Gizem ve Gerilim Yolu En İyi 15 İlluminati Filmi


64
625 Paylaşım, 64 points

Tarikat dendiği zaman akla ilk gelen İlluminati, birçok kişinin merak ettiği tarikatların başına gelmektedir. Bu kadar çok dikkat çeken bir tarikat ile ilgili çekilen filmler de oldukça ilgi çekmektedir. Bu yazımızda Gizem ve Gerilim Yolu En İyi 15 İlluminati Filmi hakkında bilgi vereceğiz.

İlluminati farklı içeriğe ve sembollere sahip en bilindik ve en büyük tarikatlardan birisidir. Bu tarikatın içeriği ve üyelerin nasıl yaşadığını anlatan birçok film hazırlanmıştır. Bu filmler, tarikatı merak edenler tarafından yakından takip edilir.GİZEM VE GERİLİM YOLU EN İYİ 15 İLLUMİNATİ FİLMİ NELERDİR?

Gizem ve Gerilim Yolu En İyi 15 İlluminati Filmi şu şekilde sıralanıyor;

 • The Da Vinci Code (2006) – IMDB: 6,6
 • Angels And Demons 82009) – IMDB: 6,7
 • New You See Me (2013) – IMDB: 7,3
 • They Live (1988) – IMDB: 7,3
 • The Devil’s Advocate (1997) – IMDB: 7,5
 • Sherlock Holmes (2011) – IMDB: 7,6
 • American Psyco (2000) – IMDB: 7,6
 • The Wicker Man (1973) – IMDB: 7,6
 • Captyain America: The Winter Soldier (2014) – IMDB: 7,8
 • Eyes Wide Shut (1999) – IMDB: 7,8
 • The Omen (1976) – IMDB: 7,8
 • Matrix (1999) – IMDB: 7,8
 • V For Vendetta (2005) – IMDB: 8,2
 • A Cloclwork Orange (1971) – IMDB: 8,4
 • The Shining 81980) – IMDB: 8,5

THE DA VİNCİ CODE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Da Vinci Code filmi, Gizem ve Gerilim Yolu En İyi 15 İlluminati Filminden birisidir. Filmde, İlluminati tarikatı ile ilgili birçok işareti bulmak mümkündür. Aksiyon ve korku dolu olan bu film illuminatı tarikatı hakkında bilgi almak isteyenler için en doğru seçeneklerden birisidir.

ANGELS AND DEMONS FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Angels and Demons filmi, Gizem ve Gerilim Yolu En İyi 15 İlluminati Filminden birisidir. Filmde, İlluminati ile ilgili çok fazla işaret bulmak mümkündür. Da Vinci’ nin Şifresi filminin devamı niteliğinde hazırlanmış olan bu film, izleyicinin en çok dikkatini çeken filmler arasındadır.

NEW YOU SEE ME FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

New You See Me filmi, Gizem ve Gerilim Yolu En İyi 15 İlluminati Filminden birisidir. Filmde, özellikle tarikatın ana simgesi olan göz işaretinin fazlasıyla yer alması dikkat çekmektedir. Birçok kişi bu gözün İlluminati simgesi olduğunu düşünmektedir.

THEY LİVE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

They Live filmi, Gizem ve Gerilim Yolu En İyi 15 İlluminati Filminden birisidir. Filmde, Jhon isimli bir adamın bir inşaatta çalışmaya başlaması sonrasında arkadaşının oturduğu mahallede uzaylılar ile bağlantı kurmaya başlaması sonrasında yaşananlar anlatılmaktadır. Filmde İlluminati simgelerine ve göze sıklıkla yer verilmiştir.

THE DEVİL’S ADVOCATE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Devil’s Advocate filmi, Gizem ve Gerilim Yolu En İyi 15 İlluminati Filminden birisidir. Filmde, oldukça hırslı bir avukatın aklını çelmeye çalışan şeytanın yaptığı oyunlar ve bu yaşananlar sırasında İlluminati tarikatının izleri anlatılmaktadır.

SHERLOCK HOLMES FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Sherlock Holmes filmi, Gizem ve Gerilim Yolu En İyi 15 İlluminati Filminden birisidir. Filmde, gizli bir tarikatın dünyanın düzenini değiştirecek bir adım atması sonrasında olayların art arda gelmesi ile birlikte bu olayları engellemek isteyen bir dedektifin yaşadıkları konu edilmektedir.

AMERİCAN PSYCO FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

American Psyco filmi, Gizem ve Gerilim Yolu En İyi 15 İlluminati Filminden birisidir. Filmde,  çok zengin bir iş adamı olanve sadece cinayet ile gerçeğe bağlı kalabilen Patrick Bateman isimli bir adamın İlluminati bağlantılı olarak siyasete atılması ve sonrasında yaşanan olaylar konu edilmektedir.

THE WİCKER MAN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Wicker Man filmi, Gizem ve Gerilim Yolu En İyi 15 İlluminati Filminden birisidir. Filmde, İskoç geçmişine dayanan Hristiyan ve putperestler arasındaki ikiliğin ön planda bulunması ve İlluminati tarikatının göz simgesi ön planda tutularak ana karakterin manipüle edilmesi anlatılmaktadır.

 CAPTAİN AMERİCA: THE WİNTER SOLDİER FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Captain America: The Winter Soldier filmi, Gizem ve Gerilim Yolu En İyi 15 İlluminati Filminden birisidir. Filmde, Kaptan Amerika’ nın düşmanı durumunda olan bir grubun İlluminati tarikatı ile benzerlik göstermesinin ardından yaşananlar konu edilmektedir.

EYES WİDE SHUT FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Eyes Wide Shut filmi, Gizem ve Gerilim Yolu En İyi 15 İlluminati Filminden birisidir. Filmde, genç bir kadın ve adamın arasında yaşanan psiko – seksüel ilişkiye dayalı yaşamın İlluminati ile bağdaştırılarak anlatılması konu edilmektedir.

THE OMEN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Omen filmi, Gizem ve Gerilim Yolu En İyi 15 İlluminati Filminden birisidir. Filmde, İlluminati tarikatının ana sembollerinden birisi olan zenginlik piramidinden yola çıkarak para sevgisinin tüm kötülüklerin kökü olduğu konu edilmektedir.

MATRİX FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Matrix filmi, Gizem ve Gerilim Yolu En İyi 15 İlluminati Filminden birisidir. Filmde, Neo isimli genç bir adamın Matrix denen ve gerçek özgürlüğün keşfedildiği teknolojik bir dünyaya adım atması ve sonrasında yaşananlar konu edilmektedir.

 V FOR VENDETTA FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

V For Vendetta filmi, Gizem ve Gerilim Yolu En İyi 15 İlluminati Filminden birisidir. Filmde, ülkeyi zalim bir şekilde yöneten Kral James’ i devirmek için ayaklanma başlatan ve bu ayaklanmanın öncülüğünü yapan bir adamın yaşadıkları konu edilmektedir.

A CLOCKWORK ORANGE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

A Clockwork Orange filmi, Gizem ve Gerilim Yolu En İyi 15 İlluminati Filminden birisidir. Filmde, din, siyaset, büyük hükümet ve zihin kontrolü gibi konuların İlluminati tarikatının sembolleri ile harmanlanarak anlatılması konu edilmektedir.

THE SHİNİNG FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Shining filmi, Gizem ve Gerilim Yolu En İyi 15 İlluminati Filminden birisidir. Filmde, bir otelde yaşanan korku dolu olayların İlluminati işaretleri ile birlikte anlatılması konu edilmektedir. Her anı gerilim dolu olan bu film, oldukça ses getiren yapımlar arasındadır.

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

64
625 Paylaşım, 64 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
120
Şaşkın
Başarısız Başarısız
84
Başarısız
Komik Komik
72
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
120
Helal Olsun!
lol lol
36
lol
Aşk Aşk
24
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
120
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
84
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir