Gelecekte Ne Olacağını Anlatan En İyi Filmler


63
614 Paylaşım, 63 points

Sinema severlerin en merakla izledikleri film türlerinden birisi de gelecekte neler olacağını anlatan filmlerdir. Geleceği görmek ve nelerle karşılaşabileceğini öğrenmek isteyen birçok izleyici, gelecek konulu filmleri izlemektedir. Bu yazımızda Gelecekte Ne Olacağını Anlatan En İyi Filmler hakkında bilgi vereceğiz.

Geçmişte geçen filmler kadar geleceği anlatan filmler de oldukça ilgi görmektedir. Özellikle gelecek teknolojilerine sıklıkla yer verilen filmler, sinema severlerin dikkatini fazlasıyla çekmektedir. Bu nedenle birçok senarist gelecek konulu film senaryoları yazmayı tercih etmektedir.GELECEKTE NE OLACAĞINI ANLATAN EN İYİ FİLMLER NELERDİR?

Gelecekte Ne Olacağını Anlatan En İyi Filmler şu şekilde sıralanır;

 • Io (2019) – IMDB: 4,7
 • Aeon Flux (2005) – IMDB: 5,5
 • Mortal Engines (2018) – IMDB: 6,1
 • Elysium: Yeni Cennet (2013) – IMDB: 6,6
 • Event Horizon (1997) – IMDB: 6,7
 • Pandorum (2009) – IMDB: 6,7
 • Oblivion (2013) – IMDB: 7,0
 • I, Robot (2004) – IMDB: 7,1
 • Snowpiercer (2013) – IMDB: 7,1
 • Artificial Intelligence: Al (2001) – IMDB: 7,2
 • Sunshine (2007) – IMDB: 7,2
 • Looper (2012) – IMDB: 7,4
 • Avatar (2009) – IMDB: 7,8
 • Star Trek (2009) – IMDB: 7,9
 • Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı (2017) – IMDB: 8,0
 • The Martian (2015) – IMDB: 8,0
 • Termintör (1984) – IMDB: 8,0
 • Alien (1979) – IMDB: 8,4
 • Vol – İ (2008) – IMDB: 8,4
 • Matrix (1999) – IMDB: 8,7

IO FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

IO filmi, gelecekte ne olacağını anlatan en iyi filmlerden birisidir. Filmde, dünyanın büyük bir felaket sonucunda yok olması sonrasında hayatta kalan son insan olan Sam isimli genç bir kızın gezegeni terk etmek için hareket edecek olan son araca binerek uzay kolonisine gitmek ya da kalıp gezegenini kurtarmak arasında kalması ve vereceği karar konu edilmektedir.

AEON FLUX FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Aeon Flux filmi, gelecekte ne olacağını anlatan en iyi filmlerden birisidir. Filmde, 2415 yılında dört yüz yıldır bir virüsün kuşatması altında olan dünyada yer alan ütopik şehir Bregna’da beş milyon kişiyi yöneten Trevor Goodchild isimli yöneticinin rejimini devirmek için tutulan ancak rejimi devirmek isterken virüs için iyileştirme yöntemi bulan bir suikastçının yaşadıkları konu edilmektedir.

MORTAL ENGİNES FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Mortal Engines filmi, gelecekte ne olacağını anlatan en iyi filmlerden birisidir. Filmde, yaşanan büyük bir felaket sonrasında kurulan yeni düzende hayatta kalmaya çalışan alt sınıf insanlardan olan Tom Natsworthy’ in tehlikeli bir kaçak olan Hester Shaw ile karşılaşması ve dünyanın kaderini değiştirmek için verdikleri mücadele konu edilmektedir.

ELYSİUM: YENİ CENNET FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Elysium: Yeni Cennet filmi, gelecekte ne olacağını anlatan en iyi filmlerden birisidir. Filmde, 2154 yılında kendisini teknoloji sayesinde geliştiren üst sınıf ile çürümüş dünyada geride kalan insanlardan oluşan sınıf arasında yaşanan ve savaş sırasında tedavileri için gerekli olan Alysium’ u almak için üst seviyenin olduğu sınıfa çıkmaya çalışan Max isimli adamın yaşadıkları konu edilmektedir.

EVENT HORİZON FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Event Horizon filmi, gelecekte ne olacağını anlatan en iyi filmlerden birisidir. Filmde, 2040 yılında uzaya araştırma yapmak için gönderilen Event Horizon isimli uzay gemisinin bir anda ortadan kaybolması ve olaydan 7 yıl sonra bu uzay gemisini bulmak için özel bir ekibin kurulması sonrasında ekibin başına gelenler konu edilmektedir.

PANDORUM FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Pandorum filmi, gelecekte ne olacağını anlatan en iyi filmlerden birisidir. Filmde,  dünyadan çok uzaklarda kaderine terk edilmiş olan bir uzay gemisinde yer alan ve buraya nasıl geldiklerini bilemeyen astronotların ürkütücü bir gerçekle karşı karşıya kalması ve sonrasında yaşananlar konu edilmektedir.

OBLİVİON FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Oblivion filmi, gelecekte ne olacağını anlatan en iyi filmlerden birisidir. Filmde, askeri yönetim tarafından büyük bir yok oluş sonrasında yaşanmaz hale gelmiş olan dünyaya gönderilen ve burada herhangi bir canlı olup olmadığını incelemekle görevlendirilen Jack isimli askerin uzaylılar tarafından işgal edilmiş olan dünyada yaşadıkları konu edilmektedir.

I, ROBOT FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

I, Robot filmi, gelecekte ne olacağını anlatan en iyi filmlerden birisidir. Filmde, 2035 yılında robotların hakimiyet kurduğu ve bazı insanların bu durumdan rahatsız oldukları bir dönemde bir robotun işlediğinden şüphelenilen bir cinayeti araştırma görevi alan bir polis memurunun karşılaştığı gerçekler konu edilmektedir.

SNOWPİERCER FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Snowpiercer filmi, gelecekte ne olacağını anlatan en iyi filmlerden birisidir. Filmde, bir deney yüzünden dünyada yaşanan küresel soğuma sonrasında yaşamak için dünyanın etrafında kesintisiz dönen bir treni seçen insanların bu trende yaşadıkları sınıfsal farklılıklar ve bu farklılıkların getirdiği sorunlar konu edilmektedir.

ARTİFİCİAL INTELLİGENCE: AL FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Artificial Intelligence: Al filmi, gelecekte ne olacağını anlatan en iyi filmlerden birisidir. Filmde, kendisini gerçek bir çocuk sana ancak aslında bir yapay zekalı robot olan 11 yaşındaki David isimli çocuğun robot olduğunu fark etmesi sonrasında yaşadığı tehlikeli yolculuk konu edilmektedir.

 SUNSHİNE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Sunshine filmi, gelecekte ne olacağını anlatan en iyi filmlerden birisidir. Filmde, 2057 yılında gerçekleşen bir olay sonrasında güneşin ölmeye başlaması ve güneşi tekrar hayata döndürme görevinin başarısız olmasından 7 yıl sonra tekrar aynı görevi üstlenen bir ekibin güneşe yaklaştıklarında dünya ile iletişimlerinin bir anda kesilmesi ve sonrasında yaşananlar konu edilmektedir.

LOOPER FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Looper filmi, gelecekte ne olacağını anlatan en iyi filmlerden birisidir. Filmde, 2072 yılında gelecek ve geçmiş arasında yolculuk yapılan bir makinenin karaborsaya düşmesi sonrasında yıllar arasında geçiş yapan bir suikastçının 30 yıl öncesine giderek kendisinin 30 yıl sonraki halinin öldürülmesi işini alması ve sonrasında yaşanan olaylar konu edilmektedir.

AVATAR FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Avatar filmi, gelecekte ne olacağını anlatan en iyi filmlerden birisidir. Filmde, bir hırsızlık olayında abisini kaybeden yarı felçli Jake Sully isimli bir adamın uzak bir gezegen olan Pandora’ daki kaynakları araştırmak için görevlendirilmesi ve burada yaşayan özel bir tür olan Na’ vi ye dönüşerek bu gezegene gitmesi sonrası yaşananlar konu edilmektedir.

STAR TREK FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Star Trek filmi, gelecekte ne olacağını anlatan en iyi filmlerden birisidir. Filmde, güç ve cesaret gerektiren tüm görevleri üstlenen Atılgan ve ekibinin evrenin büyük bir tehdit altında kalması ile aldıkları yeni görev ve gençlik dönemlerinde yaşadıkları olaylar konu edilmektedir.

BLADE RUNNER 2049: BIÇAK SIRTI FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı filmi, gelecekte ne olacağını anlatan en iyi filmlerden birisidir. Filmde, ilk filmden 30 yıl sonra Los Angeles Polis Departmanı’nda görev alan Memur K’ nın toplumu kaosa götürecek bir sırrı keşfetmesi ve bu felaketi önlemek için eski ödül avcılarından Rick Deckard ile iş birliği yapması konu edilmektedir.

THE MARTİAN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Martian filmi, gelecekte ne olacağını anlatan en iyi filmlerden birisidir. Filmde, Mars gezegeni için ekibi ile yola çıkan ancak yaşanan şiddetli fırtına sonrasında öldü zannedilerek ekibi tarafından terk edilen Mark isimli astronotun Mars’ ta tek başına kalması sonrasında dünya ile iletişime geçmek için verdiği mücadele konu edilmektedir.

TERMİNATÖR FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Terminatör filmi, gelecekte ne olacağını anlatan en iyi filmlerden birisidir. Filmde, 2029 yılında dünyada insanlardan daha fazla güç elde etmek için geçmişe dönerek insanlık direnişinin önderi olan Sarah Connor’ u öldürmek için tasarlanan Terminatör isimli robotun John Connor’ un doğumun engellemek için verdiği mücadele konu edilmektedir.

ALİEN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Alien filmi, gelecekte ne olacağını anlatan en iyi filmlerden birisidir. Filmde, tarihin en ünlü uzay gemisi olan Nostromo’ nun dünyaya dönerken bir gezegenden yardım çağrısı alması ve bu çağrıya cevap vermek için hiç bilmedikleri bir gezegene giderek iniş yapmaları sonrasında yaşananlar konu edilmektedir.

VOL – İ FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Vol – İ filmi, gelecekte ne olacağını anlatan en iyi filmlerden birisidir. Filmde, dünyayı yaşanmayacak kadar kirlettikten sonra terk eden insanoğlundan kalan kirleri temizlemek görevini üstlenen Vol – i isimli robotun başka bir robot olan Eve ile birlikte verdikleri mücadele konu edilmektedir.

MATRİX FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Matrix filmi, gelecekte ne olacağını anlatan en iyi filmlerden birisidir. Filmde, makineler ve insanlar arasında yaşanan savaş sırasında makinelerin güneşten güç almasını engellemek için gökyüzüne siyah bulutlar gönderen insanlara karşı insan bedenini kullanmaya başlayan makinelerin arasında büyüyen savaş konu edilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

63
614 Paylaşım, 63 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
108
Şaşkın
Başarısız Başarısız
72
Başarısız
Komik Komik
60
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
108
Helal Olsun!
lol lol
24
lol
Aşk Aşk
12
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
108
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
72
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir