Gelecekte Ne Olacağını Konu Alan En İyi Filmler


65
634 Paylaşım, 65 points

İnsanlar her zaman gelecekte ne ile karşılaşacaklarını merak ederler. Bu nedenle geleceği konu alan filmler her saman insanların ilgisini çekmeyi başarmaktadır. Bu yazımızda Gelecekte Ne Olacağını Konu Alan En İyi Filmler hakkında bilgi vereceğiz.

Teknolojinin hayatımızda önemli bir yer kaplamaya başlamasıyla birlikte bu etki filmlere de yansımaya başladı. Özellikle gelecek ile ilgili filmlerde kullanılan teknoloji öğeleri, film severlerin oldukça fazla ilgisini çekiyor.GELECEKTE NE OLACAĞINI KONU ALAN EN İYİ FİLMLER HANGİLERİDİR?

Gelecekte Ne Olacağını Konu Alan En İyi Filmler şu şekilde sıralanır;

 • IO (2019) – IMDB: 4,7,
 • Aeon Flux (2005) – IMDB: 5,5
 • Mortal Engines (2018) – IMDB: 6,1
 • Elysium: Yeni Cennet (2013) – IMDB: 6,6
 • Event Horizon (199) – IMDB: 6,7
 • Pandorum (2009) – IMDB: 6,7
 • Oblivion (2013) – IMDB: 7,0
 • I, Robot (2004) – IMDB: 7,1
 • Snowpiercer (2013) – IMDB: 7,1
 • Artificial Intelligence: Al (2001) – IMDB: 7,2
 • Sunshine (2007) – IMDB: 7,2
 • Looper (2012) – IMDB: 7,4
 • Avatar (2009) – IMDB: 7,8
 • Star Trek (2009) – IMDB: 7,9
 • Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı (2017) – IMDB: 8,0
 • The Martian (2015) – IMDB: 8,0
 • Vol – İ (2008) – IMDB: 8,4
 • Matrix (1999) – IMDB: 8,7

IO FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

IO filmi, gelecekte ne olacağını konu alan filmlerden birisidir. Filmde, hayatta kalan son insanlardan birisi olan Sam isimli genç bir kızın dünyayı terk edip uzaya giden insan kolonisi ile birlikte yaşamak için son kalkan uzay gemisine bilmesi ya da kalıp dünyayı yeniden yaşanabilir bir yer haline getirmesi ikileminde vereceği zorlu karar konu edilmektedir.

AEON FLUX FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Aeon Flux filmi, gelecekte ne olacağını konu alan filmlerden birisidir. Filmde, 2415 yılında dünyayı ele geçirmiş olan ve tüm dünyada sadece beş milyon insanın kurtulmayı başardığı bir dönemde bu insanların başındaki rejimi devirmekle görevlendirilmiş bir suikastçı ve virüsü yenmenin yolunu bulmuş olan devrim lideri arasında yaşananlar konu edilmektedir.

MORTAL ENGİNES FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Mortal Engines filmi, gelecekte ne olacağını konu alan filmlerden birisidir. Filmde, tüm medeniyetlerin yok olmasına neden olan büyük bir felaketin ardından insanların kendilerine yeni bir yaşam oluşturmak için şehirleri yağmalamaya başlamasının ardından şehrin alt sınıfından gelen Tom isimli adamın bir kaçak ile karşılaşması ve bu ikilinin hayatta kalmak için verdikleri zorlu mücadele konu edilmektedir.

ELYSİUM: YENİ CENNET FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Elysium: Yeni Cennet filmi, gelecekte ne olacağını konu alan filmlerden birisidir. Filmde, 2154 yılında üst düzey insanların yaşadığı ve çürümüş dünyada geri kalan insanların mücadele ettiği bir dünyada tüm gereksinimlerini karşılayacak olan Elysium’ a ulaşmak için gelişmiş dünyaya girmeye çalışan Max isimli adamın yaşadıkları konu edilmektedir.

EVENT HORİZON FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Event Horizon filmi, gelecekte ne olacağını konu alan filmlerden birisidir. Filmde, 2040 yılında uzaya gönderilen ancak görevi esnasında bir anda ortadan kaybolan bir uzay gemisini yedi yıl sonra bulmak için harekete geçen bilim adamlarının çıktıkları bu karanlık yolda yaşayacakları olayları konu edinmektedir.

PANDORUM FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Pandorum filmi, gelecekte ne olacağını konu alan filmlerden birisidir. Filmde, dünyadan çok uzaklarda bir yerde kaderine terk edilmiş olan gemide bulunan ve buraya nasıl geldiklerini bir türlü hatırlamayan astronotların karşı karşıya kaldıkları ürkütücü gerçek ile baş etmek için verdikleri zorlu mücadele konu edilmektedir.

OBLİVİON FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Oblivion filmi, gelecekte ne olacağını konu alan filmlerden birisidir. Filmde, askeri yönetim tarafından dünyaya gönderilen ve insanoğlunun nasıl yok olduğunu, yok olmadan önceki yaşamlarını belirlemek ve dünyada canlı olup olmadığını araştırmak için görevlendirilen Jack isimli askerin yaşadığı olaylar konu edilmektedir.

I, ROBOT FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

I, Robot filmi, gelecekte ne olacağını konu alan filmlerden birisidir. Filmde, 2035 yılında robotların büyük rol oynadığı bir dönemde işlenen bir cinayetten bir robotun sorumlu tutulmasının ardından bu davayı araştırma görevi verilmiş olan genç bir dedektifin araştırması sonucunda ürkütücü sonuçlara ulaşması konu edilmektedir.

SNOWPİERCER FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Snowpiercer filmi, gelecekte ne olacağını konu alan filmlerden birisidir. Filmde, gelecekte yapılan bir deney sonrasında dünyanın büyük bir çoğunluğunun yok olmasının ardından kalan insanların yaşamak için girdikleri ve sürekli dünyanın etrafında dolanan bir tren içerisinde yaşadığı sınıf farklılıklarına bağlı olaylar konu edilmektedir.

ARTİFİCİAL INTELLİGENCE: AL FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Artificial Intelligence: Al filmi, gelecekte ne olacağını konu alan filmlerden birisidir. Filmde, 11 yaşında kendi halinde bir çocuk olan David’ in aslında yapay zekaya sahip bir robot olduğunu fark etmesi ve sonrasında çıktığı tehlikeli yolculukta başına gelen olaylar konu edilmektedir.

SUNSHİNE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Sunshine filmi, gelecekte ne olacağını konu alan filmlerden birisidir. Filmde, 2057 yılında güneşin ölmesi sorunu ile karşı karşıya kalan insanların tekrar güneşe hayat vermek için çabalaması sırasında bu iş için görevlendirilen özel bir ekibin güneşe doğru yaklaştığı sırada bir anda iletişimin kesilmesi sonrasında yaşanan olaylar konu edilmektedir.

LOOPER FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Looper filmi, gelecekte ne olacağını konu alan filmlerden birisidir. Filmde, 2072 yılında geçmiş ve gelecek arasında geçiş makinesinin bulunmasıyla birlikte bu teknolojiyi kötüye kullanan insanların geçmişten bir suikastçıyı kullanarak gelecekte cinayetler işlemesi karşısında çok para kazanan ancak bir anda gelecekteki kendisinin öldürülmesi işi ile karşı karşıya kalan bir suikastçının yaşadıkları konu edilmektedir.

AVATAR FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Avatar filmi, gelecekte ne olacağını konu alan filmlerden birisidir. Filmde, bir hırsızlık olayı sırasında abisini kaybeden yarı felçli bir insan olan Jake Sully’ nin askeri bir program olan Avatar’ a katılması sonrasında bu yepyeni dünyaya hemen ayak uydurması ve sonrasında bu dünyanın prensesi ile tanıştıktan sonra fikirlerinin tamamen değişmesi konu edilmektedir.

STAR TREK FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Star Trek filmi, gelecekte ne olacağını konu alan filmlerden birisidir. Filmde, evreni her türlü tehlikeden korumak için görevlendirilmiş olan atılgan ve ekibinin yaşanan tüm olaylara karşı göğüs germesi ve evreni korumak için verdikleri zorlu mücadeleler konu edilmektedir.

BLADE RUNNER 2049: BIÇAK SIRTI FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı filmi, gelecekte ne olacağını konu alan filmlerden birisidir. Filmde, ilk filmin hikayesinde 30 yıl sonra Memur K’ nın büyük bir sırrı ortaya çıkarması ve bu sırrın açığa çıkmasının ardından yaşanan olaylar konu edilmektedir.

THE MARTİAN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Martian filmi, gelecekte ne olacağını konu alan filmlerden birisidir. Filmde, Mars’ a gönderilen bir astronot ekibinin içerisinde bulunan Mart Watney isimli bir astronotun tek başına kalması sonrasında dünya ile tekrar iletişime geçmek için verdiği zorlu mücadele konu edilmektedir.

VOL – İ FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Vol – i filmi, gelecekte ne olacağını konu alan filmlerden birisidir. Filmde, insanoğlu tarafından kirletilen ve sonrasında terk edilen dünyanın çöplerden temizlenmesi görevinin verildiği robot Vol – i’ nin bir başka robot olan Eve ile tanışması sonrasında birlikte verdikleri mücadele konu edilmektedir.

MATRİX FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Matrix filmi, gelecekte ne olacağını konu alan filmlerden birisidir. Filmde, dünyada makineler ve insanlar arasında çıkan savaşı durdurma için son teknolojik cihazlar kullanarak geleceğe giden bir grup insanın bu dünyada verdikleri zorlu mücadeleler konu edilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

65
634 Paylaşım, 65 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
108
Şaşkın
Başarısız Başarısız
72
Başarısız
Komik Komik
60
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
108
Helal Olsun!
lol lol
24
lol
Aşk Aşk
12
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
108
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
72
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir