Gelmiş Geçmiş En İyi ve IMDB Puanı Yüksek Türk Filmleri


76
744 Paylaşım, 76 points

Türk filmleri sinema severler için vazgeçilmezler arasında yer almaktadır. Bazı Türk filmleri vardır ki senaryo ve oyuncuları ile yüksek IMDB puanlarına sahip olmayı başarabilirler. Bu yazımızda Gelmiş Geçmiş En İyi ve IMDB Puanı Yüksek Türk Filmleri hakkında bilgi vereceğiz.

Türk sinema tarihine damga vurmuş olan birçok Türk filmi bulunmaktadır. Bu filmler arasından özellikle yüksek IMDB puanına sahip olanlar sinema severlerin ilgisini çekmeyi başarmakta ve geniş bir hayran kitlesine sahip olmaktadır.GELMİŞ GEÇMİŞ EN İYİ VE IMDB PUANI YÜKSEK TÜRK FİLMLERİ HANGİLERİDİR?

Gelmiş Geçmiş En İyi ve IMDB Puanı Yüksek Türk Filmleri şu şekilde sıralanıyor;

 • Korku Takvimi (2022) – IMDB: 6,1
 • Olmadı Kaçarız (2022) – IMDB: 6,6
 • Bergen (2022) – IMDB: 7,2
 • Kesişme: İyi Ki Varsın Eren (2022) – IMDB: 7,3
 • Aykut Enişte 2 (2021) – IMDB: 7,2
 • Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü? (2021) – IMDB: 6,2
 • Beni Çok Sev (2021) – IMDB: 7,0
 • Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu (2019) – IMDB: 8,4
 • Koğuştaki Mucize (2019) – IMDB: 8,3
 • Aykut Enişte (2019) – IMDB: 7,5
 • Mucize 2: Aşk (2019) – IMDB: 7,1
 • Müslüm 82018) – IMDB: 7,7
 • Ayla (2017) – IMDB: 8,4
 • Dağ 2 (2016) – IMDB: 8,8
 • Kaybedenler Kulübü (2011) – IMDB: 7,6
 • Kabadayı (2007) – IMDB: 7,8
 • Bir Zamanlar Anadolu2 Da (2011) – IMDB: 7,9
 • Dedemin İnsanları (2011) – IMDB: 8,0
 • Devrim Arabaları (2008) – IMDB: 8,0
 • Vizontele (2001) – IMDB: 8,0
 • Babam Ve Oğlum (2005) – IMDB: 8,3

KORKU TAKVİMİ FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Korku Takvimi filmi, gelmiş geçmiş en iyi ve IMDB puanı yüksek Türk filmlerinden birisidir. Filmde, en büyük hayali ünlü bir oyuncu olmak olan Hülya isimli kadının bu hayaline yıllar sonra kavuşması ile birlikte başrolünde oynayacağı filmin çekimlerinin başlayacağı gece anlam veremediği garip olayların da başlaması ve Hülya’ nın bu olaylar ile baş etmek için verdiği mücadele konu edilmektedir.

OLMADI KAÇARIZ FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Olmadı Kaçarız filmi, gelmiş geçmiş en iyi ve IMDB puanı yüksek Türk filmlerinden birisidir. Filmde, sosyal medya fenomeni olan iki yakın arkadaş Umut ve Emre’ nin bir davet üzerine gittikleri tatil köyünde yaşayan Ezgi isimli genç kızı içerisinde bulunduğu zor durumdan kurtarmak için çabalarken sosyal medya fenomeni olmak isteyen Serhat isimli genç ile tanışmaları ve işlerin daha karmaşık bir hale gelmesi konu edilmektedir.

BERGEN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Bergen filmi, gelmiş geçmiş en iyi ve IMDB puanı yüksek Türk filmlerinden birisidir. Filmde, 1980 / 1990’ lı yıllarda müzik dünyasını kasıp kavurmuş olan arabesk müziğin ünlü sesi Bergen’ in gerçek hayat hikayesi, yaşadıkları, şöhrete giden yolu ve ölümü konu edilmektedir.

KESİŞME: İYİ Kİ VARSIN EREN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Kesişme: İyi ki Varsın eren filmi, gelmiş geçmiş en iyi ve IMDB puanı yüksek Türk filmlerinden birisidir. Filmde, Trabzon’ un Maçka ilçesinde teröristler tarafından haince şehit edilen 16 yaşındaki eren Bülbül’ ün ve Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’ in gerçek yaşanmış hikayesi konu edilmektedir.

AYKUT ENİŞTE 2 FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Aykut Enişte 2 filmi, gelmiş geçmiş en iyi ve IMDB puanı yüksek Türk filmlerinden birisidir. Filmde, serinin ilk filminde aşık olduğu genç kızla evlenme hazırlığında olan Aykut’ un ailenin dışlanmış üç kağıtçı diğer damadı ile tanışması ve bu dolandırıcı damat yüzünden başına gelen birbirinden komik olaylar konu edilmektedir.

SEN HİÇ ATEŞ BÖCEĞİ GÖRDÜN MÜ? FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Sen Hiç ateş Böceği Gördün mü? filmi, gelmiş geçmiş en iyi ve IMDB puanı yüksek Türk filmlerinden birisidir. Filmde, 1948 yılında doğan ve üstün zekaya sahip olan Gülseren isimli bir kadının çocukluğundan genç kızlığına ve yaşlılığına kadar yaşadıkları trajik ve komik olaylar konu edilmektedir.

BENİ ÇOK SEV FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Beni Çok Sev filmi, gelmiş geçmiş en iyi ve IMDB puanı yüksek Türk filmlerinden birisidir. Filmde, yıllardır yattığı hapisten 14 yaşındaki kızını bir günlüğüne görmesi için izin verilen Musa isimli suçlu ve emekliliğini hak etme üzere olan gardiyan Sedat’ ın ona gözcülük etmesi görevinin verilmesi sonrasında yola çıkan ikilinin bazı gerçekleri öğrenmesi sonrasında yaşadıkları konu edilmektedir.

CEP HERKÜLÜ: NAİM SÜLEYMANOĞLU FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu filmi, gelmiş geçmiş en iyi ve IMDB puanı yüksek Türk filmlerinden birisidir. Filmde, halter sporuna adını altın harflerle yazdırmış ve daha 15 yaşındayken ilk Dünya rekorunu kırmış olan Naim Süleymanoğlu’ nun çocukluğundan ölümüne kadar yaşadığı tüm zorluklar ve Türkiye’ ye gelmesinin zorlu hikayesi konu edilmektedir.

7. KOĞUŞTAKİ MUCİZE FİLMİNİN KONUSU NEDİR*

7. Koğuştaki Mucize filmi, gelmiş geçmiş en iyi ve IMDB puanı yüksek Türk filmlerinden birisidir. Filmde, 6 yaşındaki kızı ile aynı zeka seviyesine sahip olan ve işlemediği bir suç nedeniyle hapse atılarak idam cezasına mahkum edilen bir babanın hapishanede yaşadıkları ve kurtuluş hikayesi konu edilmektedir.

AYKUT ENİŞTE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Aykut Enişte filmi, gelmiş geçmiş en iyi ve IMDB puanı yüksek Türk filmlerinden birisidir. Filmde, sevgilisi Nurhan ile evlilik arifesindeyken dükkanı soyulan ve sonrasında hayatı bir anda alt üst olan Aykut’ un hayatını yeniden düzene sokmaya çabalarken yeni bir aşka yelken açması konu edilmektedir.

MUCİZE 2: AŞK FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Mucize 2: Aşk filmi, gelmiş geçmiş en iyi ve IMDB puanı yüksek Türk filmlerinden birisidir. Filmde, serinin ilk filminde dünyalar güzeli Mizgin ile evlenen ve köy öğretmeninin desteği ile batıya göç eden fiziksel özürlü Aziz’ in kendisini hor görenlere karşı çok sevdiği karısının yardımı ile birlikte tüm kusurlarını ortadan kaldırmasının zorlu hikayesi konu edilmektedir.

MÜSLÜM FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Müslüm filmi, gelmiş geçmiş en iyi ve IMDB puanı yüksek Türk filmlerinden birisidir. Filmde, arabesk müziğin babası olan Müslüm Gürses’ in zorlu çocukluğu ve müzik dünyasına ilk adım attığı yıllardan ölümüne kadar olan tüm yaşamının gerçek hikayesi konu edilmektedir.

AYLA FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Ayla filmi, gelmiş geçmiş en iyi ve IMDB puanı yüksek Türk filmlerinden birisidir. Filmde, Kore Savaşı -döneminde görevli olarak gittiği Kore’ de savaş meydanında küçük bir kız çocuğu bulan ve ona Ayla ismini koyan Astsubay Süleyman’ ın savaş bitiminde Ayla’ yı Kore’ de bırakarak ülkesine dönmek zorunda olması sonrasında yaşamı boyunca bu küçük kızın izini bulmak için verdiği zorlu mücadele konu edilmektedir.

 DAĞ 2 FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Dağ 2 filmi, gelmiş geçmiş en iyi ve IMDB puanı yüksek Türk filmlerinden birisidir. Filmde, serinin ilk filminde teröristlere esir düşen ve uzun süre sonra teröristlerden kurtarılan Oğuz ve Bekir’ in 6 yıl sonra Özel Kuvvetler Kurtarma Timi’ ne geri dönerek Irak’ ta kaçırılmış olan Ceyda Balaban isimli gazeteciyi kurtarmak için verdikleri zorlu mücadele konu edilmektedir.

KAYBEDENLER KULÜBÜ FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Kaybedenler Kulübü filmi, gelmiş geçmiş en iyi ve IMDB puanı yüksek Türk filmlerinden birisidir. Filmde, bağımsız bir yayınevinin sahibi olan Kaan ile Kadıköy’ de bir bar işleten arkadaşı Mete’ nin birlikte bir radyo programı sunmaya başlaması ve ilk başlarda hiç ilgi görmeyen bu programın kaybedenler kulübü konsepti ile bir anda ilgi çekmeye başlaması konu edilmektedir.

KABADAYI FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Kabadayı filmi, gelmiş geçmiş en iyi ve IMDB puanı yüksek Türk filmlerinden birisidir. Filmde, piyasanın en eski kabadayılarından birisi olan ve çok saygı duyulan ali Osman isimli kabadayı ile onun tam zıttı karakterde olan ve tek amacı adını duyurmak olan devran isimli genç kabadayının karşı karşıya gelmesi konu edilmektedir.

DEDEMİN İNSANLARI FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Dedemin İnsanları filmi, gelmiş geçmiş en iyi ve IMDB puanı yüksek Türk filmlerinden birisidir. Filmde, Girit’ten İzmir’ e henüz 7 yaşındayken göç etmek zorunda olan ve bunun acısını yıllarca içinde yaşayan Mehmet Bey ve onun 10 yaşındaki torunu Ozan’ ın hikayesi konu edilmektedir.

DEVRİM ARABALARI FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Devrim Arabaları filmi, gelmiş geçmiş en iyi ve IMDB puanı yüksek Türk filmlerinden birisidir. Filmde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’ na 130 gün kala Cumhuriyet’ in ilk arabasını üretme görevi verilmiş olan 23 genç mühendisin bu zorlu işi başarabilmek ve otomobili yetiştirebilmek için verdikleri zorlu mücadele konu edilmektedir.

VİZONTELE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Vizontele filmi, gelmiş geçmiş en iyi ve IMDB puanı yüksek Türk filmlerinden birisidir. Filmde, hiç televizyon gitmemiş bir köye bir gün TRT tarafından getirilen televizyon karşısında bu duruma itiraz eden inatçı Deli Emin ve oldukça hevesli olan belediye Başkanı Nazmi Bey’ in yaşadıkları konu edilmektedir.

BABAM VE OĞLUM FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Babam ve Oğlum filmi, gelmiş geçmiş en iyi ve IMDB puanı yüksek Türk filmlerinden birisidir. Filmde, yıllar önce baba evinden ayrılarak fikirlerini savunmak için gittiği büyük şehirde türlü işkenceler gören ve yakalandığı amansız hastalık sonrasında küçük oğlu ile tekrar baba evine dönen bir adam ve babasının yaşadıkları konu edilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

76
744 Paylaşım, 76 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
108
Şaşkın
Başarısız Başarısız
72
Başarısız
Komik Komik
60
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
108
Helal Olsun!
lol lol
24
lol
Aşk Aşk
12
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
108
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
72
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir