesi halinde ek belgeler
 • Gerekli görülmesi halinde kefil

HAC VE UMRE KREDİSİ VEREN BANKALAR HANGİLERİDİR?

Hac ve umre kredisi veren birçok banka bulunmaktadır. Bu banklar, faizsiz olarak hazırladıkları krediler sayesinde müşterilerinin hac görevlerini kolaylıkla yerine getirmelerini sağlamaktadır. Hac ve umre kredisi veren bankalar şunlardır;

 • Albaraka Türk Bankası Hac Ve Umre Kredisi
 • Kuveyt Türk Hac Ve Umre Kredisi
 • Ziraat Bankası Hac Ve Umre Kredisi
 • Türkiye Finans Bankası Hac Ve Umre Kredisi
 • Halk Bankası Hac Ve Umre Kredisi

ALBARAKA TÜRK HAC VE UMRE KREDİSİ NASIL ALINIR?

Albaraka Türk hac ve umre kredisi fırsatından yararlanmak için öncelikle gerekli belgelerin hazırlanmış olması gerekmektedir. Belgelerin hazırlanmasının ardından en yakın şube üzerinden hac ve umre kredisi başvurusu yapılabilecektir. Albaraka Türk hac ve umre kredisi, en fazla 48 ay vadeli olarak %3,30 kar oranı ile sunulmaktadır.

KUVEYT TÜRK HAC VE UMRE KREDİSİ NASIL ALINIR?

Kuveyt Türk hac ve umre kredisi fırsatından yararlanmak için gerekli belgeler ile en yakın şubeye başvuruda bulunmak gerekmektedir. Kuveyt Türk, en fazla 36 ay vadeli olarak kredi fırsatı sunmaktadır. 24 aya kadar kredi alımlarında %0,89 kar payı uygulanmaktadır. Daha yüksek vadelerde ise kar payı %0,99 olarak belirlenmiştir.

ZİRAAT BANKASI HAC VE UMRE KREDİSİ NASIL ALINIR?

Ziraat Bankası hac ve umre kredisi fırsatından yararlanmak için gerekli belgeler hazırlanarak en yakın şubeye başvuruda bulunmak gerekmektedir. Ziraat Bankası üzerinden en fazla 36 ay vadeli olarak kredi almak mümkündür. Ödeme planı, krediyi alan kişinin ekonomik durumuna göre belirlenmektedir.

TÜRKİYE FİNANS BANKASI HAC VE UMRE KREDİSİ NASIL ALINIR?

Türkiye Finans Bankası hac ve umre kredisi fırsatından yararlanmak için gerekli belgeler hazırlanarak en yakın şubeye başvuruda bulunmak gerekmektedir. Türkiye Finans Bankası üzerinden en fazla 36 ay vadeli kredi çekmek mümkündür. Hac ve umre kredi kar payı %1,39 olarak belirlenmiştir.

HALK BANKASI HAC VE UMRE KREDİSİ NASIL ALINIR?

Halk Bankası hac ve umre kredisi fırsatından yararlanmak için gerekli belgeler ile birlikte en yakın şubeye başvuruda bulunmak gerekmektedir. Halk Bankası, en fazla 4 ay vadeli kredi fırsatı sunmaktadır. Hac ve umre için kredi alan kişilerin 4 ay içerisinde krediyi ödemesi gerekmektedir.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

62
604 Paylaşım, 62 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
108
Şaşkın
Başarısız Başarısız
72
Başarısız
Komik Komik
60
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
108
Helal Olsun!
lol lol
24
lol
Aşk Aşk
12
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
108
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
72
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir