Gelmiş Geçmiş En İyi Biyografik Diziler


57
554 Paylaşım, 57 points

Yaşanmış olayları ve gerçek hayattan kesitleri anlatan diziler biyografik dizi olarak bilinir. Biyografik diziler, gerçek hayattan alındığı için çok fazla ilgi görürler. Bu yazımızda Gelmiş Geçmiş En İyi Biyografik Diziler hakkında bilgi vereceğiz.

Dizi izlemeyi sevenler için gerçek hayattan esinlenilen biyografik türdeki diziler her zaman daha özel bir yere sahiptir. Gerek tarihin anlatıldığı gerek kişisel bilgilerin verildiği bu diziler, IMDB puanı olarak da oldukça yüksek puana sahiptir.GELMİŞ GEÇMİŞ EN İYİ BİYOGRAFİK DİZİLER HANGİLERİDİR?

Gelmiş Geçmiş En İyi Biyografik Diziler şu şekilde sıralanır;

  • Alias Grace (2017) – IMDB: 7,8
  • Medici: Masters of Florance (2016 – ) – IMDB: 7,9
  • Victoria (2016 -) – IMDB: 8,2
  • Genius (2017 – ) – IMDB: 8,4
  • American Crime Story (2016 – ) – IMDB: 8,4
  • Spartacus: Blood and Stand (2010 – 2013) – IMDB: 8,5
  • John Adams (2008) – IMDB: 8,5
  • Feud (2017 – ) – IMDB: 8,5
  • The Crown (2016 – ) – IMDB: 8,7
  • Narcos (2015 – 2017) – IMDB: 8,8

ALİAS GRACE DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Alias Grace dizisi, Netflix üzerinden yayınlanan en iyi biyografik dizilerden birisidir. Dizide henüz 16 yaşında olan Grace Marks isimli genç bir kızım gerçek hayat hikayesi anlatılmaktadır. İrlanda’ dan göz ederek Kanada’ ya gelen ve hizmetçi olarak çalışan Grace, çalıştığı evin sahibi ve kahyasını öldürdüğü için hapse girer ancak Grace o güne dair hiçbir şey hatırlamamaktadır.

MEDİCİ: MASTERS OF FLORANCE DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Medici: Masters of Florance dizisi, 15. Yüzyıl İtalya’sında Floransa topraklarında yaşanan bir hikayeyi anlatmaktadır. Dizide Medici ailesinin değirmencilik işinden kısa sürede yükselerek ülkenin sözü geçen ailelerinden birisi olması ve ailenin reisinin öldürülmesinin ardından tüm suçu üstlenen Cosimo Medici’ nin yaşadıkları konu edilmektedir.

VİCTORİA DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Victoria dizisi, Büyük Britanya kraliçesi Victoria’ nın hayatının anlatıldığı biyografik dizilerden birisidir. Dizide bir sabah uyandığında İngiltere kraliçesi olduğunu öğrenen 18 yaşındaki Victoria’ nın yaşadığı aşk, ihtiras, ihanet dolu yaşam öyküsü anlatılmaktadır.

GENİUS FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Genius filmi, Netflix üzerinden yayınlanan en yiy biyografik dizlerden birisidir. Dizide, bilim insanlarının büyüleyici hikayesi anlatılmaktadır. Geçmişten yararlanarak geleceğe ışık tutan bu dizi 50 dakikalık bölümler halinde yayınlanmaktadır.

AMERİCAN CRİME STORY DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

American Crime Story dizisi, her sezonunda farklı bir konu ve karakteri ele alan farklı türde bir biyografik dizidir. Dizide Amerikan tarihine damga vurmuş kişilerin yaşam öyküleri biyografik şekilde ele alınmaktadır.

SPARTACUS: BLOOD AND SAND DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Spartacus: Blood and Sand dizisi, Roma tarihine ışık tutan biyografik dizilerden birisidir. dizide Roma’ nın en büyük savaşçılarından birisi olan Spartaküs’ün kölelikten gladyatörlüğe doğru uzanan acı dolu hayat hikayesi anlatılmaktadır. Spartaküs en yakınlarının ihanetine uğrayan, köle olmaya zorlanan ve hayatta kalmak için bir efsaneye dönüşen kişiliğe sahiptir.

JOHN ADAMS DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

John Adams dizisi, Amerikan tarihinde önemli bir yere sahip olan ve Amerika’ nın kuruluşunda büyük bir rol oynamış olan 2. Cumhurbaşkanı John Adams’ ın hayatını anlatmaktadır. Bu biyografik dizi, Cumhurbaşkanının hayatı ile birlikte Amerika Birleşik Devletleri’ nin 50 yıllına da ışık tutmaktadır.

FREUD DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Freud dizisi, 1930’ lu yıllarda yaşamış iki büyük kadın oyuncu olan Bette Davis ve Joan Crwford’ un karşılıklı verdikleri amansız mücadeleyi konu edinmektedir. Büyük bir çekişmenin konu edildiği dizi, izleyenlere iki ünlü oyuncunun hayatını da sunmaktadır.

THE CROWN DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

The Crown dizisi, İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’ in tahta geçişi ve sonrasında yaşanan 2. Dünya Savaşı ile ilgili bilgileri vermektedir. İngiliz siyasetinin perde arkasını gözler önüne seren bu dizi, yaşanan tüm zorlukları, savaş dönemi yaşananları ve kraliçenin tahta çıkış öyküsünü anlatmaktadır.

NARCOS DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Narcos dizisi, dünyanın en büyük uyuşturucu kaçakçılarında birisi olan Pablo Escobar’ ın gerçek hayat hikayesini anlatmaktadır. Dizide Pablo Escobar’ ın kurduğu büyük imparatorluk ve DEA ajanı Javier Pena’ nın Escobar’ ı yakalamak için verdiği zorlu mücadele konu edilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

57
554 Paylaşım, 57 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
12
Şaşkın
Başarısız Başarısız
96
Başarısız
Komik Komik
84
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
12
Helal Olsun!
lol lol
48
lol
Aşk Aşk
36
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
12
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
96
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir