Güneş Lekelerine Doğal ve Bitkisel Çözüm Yöntemleri


72
704 Paylaşım, 72 points

Güneş lekeleri özellikle yaz aylarında sıklıkla ortaya çıkmakla birlikte birçok kişide görüntü itibariyle rahatsızlık hissi vermektedir. Güneş lekelerinden kurtulmak için doğal ve bitkisel yöntemler kullanılabilir. Bu yazımızda Güneş Lekelerine Doğal ve Bitkisel Çözüm Yöntemleri hakkında bilgi vereceğiz.

Yaz aylarında güneşin etkisi ile birçok insanın yüzünde güneş lekeleri meydana gelmektedir. Kötü bir görüntüye neden olan güneş lekelerinden kurtulmak için hazırlanmış ürünleri kullanmanın yanı sıra pek çok kişi kimyasallardan uzak durarak doğal ve bitkisel yöntemleri tercih etmektedir.GÜNEŞ LEKELERİNE DOĞAL VE BİTKİSEL ÇÖZÜM YÖNTEMLERİ NELERDİR?

Güneş Lekelerine Doğal ve Bitkisel Çözüm Yöntemleri şu şekilde sıralanıyor;

  • Limon suyu
  • Elma sirkesi
  • Yaban mersini
  • E vitamini
  • Aloe vera
  • Hint yağı
  • Yeşil çay
  • Süt
  • Patates
  • Muz maskesi

LİMON SUYU KULLANARAK GÜNEŞ LEKELERİNDAN NASIL KURTULUNUR?

Limon suyu ile güneş lekelerinden kurtulmak mümkündür. Limon suyu, güneş lekelerinin yanı sıra sivilce ve yaşlılık lekelerinin tedavisi için de sıklıkla kullanılmaktadır. Limon suyu güneş lekelerinin giderilmesini sağlayan en etkili maddeleri içermektedir. Limon suyu içerisinde yer alan asit sayesinde ciltte meydana gelmiş olan koyu lekeler kısa sürede açılmaktadır. Limon suyu ile güneş lekelerinden kurtulmak için taze limon suyunu sıkmak ve direk leke üzerine sürmek gerekmektedir. 20 dakika bu şekilde beklendikten sonra limon suyu sürülen bölgenin yıkanması gerekmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, limon suyu sürülen bölgenin asla güneş ile temas ettirilmemesidir.

ELMA SİRKESİ KULLANARAK GÜNEŞ LEKELERİNDAN NASIL KURTULUNUR?

Elma sirkesi ile güneş lekelerinden kurtulmak mümkündür. Elma sirkesi doğal asit içeriği sayesinde güneş lekeleri ile mücadele etmeyi kolaylaştırmaktadır. Elma sirkesi ile güneş lekelerinden kurtulmak için direk güneş lekesi olan yerlere uygulamak gerekmektedir. Organik elma sirkesi kullanımı ile çok daha verimli sonuçlar elde etmek mümkündür. Elma sirkesi ile güneş lekelerinden kurtulmak için uygulamayı akşam saatlerinde yapmak daha doğru olacaktır.

YABAN MERSİNİ KULLANARAK GÜNEŞ LEKELERİNDAN NASIL KURTULUNUR?

Yaban Mersini ile güneş lekelerinden kurtulmak mümkündür. Yaban mersini içerdiği antioksidanlar sayesinde ciltte oluşan zararlı etkilerin yavaşlamasını sağlamaktadır. Yaban mersini içeren bir maske hazırlayarak güneş lekelerinden kolay bir şekilde kurtulmak mümkündür. Bunun için yaban mersinlerini ezerek krem haline getirmek ve güneş lekelerinin olduğu yerlere uygulamak yeterli olacaktır.

E VİTAMİNİ KULLANARAK GÜNEŞ LEKELERİNDAN NASIL KURTULUNUR?

E vitamini ile güneş lekelerinden kurtulmak mümkündür. E vitamini hem güneş lekeleri hem de yaşlılık lekeleri üzerinde etkilidir. İçerisinde yer alan çinko sayesinde cildin yenilenmesini de sağlamaktadır. Tüm leke giderici kremlerde de yer alan e vitamini sayesinde kısa sürede güneş lekelerinden kurtulmak mümkün olacaktır.

ALOE VERA KULLANARAK GÜNEŞ LEKELERİNDAN NASIL KURTULUNUR?

Aloe vera ile güneş lekelerinden kurtulmak mümkündür. Aloe veranın içerisinde bulunan jel, cildi yenileme ve güneşten kaynaklı lekelerin yok olması konusunda oldukça etkilidir. Birçok faydası olan aloe vera ortadan ikiye kesildikten sonra içerisindeki jel alınarak güneş lekesi olan bölgelere sürülmelidir. Bu yöntem ile yavaş yavaş ama garantili bir iyileşme sağlamak mümkün olacaktır.

HİNT YAĞI KULLANARAK GÜNEŞ LEKELERİNDAN NASIL KURTULUNUR?

Hint yağı ile güneş lekelerinden kurtulmak mümkündür. Hint yağı hem güneş lekelerinin hem de cilt problemlerinin tedavisinde sıklıkla kullanılmaktadır. Bunun için hint yağını bir parça pamuk üzerine sürmek ve güneş lekelerinin olduğu bölgelere masaj yaparak uygulamak yeterli olacaktır. Hint yağı rahatsız edici bir kokuya sahip olmasına karşılık güneş lekeleri üzerinde oldukça etkilidir.

YEŞİL ÇAY KULLANARAK GÜNEŞ LEKELERİNDAN NASIL KURTULUNUR?

Yeşil çay ile güneş lekelerinden kurtulmak mümkündür. Antioksidan özelliği ile de bilinen yeşil çay, güneş lekelerinin tedavisinde sıklıkla kullanılmaktadır. Bunun için sıcak suyun içerisine yeşil çay poşeti koymak ve sonra hazırlanan bu çaya bir pamuk batırarak güneş lekesi olan yerlere sürmek gerekmektedir. Bu yöntem günde 2 kere uygulanabilmektedir.

SÜT KULLANARAK GÜNEŞ LEKELERİNDAN NASIL KURTULUNUR?

Süt ile güneş lekelerinden kurtulmak mümkündür. Süt hücrelerin yenilenmesini sağlamasının yanı sıra güneş lekelerinin de kısa sürede giderilmesini sağlamaktadır. Bunun için sütü güneş lekeli bölgelere sürüp 12 dakika bekledikten sonra yıkamak yeterli olacaktır. Süt içerdiği antioksidanlar sayesinde kısa sürede güneş lekelerinin yok olmasını sağlayacaktır.

PATATES KULLANARAK GÜNEŞ LEKELERİNDAN NASIL KURTULUNUR?

Patates ile güneş lekelerinden kurtulmak mümkündür. Patates çeşitli cilt problemlerinin çözümü için sıklıkla kullanılmaktadır. Güneş lekelerinden kurtulmak için bir adet patates dilimini güneş lekesinin üzerine gezdirmek ve 2 – 3 dakika boyunca masaj yapmak gerekmektedir. Patatesin güneş lekesine tam olarak etki etmesi için 15 dakika kadar beklemek gerekmektedir. Ardından cilt soğuk su ile yıkanmalıdır.

MUS MASKESİ KULLANARAK GÜNEŞ LEKELERİNDAN NASIL KURTULUNUR?

Muz maskesi ile güneş lekelerinden kurtulmak mümkündür. Muz güneş lekelerinin giderilmesi konusunda oldukça başarılı etkiler sağlamaktadır. Bunun için muz kabuğunun iç kısmı ile yüzdeki güneş lekelerini ovmak ve 15 dakika beklemek gerekmektedir. Ardından bölge bol miktarda su ile yıkanmalıdır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

72
704 Paylaşım, 72 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
84
Şaşkın
Başarısız Başarısız
48
Başarısız
Komik Komik
36
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
84
Helal Olsun!
lol lol
120
lol
Aşk Aşk
108
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
84
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
48
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir