Geleceğin En Büyük Teknolojisi Androidleri Konu Alan En İyi Robot Filmleri


92
904 Paylaşım, 92 points

Film sektöründe birçok yapım artık geleceğin teknolojilerini gözler önüne sermeye başladı. Geleceğin en büyük teknolojilerinden birisi olarak gösterilen androidler, bilim kurgu türü filmlerin ana karakterleri olmaya başladı. Bu yazımızda Geleceğin En Büyük Teknolojisi Androidleri Konu Alan En İyi Robot Filmleri hakkında bilgi vereceğiz.

Bilim kurgu filmleri hemen her yaştan izleyici kitlesine sahip. Özellikle ileri teknoloji robotların yer aldığı filmler oldukça ilgi görmeye devam ediyor. Bu ilginin farkında olan yapımcılar, yeni bilim kurgu türü filmlerde androidlere geniş yer ayırmaya başladı.GELECEĞİN EN BÜYÜK TEKNOLOJİSİ ANDROİDLERİ KONU ALAN EN İYİ ROBOT FİLMLERİ HANGİLERİDİR?

Geleceğin En Büyük Teknolojisi Androidleri Konu Alan En İyi Robot Filmleri şu şekilde sıralanıyor;

 • X.L. (2018) – IMDB: 5,3
 • Stepford Kadınları (2004) – IMDB: 5,3
 • Morgan (2016) – IMDB: 5,8
 • Surrogates (2009) – IMDB: 6,3
 • 1 Am Mother (2019) – IMDB: 6,7
 • Chappie (2015) – IMDB: 6,8
 • Bumblebee (2018) – IMDB: 6,8
 • Pasifik Savaşı (2013) – IMDB: 6,9
 • Transformers Serisi (2007) – IMDB: 7,0
 • Çelik Yumruklar (2011) – IMDB: 7,1
 • I, Robot (2004) – IMDB: 7,1
 • Vice (2018) – IMDB: 7,2
 • Alita: Savaş Meleği (2019) – IMDB: 7,3
 • The Iron Giant (1999) – IMDB: 8,0
 • Terminatör Serisi (1984) – IMDB: 8,0
 • Metropolis (1927) – IMDB: 8,3
 • Wall – E (2008) – IMDB: 8,4
 • Alien Serisi (1979) – IMDB: 8,4
 • Yıldız Savaşları Serisi (1977) – IMDB: 8,6
 • Matrix Serisi (1999) – IMDB: 8,7

A.X.L. FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

A.X.L. filmi, Androidleri konu alan en iyi robot filmlerinden birisidir. Filmde, motor tutkunu sıradan bir genç olan Miles’ in bir gün ordu tarafından geliştirilmiş olan robotik bir köpekle tanışması ve kısa sürede dost olmalarının ardından robot köpeğin peşine düşen orduya karşı birlikte verdikleri kaçış mücadelesi konu edilmektedir.

STEPFORD KADINLARI FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Stepford Kadınları filmi, Androidleri konu alan en iyi robot filmlerinden birisidir. Filmde, bir televizyon ağının başkanı iken bir anda sinirsel yıkım yaşayan ve durum sonrası eşi ile birlikte Stepford’ a taşınan Joanna Eberhart isimli genç kadının buradaki kusursuz ve çok mutlu görünen kadınların aslında çok mutsuz olduklarını fark etmesi ve bunu ortaya çıkarmak için verdiği mücadele konu edilmektedir.

MORGAN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Morgan filmi, Androidleri konu alan en iyi robot filmlerinden birisidir. Filmde, büyük bir şirketin laboratuvarında gerçekleştirilen gizli proje kapsamında DNA’ sı ile oynanan Morgan’ ın kendi kendine yetmeyi öğrenmesi sonrasında geçirdiği bir sinir krizi ile tüm bilim insanlarını öldürmesi ve sonrasında yaşananları konu edinmektedir.

SURROGATES FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Surrogates filmi, Androidleri konu alan en iyi robot filmlerinden birisidir. Filmde, bir üniversite öğrencisinin gizemli bir şekilde ölmesini araştıran FBI ajanının araştırması sırasında insanların güzel görünüme ve iyi bir sağlığa sahip olan robotlar sayesinde evlerinden hiç çıkmadan güvenli şekilde yaşadıklarını öğrenmesi ve sonrasında yaşanan olaylar konu edilmektedir.

I AM MOTHER FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

I Am Mother filmi, Androidleri konu alan en iyi robot filmlerinden birisidir. Filmde, dünyada yaşanan büyük yıkım ve insan türünün yer yüzünden silinmesi sonrasında dünyanın yok olmasını engellemek ve insan neslinin devam etmesi için tasarlanmış özel bir robot tarafından büyütülmüş bir genç kızın yaşadıkları konu edilmektedir.

CHAPPİE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Chappie filmi, Androidleri konu alan en iyi robot filmlerinden birisidir. Filmde, asayişi sağlaması için hükümet tarafından oluşturulmuş olan robot polislere karşılık bu duruma isyan eden ve insanlar tarafından kaçırılarak yeniden programlanan Chappie isimli robot polisin yaşadıkları konu edilmektedir.

BUMBLEBEE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Bumblebee filmi, Androidleri konu alan en iyi robot filmlerinden birisidir. Filmde, 1980’ li yıllarda yalnız kalan ve sürekli saklanmak zorunda kalan Bumblebee’ nin Kaliforniya sahil kasabasına gelmesi ve burada 18 yaşındaki Charlie isimli genç kız ile tanışması sonrasında yaşadıkları konu edilmektedir.

PASİFİK SAVAŞI FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Pasifik Savaşı filmi, Androidleri konu alan en iyi robot filmlerinden birisidir. Filmde, denizin altından gelen Kaju isimli yaratıkların insanları yok etmeye başlaması sonrasında insanlığı kurtarmak için üretilen ve beyin gücü ile çalışan Jaeger isimli robotların daha etkili olmasını sağlamak için mücadele veren eski pilot ve onun stajyerinin yaşadıkları konu edilmektedir.

TRANSFORMERS SERİSİ FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Transformers Serisi filmi, Androidleri konu alan en iyi robot filmlerinden birisidir. Filmde, Cybertron gezegenini başlamak üzere olan büyük savaş sırasında yakıtları bitme noktasına gelen Transformers’ ların yeni yakıt kaynakları bulmak için dünyaya doğru ilerlemeleri ve yakıt elde etmek için dünyayı ele geçirme çabalarına karşı bu duruma engel olmak isteyen insanların ve diğer robotların mücadelesi konu edilmektedir.

ÇELİK YUMRUKLAR FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Çelik Yumruklar filmi, Androidleri konu alan en iyi robot filmlerinden birisidir. Filmde, eski organizatör olan Charlie isimli karakterin kalitesiz robotlar yaparak para kazanmaya çalıştığı dönemde oğlu Max ile bir araya gelerek bokSör bir robot yapması ve onu şampiyonaya sokması sırasında yaşanan olaylar konu edilmektedir.

 I, ROBOT FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

I, Robot filmi, Androidleri konu alan en iyi robot filmlerinden birisidir. Filmde, Şikago Polis Ofisi’nde görevli olan Del Spooner’ in kendisine verilen bir cinayet davası ile ilgili araştırma yaparken gizli bir proje hakkında bilgi edinmesi ve sonrasında cinayeti çözmek için verdiği mücadele konu edilmektedir.

VİCE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Vice filmi, Androidleri konu alan en iyi robot filmlerinden birisidir. Filmde, Vice adın verilen özel bir ortamda bulunan ve aynı insanlar gibi düşünüp hareket eden yapay insanlardan birisi olan Kelly’ nin bilincinin bir anda açılması ve o ortamda neler yaşandığını fark etmesi sonrasında verdiği zorlu mücadele konu edilmektedir.

ALİTA: SAVAŞ MELEĞİ FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Alita: Savaş Meleği filmi, Androidleri konu alan en iyi robot filmlerinden birisidir. Filmde, tanımadığı bir gelecekte nereden geldiğini ve kim olduğunu bilmeden uyanan Alita isimli genç kadının geçmişini hatırlaması için Ido adındaki bir doktordan yardım alması sırasında kendisinden haberdar olan şehrin yöneticilerinin peşine düşmesi ve Alita’ nın onlardan kaçma mücadelesi konu edilmektedir.

THE IRON GİANT FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Iron Giant filmi, Androidleri konu alan en iyi robot filmlerinden birisidir. Filmde, Amerika’ nın Maine eyaletine 1958 yılında bir robotun düşmesi ve insanları dehşete düşüren bu robotun 9 yaşındaki bir çocuk ile arkadaş olması ve bu arkadaşlık sırasında yaşadıkları konu edilmektedir.

TERMİNATÖR SERİSİ FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Terminatör Serisi filmi, Androidleri konu alan en iyi robot filmlerinden birisidir. Filmde, dünyanın artık robotların kontrolü altına girmesi ve insanların bu duruma son vermek için mücadele etmesi karşısında Terminatör’ ün insanlık direnişinin önderlerinden olan Sarah Connor’ u öldürmek için gönderilmesi sonrasın yaşanan olaylar konu edilmektedir.

METROPOLİS FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Metropolis filmi, Androidleri konu alan en iyi robot filmlerinden birisidir. Filmde, Metropolis şehrinde yer altında makineler ile yaşamak zorunda olan işçi sınıfı ve yerin üstünde konforlu bir yaşam süren yönetici sınıfın arasındaki uçurumu ortadan kaldırmak için verilen mücadele konu edilmektedir.

WALL – E FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Wall – E filmi, Androidleri konu alan en iyi robot filmlerinden birisidir. Filmde, dünyanın çok kirlenmesinden dolayı başka gezegenlere girmek zorunda kalan insanların çöplerden temizlenmesi görevini robot Vol – i ye vermesi ve yalnız kalan robotun Eve isimli robotun gelmesi ile birlikte tüm zorlukların üzerinden çok daha kolay gelmesi konu edilmektedir.

ALİEN SERİSİ FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Alien Serisi filmi, Androidleri konu alan en iyi robot filmlerinden birisidir. Filmde, kendisine verilen görevi tamamlayıp dünyaya geri dönme hazırlığı yaptığı sırada aldığı bir yardım çağrısı üzerine hiç bilmediği bir gezegene inen Nostromo isimli uzay gemisinin burada karşılaştığı bilinmeyen yaşam formuna karşı hayatta kalma mücadelesi konu edilmektedir.

YILDIZ SAVAŞLARI SERİSİ FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Yıldız Savaşları Serisi filmi, Androidleri konu alan en iyi robot filmlerinden birisidir. Filmde, diplomatik bir görev için yola çıkmış olan yıldız Kruvatörünün yolda bir korveti sıkıştırması ve bu korvette asilerle iş birliği yapan Senato üyesi Prenses Leia’ nın ve asilerin bulunduğunu öğrendikten sonra onlara karşı mücadele veren bir grup savaşçının yaşadıkları konu edilmektedir.

MATRİX SERİSİ FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Matrix Serisi filmi, Androidleri konu alan en iyi robot filmlerinden birisidir. Filmde, Neo isimli genç bir adamın kendisini farklı bir dünyaya götürebilecek olan Trinity ile tanışması sonrasında son derece tehlikeli bir kişi olan Morpheus’ u bulmak ve Matrix ile ilhili tüm gerçekleri öğrenmek için verdiği amansız mücadele konu edilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

92
904 Paylaşım, 92 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
24
Şaşkın
Başarısız Başarısız
109
Başarısız
Komik Komik
97
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
24
Helal Olsun!
lol lol
61
lol
Aşk Aşk
48
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
24
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
108
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir