FLO Ayakkabı Bayilik Nasıl Alınır Başvuru Şartları Nelerdir?


81
795 Paylaşım, 81 points

Ayakkabı mağazası dendiği zaman akla ilk gelen markalardan birisi kuşkusuz FLO ayakkabıdır. Türkiye’nin hemen her ilinde çok sayıda mağazası bulunan FLO ayakkabı mağazaları, ayakkabı almak isteyenlerin uğradığı ilk adrestir. Markaya olan ilginin oldukça fazla olması, ayakkabı mağazası açmak isteyenlerin de FLO bayiliğine yönelmesine neden olur. Bu yazımızda FLO ayakkabı bayilik nasıl alınır, FLO ayakkabı bayilik başvurusu şartları nelerdir sorularına cevap vereceğiz.

FLO, 2011 yılından bu yana Türkiye genelinde 175 mağazası ile ayakkabı ve çanta hizmeti veren bir mağaza zinciridir.  Yediden yetmişe her yaştan kişiye hitap edecek ayakkabı modelleri sunan mağaza, 5 binden fazla ayakkabı çeşidi ile dikkat çekmektedir. Türkiye’ nin en büyük ayakkabı mağazası olan FLO, 175 mağazasında toplamda 100 bin metrekare satış alanı ile hizmet verir.FLO AYAKKABI BAYİLİK NASIL ALINIR?

FLO ayakkabı bayiliği Franchise yöntemi ile verilmektedir. Bayilik almak isteyen kişi belirlenmiş oranda sermaye sunmak zorundadır. Sermayenin ardından mağazanın dekorasyon dahil tüm hizmetleri FLO tarafından verilir. FLO bayiliğinin alınmasından sonra yürütülecek olan tüm reklam çalışmaları genel merkez tarafından yönetilir. Faaliyet giderleri bu nedenle aydan aya değişiklik göstermektedir.

FLO AYAKKABI BAYİLİK BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

FLO ayakkabı bayilik açabilmek için çok fazla şart aranmaz. Bayilik almak isteyen kişinin öncelikle belirlenmiş sermayeye ve uygun koşullarda bir mağazaya sahip olması gerekir. FLO bayiliği için gerekli ücret metrekare üzerinden hesaplanmaktadır. Ücretin ödenmesinin ardından FLO tarafından bayilik hazırlıkları kısa sürede başlatılır.

FLO AYAKKABI BAYİLİK ÜCRETİ NE KADARDIR?

FLO ayakkabı bayiliği için belirlenmiş ücret, metrekare başına 350 dolar + KDV olarak belirlenir. Kişinin bayilik alarak açacağı mağazanın metrekaresine göre toplam fiyat belirlenecektir. Ödemenin yapılmasının ardından FLO merkez yönetimi tarafından mağazanın dekorasyonu, gerekli ekipmanın hazırlanması, reklam aşaması gibi çalışmalar başlatılır.

FLO AYAKKABI BAYİLERİ HANGİ MARKALARI SATAR?

FLO ayakkabı mağazaları genel olarak birden fazla popüler markanın ürünlerini mağazasında bulundurur. Bu markalar ile FLO arasında bir anlaşma söz konusudur. Bu nedenle bayilik alan kişinin isim hakkı ödemesi yapması gerekmez. FLO ayakkabı bayilerinde satılan markalar şu şekildedir;

 • Nike
 • Puma
 • Hummer
 • Pia Mia
 • Polaris
 • Flogart
 • Kinetix
 • Dockers
 • Converse
 • Camel Active
 • Mexx
 • Polaris

FLO AYAKKABI BAYİLİK AÇMAK İÇİN NE GEREKİR?

FLO ayakkabı bayilik açmak için gerekli ücreti ödemiş olmak ve mağazaya sahip olmak gerekir. Ayakkabı mağazasının açılacağı alan kişinin kendi malı ya da kiralanmış bir yer olabilir. Önemli olan ayrıntı, ayakkabı mağazasının açılacağı yerin işlek bir cadde ya da alışveriş merkezinde olmasıdır.

Söz konusu mağazanın belirlenmesi ve gerekli dekorasyon işlemlerini tamamlanmasının ardından FLO tarafından mağazada satılacak olan tüm ayakkabı ve çanta modelleri gönderilir.

FLO AYAKKABI BAYİLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

FLO ayakkabı bayilik başvurusu için öncelikle şartlara uygun olmak gerekir. Gerekli sermaye ve alana sahip olan kişiler bayilik almak için telefon numarası, mail adresi ya da internet sitesi üzerinden başvuruda bulunabilir. Başvuruda bulunan kişiye kısa sürede FLO genel merkezinden geri dönüş yapılacaktır.

Geri dönüşün ardından kişinin sahip olduğu mağazanın yerinin ve büyüklüğünün incelenmesi yapılır. Yeterli büyüklüğe sahip bir alan bulunuyorsa metrekare hesaplaması üzerinde bayilik için ödenmesi gereken ücret belirlenir. Ücretin ödenmesiyle birlikte merkez tarafından dekorasyon, ürün yerleştirme, personel eğitimi ve görevlendirilmesi, mağazanın reklamı gibi işlemler sırasıyla gerçekleştirilecek ve kısa sürede mağaza satışa hazır bir hale getirilecektir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

81
795 Paylaşım, 81 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
49
Şaşkın
Başarısız Başarısız
16
Başarısız
Komik Komik
121
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
50
Helal Olsun!
lol lol
87
lol
Aşk Aşk
73
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
49
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
12
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir