Gençliğinizi Tekrar Yaşatacak Gelmiş Geçmiş En İyi Gençlik Dizileri


89
874 Paylaşım, 89 points

Gençlere hitap eden ve birçok kişiyi gençliğine döndüren diziler, her zaman izleyici tarafından ilgi görmeyi başarmaktadır. Bu diziler konuları ve anımsattıkları ile hemen her yaştan izleyici kitlesine sahip olmayı başarmaktadır. Bu yazımızda Gençliğinizi Tekrar Yaşatacak Gelmiş Geçmiş En İyi Gençlik Dizileri hakkında bilgi vereceğiz.

Dizi izlemeyi seven ve izlediği dizide geçmişine ait izler bulmak isteyen birçok kişi, tercihlerini gençlik dizilerinden yana kullanmaktadır. Gençlik dizileri günümüz gençlerinin ilgisini çekmenin yanı sıra daha ileri yaşlarda olan ve gençlik günlerine gitmek isteyenlerin de oldukça ilgisini çekmektedir.GENÇLİĞİNİZİ TEKRAR YAŞATACAK GELMİŞ GEÇMİŞ EN İYİ GENÇLİK DİZİLERİ HANGİLERİDİR?

Gençliğinizi Tekrar Yaşatacak Gelmiş Geçmiş En İyi Gençlik Dizileri şu şekilde sıralanıyor;

 • All Of Us Are Dead (2002) – IMDB: 7,6
 • Ginny & Georgia (2021) – IMDB: 7,5
 • How To Sell Drugs Online Fast (2019) – IMDB: 7,9
 • Sexify (2021) – IMDB: 6,6
 • The Bold Type 82017) – IMDB: 7,9
 • Aşk 101 (2020) – IMDB: 7,6
 • Locke & Key (2020) – IMDB: 7,4
 • Trinkets (2019) – IMDB: 7,1
 • You (2018) – IMDB: 7,7
 • The Rain (2018) – IMDB: 6,3
 • Dark (2017) – IMDB: 8,8
 • La Casa De Papel (2018) – IMDB: 8,3
 • Riverdale (2017) – IMDB: 6,9
 • Lucifer (2016) – IMDB: 8,2
 • Teen Wolf (2011) – IMDB: 7,6
 • The Society (2019) – IMDB: 7,0
 • Scream (1996) – IMDB: 7,2
 • Girls (2012) – IMDB: 7,3
 • Gossip Girls (2007) – IMDB: 7,4
 • Pretty Little Liars (2010) – IMDB: 7,4
 • The O.C. (2003) – IMDB: 7,5
 • Legacies (2018) – IMDB: 7,5
 • Love Alarm (2019) – IMDB: 7,5
 • One Tree Hill (2003) – IMDB: 7,6
 • Elite (2018) – IMDB: 7,6
 • The 100 (2014) – IMDB: 7,7
 • 13 Reasons Why (2017) – IMDB: 7,8
 • The End Of Tne F***İng World (2017) – IMDB: 8,1
 • Skins (2007) – IMDB: 8,2
 • Buffy The Vampires Slayer (1997) – IMDB: 8,2
 • Misfits (2009) – IMDB: 8,2
 • Sex Education (2019) – IMDB: 8,3
 • Veronice Mars (2004) – IMDB: 8,3
 • Stranger Things (2016) – IMDB: 8,8
 • Friends (1994) – IMDB: 8,9

ALL OF US ARE DEAD DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

All of Us Are Dead dizisi, gençliğinizi tekrar yaşatacak gelmiş geçmiş en iyi gençlik dizilerinden birisidir. Dizide, bir lisede hızlı bir şekilde yayılmaya başlayan bir salgın hastalık sonrasında salgın bulaşan öğrencilerin zombiye dönüşmesi e bu sırada bir grup öğrencinin zombiye dönüşen öğrencilerden kurtularak okulun çıkış kapısına ulaşabilmek için verdikleri hayatta kalma mücadelesi konu edilmektedir.

GİNNY & GEORGİA DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Ginny & Georgia dizisi, gençliğinizi tekrar yaşatacak gelmiş geçmiş en iyi gençlik dizilerinden birisidir. Dizide, henüz 15 yaşında olan içine kapanık ve bir o kadar da oldun olan Ginny ve kızının tersine oldukça hareketli ve geçmişi tehlikelerle dolu olan annesi Georgina’ nın yaşadıkları komik olaylar konu edilmektedir.

HOW TO SELL DRUGS ONLİNE FAST DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

How to Sell Drugs Online Fast dizisi, gençliğinizi tekrar yaşatacak gelmiş geçmiş en iyi gençlik dizilerinden birisidir. Dizide, okulda popüler olmak ve kaybettiği kız arkadaşını geri kazanmak isteyen ve oldukça zeki olan Moritz isimli gencin yakın arkadaşı ile birlikte bir program tasarlaması ve internet üzerinden uyuşturucu satmaya başlaması sonrasında hayal bile edemeyeceği zenginliğe ulaşması ve bu sürede yaşanan komik olaylar konu edilmektedir.

SEXİFY DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Sexify dizisi, gençliğinizi tekrar yaşatacak gelmiş geçmiş en iyi gençlik dizilerinden birisidir. Dizide, üniversiteye giden ve cinsellik konusunda hiçbir deneyimi olmayan Natalia ve üniversiteden arkadaşları olan Monika ile Paulina’ nın cinsellik üzerine ürettikleri dijital bir program yapmak için verdikleri komik mücadele konu edilmektedir.

THE BOLD TYPE DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

The Bold Type dizisi, gençliğinizi tekrar yaşatacak gelmiş geçmiş en iyi gençlik dizilerinden birisidir. Dizide, Heartz Magazine editörü Joanna Coles’ in gerçek hayat hikayesi konu edilmektedir. 3 yakın arkadaş olan Kat, Jane ve Sutton’ ün okul yıllarından başlayarak yaşamları boyunca karşılaştıkları tüm zorluklara karşı ayakta kalma mücadeleleri anlatılmaktadır.

AŞK 101 DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Aşk 101 dizisi, gençliğinizi tekrar yaşatacak gelmiş geçmiş en iyi gençlik dizilerinden birisidir. Dizide, okulda sürekli olay çıkardıkları için okuldan atılmakla karşı karşıya kalan bir grup liselinin bir öğretmenlerinin hayır oyu ile okula kalması sonrasında o öğretmenin tayininin çıkmasıyla okuldan gitmelerini engellemeye çalışmaları konu edilmektedir.

LOCKE & KEY DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Locke & Key dizisi, gençliğinizi tekrar yaşatacak gelmiş geçmiş en iyi gençlik dizilerinden birisidir. Dizide, babalarının ölümü sonrasında Maine’ de bulunan eski evlerine dönen ve burada kendilerine özel güçler veren özel anahtarlar keşfeden üç erkek kardeşin anahtarların peşinde olan şeytan ile verdikleri mücadele konu edilmektedir.

TRİNKETS DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Trinkets dizisi, gençliğinizi tekrar yaşatacak gelmiş geçmiş en iyi gençlik dizilerinden birisidir. Dizide, aileleri, arkadaşları ve okulda yaşadıkları sorunların üzerinden birlikte gelmeye çalışan üç genç kızın yaşam hikayesi konu edilmektedir. Dizi, aynı adı taşıtan romandan esinlenilerek ekrana taşınmıştır.

YOU DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

You dizisi, gençliğinizi tekrar yaşatacak gelmiş geçmiş en iyi gençlik dizilerinden birisidir. Dizide, bir gün kitapçıda Beck isimli bir genç kadın ile karşılaşan ve dikkatini çeken bu genç kızın erkek arkadaşı olmak için elinden geleni yapan takıntılı Joe isimli gencin bu genç kızı elinde tutmak için yaptığı akıl almaz işler konu edilmektedir.

THE RAİN DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

The Rain dizisi, gençliğinizi tekrar yaşatacak gelmiş geçmiş en iyi gençlik dizilerinden birisidir. Dizide, yağmur damlasının vücutlarına değmesi ile ölümcül bir virüse yakalanan insanların olduğu bir ortamda hayatta kalmak için uzun süre yer altında yaşamış ve yeni bir dünya kurabilmek için tekrar yola çıkan iki kardeşin bu yolculukta kendilerine eşlik eden gençler ile birlikte verdikleri mücadele konu edilmektedir.

DARK DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Dark dizisi, gençliğinizi tekrar yaşatacak gelmiş geçmiş en iyi gençlik dizilerinden birisidir. Dizide, kayıp bir çocuk ile ilgili arama yapan ve sorularının yanıtını bulmak isterken farklı sırların ortaya çıkmasına neden olan dört ailenin yaşadıkları gerilim dolu olaylar konu edilmektedir.

LA CASA DE PAPEL DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

La Casa De Papel dizisi, gençliğinizi tekrar yaşatacak gelmiş geçmiş en iyi gençlik dizilerinden birisidir. Dizide, suç dehası olan bir profesörün kendisine 8 suçludan oluşan bir ekip kurması ve bu ekibe 5 aylık eğitim vermesinin ardından İspanya Kraliyet Darphanesine girmek için kusursuz bir plan hazırlaması ve ardından yaşanan olaylar konu edilmektedir.

RİVERDALE DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Riverdale dizisi, gençliğinizi tekrar yaşatacak gelmiş geçmiş en iyi gençlik dizilerinden birisidir. Dizide, dışarıdan sorunsuz gibi görünen ancak esrarengiz olayların yaşandığı Riverdale isimli kasabada bir gün Jason denilen bir gencin boğulması ancak cesedine ulaşılamaması sonrasında New York’ tan gelen Veronica Lodge’ un ölen gencin arkadaş grubuna katılması ve durumu araştırması konu edilmektedir.

LUCİFER DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Lucifer dizisi, gençliğinizi tekrar yaşatacak gelmiş geçmiş en iyi gençlik dizilerinden birisidir. Dizide, Los Angeles’ ta bulunan bir polis departmanında görevli olan ve suçluları yakalayan Lucifer isimli adamın aslında yeryüzüne düşmüş bir melek olması ve sonrasında yaşananlar konu edilmektedir.

TEEN WOLF DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Teen Wolf dizisi, gençliğinizi tekrar yaşatacak gelmiş geçmiş en iyi gençlik dizilerinden birisidir. Dizide, ormanda dolaşırken bir kurt tarafından ısırılan ve ardından kurt adama dönüşen Scott McCall isimli adamın en yakın arkadaşı Stiles Stilinski ve kurt adam Derek Hale’ nin yardımı ile bu durumu ailesi ve arkadaşlarından saklayarak hayatına devam etme çabası konu edilmektedir.

THE SOCİETY DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

The Society dizisi, gençliğinizi tekrar yaşatacak gelmiş geçmiş en iyi gençlik dizilerinden birisidir. Dizide, yaşadıkları kasabaya çok benzetilen bir yere götürülen bir grup gencin götürüldükleri bu yerde ne yapacaklarını bilmemeleri ve hayatta kalmak için verdikleri zorlu mücadele konu edilmektedir.

SCREAM DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Scream dizisi, gençliğinizi tekrar yaşatacak gelmiş geçmiş en iyi gençlik dizilerinden birisidir. Dizide, lise öğrencisi olan Casey’ in bir gün tanımadığı bir ses tarafından tehdit edilmesi sonrasında çevresindeki arkadaşlarının ölmeye başlamasıyla birlikte acımasız katilden kurtulmak için verdiği zorlu mücadele konu edilmektedir.

GİRLS DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Girls dizisi, gençliğinizi tekrar yaşatacak gelmiş geçmiş en iyi gençlik dizilerinden birisidir. Dizide, henüz 20’ li yaşlarda olan ve Amerikan gençliğinin günlük hayatının son derece gerçekçi şekilde anlatıldığı bir grup kadının hayat hikayeleri konu edilmektedir.

GOSSİP GİRL DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Gossip Girl dizisi, gençliğinizi tekrar yaşatacak gelmiş geçmiş en iyi gençlik dizilerinden birisidir. Dizide, New York’ un zengin semtlerinden birisinde yaşayan bir grup lise öğrencisinin hayatları konu edilmektedir. Dizi konusunu Ziegesar isimli kitaptan almaktadır.

PRETTY LİTTLE LİARS DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Pretty Little Liars dizisi, gençliğinizi tekrar yaşatacak gelmiş geçmiş en iyi gençlik dizilerinden birisidir. Dizide, çok yakın arkadaş olan 4 kızın ortak tanıdıkları olan Alison’ un ölmesinin ardından birbirlerinden sakladıkları sırların gün yüzüne çıkmaya başlaması ve sonrasında yaşananlar konu edilmektedir.

THE O.C. DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

The O.C. dizisi, gençliğinizi tekrar yaşatacak gelmiş geçmiş en iyi gençlik dizilerinden birisidir. Dizide, gönüllü avukatlık yapan ve kayınpederi tarafından hiç sevilmeyen Sandy Cohen isimli genç bir kadının bir gün Sansy Atwood isimli bir genç ile tanışması sonrasında onu kendileri ile birlikte yaşamaya ikna etmesi sonrasında gelişen olaylar konu edilmektedir.

LEGACİES DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Legacies dizisi, gençliğinizi tekrar yaşatacak gelmiş geçmiş en iyi gençlik dizilerinden birisidir. Dizide, vampirlerin cadıların ve kurt adamların eğitim gördükleri bir okula yeni katılan Hope Mikkelson ve ikiz kardeşlerinin içlerindeki kötü gücü ortaya çıkarmak istemesi ancak okul kurallarına göre bu duyguları bastırarak iyi bir insan olmak zorunda olmalarıyla yaşananlar konu edilmektedir.

LOVE ALARM DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Love Alarm dizisi, gençliğinizi tekrar yaşatacak gelmiş geçmiş en iyi gençlik dizilerinden birisidir. Dizide, insanların birbirinden hoşlandığını haber veren bir uygulamayı kullanmaya başlayan Kim Jojo’ nun bir gün uygulamasının aşk alarmı vermesi sonrasında yaşadığı olaylar konu edilmektedir.

ONE TREE HİLL DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

One Tree Hill dizisi, gençliğinizi tekrar yaşatacak gelmiş geçmiş en iyi gençlik dizilerinden birisidir. Dizide, Kuzey Carolina eyaletinde yaşatan ve buradaki Ravens isimli lisede kurulmuş olan basketbol takımında görevli gençlerin yaşadıkları konu edilmektedir.

ELİTE DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Elite dizisi, gençliğinizi tekrar yaşatacak gelmiş geçmiş en iyi gençlik dizilerinden birisidir. Dizide, yaşadıkları yerde meydana gelen büyük depremde okulları yıkılan ve bu nedenle çevredeki okullara dağıtılan öğrencilerden 3 tanesinin bölgenin en zenginlerinin çocuklarının gittiği Las Encinas isimli okula kabul edilmelerinin ardından bu alt tabaka 3 gencin okuldaki zengin çocuklara karşı verdikleri mücadele konu edilmektedir.

THE 100 DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

The 100 dizisi, gençliğinizi tekrar yaşatacak gelmiş geçmiş en iyi gençlik dizilerinden birisidir. Dizide, dünyanın nükleer bir yok oluş yaşamasından 97 yıl sonra dünyada hala yaşanabilir bir hayat olup olmadığını merak eden 100 gencin tekrar dünyaya gelmesi ve burada yeniden bir düzen kurmak için verdikleri mücadele konu edilmektedir.

13 REASONS WHY DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

13 Reasons Why dizisi, gençliğinizi tekrar yaşatacak gelmiş geçmiş en iyi gençlik dizilerinden birisidir. Dizide, lise çaplarında olan bir gencin bir gün okuldan eve geldiğinde odasında bulduğu bir kaseti dinlemesi ve kasette iki hafta önce intihar eden sevgilisinin neden intihar ettiğinin 13 sebebini anlatması sonrasında yaşanan olaylar konu edilmektedir.

THE END OF THE F***İNG WORLD DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

The End of the F***ing World dizisi, gençliğinizi tekrar yaşatacak gelmiş geçmiş en iyi gençlik dizilerinden birisidir. Dizide, çocukluğundan beri hep kötülük yapan 17 yaşındaki psikopat ve ruhsal bozukluğa sahip James isimli gencin kendisine yeni bir kurban bulmak için okula gitmesi ve burada tanıştığı Alyssa isimli genç kızı kendisine kurban seçtikten sonra onu öldürme planları yaparken gerçekten aşık olması konu edilmektedir.

SKİNS DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Skins dizisi, gençliğinizi tekrar yaşatacak gelmiş geçmiş en iyi gençlik dizilerinden birisidir. Dizide, bir grup gencin arkadaşlık ve aşkın ön planda olduğu ve her birisinin hikayesinin ayrı ayrı geniş şekilde konu edilmesi anlatılmaktadır.

BUFFY THE VAMPİRES SLAYER DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Buffy The Vampire Slayer dizisi, gençliğinizi tekrar yaşatacak gelmiş geçmiş en iyi gençlik dizilerinden birisidir. Dizide, vampirlerle savaşan ve her yeni gün yeni bir macera yaşayan Buffy Summers isimli genç bir kadının bir gün dünyanın tamamen vampir ve doğa üstü canavarların saldırısı ile karşı karşıya kalması sonrasında tek başına mücadele edemediği için arkadaşlarından yardım istemesi konu edilmektedir.

MİSFİTS DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Misfits dizisi, gençliğinizi tekrar yaşatacak gelmiş geçmiş en iyi gençlik dizilerinden birisidir. Dizide, sosyal hizmetler kurumunda gönüllü olarak toplum hizmetinde çalışan 5 arkadaşın büyük bir fırtına sonrasında özel güçler kazanması ve bu özel güçleri nasıl kullanabileceklerini çözmek için verdikleri mücadele konu edilmektedir.

SEX EDUCATİON DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Sex Education dizisi, gençliğinizi tekrar yaşatacak gelmiş geçmiş en iyi gençlik dizilerinden birisidir. Dizide, içine kapanık ezik bir tip olan ve kendisini okuldakilere kanıtlamak için çabalayan Otis isimli gencin tüm okulun çekindiği ve farklı bir yaşam tarzı olan Maece ile tanışması sonrasında ikilinin öğrencilere sosyal terapi vermesiyle gelişen olaylar konu edilmektedir.

VERONİCA MARS DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Veronica Mars dizisi, gençliğinizi tekrar yaşatacak gelmiş geçmiş en iyi gençlik dizilerinden birisidir. Dizide, Veronica Neptune isimli genç bir kızın lisede en yakın arkadaşı olan Lily’ nin ölümü sonrasında onu kimin öldürdüğünü bulmak için dedektifliğe soyunması ile birlikte başlayan olaylar konu edilmektedir.

STRANGER THİNGS DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Stranger Things dizisi, gençliğinizi tekrar yaşatacak gelmiş geçmiş en iyi gençlik dizilerinden birisidir. Dizide, kaybolan ufak bir çocuğu bulmak için her şeyi yapan annesinin vermiş olduğu zorlu mücadele konu edilmektedir. Dizi 80’ li yılların korku filmlerine değinmektedir.

FRİENDS DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Friends dizisi, gençliğinizi tekrar yaşatacak gelmiş geçmiş en iyi gençlik dizilerinden birisidir. Dizide, 3 kız ve 3 erkekten oluşan 6 kişilik bir arkadaş grubunun günlük hayatta yaladıkları eğlence dolu hikayeleri konu edilmektedir. Bu dizi gelmiş geçmiş en iyi sit – com dizilerinden birisi olarak kabul edilmektedir.

Konu Başlıkları


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

89
874 Paylaşım, 89 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
24
Şaşkın
Başarısız Başarısız
108
Başarısız
Komik Komik
96
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
24
Helal Olsun!
lol lol
60
lol
Aşk Aşk
48
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
24
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
108
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir