Fotoğraflarda Güzel Çıkmanın 15 Püf Noktası!


65
634 Paylaşım, 65 points

Fotoğraflarda güzel çıkmak, herkesin istediği bir durumdur. Kimse çekilen bir fotoğrafta çirkin görünmek istemez. Fotoğraflarda güzel çıkmak için bazı püf noktalarına dikkat etmek gerekir. Bu yazımızda Fotoğraflarda Güzel Çıkmanın 15 Püf Noktası! Hakkında bilgi vereceğiz.

İnsanlar ne yazık ki çektirdikleri her fotoğrafta güzel çıkamazlar. Bazı insanlar ise ne zaman ve ne şekilde fotoğraf çektirirse çektirsin her zaman güzel görünüme sahip olurlar. Bunun temel nedeni, fotoğraf çektirmenin püf noktalarını bilmektir.FOTOĞRAFLARDA GÜZEL ÇIKMANIN 15 PÜF NOKTASI NELERDİR?

Fotoğraflarda Güzel Çıkmanın 15 Püf Noktası şu şekilde sıralanabilir;

 • Fotoğrafı öğlen saatinde çekmemek
 • Fotoğraf çekilirken kusurları örtmek
 • Fotoğraf çekim açısını ayarlamak
 • Fotoğraf çekilirken doğru kıyafetleri giymek
 • Fotoğraf çekilen mekana dikkat etmek
 • Fotoğraf çekilirken güzelliğe dikkat etmek
 • Fotoğraf çekilirken arka fona dikkat etmek
 • Fotoğraf çekilirken dile dikkat etmek
 • Fotoğraf çekilirken gözlere dikkat etmek
 • Fotoğraf çekilirken gıdığa dikkat etmek
 • Fotoğraf çekilirken allık dağılımına dikkat etmek
 • Fotoğraf çekilirken rimeli bolca sürmek
 • Fotoğraf çekilirken doğru fondöten kullanmak
 • Fotoğraf çekilirken ışığa bakmak
 • Fotoğraf çekilirken gölgeyi iyi ayarlamak

FOTOĞRAFLARDA GÜZEL ÇIKMAK İÇİN FOTOĞRAFI ÖĞLEN SAATİNDE ÇEKMEMEK

Fotoğraflarda güzel çıkmak için fotoğrafı öğlen saatinde çekmemek gerekir. Öğle saatlerinde çekilen fotoğraflarda gözlerin altı olduğundan daha mor renkte görünür. Yüz ise olduğundan daha solgun bir renk alacaktır. Fotoğraf çekmek için en doğru zaman dilimi gün batımı olarak gösterilebilir. Bu zaman diliminde daha canlı ve genç görünmek mümkündür.

FOTOĞRAFLARDA GÜZEL ÇIKMAK İÇİN FOTOĞRAF ÇEKİLİRKEN KUSURLARI ÖRTMEK

Fotoğraflarda güzel çıkmak için fotoğraf çekilirken kusurları örtmek gerekir. Hemen her insanın yüzünde akne lekesi ya da sivilce gibi can sıkıcı durumlar bulunabilir. Bu sorunları yok edecek kapatıcılar kullanmak fotoğrafta güzel çıkmak için gereklidir. Aşırı makyaj yapmadan hafif bir ruj ve göz kalemi kullanarak doğal bir güzellik elde edilebilir.

FOTOĞRAFLARDA GÜZEL ÇIKMAK İÇİN FOTOĞRAFIN ÇEKİM AÇISINI AYARLAMAK

Fotoğraflarda güzel çıkmak için fotoğrafın çekim açısını ayarlamak gerekir. Fotoğraf boynun yukarısından çekildiğinde kişinin daha uzun ve zayıf görünmesini sağlar. Direk açılı çekilen fotoğraflar ise kişiyi daha kısa ve şişman gösterecektir. Fotoğraf çekilirken asla direkt objektife bakılmaması gerekir. Bakılması durumunda kişi robot gibi hissiz bir görüntü sunacaktır.

FOTOĞRAFLARDA GÜZEL ÇIKMAK İÇİN FOTOĞRAF ÇEKİLİRKEN DOĞRU KIYAFETLERİ GİYMEK

Fotoğraflarda güzel çıkmak için fotoğraf çekilirken doğru kıyafetleri giymek gerekir. Fotoğraf çekiminde güneşten sonraki en doğru ışık kaynağı kıyafetin rengidir. Esmerlerin canlı renkler tercih etmesi, beyaz tenlilerin ise açık tonlu renklerden uzak durması gerekir. Giyilen kıyafetler ve aksesuarlar fotoğrafın güzel çıkmasını oldukça fazla etkileyecektir.

FOTOĞRAFLARDA GÜZEL ÇIKMAK İÇİN FOTOĞRAF ÇEKİLEN MEKANA DİKKAT ETMEK

Fotoğraflarda güzel çıkmak için fotoğraf çekilen mekana dikkat etmek gerekir. Mekan seçimi, kaliteli bir fotoğraf için oldukça önemlidir. Yeşilliğin bol olduğu, renklerin bir arada olduğu alanlarda çok daha güzel fotoğraflar elde edilecektir. Mekanın güzelliği, fotoğrafın da güzel çıkmasını sağlar.

FOTOĞRAFLARDA GÜZEL ÇIKMAK İÇİN FOTOĞRAF ÇEKİLİRKEN GÜZELLİĞE DİKKAT ETMEK

Fotoğraflarda güzel çıkmak için fotoğraf çekilirken güzelliğe dikkat etmek gerekir. Her güzel insan fotoğrafta güzel çıkacak anlamına gelmez. Hatta çok güzel kişilerin genelde fotoğraflarda çirkin çıktığı söylenebilir. Güzel çıkmak için öncelikle fotoğraf çekmeyi ve doğru poz vermeyi bilmek gerekir.

FOTOĞRAFLARDA GÜZEL ÇIKMAK İÇİN FOTOĞRAF ÇEKİLİRKEN ARKA FONA DİKKAT ETMEK

Fotoğraflarda güzel çıkmak için fotoğraf çekilirken arka fona dikkat etmek gerekir. Arka fon beyaz renkli ise fotoğrafın muhteşem çıkması garantidir. Böyle fonlarda görüntü otomatik olarak doğal ve estetik bir hal almaktadır. Pembe ve sarı renkli fonlar ise mümkün olduğunca kullanılmamalıdır.

FOTOĞRAFLARDA GÜZEL ÇIKMAK İÇİN FOTOĞRAF ÇEKİLİRKEN DİLE DİKKAT ETMEK

Fotoğraflarda güzel çıkmak için fotoğraf çekilirken dile dikkat etmek gerekir. Fotoğraf çektirecek olan kişi mutlaka öncesinde ayna karşısında deneme yapmalıdır. Dil ön üst dişlerin arkasına konarak gülümsenmelidir. Böylece yüz daha güzel toparlanır ve daha çekici görüntü sağlanır.

FOTOĞRAFLARDA GÜZEL ÇIKMAK İÇİN FOTOĞRAF ÇEKİLİRKEN GÖZLERE DİKKAT ETMEK

Fotoğraflarda güzel çıkmak için fotoğraf çekilirken gözlere dikkat etmek gerekir. Fotoğraf çektirmeden önce gözlere birkaç damla su ya da lens solüsyonu damlatıldığı zaman gözler çok daha canlı ve parlak görünür. Bu parlaklık fotoğrafa da yansıyacaktır.

FOTOĞRAFLARDA GÜZEL ÇIKMAK İÇİN FOTOĞRAF ÇEKİLİRKEN GIDIĞA DİKKAT ETMEK

Fotoğraflarda güzel çıkmak için fotoğraf çekilirken gıdığa dikkat etmek gerekir. Gıdığı olan insanlar ne yazık ki fotoğrafta daha kötü çıkmaktadır. Gıdığı olan kişilerin fotoğraf çekilirken üstten çekilmesi çok daha güzel görünmesini sağlayacaktır.

FOTOĞRAFLARDA GÜZEL ÇIKMAK İÇİN FOTOĞRAF ÇEKİLİRKEN ALLIK DAĞILIMINA DİKKAT ETMEK

Fotoğraflarda güzel çıkmak için fotoğraf çekilirken allık dağılımına dikkat etmek gerekir. Allık yanaklara tam olarak dağılmalıdır. Bu sayede fotoğraflarda çift yanaklı gibi görünmekten kurtulmuş olunur. Aksi halde kötü bir fotoğraf elde edilecektir.

FOTOĞRAFLARDA GÜZEL ÇIKMAK İÇİN FOTOĞRAF ÇEKİLİRKEN RİMELİ BOLCA SÜRMEK

Fotoğraflarda güzel çıkmak için fotoğraf çekilirken rimeli bolca sürmek gerekir. Rimelin bolca sürülmesi, gözlerin çok daha güzel görünmesi anlamına gelecektir. Kirpikleri çok kısa olanların mümkünse takma kirpik takması çok daha çekici gözlere ve çok daha güzel bir yüze sahip olmayı sağlar. Bu durum fotoğrafa da yansıyacaktır.

FOTOĞRAFLARDA GÜZEL ÇIKMAK İÇİN FOTOĞRAF ÇEKİLİRKEN CİLTLE AYNI RENK FONDÖTEN KULLANMAK

Fotoğraflarda güzel çıkmak için fotoğraf çekilirken ciltle aynı renk fondöten kullanmak gerekir. Cilt rengi ile aynı olan fondöten kullanıldığı zaman fotoğraf çekimi sırasında çok daha kusursuz bir görünüm sağlanır. Farklı renkte sürülen fondöten yüzünden cilt hortlak gibi görünecektir.

FOTOĞRAFLARDA GÜZEL ÇIKMAK İÇİN FOTOĞRAF ÇEKİLİRKEN IŞIĞA BAKMAK

Fotoğraflarda güzel çıkmak için fotoğraf çekilirken ışığa bakmak gerekir. Fotoğraf çekilmeden önce 5 saniye boyunca ışığa bakılmalıdır. Işığa bakılması sonucunda göz bebekleri canlanır ve bu sayede fotoğraflarda kırmızı gözlü çıkmanın önüne geçilmiş olacaktır.

FOTOĞRAFLARDA GÜZEL ÇIKMAK İÇİN FOTOĞRAF ÇEKİLİRKEN GÖLGEYİ İYİ AYARLAMAK

Fotoğraflarda güzel çıkmak için fotoğraf çekilirken gölgeyi iyi ayarlamak gerekir. Fotoğraf çekimi sırasında ışığın tam tepeden gelmesi durumundan kaçınmak gerekir. Böyle zamanlarda fotoğrafta saçların üst kısmı çok parlar ve suratta gölgelenme oluşur.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

65
634 Paylaşım, 65 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
60
Şaşkın
Başarısız Başarısız
24
Başarısız
Komik Komik
12
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
60
Helal Olsun!
lol lol
96
lol
Aşk Aşk
84
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
60
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir