Göğüs Büyütmede Yeni Trend Akıllı Silikon Nedir, Nasıl Yapılır?


88
854 Paylaşım, 88 points

Küçük göğüslere sahip olan kadınların en büyük hayallerinden birisi, daha büyük göğüslere sahip olmaktır. Bunun için doğal yollarla birlikte ameliyat da tercih edilmektedir. Günümüzde ise göğüs büyütme ameliyatında en büyük Trend akıllı silikonlar olmaya başladı. Bu yazımızda göğüs büyütme ameliyatı ve akıllı silikon hakkında bilmeniz gereken tüm bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Göğüs Büyütme Nedir?

Kadınların geçirdikleri rahatsızlıklar sonucunda göğsünü kaybetmesi ya da estetik nedenlerden dolayı yapılan işleme göğüs büyütme denmektedir. 1962 yılından bu yana dünya genelinde göğüs büyütme ameliyatı yapılmaktadır. Bu alanda en iyi hastaneler ve doktorlar ülkemizde görev yapmaktadır. Bu nedenle ülkemizde göğüs büyütme ameliyatları oldukça yoğun şekilde yapılmaktadır.Göğüs Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göğüs büyütme ameliyatı, genel anestezi uygulaması ile yapılmaktadır. Operasyon 3 – 4 saat kadar sürmektedir. Göğüs büyütmek için her iki meme içerisinde protez yerleştirilmektedir. Bunun için göğüslerde 5 santimlik kesiler yeterli olmaktadır. Kesilerin içerisine protezler yerleştirilerek işlem tamamlanmaktadır. Kesi atılacak olan alana doktor ve hasta birlikte karar vermektedir. Bu kesi ister meme altından ister kol altından ister göbek deliğinden atılabilmektedir.

Göğüs Protez Büyüklüğüne Nasıl Karar Verilir?

Göğüs büyütme ameliyatlarında yerleştirilecek olan protezin büyüklüğü en önemli konulardan birisidir. Bu noktada doktorun vereceği kadar da önemlidir. Doktor, hastanın vücut yapısına, göğüs sarkma oranına, omuz genişliğine göre protez büyüklüğüne karar verecektir. Bu aşamada doktor ve hastanın ortak karar vermesi doğru olacaktır.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Sonrası Neler Yaşanır?

Göğüs büyütme ameliyatı sonrasında göğüslerde biraz şişlik olması normaldir. İyileşme süresi içerisinde bu şişlikler zamanla yok olacaktır. İlk günlerde ağrı da görülen durumlardan birisidir. Ameliyattan birkaç gün sonra göğüslerdeki bantlar doktor tarafından çıkartılacaktır. Ancak bir süre hastanın sporcu sutyeni kullanması gerekmektedir. Bu sutyenlerin en büyük özelliği, göğüslere en iyi şeklin verilmesine yardımcı olmalarıdır.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Göğüs büyütme ameliyatı yaptıran bir kişinin dikkat etmesi gereken bazı konular bulunmaktadır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Ameliyat sonrası ağır fiziksel sporlar yapılmamalıdır
 • En az iki ay buhar banyosu yapılmamalıdır
 • En az iki ay saunaya girilmemelidir
 • En az iki ay solaryuma girilmemelidir

Göğüs Büyütme Ameliyatı Sonrası Silikonlar Hissedilir Mi?

Göğüs büyütme ameliyatı olmak isteyenlerin en fazla merak ettiği konulardan birisi, ameliyat sonrasında göğse yerleştirilen silikon protezlerin dokununca hissedilip hissedilmeyeceği olmaktadır. Doktorun uygun gördüğü büyüklükte protez takılması durumunda dokunmayla hiçbir şey hissedilmeyecektir. Ancak gereğinden büyük silikon protezler elle temas halinde hissedilebilir.

Kimler Göğüs Büyütme Ameliyatı Olabilir?

Göğüs büyütme ameliyatı olmak için belirlenen şartlara uygun olmak gerekmektedir. Bu şartlar şu şekilde sıralanabilir;

 • 18 yaşından büyük olmak
 • Doğumdan bir yıl geçmiş olması
 • Herhangi bir sağlık engelinin olmaması

Akıllı Silikon Nedir?

Göğüs büyütme ameliyatının son Trendi olarak gösterilen akıllı silikonlar, son yılların en fazla tercih edilen yöntemlerindendir. Akıllı silikon, 1.5 yıl ömrü olan geçici bir yöntemdir. Bu yöntemde göğüslere kesi atmak gerekmemektedir.

Akıllı Silikonlar Nasıl Kullanılır?

Akıllı silikonlar 15 dakika gibi kısa bir sürede uygulanmaktadır. Özellikle göğüs büyütme ameliyatından korkanlar için en çok tercih edilen yöntemlerden birisidir. Akıllı silikonun en büyük özelliği, 12 – 18 ay gibi bir süre sonra yok olmasıdır. Bu durum geçici olarak göğüs büyütmek isteyen kadınlar için oldukça etkileyicidir.

Akıllı Silikon İçeriği Nedir?

Akıllı silikon içerisinde Hyalüronik asit bulunmaktadır. Bu asit bir çeşit şeker jölesi olarak da bilinmektedir. Bu madde vücutta var olan bir madde olması nedeniyle herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Vücut enjekte olmasının ardından bu maddeye tepki göstermemekle birlikte bir süre sonra eritme işlemini gerçekleştirmektedir. Akıllı silikonun etkisi geçtiği zaman göğüs eski boyutuna dönecektir.

Akıllı Silikonun Avantajları Nelerdir?

Akıllı silikonun birçok avantajı bulunmaktadır. Bunlar;

 • Akıllı silikon ameliyatsız uygulanmaktadır
 • 15 dakikada işlem tamamlanacaktır
 • Herhangi bir ağrı ya da şişlik yaşanmaz
 • İşlemin hemen ardından normal hayata dönülecektir
 • Ameliyattan korkanlar için en doğru seçenektir
 • Büyük göğüsün nasıl durduğunu merak edenler için doğru seçenektir
 • Yapıldıktan 12 – 18 ay sonra yok olması, pişmanlık yaşanmasını engeller
 • Vücuda hiçbir zararı bulunmamaktadır

Akıllı Silikonun Dezavantajları Nelerdir?

Akıllı silikonun bazı dezavantajları da bulunmaktadır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir;

 • İşlem kısa ömürlüdür
 • En fazla 150 CC kadar uygulanabilecektir
 • Çok büyük göğüsler elde edilemez
 • Enjekte edilen madde biraz pahalıdır
 • Akıllı silikon operasyonu 3 – 4 bin Euro tutarken akıllı silikon için 5 – 6 bin Euro ödemek gerekmektedir.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

88
854 Paylaşım, 88 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
60
Şaşkın
Başarısız Başarısız
24
Başarısız
Komik Komik
12
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
60
Helal Olsun!
lol lol
96
lol
Aşk Aşk
84
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
60
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir