Güzel Kazanç Getiren İş Fikirleri


51
494 Paylaşım, 51 points

Günümüzde karlı, yeni bir işe sahip olmak için çok büyük sermayelere ve ciddi yatırımlara her zaman ihtiyaç olmuyor. Bu konuda düşük sermaye ile yapılabilecek çok sayıda iş var. Ayrıca bazı iş alanlarında ortaya hiçbir sermaye koymadan da başarılı atılımlar yapılabiliyor. Yeni iş fikirlerine ihtiyacı olanların en verimli iş fikirleri hakkında biraz bilgi sahibi olması yeterli.

Çiğ Köfteci Bayiliği Açmak

Geleneksel mutfağımızın vazgeçilmez bir parçası olan çiğ köfte, son dönemlerde hemen her sokakta mevcut bulunan dükkanlarla oldukça yaygınlaştı. Çiğ köfte bayiliği veren firmaların artması da yeni iş fikirleri için bir fırsat sunuyor. Bu tür bir dükkan açmak için genellikle 10.000 veya 15.000 TL civarındaki bir sermaye yeterli olabiliyor. Bu fiyat, bayilik veren firmanın talebine göre değişkenlik gösteriyor. Üstelik bayilik alındıktan sonra yeni açılan dükkana ait reklam ve tanıtım çalışmaları, dükkanın dizayn edilmesi gibi konular çoğu zaman firma tarafından karşılandığı için, garantili bir iş elde etmek oldukça kolay bir hale gelmekte. Ancak her işte olduğu gibi çiğ köfte bayiliği açmanın da olumlu ve olumsuz yanları göze alınmalıdır.

Bu işin olumlu tarafları;  • Çiğ köftenin hemen herkes tarafından sevilmesi ve bu nedenle talebin iyi olması.
  • Bir bayilik alınarak, bilinen bir firmanın adı altında bu işe başlamanın güvenilir olmasıdır.

Bu işin olumsuz yanlarına gelince;

  • Dükkan kiralarının bazı bölgelerde yüksek olması.
  • Yeterli bir müşteri kitlesine ulaşmak için belli bir zamana ihtiyaç duyulmasıdır. Fakat sabırlı ve özenli bir çalışma ile kısa zamanda bu işte istenilen seviyeye gelmek çok kolaydır.

Grafikerlik Yapmak

Günümüzde sermayesiz iş fikirleri arasında insanların sahip olduğu yeteneklerini kullanmaları önemli bir yere sahip. Çağımızda internet sitelerinin artması ve bu sitelerde etkili grafik tasarımlara ihtiyaç duyulması, grafikerlerin çalışma alanlarını arttırıyor. Eğer bu tür bir uzmanlık alanınız varsa, bunu kendiniz için bir internet sitesi kurarak ve bazı sosyal medya hesaplarını bu siteye bağlayıp, adınızı daha fazla duyurarak işe başlayabilirsiniz. Hatta açtığınız internet sitesinde daha önce konu hakkında yaptığınız çalışmaların başarılı örneklerini yayınlamak, bu alana ne denli hakim olduğunuzu ve iyi işler çıkardığınızı insanlara kanıtlamanın bir yoludur. Bu sayede grafik tasarımına ihtiyacı olan müşteriler size ulaşabilir ve siz de bu alanda hizmet vererek para kazanabilirsiniz.

Bu işin olumlu yanları:

  • Bir ofis bile kiralamaya gerek kalmadan evinizden çalışma şansı elde etmektir.
  • Bu alanda çalışarak, yeteneklerinizi geliştirebilir ve belli bir seviyeye ulaştıktan sonra kendi şirketinizi kuracak hem maddi hem de yetenek yönünden donanıma sahip olabilirsiniz.

Ancak bu işin olumsuz yanları da elbette var. Buna göre;

  • Kendinize bir site açarak çalışmalarınızı duyurmanız hemen gerçekleşmez. Belli bir kitleye erişmek için sitenizi ve sosyal medya hesaplarınızı sürekli güncel tutmalı, sabırla beklemelisiniz.
  • Her zaman standart bir geliriniz olmayacaktır. Dönem dönem müşterileriniz artıp, iş yetiştirmekte zorlanabilir, buna karşılık bazı zamanlarda hiç iş alamayabilirsiniz.

Takı Tasarımı Yapmak

Takı tasarımı yapmak, ek iş fikirleri içinde değerli bir yere sahiptir. Bu takıların malzemeleri için ilk etapta 150-200 TL bile harcamak size yetecektir. Takı malzemelerinin ucuz olması ve konu hakkında satış yapmanıza yardım edecek Instagram gibi bir sosyal medya platformuna sahip olmak, işinizi kolaylaştıracak.

Bu işin olumlu tarafı:

  • Kısa zamanda belli bir müşteri kitlesi yakalayabilirsiniz.

Olumsuz tarafı ise:

  • Takılarınızı satmak için Instagram profilini sürekli güncel tutmak, yeni ve kaliteli fotoğraflar yayınlamak hayli zamanınızı alabilir.

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

51
494 Paylaşım, 51 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
24
Şaşkın
Başarısız Başarısız
108
Başarısız
Komik Komik
96
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
24
Helal Olsun!
lol lol
60
lol
Aşk Aşk
48
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
24
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
108
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir