Google Hesap Adımı ve Şifremi Unuttum


54
524 Paylaşım, 54 points

Google kullanıcıları herhangi bir nedene bağlı olarak hesap adlarını ya da şifrelerini unutabilirler. Bu durumda gerekli olan bu iki bilgiyi girmeden hesabı açmak mümkün değildir. Kullanıcının, hesap adını ve şifresini mutlaka bilmesi gerekmektedir. Bu bilgilerin unutulması durumunda yapılması gereken ilk şey ise Google Hesap Kurtarma işlemi olmalıdır. Bu yazımızda Google hesap adını ve şifresini unutma durumunda neler yapılabileceğini anlatacağız.

GOOGLE HESAP ADI NASIL KURTARILIR?

Google kullanıcıları, hesap adlarını unuturlarsa sisteme giriş yapamayacaktır. İstenilen ilk bilgi olan hesap adını hatırlamanın yolu, Google hesap adı kurtarmadır. Google hesap adını kurtarmak için bazı adımların izlenmesi gerekmektedir. Bu adımlar şu şekilde sıralanabilir;  • Birinci Adım

Öncelikle hesap kurtarma ekranına gitmek gerekir. Google hesap kurtarma adresi;

GOOGLE HESAP KURTARMA ADRESİNE GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

  • İkinci Adım

Bu adrese giriş yaptıktan sonra Google hesap kurtarma işlemi için kullanıcının hesap için kullandığı telefon numarası ya da e – posta adresini girmesi gerekir. Bilgilerden birisi gerekli alana yazıldıktan sonra altta yer alan ‘İleri’ butonuna basılır.

  • Üçüncü Adım

Açılan yeni sayfada Google hesabına kayıt olurken kullanılan ad – soyadı bilgilerini girmek gerekecektir. Gerekli alanların doldurulmasının ardından altta yer alan ‘İleri’ butonuna basılır.

  • Dördüncü Adım

Ad – soyadı bilgisinin girilmesinin ardından ekrana doğrulama kodu sayfası gelecektir. Bu sayfada verilmiş olan e – posta adresine bir doğrulama kodu gönderileceği belirtilmektedir. Kullanıcı, altta yer alan ‘Gönder’ tuşuna basarak doğrulama kodunu alabilmektedir.

  • Beşinci Adım

Gelen e – posta üzerinden doğrulama işlemi tamamlanır ve hesap adı bu şekilde kurtarılabilir.

HESAP ADIMI BİR BAŞKASI KULLANIYOR NE YAPMALIYIM?

Hesap adının bir başkası tarafından kullanıldığını fark eden kullanıcı, hesabını başkalarının elinden kurtarmak için Google Hesap Yardımı üzerinden gerekli adımları takip ederek hesap adını geri alma hakkına sahiptir. Google hesap yardım adresi;

GOOGLE HESAP YARDIM ADRESİNE GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

GOOGLE HESAP ŞİFRESİ NASIL KURTARILIR?

Google hesabına ait şifrenin unutulması durumunda da bazı adımları izleyerek şifreyi öğrenmek mümkün olmaktadır. Google hesap şifresi kurtarma yöntemi şu şekilde gerçekleştirilir;

  • Birinci Adım

Google hesap şifresi kurtarma adresine gidilir. Bu işlem için kullanılacak olan adres;

GOOGLE HESAP ŞİFRESİ KURTARMA ADRESİNE GİTMEK İÇİN TIKLAYIN 

  • İkinci Adım

Açılan sayfada Google hesabının kullanıcıya ait olup olmadığını anlamak için bazı sorular sorulacaktır. Bu soruların doğru şekilde cevaplanması, şifreyi öğrenmek için ilk adım olarak gösterilebilir.

  • Üçüncü Adım

Her sorulan soruya cevap vererek altta yer alan ‘İleri’ butonuna basılmalıdır.

  • Dördüncü Adım

Soruların tamamını yanıtlayan kullanıcı, şifre sıfırlama menüsüne yönlendirilecektir. Bu bölümde kullanıcının Google hesabı yeni şifre belirleme işlemini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Kullanıcı, Google hesabı için istediği şifreyi atayabilir. Bu kısımda önemli olan hesap için güçlü bir şifre belirlemektedir. Böylelikle hesabın yanlış ellere geçmesi engellenmiş olacaktır.

HALA OTURUM AÇAMIYORUM NE YAPMALIYIM?

Eğer kullanılan hesap, bir grup üzerinden kullanılıyor ise, söz konusu adımları kullanarak Google hesabını kurtarmak mümkün olmayacaktır. Böyle bir durumda kullanıcının yardım için Google hizmetler yöneticisi ile görüşüp durumunu bildirmesi gerekmektedir.

Oturum açılamıyor ise yapılabilecek diğer bir işlem ise hesap kurtarmak için Google tarafından verilen ipuçlarını takip etmektir. Bu ipuçları sayesinde hesap kurtarma işlemi gerçekleştirilebilir. Google Hesap kurtarma ipuçları adresi;

GOOGLE HESAP KURTARMA İPUÇLARINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

Bu adreste yer alan ipuçlarını takip ederek de hesap kurtarma işlemi gerçekleştirilebilir. Bu işlemler kurtarma adına yapılacak son çaba olarak gösterilebilir. Eğer bu işlemlere rağmen hesap kurtarmak mümkün olmadı ise bu durumda yapılacak tek şey, yeni bir Google hesabı açma işlemi olmalıdır.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

54
524 Paylaşım, 54 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
96
Şaşkın
Başarısız Başarısız
61
Başarısız
Komik Komik
48
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
96
Helal Olsun!
lol lol
12
lol
Aşk Aşk
120
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
96
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
60
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir