Gözleri Ön Plana Çıkarmanın Yolları Nelerdir?


65
634 Paylaşım, 65 points

Gözler yüzün en önemli bölgesidir. İnsanların duygularını en içten ifade edebildiği yerler olan gözler, ön plana çıkardıkça çok daha güzel bir görüntü sağlar. Gözleri ön plana çıkarmak için birçok yöntem kullanılabilir. Makyaj teknikleri ile gözleri ön plana çıkarmak mümkündür. Bu yazımızda Gözleri Ön Plana Çıkarmanın Yolları Nelerdir sorusuna cevap vereceğiz.

Gözler, vücudun en önemli organlarından birisidir. Özellikle bayanlarda çok ayrı bir yeri olan gözler, ne kadar ön plana çıkartılırsa kişi o kadar dikkat çekici hale gelir. Gözleri ön plana çıkarmak için bazı makyaj tekniklerini bilmek yeterlidir.GÖZLERİ ÖN PLANA ÇIKARMANIN YOLLARI NELERDİR?

Gözleri ön plana çıkarmak için yardım alınabilecek ilk şey makyaj malzemeleridir. Makyaj malzemelerini kullanarak gözleri ön plana çıkarmak oldukça kolay olacaktır. Gözleri Ön Plana Çıkarmanın Yolları Nelerdir sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • Göz kalemi kullanmak
  • Eyeliner kullanmak
  • Far kullanmak
  • Rimel kullanmak
  • Kapatıcı kullanmak
  • Sabitleyici kullanmak

GÖZLERİ ÖN PLANA ÇIKARMAK İÇİN GÖZ KALEMİ KULLANMAK

Gözleri ön plana çıkarmak için göz kalemi kullanmak gerekir. Göz kalemi çoğunlukla koyu tonlarda seçilmelidir. Hem göz altına hem de göz kapağına çekilecek olan koyu renk bir göz kalemi, gözleri daha belirgin hale getirmenin ilk adımıdır.

GÖZLERİ ÖN PLANA ÇIKARMAK İÇİN EYELİNER KULLANMAK

Gözleri ön plana çıkarmak için eyeliner kullanmak gerekir. Özellikle gözleri ufak olan ve daha büyük görünmesini sağlamak isteyenler için uygulanabilecek en doğru tekniklerden birisi eyeliner kullanmaktır. Göz kapağının diplerine çekilecek eyeliner sayesinde gözler çok daha dikkat çekici hale gelecektir.

GÖZLERİ ÖN PLANA ÇIKARMAK İÇİN FAR KULLANMAK

Gözleri ön plana çıkarmak için far kullanmak gerekir. Gözlerin ön plana çıkması için kullanılacak farın mutlaka iki ayrı renkte olması gerekir. Göz kapaklarına açık renk far uygulanırken kaşların alt kısmına koyu renkte bir far uygulanmalıdır. Göz kapağında koyu renk kullanılması durumunda ise kaç altına açık renkte bir far uygulanması gözlerin ön plana çıkmasını sağlayacaktır. Gözlere far uygulanması sırasında uygulanan farın bir ton koyusu ile göz kapaklarının bitiş hizasından mutlaka ince hat şeklinde birkaç kez gidilmelidir. Böylece gözlere daha derinlik kazandırılabilir. Gözleri ön plana çıkarmak için simli farların tercih edilmesi de önemli bir seçenek olarak verilebilir.

GÖZLERİ ÖN PLANA ÇIKARMAK İÇİN RİMEL KULLANMAK

Gözleri ön plana çıkarmak için rimel kullanmak gerekir. Gözlerde kullanılacak olan rimel seçimi oldukça önemlidir. Rimel mutlaka dolgunluk görüntüsü oluşturacak türden seçilmelidir. Kirpikler ne kadar dolgun ve uzun olursa gözler o kadar fazla ön plana çıkacaktır.

GÖZLERİ ÖN PLANA ÇIKARMAK İÇİN KAPATICI KULLANMAK

Gözleri ön plana çıkarmak için kapatıcı kullanmak gerekir. Kapatıcı, gözlerin çevresine açık renk olacak şekilde uygulanarak gözler çok daha pürüzsüz hale getirilebilir. Açık renk kapatıcılar özellikle göz altlarına uygulanmalıdır. Böylece gözler çok daha ön plana çıkacaktır.

GÖZLERİ ÖN PLANA ÇIKARMAK İÇİN SABİTLEYİCİ KULLANMAK

Gözleri ön plana çıkarmak için sabitleyici kullanmak gerekir. Sabitleyici, gözleri ön plana çıkarmak için yapılan makyajın daha uzun süre sabit kalmasını sağlamaktadır. Sabitleyici sayesinde gözler bütün gün ön planda kalabilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

65
634 Paylaşım, 65 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
72
Şaşkın
Başarısız Başarısız
36
Başarısız
Komik Komik
24
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
72
Helal Olsun!
lol lol
108
lol
Aşk Aşk
96
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
72
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
36
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir