Gizli Numara Nasıl Bulunur, Özel Numara Kime Ait öğrenme Yolları


81
837 Paylaşım, 81 points

Telefon kullanıcılarının en rahatsız olduğu durumlardan birisi gizli numaralardan gelen aramalardır. Gizli numaradan arama gelmesi, telefon sahibini hem meraklandıracak hem de tedirgin edecektir. Arayan kişinin neden numarasını göstermek istemediği, kafalarda soru işaretlerine neden olur. Bu yazımızda gizli numaralardan rahatsız olanlar için gizli numara nasıl bulunur, özel numara kime ait öğrenme yolları hakkında bilgi vereceğiz.

GİZLİ NUMARA NASIL BULUNUR?

Günümüzde kullanıcıların girdikleri birçok site ya da bilgi verdikleri kurumlar, cep telefonu numarasını farklı yerlerle paylaşıyor. Özellikle bahis siteleri, reklam kuruluşları bu numaraları alarak rahatsız edici boyutlarda mesaj ve arama yapabiliyor. Gizli numaralar üzerinden yapılan bu aramaların şikayet edilebilmesi elbette ki mümkün.GSM OPERATÖRLERİ ÜZERİNDEN GİZLİ NUMARA ÖĞRENİLİR Mİ?

Gizli numaranın kime ait olduğunu öğrenmek isteyenler ise ne yazık ki bu taleplerine cevap bulamıyor. Bağlı olunan telefon operatörleri, gizli numaralar hakkında hiçbir şekilde cevap vermiyor. GSM operatörleri üzerinden öğrenilemeyen gizli numaralar için internet üzerinden de çok sayıda sayfaya ulaşmak mümkün.

İNTERNET ÜZERİNDEN GİZLİ NUMARA ÖĞRENMEK GÜVEN Lİ Mİ?

İnternet üzerinden birçok site, gizli numaranın kime ait olduğunu göstereceğini iddia ederek insanların ilgisini çekiyor. Ancak bu sitelerin birçoğu ne yazık ki insanların merakını sömürmek üzerine kurulu. Siteler üzerinden gizli numara ile ilgili bilgi almak mümkün olmazken, yanında bir de bir sürü ödeme yapmak gerekiyor.  Bu nedenle gizli numaralardan yapılan aramaların kime ait olduğunu öğrenmek için sitelerden medet ummanın çok yanlış bir durum olduğu anlaşılıyor.

GİZLİ NUMARAYA TELEFONU KAPATTIRMAK MÜMKÜN MÜ?

Gizli numaralarla uğraşmak istemeyen kişiler, telefonlarını bu tür aramalara kapatabilirler. Gizli numaraya telefonların kapatılması için bağlı bulunan GSM operatörü üzerinden işlem yapmak mümkün. Operatör üzerinden yapılacak tuşlama yöntemi ile gizli aramalara telefon kolaylıkla kapatılabilir. Operatörlerin gizli numaraya kapatma tuşlaması şu şekildedir;

  • Turkcell: *253# ve arama tuşu
  • Türk Telekom: *253 ve arama tuşu
  • Vodafone: GIZLI KAPAT yazıp 7046’ya SMS göndererek

GİZLİ NUMARA ARAMALARINDAN KURTULABİLİRİM?

Gizli numaraların aramalarından kurtulmanın en kolay ve garanti yolu, hukuksal yollara başvurmaktır. Özellikle hakaret ve tehdit içeren aramalar için mutlaka bu yol tercih edilmelidir. Adliyeye ya da Cumhuriyet Başsavcılığına yapılan başvurular hemen değerlendirmeye alınır ve gizli, numaradan kimin rahatsızlık verdiği tespit edilir.

GİZLİ NUMARA BİLGİSİ FATURADAN ÇIKAR MI?

Gizli numaradan gelen aramaların fatura dokümandan tespit edilmesi de mümkün değildir. Fatura dökümünde gizli numaranın ne olduğuna dair bir bilgi ne yazık ki yer almaz. Fatura üzerinden tek edinilebilecek bilgi, gizli numaranın hangi tarih ve saatte aradığı bilgisidir. Bu bilgi ile özellikle hukuki şikayetlerde faydalanmak mümkündür. Gizli numaranın arama yaptığı tarih ve saatler fatura dökümünden tespit edilerek daha kolay bulunması sağlanabilir. Bunun dışında numaranın kime ait olduğunu bu şekilde de tespit etmek mümkün olmayacaktır.

Gizli numara ile ilgili bir sorun yaşamamanın en kolay yolu, telefonu gizli numara aramalarına tamamen kapatmaktır. Böylece hiçbir şekilde gizli numara araması alınmaz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

81
837 Paylaşım, 81 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
125
Şaşkın
Başarısız Başarısız
89
Başarısız
Komik Komik
77
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
144
Helal Olsun!
lol lol
40
lol
Aşk Aşk
33
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
123
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
88
Kazandım!
Pinar

7 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir