Gülme Krizi Garantili En İyi 15 Komedi Filmi


60
584 Paylaşım, 60 points

Evde keyifli vakit geçirmenin en kolay yolu komedi filmi izlemektir. Komedi filmleri, insanların eğlenmesi ve gülmek için bir nedeninin olması için en etkili yollardan birisidir. Bu yazımızda Gülme Krizi Garantili En İyi 15 Komedi Filmi hakkında bilgi vereceğiz.

Komedi filmi izlemek isteyen kişiler, karşılarında birçok farklı tarzda komedi filmi ile karşılaşırlar. Gülme garantili kaliteli bir komedi filmi arayanlar, en iyi komedi filmleri listesini mutlaka gözden geçirmelidir.GÜLME KRİZİ GARANTİLİ EN İYİ 15 KOMEDİ FİLMİ HANGİLERİDİR?

Gülme Krizi Garantili En İyi 15 Komedi Filmi şu şekilde sıralanır;

 • Hayat Güzeldir (1997) – IMDB: 8,6
 • Geleceğe Dönüş (1985) – IMDB: 8,5
 • Büyük Diktatör (1940) – IMDB: 8,5
 • Modern Zamanlar (1936) – IMDB: 8,5
 • 3 Salak (2009) – IMDB: 8,4
 • Kapışma (2000) – IMDB: 8,3
 • Kutsal Kadeh (1975) – IMDB: 8,3
 • Ateşten Kalbe, Akıldan Dumana (1998) – IMDB: 8,2
 • Büyük Lebowski (1998) – IMDB: 8,2
 • K (2014) – IMDB: 8,2
 • Truman Show (1998) – IMDB: 8,1
 • Büyük Budapeşte Oteli (2014) – IMDB: 8,0
 • Zombilerin Şafağı (2004) – IMDB: 8,0
 • Uçak (1980) – IMDB: 7,8
 • Felekten Bir Gece (2009) – IMDB: 7,8

HAYAT GÜZELDİR FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Hayat Güzeldir filmi, dram türünde bir film olarak bilinmesine karşılık içerisinde çok fazla komedi öğesi bulundurmaktadır. İkinci Dünya Savaşı döneminin anlatıldığı filmde oğlunu savaşın yıkıcı etkilerinden korumak için her şeyi bir oyunmuş gibi anlatan Guido isimli kahramanın etkileyici hayatı konu edilmektedir.

GELECEĞE DÖNÜŞ FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Geleceğe Dönüş filmi, bilim kurgu tarzında hazırlanmış bir seriden oluşan oldukça komik ve eğlenceli bir filmdir. 80’ li yıllara damga vurmuş olan bu film, Marty isimli bir gencin çılgın fikirlere sahip Doktor Brown ile yollarının kesişmesi ve ardından zaman içerisinde yaptığı komik ve eğlenceli yolculuk konu edilmektedir.

BÜYÜK DİKTATÖR FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Büyük Diktatör filmi, dünyanın en önemli mizah oyuncularından Charlie Chaplin’ in komedi filmlerinden birisidir. filmde Nazi Almanya’sı ve Hitler dönemi oldukça esprili şekilde anlatılmıştır. Çok eski bir film olmasına rağmen günümüzde bile büyük ilgi gören komedi filmlerinden birisidir.

MODERN ZAMANLAR FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Modern Zamanlar filmi, ünlü komedyen Charlie Chaplin’ in en komik filmlerinden birisidir. film komik olmasının yanı sıra dönemin en çok eleştirilen filmlerinden birisi de olmuştur. 1936 yılında çekilmiş olmasına karşılık günümüze de ışık tutan filmlerden birisidir.

3 SALAK FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

3 Salak filmi, Hint yapımı en komik filmlerden birisidir. Orijinal adı 3 Idiots olan ve baş rolünde Aamir Khan’ ın rol aldığı filmde sistem üzerine düşündürücü eleştirilerle birlikte 3 arkadaşın birbirinden komik olayları anlatılmaktadır.

KAPIŞMA FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Kapışma filmi, 2000’ li yıllara damga vurmuş komedi filmlerinden birisidir. aksiyonu da bol olan bu filmde yer altı suç örgütleri ile ilgili iki farklı konu ele alınmaktadır. Söz konusu olaylar birbiri ile bağlantılı olmasa bile filmde bir anda birbiri ile bağlantılı ve içinden çıkılmaz bir hale gelmektedir.

KUTSAL KADEH FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Kutsal Kadeh filmi, tüm zamanların en komik filmleri arasında yer almaktadır. Filmde kral ve onun şövalyelerinin gökten gelen bir emir sonrasında bu emiri yerine getirmek için çabalamaları ve karşılarına çıkan birbirinden komik engeller konu edilmektedir.

ATEŞTEN KALBE, AKILDAN DUMANA FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Ateşten Kalbe, Akıldan Dumana filmi, sinemanın en sıra dışı filmlerinden birisidir. Polisiye tarzdaki bu film, aynı zamanda komedinin en başarılı türlerinden birisidir. Filmde komedi, aksiyon, suç ve polisiye bir arada izleyiciye sunulmaktadır.

BÜYÜK LEBOWSKİ FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Büyük Lebowski filmi, günün yorgunluğunu atmak için izlenebilecek en güzel komedi filmlerinden birisidir. Suç türünde komedi filmlerinden birisi olan bu filmde oldukça komik ve etkileyici replikler yer almaktadır. Gülme garantili bu film, izleyenleri kesinlikle pişman etmemektedir.

P.K. FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

P.K. filmi, Hint yapımı komedi filmlerinden birisidir. Baş ölünde Aamir Khan’ ın yer aldığı ve Hint sinemasının en başarılı filmlerinden birisi olarak gösterilen bu filmde dini kendi çıkarları için kullanan insanlar ve Peekay isimli karakterin bu yanlışlıkları ortaya çıkarmak için kullandığı komik yöntemler konu edilmektedir.

TRUMAN SHOW FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Truman Show filmi, televizyon sektörü için en gerçekçi eleştirilerin yapıldığı komedi tarzında bir filmdir. Baş rolünde Jim Carrey’ in yer aldığı filmde 30 yıl boyunca bir film stüdyosunda yaşamış ancak bu durumun farkında olmayan Truman isimli karakterin gerçeği ortaya çıkarmak için verdiği çaba konu edinmektedir.

BÜYÜK BUDAPEŞTE OTELİ FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Büyük Budapeşte Oteli filmi, Hint sinemasının en  komik filmlerinden birisi olan bu filmde İkinci Dünya Savaşı döneminde bir otelde çalışan iki görevlinin komik arkadaşlığı konu edilmektedir. Filmde hem İkinci Dünya Savaşı’ nın bıraktığı derin izler gösterilmekte, hem de izleyicilerin eğlenceli zaman geçirmesi sağlanmaktadır.

ZOMBİLERİN ŞAFAĞI FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Zombilerin Şafağı filmi, oldukça farklı türde bir komedi filmi olarak gösterilebilir. Film eleştirmenlerinden büyük övgü alan bu film, Zombi içerikli korku filmleri ile adeta dalga geçen ve bu tür filmleri sert bir dille eleştiren bir türdedir. İzleyenlerin oldukça eğlenceli vakit geçirmesi garantidir.

UÇAK FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Uçak filmi, geçmiş yılların en komik filmlerinden birisidir. Filmde İkinci Dünya Savaşı pilotlarından Ted Striker’ in travmatik ve alkolik yapısına karşılık besin zehirlenmesi nedeniyle uçuş yapamayacak olan pilotun yerine geçmesi ve uçağı havalandırması sonrasında yaşanan komik olaylar konu edilmektedir.

FELEKTEN BİR GECE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Felekten Bir Gece filmi, son yılların en komik seri komedi filmlerinden birisidir. Filmde bekarlığa veda partisi için Las Vegas’a giden 4 arkadaşın içtikleri bir içki sonrasında geçirdikleri gecenin ardından uyandıklarında hiç bir şey hatırlamamaları ve yaşanan garip olayları çözmek için yaşadıkları komik olaylar konu edilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

60
584 Paylaşım, 60 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
108
Şaşkın
Başarısız Başarısız
72
Başarısız
Komik Komik
60
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
108
Helal Olsun!
lol lol
24
lol
Aşk Aşk
12
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
108
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
72
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir