Google Chrome Yazı Tipi (Fontu) Nasıl Değiştirilir?


70
675 Paylaşım, 70 points

Günümüz teknolojisi ile her türlü bilgi internet tarayıcıları üzerinden sağlanmaya başladı. İnsanlar günlük hayatlarında akıllarına gelen her sorunun cevabını, internet tarayıcıları üzerinden arar hale geldi. Bu tarayıcılar arasında en fazla tercih edilen ise Google Chrome olmayı başardı. Google Chrome, kullanımının kolaylığının yanı sıra kullanıcılara birçok özelleştirme hakkını da sunuyor. Bunların başında Google Chrome yazı tipini değiştirmek geliyor. Bu yazımızda Google Chrome yazı tipi nasıl değiştirilir sorusunun cevabını vereceğiz.

GOOGLE CHROME YAZI TİPİNİ NASIL DEĞİŞTİREBİLİRİM?

Google Chrome kullanıcıları, web tarayıcılarının yazı tipini istedikleri zaman değiştirebilirler. Tamamen özgünleştirilerek kullanabilecekleri bu özellik, büyük ilgi görmektedir. Google Chrome yazı tipi değiştirme yöntemi şu şekilde açıklanabilir;

Birinci Adım

Google Chrome tarayıcı açılır. Tarayıcının üst kısmında bulunan 3 çizgili alana tıklanır.İkinci Adım

Açılan yeni sayfanın en altında yer alan ’Gelişmiş Ayarları Göster’ bölümüne basılır.

Üçüncü Adım

Açılan yeni sekmede ‘Web İçeriği’ başlığı altında yazı tiplerini özelleştirme butonu yer alacaktır. Bu butona tıklanır.

Dördüncü Adım

Açılacak sayfa üzerinden istenilen yazı fontu, yazı boyutu seçilerek sayfanın en altında bulunan ‘bitti’ yazılı butona basılır. Böylelikle Google Chrome yazı tipi değiştirilmiş olacaktır.

 

VARSAYILAN YAZI TİPLERİNİ BEĞENMEDİM NE YAPMALIYIM?

Bazı kullanıcılar, Google Chrome varsayılan yazı tiplerini kullanmak istemez. Beğenilmeyen bu yazı tiplerini kullanmak istemeyen kişiler, Bitti butonunun yanında yer alan ‘Gelişmiş yazı tipi ayarları’ bölümüne tıklamalıdır. Linke tıkladıktan sonra çıkan eklenti yüklenerek daha fazla yazı tipi seçeneğine ulaşmak mümkün olacaktır.


GOOGLE CHROME YAZI TİPİ SIFIRLAMA NASIL YAPILIR?

Google Chrome kullanıcıları değiştirdikleri yazı tipinden bir süre sonra sıkılabilirler ya da pişman olabilirler. Böyle durumda Google Chrome yazı tipi sıfırlama işlemi yapılmalıdır. Google Chrome yazı sıfırlama yöntemi şu şekildedir;

Birinci Adım

Google Chrome açılır. Sağ üst tarafta bulunan üç noktalı bölüme tıklanır.

İkinci Adım

Açılan bölümden Ayarlar sekmesine tıklanır ve en altta yer alan Gelişmiş seçeneği belirlenir.

Üçüncü Adım

Gelişmiş ayarlar bölümünden Chrome Book, Linux ve Mac bilgisayarlar için Ayarları Sıfırla – Ayarları varsayılan orijinal değerlerine sıfırla – ayarları sıfırla adımları takip edilir.

Dördüncü Adım

Windows bilgisayarlar için sıfırla ve temizle bölümünün altında yer alan ayarları sıfırla – ayarları sıfırla adımları takip edilir.

Beşinci Adım

Bu ayarlar sayesinde tam bir sıfırlama işlemi yapmak mümkün değildir. Kullanıcının yazı tipini değiştirmesi bu şekilde mümkün olmadı ise, Google Chrome üzerinden yeni bir kullanıcı eklemesi gerekmektedir. Böylelikle başlangıç ayarlarına geri dönülmüş olacaktır.Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

70
675 Paylaşım, 70 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
121
Şaşkın
Başarısız Başarısız
95
Başarısız
Komik Komik
73
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
121
Helal Olsun!
lol lol
37
lol
Aşk Aşk
25
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
120
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
84
Kazandım!
Hatice

37 Yaşında Bilgisayar Mühendisiyim. Bilgi birikimimi negatif.net kullanıcılarına sunmaktan grur duyuyorum!

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir