Gerçek Hayattan Uyarlanan En İyi ve En Yeni 32 Film


67
654 Paylaşım, 67 points

Sinema sektörüne damga vuran birçok film gerçek hayattan uyarlanan senaryoları ile izleyicinin dikkatini çekmektedir. İzleyiciyi adeta etkisi altına alan bu filmler, özellikle de gerçek yaşanmış olmaları nedeniyle daha çok izleyici sayısına sahip olmaktadır. Bu yazımızda Gerçek Hayattan Uyarlanan En İyi ve En Yeni 32 Film hakkında bilgi vereceğiz.

Senaryosunu yaşanmış hikayelerden alan filmler, izleyici tarafından en çok tercih edilen film türlerinin başında gelmektedir. Bu filmleri gerçekten yaşanmış olmaları nedeniyle izleyiciyi daha çok içine çekmeyi başarmaktadır.GERÇEK HAYATTAN UYARLANAN EN İYİ VE EN YENİ 32 FİLM HANGİLERİDİR?

Gerçek Hayattan Uyarlanan En İyi ve En Yeni 32 Film şu şekilde sıralanıyor;

 • The Trial Of The Chicago 7 (2020) – IMDB: 7,8
 • Aşka İnan (2020) – IMDB: 6,5
 • Lost Girls (2020) – IMDB: 6,1
 • The Irishman (2019) – IMDB: 7,9
 • The Boy Who Harnessed The Wind (2019) – IMDB: 7,6
 • The Two Popes (2019) – IMDB: 7,6
 • Dolemite İs May Name (2019) – IMDB: 7,3
 • Ride. Rodeo. (2019) – IMDB: 6,4
 • Extremely Wicked, Shockingly Evil And Vile (2019) – IMDB: 6,6
 • The Laundromat (2019) – IMDB: 6,3
 • The King (2019) – IMDB: 6,3
 • The Dirt (2018) – IMDB: 7,0
 • 22 July (2018) – IMDB: 6,8
 • First They Killed My Father (2017) – IMDB: 7,2
 • Darkest Hour (2017) – IMDB: 7,4
 • Molly’ S Game (2017) – IMDB: 7,4
 • The Post (2017) – IMDB: 7,2
 • Kiss And Cry (2017) – IMDB: 6,7
 • Snowden (2016) – IMDB: 7,3
 • Enigma (2014) – IMDB: 8,0
 • Soul Surfer (2011) – IMDB: 7,0
 • The Texas Chain Saw Massacre (1974) – IMDB: 7,5
 • The Impossible (2012) – IMDB: 7,6
 • Money Ball (2011) – IMDB: 7,6
 • The Social Network (2010) – IMDB: 7,7
 • Captain Philips (2013) – IMDB: 7,8
 • Into The Wild (2007) – IMDB: 8,1
 • Rush (2013) – IMDB: 8,1
 • 12 Years A Slave (2013) – IMDB: 8,1
 • The Wolf Of Wall Street (2013) – IMDB: 8,2
 • Julie & Julia (2009) – IMDB: 7,6
 • Girl, Interrupted (1999) – IMDB: 7,3

THE TRİAL OF THE CHİCAGO 7 FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Trial of the Chiccago 7 filmi, gerçek hayattan uyarlanan en iyi ve en yeni 32 filmden birisidir. Filmde, 1968 yılında Chiccago’ da Demokratik Ulusal Kongre sırasında bu kongreyi protesto etmek isteyen kişilerin şehir genelinde başlattıkları büyük ayaklanma anlatılmaktadır. Bu ayaklanma sonucunda 7 kişi tutuklanmaktadır.

AŞKA İNAN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Aşka İnan filmi, gerçek hayattan uyarlanan en iyi ve en yeni 32 filmden birisidir. Filmde, ABD’ li Hristiyan müzisyen olarak bilinen Jeremy Camp’ ın gerçek hayat hikayesi anlatılmaktadır. Camp’ ın başından geçen birçok olay ve ünlü müzisyenin bu olaylara karşılık umudunu kaybetmeden yaşadığı aşk hikayesi konu edilmektedir.

LOST GİLRS GİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Lost Girls filmi, gerçek hayattan uyarlanan en iyi ve en yeni 32 filmden birisidir. Filmde, kaybolan kızını bulmak için çabalayan Mari Gilbert isimli kadının bu kayıp olayına karşı polisin tepkisiz kalmasıyla birlikte olayı kendisinin araştırmaya başlaması ve araştırmaları sonucunda kızının ölümünün Long Island’ da meydana gelen hayat kadını cinayetleri ile bağlantılı olduğunu ortaya çıkarmasıyla gelişen olaylar konu edilmektedir.

THE IRİSHMAN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Irishman filmi, gerçek hayattan uyarlanan en iyi ve en yeni 32 filmden birisidir. Filmde, İkinci Dünya Savaşı sırasında savaşta görev almış ancak gerçekte bir mafyanın tetikçisi olan ve uzun yıllar suç örgütüne hizmet vermiş Frank Sheeran isimli adamın gerçek hayat hikayesi konu edilmektedir.

THE BOY WHO HARNESSED THE WİND FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Boy Who Harnessed the Wind filmi, gerçek hayattan uyarlanan en iyi ve en yeni 32 filmden birisidir. Filmde, yaşadığı maddi zorluklar nedeniyle 13 yaşında okulu bırakarak çalışmak zorunda kalan Malevide isimli gencin geceleri gizlice kütüphaneye giderek gizlice okuduğu kitaplar yardımıyla bir eski bisikletten rüzgar jeneratörü yapmasıyla hayatının bir anda değişmesi konu edilmektedir.

THE TWO POPES FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Two Popes filmi, gerçek hayattan uyarlanan en iyi ve en yeni 32 filmden birisidir. Filmde, 2012 yılında Kardinal Bergoglio’ nun Papa’ dan emekliliğini izmesi sonrasında birçok skandalla mücadele eden Papa’ nın Kardinal yerine en sert eleştirmeni ve gelecekteki halefisini göreve getirmesiyle birlikte bu iki zıt karakterin arasında yaşananlar konu edilmektedir.

DOLEMİTE IS MY NAME FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Dolemite Is My Name filmi, gerçek hayattan uyarlanan en iyi ve en yeni 32 filmden birisidir. Filmde, ünlü komedyen ve oyuncu olan Rudy Ray Moore’ un gerçek hayat hikayesi ve yaşadıkları keyifli bir şekilde konu edilmektedir.

WALK. RİDE. RODEO. FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Walk. Ride. Rodeo. filmi, gerçek hayattan uyarlanan en iyi ve en yeni 32 filmden birisidir. Filmde, atları çok seven ve hayatını atlarla ve rodeo ile geçiren genç bir kızın bir gün geçirdiği kaza sonrasında omurilik yaralanması geçirerek felç olması ancak yine de rodeoya devam edebilmek için verdiği mücadele konu edilmektedir.

EXTREMELY WİCKED, SHOCKİNGLY EVİL AND VİLE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile filmi, gerçek hayattan uyarlanan en iyi ve en yeni 32 filmden birisidir. Filmde, 1989 yılında Florida’ da yaşayan ve karizması, yakışıklılığı ile kadınları kendine aşık ettikten sonra onlara tecavüz edip öldüren ünlü seri katil Ted Bundy’ nin gerçek hayat hikayesi konu edilmektedir.

THE LAUNDROMAT FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Laundromat filmi, gerçek hayattan uyarlanan en iyi ve en yeni 32 filmden birisidir. Filmde, dul bir kadın olan Ellen Martin’ in tatildeyken sigortacılar tarafından dolandırıldığını öğrenmesinin ardından bu işi araştırmak için Panama’ da yaşayan iki avukata ulaşması ve tüm bu dolandırıcılık işlerini bu avukatların yaptığını belirlemesiyle ortaya çıkarmak için verdiği mücadele konu edilmektedir.

THE KİNG FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The King filmi, gerçek hayattan uyarlanan en iyi ve en yeni 32 filmden birisidir. Filmde, İngiltere tahtının varisi olan ancak krallık ve ailesine tamamen sırtını dönerek halk arasında yaşayan Prens Hal’ ın babasının ölümü sonrasında tahta geçmek zorunda kalması ve sonrasında yaşadığı zorlu hayat konu edilmektedir.

THE DİRT FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The dirt filmi, gerçek hayattan uyarlanan en iyi ve en yeni 32 filmden birisidir. Filmde, The Dirt isimli rock grubunun üyelerinin gerçek yaşam hikayesi konu edilmektedir. Grubun kurulması ve ardından yaşanan olaylar detayları ile izleyiciye sunulmaktadır.

22 JULY FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

22 July filmi, gerçek hayattan uyarlanan en iyi ve en yeni 32 filmden birisidir. Filmde, Norveç’ te yaşanan ve yetmişten fazla kişinin öldüğü en kötü terör saldırılarından birisinde yaşanan olaylar, saldırıda hayatta kalanların anlattıkları ve siyasilerin davaları üzerinde çalışan avukatların anlattıkları konu edilmektedir.

FİRST THEY KİLLED MY FATHER FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

First they Killed My Father filmi, gerçek hayattan uyarlanan en iyi ve en yeni 32 filmden birisidir. Filmde, 1970’ li yıllarda Kamboçya’ da yaşanmış olan iç savaş döneminde 5 yaşında olan ve babası öldürülen Long Un isimli küçük çocuğun çalışma kampına gönderilmesi ve bu kampta verdiği hayatta kalma mücadele konu edilmektedir.

DARKEST HOUR FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Darkest Hour filmi, gerçek hayattan uyarlanan en iyi ve en yeni 32 filmden birisidir. Filmde, Nazi güçlerinin Batı Avrupa’ da ilerlemesi sırasında İngiltere başkanı Winston Churcill’ in Nazi güçleri ile barışçıl bir anlaşma imzalama ya da onlara direnme konusunda vermek zorunda olduğu zorlu seçim konu edilmektedir.

MOLLY’ S GAME FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Molly’ s Game filmi, gerçek hayattan uyarlanan en iyi ve en yeni 32 filmden birisidir. Filmde, olimpik sınıflı bir kayakçı olan Molly Bloom’ un olimpiyatlarda başarısız olması sonucunda kayağı bırakarak Hollywood’ a gitmesi ve elit insanların arasına karışarak sekiz yıl boyunca yüksek bahisli poker organizasyonları düzenlemesi sonrasında FBI tarafından takibe alınması konu edilmektedir.

THE POST FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Post filmi, gerçek hayattan uyarlanan en iyi ve en yeni 32 filmden birisidir. Filmde, 1971 yılında Washington Post çalışanlarının Daniel Ellsberg tarafından sızdırılan ve ABD ordusunun Vietnam Savaşı’ nda söylediği yalan bilgileri yayınlama kararı almalarının ardından basın ve yönetim arasında yaşanan büyük savaş konu edilmektedir.

KİSS AND CRY FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Kiss and Cry filmi, gerçek hayattan uyarlanan en iyi ve en yeni 32 filmden birisidir. Filmde, 18 yaşında olan ve en çok sevdiği şeyler buz pateni yapmak ve şarkı söylemek olan Carley’ in boğaz kanseri olduğunu öğrenmesi sonrasında hayata tutunmak için verdiği mücadele konu edilmektedir.

SNOWDEN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Snowden filmi, gerçek hayattan uyarlanan en iyi ve en yeni 32 filmden birisidir. Filmde, ABD’ nin güvenlik adı altında tüm vatandaşlarının kişisel bilgilerini, cep telefonlarını ve maillerini dinlemesi olayını ortaya çıkartan Amerikalı bilgisayar uzmanı Edward Snowden’ in bu durumu herkese duyurması sonrasında bir kesim tarafından vatan haini ilan edilmesine karşılık bir kesim tarafından kahraman ilan edilmesiyle gelişen olaylar konu edilmektedir.

ENİGMA FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Enigma filmi, gerçek hayattan uyarlanan en iyi ve en yeni 32 filmden birisidir. Filmde, İkinci Dünya Savaşı sırasında savaşın üstünü durumda olan Almanların kullandığı haberleşme ağını çözmek zorunda olan İngilizlerin bu iş için İngiliz matematikçi Alan Turing’ i görevlendirmesi ve sonrasında yaşananlar konu edilmektedir.

SOUL SURFER FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Soul Surfer filmi, gerçek hayattan uyarlanan en iyi ve en yeni 32 filmden birisidir. Filmde, sörf tutkunu olan Bethany Hamilton isimli genç kadının sörf yaparken bir köpek balığı saldırısına uğraması sonrasında sol kolunu tamamen kaybetmesi ve ardından yaşadığı zorlu sürece rağmen sörf şampiyonu olmak için verdiği mücadele konu edilmektedir.

THE TEXAS CHAİN SAW MASSACRE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Texas Chain Saw Massacre filmi, gerçek hayattan uyarlanan en iyi ve en yeni 32 filmden birisidir. Filmde, 1974 yılında işlenmiş bir düzine seri cinayet ve bu cinayetlerde insanları acımasız şekilde katleden bir caninin yaptıkları ve kurbanların yaşadıkları konu edilmektedir.

THE TEXAS CHAİN SAW MASSACRE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Impossible filmi, gerçek hayattan uyarlanan en iyi ve en yeni 32 filmden birisidir. Filmde, 26 Aralık 2004 günü Tayland’ da yaşanmış olan büyük tsunami felaketi sırasında 3 çocukları ile birlikte kış tatilini geçirmek için Tayland’ a gitmiş olan Henry ve Maria’ nın bu felaketle mücadele etmeleri konu edilmektedir.

MONEY BALL FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Money Ball filmi, gerçek hayattan uyarlanan en iyi ve en yeni 32 filmden birisidir. Filmde, Oakland A isimli basketbol takımı koçunun sahip olduğu kısıtlı imkanlara karşı kendisine has yöntemleri ile takımı toparlaması ve dev takımlara meydan okuması konu edilmektedir.

 THE SOCİAL NETWORK FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Social Network filmi, gerçek hayattan uyarlanan en iyi ve en yeni 32 filmden birisidir. Filmde, Harvard Üniversitesi’nde okuduğu dönemde kız arkadaşı tarafından terk edilen Mark Zuckerberg’ in arkadaşı ile sarhoş olduğu bir gece dünyanın en büyük sosyal paylaşım platformu olan Facebook’ un ilk adımlarını atmaya karar vermesi ile yaşanan olaylar konu edilmektedir.

CAPTAİN PHİLİPS FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Captain Philips filmi, gerçek hayattan uyarlanan en iyi ve en yeni 32 filmden birisidir. Filmde, 2009 yılında Mv Maersk Alabama isimli Amerikan kargo gemisi ile Somali açıklarında korsan saldırısına uğrayan kaptan Richard Philips ve tayfasının korsanlara esir olmayı kabul etmesi sonrasında yaşadıkları olaylar konu edilmektedir.

INTO THE WİLD FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Into The Wild filmi, gerçek hayattan uyarlanan en iyi ve en yeni 32 filmden birisidir. Filmde, şehirde zengin bir hayat yaşayan ve çok önemli bir üniversiteden mezun olan genç bir adamın ailesiyle konuşarak her şeyi arkasında bırakması ve Alaska’ da vahşi hayatın içerisinde kendisine yeni bir hayat kurması sonrasında yaşadığı olaylar konu edilmektedir.

RUSH FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Rush filmi, gerçek hayattan uyarlanan en iyi ve en yeni 32 filmden birisidir. Filmde, Formula 1! İn altın dönemleri olan 1970’ li yıllarda dönemin en ünlü rallicileri olan Niki Lauda ve ezeli rakibi James Hunt’ un arasında geçen tatlı rekabet konu edilmektedir.

12 YEARS A SLAVE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

12 Years A Slave filmi, gerçek hayattan uyarlanan en iyi ve en yeni 32 filmden birisidir. Filmde, ABD’ de köleliğin yasaklandığı iç savaştan hemen önce kaçırılan ve köleliğe zorlanan bir siyahi adamın 12 yıl sonra özgürlüğüne kavuşma hikayesi konu edilmektedir.

THE WOLF OF WALL STREET FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Wolf of Wall Street filmi, gerçek hayattan uyarlanan en iyi ve en yeni 32 filmden birisidir. Filmde, daha 24 yaşında olan Jordan Belford isimli genç ve çok hırslı bir adamın çok para kazanmak için dolandırıcılıkla Stratton Oakmont isimli bir şirket kurması ve kısa sürede borsayı ele geçirerek milyarder olması konu edilmektedir.

JULİE & JULİA FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Julie & Julia filmi, gerçek hayattan uyarlanan en iyi ve en yeni 32 filmden birisidir. Filmde, birbirinden farklı zamanlarda ve mekanlarda yaşamış olmalarına rağmen hayatları iç içe geçmiş olan iki kadının hayatta hiçbir şeyin imkansız olmadığını göstermek için verdiği mücadele konu edilmektedir.

GİRL, INTERRUPTED FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Girl, Interrupted filmi, gerçek hayattan uyarlanan en iyi ve en yeni 32 filmden birisidir. Filmde, alkol tüketmeyi çok seven Susanna isimli genç bir kadının bir gün yüksek dozda alkol tüketmesi ile hastanelik olmasının ardından bir süre psikiyatri kliniğinde tedavi edilmesi ve bu süreçte başından geçenler konu edilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

67
654 Paylaşım, 67 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
108
Şaşkın
Başarısız Başarısız
72
Başarısız
Komik Komik
60
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
108
Helal Olsun!
lol lol
24
lol
Aşk Aşk
12
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
108
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
72
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir