Gerçek Hayattan Uyarlanan En İyi 10 Film


56
544 Paylaşım, 56 points

Sinema dünyasının en ilgi çekici film türlerinden birisi de senaryosu gerçek hayattan uyarlanmış filmlerdir. Gerçek hayattan uyarlanan filmler, insanların üzerinde çok daha büyük etkilerin oluşmasına neden olur. Bu yazımızda Gerçek Hayattan Uyarlanan En İyi 10 Film hakkında bilgi vereceğiz.

Sinema sektöründe farklı konuşlara sahip birçok film türü bulunur. Ancak en çok ilgi gösterilen türlerin başında gerçek konulu filmler gelmektedir. İzlediği filmdeki konunun gerçekten yaşandığı düşüncesi, insanların kendisini daha çok vererek izlemesini sağlamaktadır.GERÇEK HAYATTAN UYARLANAN EN İYİ 10 FİLM HANGİLERİDİR?

Gerçek Hayattan Uyarlanan En İyi 10 Film şu şekilde sıralanır;

  • Soul Surfer (2011) – IMDB: 7,0
  • The Texas Chain Saw Massacre (1974) – IMDB: 7,5
  • The Impossible (2012) – IMDB: 7,6
  • Money Ball (2011) – IMDB: 7,6
  • Tha Social Network (2010) – IMDB: 7,7
  • Captain Philips (2013) – IMDB: 7,8
  • Into The Wild (2007) – IMDB: 8,1
  • Rush (2013) – IMDB: 8,1
  • 12 Years A Slave (2013) – IMDB: 8,1
  • The Wolf Of Wall Street (2013) – IMDB: 8,2

GERÇEK HAYATTAN UYARLANAN SOUL SURFER FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Gerçek hayattan uyarlanan Soul Surfer, Benthany Hamilton isimli genç bir kadının yaşadığı trajik olayları konu edinmektedir. Bir sörf tutkunu olan Hamilton, bir köğek balığının saldırısı sonucunda sol kolunu tamamen kaybeder. Uzun süre tedavi gören genç kadın, sol kolunun olmamasına rağmen sörf şampiyonu olmak için büyük bir mücadele verir.

GERÇEK HAYATTAN UYARLANAN THE TEXAS CHAİN SAW MASSACRE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Gerçek hayattan uyarlanan The Texas Saw Massacre, bir düzine yaşanmış cinayeti konu edinmektedir. Gerçek olayları anlatan filmde insanları acımasız şekilde öldüren bir cani ve kurban ettikleri insanların yaşadıkları anlatılmaktadır.

GERÇEK HAYATTAN UYARLANAN THE IMPOSIBLE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Gerçek hayattan uyarlanan The Implosıble, 26 Aralık 2004 tarihinde yaşanan büyük Tsunami felaketinde 3 çocuğu ile birlikte Tayland’ da tatilde olan Henry ve Maria çiftinin birebir yaşadıkları olayları konu edinmektedir. Çift, çocukları ile birlikte büyük zarar gördükleri Tsunamiden kurtulmak için zorlu bir mücadele verecektir.

GERÇEK HAYATTAN UYARLANAN MONEY BALL FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Gerçek hayattan uyarlanan Money Ball, Oaklans A isimli bir takımın koçunun elindeki kısıtlı bütçeyi kullanarak dev takımlara okuduğu meydanı anlatmaktadır. Kendine has yöntemler kullanan ve oyuncularını yönlendiren koç, takımını şampiyonluğa kadar götürmeyi başaracaktır.

GERÇEK HAYATTAN UYARLANAN THE SOCİAL NETWORK FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Gerçek hayattan uyarlanan The Social Network, Facebook’ un kurucusu Mark Zuckerberg’ in Facebook’ u kurma sürecini konu edinmektedir. Harvard Üniveristesi’nde okuyan ve kız arkadaşı tarafından terk edilen Zuckerberg, bir gece arkadaşı ile sarhoş olduğunda aklına gelen sosyal medya fikrini gerçeğe dönüştürmektedir.

GERÇEK HAYATTAN UYARLANAN CAPTAİN PHİLİPS FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Gerçek hayattan uyarlanan Captain Philips, 2009 yılında yola çıkan Mv Maersk Alabama isimli bir Amerikan kargo gemisinin Somali yakınlarında korsan saldırısına uğramasını konu edinmektedir. Gemisi ele geçirilen Richard Philips, tayfasının canlarını kurtarmak için korsanların esiri olmayı kabul edecektir.

GERÇEK HAYATTAN UYARLANAN INTO THE WİLD FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Gerçek hayattan uyarlanan Into The Wild, yaşadığı şehirden ve zenginlikten hoşlanmayan genç bir adamın önemli bir üniversiteyi bitirdikten sonra ailesi ile konuşarak Alaska’ ya yerleşmesi ve burada vahşi bir hayat yaşarken ölümle burun buruna gelmesini konu edinmektedir.

GERÇEK HAYATTAN UYARLANAN RUSH FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Gerçek hayattan uyarlanan Rush, F1 yarışlarının efsanesi olarak bilinen Niki Lauda’ nın ezeli rakini James Hunt ile yaşadığı gerçek hikayeyi konu edinmektedir. 1997’ li yılları ele alan filmde ünlü yarışçılar arasındaki tatlı çekişme ve rekabet anlatılmaktadır.

GERÇEK HAYATTAN UYARLANAN 12 YEARS A SLAVE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Gerçek hayattan uyarlanan 12 Years a Slave, ABD’ de köleliği yasaklayan iç savaştan hemen önce köle olması için zorlanan siyahi bir adamın 12 yıl sonra özgürlüğe kavuşması konu edilmektedir. Gerçek hayattan uyarlanmış bu film büyük ilgi görmüştür.

GERÇEK HAYATTAN UYARLANAN THE WOLF OF WALL STREET FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Gerçek hayattan uyarlanan The Wolf of Wall Street, muhteşem senaryosu ile dikkat çekmektedir. Filmde 24 yaşındaki Jordan Belford’ un para kazanmak için Wall Street borsasını ele geöişrmesi ve dolandırıcılıkla kurduğu şirket üzerinden kısa sürede milyarder olması konu edilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

56
544 Paylaşım, 56 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
96
Şaşkın
Başarısız Başarısız
60
Başarısız
Komik Komik
48
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
96
Helal Olsun!
lol lol
12
lol
Aşk Aşk
120
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
96
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
60
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir