Forum Sitesi Açarak Para Kazanmak


49
464 Paylaşım, 49 points

İnternetten para kazanma yolları arasında zor olmasına rağmen başarılı olunduğunda ciddi paralar kazanabileceğiniz önerilerimizden birisi de, forum sitesi açarak para kazanmak için yapılacak çalışmalardır. Bu yazımızda sizlere forum sitesi açarak para kazanma yolları hakkında, detaylı bilgiler sunacağız.

Forum Sitesi Nedir?

Her ne kadar bir çoğumuz bilse de bilmeyen arkadaşlarımız için, forum sitesinin ne olduğundan biraz bahsederek, herkesin konuya daha iyi bir şekilde hakim olmasını sağlayalım.Forum siteleri farklı kategorilerde ya da birçok kategoride açılabilen ve insanların en yoğun şekilde fikir alışverişinde bulunup aynı zamanda ticaret yapabildikleri web siteleridir, diyebiliriz.

Forum sitelerinin diğer web sitelerinden farklı en büyük özelliği, sadece bilgi verme amacı taşımayıp, aynı zamanda insanların ilgili konularda sorunları hakkında konular açarak, isteyen herkesin fikirlerini açılan konulara cevap yazarak sunabildikleri önemli bir platformdur. Yani bilgi vermesi dışında, insanların birbirleriyle sorunların çözümü noktasında dayanışma içinde oldukları web siteleridir. Bu nedenle normal web sitelerine göre, çok daha iyi yanları bulunmaktadır. Normal web sitelerinde ise, detaylı bilgi vermek daha ağırlıklı olarak yapılan şeylerden birisidir.

Forum Sitesi Açmak İçin Ne Yapmak Lazım?

Forum sitesi açarak para kazanmak için öncelikle yapılması gereken şey, daha önce başkası tarafından alınmamış bir isim bularak, bu ismi adınıza kaydettirmek olacaktır. Bu kayıt işleminin ücreti, yıllık yaklaşık olarak 50 TL olup, domain dışında açacağınız sitenin 7/24 aktif olabilmesi için, bir hosting hesabına da ihtiyacınız olacaktır. Hosting hesabının yıllık maliyetine baktığımızda yeni kurulacak bir forum sitesi için yaklaşık olarak 300 TL olduğunu söyleyebiliriz.

Bunların dışında forum sitesi açarak para kazanmak için ücretli ya da ücretsiz forum sitesi yazılımlarına ihtiyaç duyacaksınız. En fazla kullanılan forum sitesi yazılımı olan bulletin lisans fiyatları, yaklaşık 300 dolar civarında olup, ikinci el ve alt sürüm lisansları tercih etmeniz halinde daha uygun fiyatlara sahip olabilirsiniz. Şayet vbulletin alt yapısına sahip bir forum sitesi yerine ücretsiz forum teması arıyorsanız, bunun için farklı birçok tema bulabilirsiniz. Ancak şunu belirtmek isteriz ki, vbulletin alanında en profesyonel yazılımlar olup aynı zamanda oldukça kullanışlıdır. Ücretli olmasına rağmen dünya çapında en fazla kullanılan, forum yazılımları arasında yer almaktadır. Bunun en büyük nedeni ise hem kullanım açısından, hem de güvenlik açısından en iyi özellikleri sunuyor olmasıdır. Ayrıca vbulletin forum temalarında, ticari amaçla kullanabileceğiniz gelişmiş özellikler çok daha fazladır.

Forum Sitesi Kurmak İçin Ne Kadar Bilgi Gerekir?

Şunu net bir şekilde belirtelim ki, internette biraz haşir neşir olanların yapacakları basit araştırmalar ile rahatlıkla yönetimini sağlayacakları platformlardan birisi, forum siteleridir. Kurulum aşamasında ise yaklaşık 50-100 TL arasında bir ücret karşılığında, forum sitesinin kurulumunu eksiksiz bir şekilde yaptırabilirsiniz. Geriye size sadece, forum sitesini yönetmek kalacaktır

forum yönetimi hakkında iyi bir bilgi sahibi olana kadar çıkabilecek ufak tefek sorunlar içinde, yine çok küçük ücretler karşılığında profesyonel yardım alabileceğiniz kişilere, webmaster forumları üzerinden ulaşabilirsiniz.

Forum Sitesi Açarak Nasıl Para Kazanabilirim?

Buraya kadar okuduklarına ikna olanların soracakları sorulardan birisi de, forum sitesi kurarak nasıl para kazanabilirim? Sorusu olacaktır. Forum sitelerinden farklı şekillerde para kazanmak mümkündür.

Google Adsense Reklamları İle Kazanabilirsiniz

Bunlardan birisi Google Adsense reklamları olup, Google’ın size vermiş olduğu reklam kodlarını forum sitenizin ilgili yerlerine kopyalayıp yapıştırarak, reklamların otomatik çıkmasını sağlayabilirsiniz. Google Adsense reklam ağına başvuru yapmadan önce, sitenizde yeterli sayıda özgün ve kaliteli yazıların olduğuna mutlaka dikkat edin. Şayet özgün ve yeteri kadar içerik sahibi olmayan sitelere, Google Adsense reklam vermemektedir.

Google reklamları forum sitenizde çıkmaya başladıktan sonra insanların reklamlara tıklaması sonucunda, her tıklama başına reklamın kalitesi ve reklam veren maliyetine göre belirli ücretler alırsınız. Örneğin tıklama başı 30 kuruş aldığınızı düşünürsek, günlük reklamlarınız 100 kez tıklandığında 30 TL para kazanabilirsiniz. Burada hemen şunu belirtelim ki, kendi reklamlarınıza kendinizin tıklaması ya da eşinizi dostunuzu tıklatmak, hesabınızın kapatılmasına ve bir daha Google’dan reklamları yayınlayamamanıza sebep olacaktır. Google’ın sunmuş olduğu reklam yayıncılığı hizmeti bazen çok zor alınmakta olup, böyle bir risk almamanızı tavsiye ederiz. Burada kazanacağınız 30 TL’lik rakam tamamen sembolik olup, bu rakamdan çok daha fazlasını kazanmak da mümkündür.

Özel Reklamlar Alarak Para Kazanmak

Forum sitesi açarak para kazanmak için ayrıca, sitenize özel reklamlarda alabilirsiniz. Örneğin elektrikle alakalı bir forum sitesi kurmuşsanız, elektrik ürünleri satan ya da elektrik malzemeleri üreten firmaların reklamlarını alıp, forum sitenizden para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Gold Üyelikler Üzerinden Para Kazanmak

Forum sitelerinin bir diğer özelliği de, foruma üye olanların yetkilerini sınırlandırmak ya da artırmaktır. Bu sayede bazı bölümler için üyelere Gold üyelik satışı yaparak, ekstra bir kazanç sağlamanız mümkündür. Örneğin webmaster forumları, bu kazanç sistemi için oldukça ideal olup çok yüksek paralar kazanabilmektedirler. Ticari amaçlarla foruma üye olanlar için açacağınız alt forumlarda, ticaret yapmak isteyenlere Gold üyelik satarak normal kullanıcılara göre belirli haklar tanıyabilirsiniz. Bunun bir diğer güzel yanı ise, forum kalitesini artırması ve ticaretlerde daha güvenli bir ortamın oluşmasıdır. Bu özellikleri tanıdığınız kişiler kendi satışlarını da artıracağı için, Gold üyelikler almaktadırlar. Forumunuzun alanında kaliteli olması, çok rahat bir şekilde Gold üyelik satmanızı sağlayacaktır.

Ortalama bir fiyat üzerinden gidecek olursak, 1 aylık Gold üyelik bedelinin 30 TL olduğundan hesapla aylık 100 kişinin Gold üyelik aldığını düşünürsek, 100×30=3000 TL kazanabilirsiniz. Bu kadar Gold üyelik satmak çok zor olmayıp, web sitesinin o konuma gelmesi halinde hosting giderlerinizin artacağını da belirtmek isteriz.

Ürün Satışı Ve Satış Ortaklığı Yaparak Forum Sitesinden Para Kazanmak

Yine web sitesi açarak para kazanmak konu başlıklı yazımızda bahsettiğimiz gibi, forum siteleri üzerinden ürün satışı yaparak para kazanmanız da mümkün olmaktadır. Aynı zamanda satış ortaklığı şekli ile yine forum sitelerinden, para kazanma imkanınız vardır. Kısacası forum sitesi kurarak, çeşitli yollarla para kazanmanız mümkündür. Ancak bunun için sıkı bir çalışmaya girmek, forum sitenizi üst sıralara taşımak için detaylı bir plan yapmak gereklidir. Yoksa siteyi açar açmaz hemen para kazanmak, pek mümkün olacak bir şey değildir.

Forum sitesi kurup siteyi büyütmek için ya sağlam bir ekip olmalı ya da önemli bir mesai harcamanız gerekmektedir. Forum sitesi açarak para kazanmak hakkında detayları sizlerle paylaştık. Sizde bu yöntemle para kazanmak istiyorsanız, aklınıza takılanları aşağıdaki yorum bölümünden bizlere ileterek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

49
464 Paylaşım, 49 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
48
Şaşkın
Başarısız Başarısız
20
Başarısız
Komik Komik
125
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
52
Helal Olsun!
lol lol
85
lol
Aşk Aşk
74
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
49
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
13
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir