Getir Kurye Başvuru Şartları Nelerdir?


55
535 Paylaşım, 55 points

Getir son yıllarda en çok talep gören online alışveriş uygulamalarından birisidir. İster restoran ister market alışverişlerinde kullanılabilen getir uygulamasına talebin çok fazla olması Getir’ de işe giren kişi sayısının da artmasını sağlamaktadır. Getir firmasında kurye olarak işe girmek isteyenlerin sayısı oldukça fazladır. Bu yazımızda Getir Kurye Başvuru Şartları Nelerdir? Sorusuna cevap vereceğiz.

Getir, kuryeler üzerinden vatandaşların evlerine hizmet veren ve son dönemin en çok tercih edilen online uygulamalarından birisidir. Hem yemek hem de market alışverişlerini evden çıkmadan yağmak isteyen vatandaşlara hizmet veren firma, kuryeleri aracılığı ile müşterilerinin siparişlerini evlerine kadar teslim etmektedir.GETİR KURYESİ NASIL OLUNUR?

Getir kuryesi olmak için başvuruda bulunan kişi sayısı her geçen gün artmaktadır. “Getir Bi Mutluluk” sloganı ile hizmet sektörüne katılan Getir firması mobil uygulama üzerinden müşterilerinin siparişlerini teslim etmektedir.

Getir kuryesi nasıl olunur? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; getir kuryesi olmak isteyen kişilerin öncelikle firma tarafından belirlenmiş olan şartlara uygun olması gerekmektedir. Şartlara uygun olan adaylar, firma üzerinden başvuru işlemlerini tamamlayarak kısa sürede Getir ailesine katılma şansına sahip olacaklardır.

GETİR KURYE BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Getir kuryesi olmak için öncelikle başvuru şartlarına uygun olmak gerekmektedir. Getir Kurye Başvuru Şartları Nelerdir? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

 • 18 yaşından büyük olmak
 • En az ilkokul mezunu olmak
 • Aktif olarak motosiklet kullanıyor olmak
 • A1 ve A2 sınıfı ehliyete sahip olmak
 • Teknoloji ile ilgili olmak
 • Uygulamadan verilen siparişleri hızlı ve güvenli bir şekilde götürebilmek
 • Takım çalışmasına uyumlu çalışmak
 • Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilmek

GETİR KURYESİ BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

Getir kuryesi başvurusunda bulunacak olan adayların öncelikle kendilerinden istene belgeleri hazırlaması ve ardından başvuruda bulunması gerekmektedir. Getir kuryesi başvurusu için gerekli belgeler şu şekilde sıralanır;

 • İkametgah belgesi
 • Adli sicil kaydı
 • Fotoğraf

GETİR KURYE BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Getir kurye başvurusunda bulunmak için gerekli belgeleri de hazırlayan adaylar, Getir uygulaması içerisinde yer alan kurye bölümündeki başvuru formunu doldurduktan sonra kendilerinden talep edilen belgeler ile birlikte yaşadıkları ilde bulunan getir bürolarındaki insan kaynakları departmanına başvuruda bulunmalıdır.

Başvuru işlemi sırasında istenilen belgelerin eksiksiz şekilde sunulması gerekmektedir. Belgelerin teslim edilmesi sonrasında şartlara uygun olan adaylar Getir kuryesi olarak işe alınma hakkına sahip olacaklardır.

GETİR KURYE ÇALIŞMA SAATLERİ NEDİR?

Getir kurye çalışma saatleri en merak edilen konulardan birisidir. Getir uygulamasının 7 / 24 hizmet veriyor olması, firmada kurye olmak isteyenlerin hangi saatlerde çalışacaklarını merak etmesine neden olmaktadır.

Getir kurye çalışma saatleri vardiyalı olarak gerçekleştirilmektedir. Yarı zamanlı, sabah ve akşam gibi farklı zamanlarda çalışma imkanı sunulan getir kuryeleri günlük 5 saat ila 15 saat arasında çalışabilmektedir.

Saatlik ücret ve teslim edilen paket başına ücret alan getir kuryeleri, bu ücretlendirme nedeniyle istedikleri zaman aralıklarını seçerek çalışma hakkına sahip olmaktadır. En çok sipariş verilen saatlerde çalışmayı tercih eden getir kuryelerinin kazançları çok daha fazla olmaktadır.

GETİR KURYE MAAŞLARI NE KADAR?

Getir kuryesi olarak çalışma fırsatını bulmuş olan adaylar, farklı tutarlarda maaş almaktadır. Getir kurye maaşları ne kadar? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; getir kuryesi olarak çalışan kişilerin çalışma saatleri ve taşıdıkları paket göz önünde bulundurularak farklı ücretler alması söz konusudur.

Getir kurye ücretleri asgari ücret üzerinden ödenmektedir. Ancak kuryenin mesaiye kalması, aldığı bahşişler, gün içerisinde taşıdığı paket sayısı gibi etkenler de maaşlarına ek olarak verilmektedir. Bu kapsamda bir getir kuryesi aylık ortalama 9 bin TL / 16 bin TL arasında bir maaş alma şansına sahip olmaktadır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

55
535 Paylaşım, 55 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
87
Şaşkın
Başarısız Başarısız
48
Başarısız
Komik Komik
37
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
85
Helal Olsun!
lol lol
120
lol
Aşk Aşk
110
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
84
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
48
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir