Gelir Belgesi Olmadan Kredi Veren Bankalar


53
545 Paylaşım, 53 points

Bankalar arasındaki rekabetin artması sonucu, bankalar kredi notu düşük olmayan ancak gelir belgesi bulunmayan müşterilerine de kredi vermeye başladı. Bu yazımızda gelir belgesi olmadan kredi veren bankalar listesi hazırlayarak, çalışmayana kredi veren bankalar hakkında detaylı bilgiler sunduk.

Bu bankalara gelir belgesiz olarak başvurabilir olsanız da, bunun için bir takım şartları da taşıyor olmanız lazım. Aşağıda vereceğimiz bankalar gelir belgesiz olarak 30 Bin TL’ye kadar 48 aya varan vadelerle gelir belgesiz ihtiyaç kredisi vermektedir.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar  • Enpara Gelir Belgesiz Kredi

QNB Finansbank ürünü olan Enpara, gelir belgesiz olarak 30 Bin liraya kadar kredi vermektedir. Bankanın başvurulan limite ve müşterinin kredi notu durumuna göre, genellikle kefil istediği bilinse de herhangi bir gelir belgesi talep etmemektedir. Özellikle Enpara hesabı olanların internet üzerinden alabilecekleri kredinin faiz oranıysa, %2,5 olarak belirlenmiştir.

  • Odeabank Gelir Belgesiz Kredi

Odeabank’ta en kolay gelir belgesiz kredi veren bankalar listesinin başında gelmektedir. Özellikle kredi notu yüksek olanlara gelir belgesiz ve kefilsiz kredi imkanı sunan Odeabank, bazı durumlarda müşterilerinden kefil talep etmektedir. Odeabank 30 Bin TL’ye kadar, gelir belgesiz kredi imkanı sunmaktadır.

  • CEPTETEB Gelir Belgesiz Kredi

TEB bankasının sunmuş olduğu CEPTETEB, adından da anlaşılacağı gibi bankanın mobil internet şubesinden yapılacak başvuruları kapsamaktadır. 30 Bin TL’ye kadar gelir belgesiz kredi veren bankanın onaylayacağı tutar, kredi notunuzun durumuna göre değişebilmektedir.

  • Akbank Gelir Belgesiz Kredi

Türkiye’nin en büyük bankaları arasında yer alan Akbank’ta, 30 Bin TL’ye kadar gelir belgesiz kredi vermektedir. Kredi notu yüksek olanlardan kefil istemeyen Akbank, kredi notunu riskli bulduğu kişilerden kefil talep edebilmektedir.

Çalışmayanlar Kredi Alabilir mi?

Yukarıda da bahsettiğimiz bankalar, gelir belgesi olmayan çalışmayan kişilere kredi imkanı sunmaktadır. Ancak kredi notunuzun düşük olması halinde kredi çıkmadığında, bankalara teminat göstererek de çalışmayan kişilerin kredi çekmesi mümkündür. Modelli araç ya da taşınmaz mal teminatı gösteren çalışmayan kimseler, gelir belgesiz kredi veren bankalar üzerinden kredi çekebilmektedir.

Gelir Belgesiz Kredi Çekme Şartları Nelerdir?

Bankaların gelir belgesiz kredi vermesi için, aşağıdaki şartları sağlıyor olmanız gerekmektedir.

  • Kara listede olmamak
  • Bankalara ödenmemiş güncel borcun olmaması
  • Kredi notunun en riskli gruplar arasında olmaması
  • Bankanın istemesi halinde, kefil gösterebilir olmak
  • Bankanın istemesi halinde, teminat gösterebilir durumda olmak
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

Yukarıdaki şartlar aranan genel şartlar olup, bankaya göre istenilen şartlar farklılık gösterebilmektedir.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

53
545 Paylaşım, 53 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
37
Şaşkın
Başarısız Başarısız
129
Başarısız
Komik Komik
110
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
38
Helal Olsun!
lol lol
74
lol
Aşk Aşk
62
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
37
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
123
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir