Fener Ol Kampanyasında Toplanan Para Belli Oldu


62
604 Paylaşım, 62 points

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün son dönemde yaşadığı maddi sıkıntıların giderilmesi ve yeni sezonda iyi futbolcuların transfer edilebilmesi için geçtiğimiz aylarda Fener Ol WinWin kampanyası düzenlendi. Kampanya kapsamında ünlü isimlerin de katılımı ile kulüp için bağış toplandı. Tamamlanan bağış kampanyasında ne kadar para toplandığı belli oldu. Bu yazımızda Fener Ol WinWin kampanyası detaylarını ve toplanan para hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Fenerbahçe, son yıllarda maddi olarak büyük sıkıntılar yaşamaya başladı. Öyle ki kulüp futbolcularının maaşlarını bile ödemekte zorlanır hale geldi. Kötü bir sezon geçiren Fenerbahçe, yeni sezonda daha iyi transferler yapabilmek ve içinde bulunduğu maddi sıkıntılardan biraz olsun kurtulabilmek adına geçtiğimiz aylarda oldukça ses getiren bir kampanya başlattı.

Fener Ol WinWin Kampanyası Nedir?

Fener Ol WinWin adı ile başlatılan kampanya televizyon ekranlarında canlı olarak yayınlandı. TV8 ve Star TV’de gerçekleştirilen yayınlarda birbirinden ünlü isimler yer aldı. Gönüllü ünlülerin katılımı ile Fenerbahçe Spor Kulübü başkanı Ali Koç’un liderliğinde kulübe yardım toplandı. Bu yardımlar karşılığında ise bağış yapan herkesin katılabileceği oldukça kapsamlı bir çekiliş düzenlendi.Fener Ol WinWin Kampanyasına Ne Kadar Katılım Oldu

Geçtiğimiz günlerde tamamlanan kampanyaya oldukça fazla katılım oldu. Takımlarına gönül vermiş taraftarlar ve birbirinden güzel hediyeleri kazanmak isteyen bağışçılar adeta birbirleri ile yarıştı. Fener Ol WinWin kampanyası kapsamında 123 bin forma satışı gerçekleşti. Kampanyaya toplamda 950 bin SMS gönderildiği açıklandı.

Fener Ol Kampanyasında Kaç Lira Toplandı?

Fenerbahçe’ye destek için başlatılan kampanyada toplanan para belli oldu. Kulüpten yapılan açıklamada, kampanyaya 1.7 milyon kişinin bağış yaptığı ve toplamda elde edilen gelirin 34.5 milyon Euro olduğu belirtildi.

Fener ol WinWin kampanyasına en yüksek bağışlar ise şu şekilde açıklandı;

  • Saran Holding – Sadettin Saran: 1 milyon TL
  • Koç Zeljko Obrodovic: 600 bin TL
  • Yönetmen Murat Şeker: 500 bin TL
  • YDA Group – Hüseyin Arslan: 500 bin TL
  • Konya Siyah Çoraplılar Derneği: 500 bin TL
  • Completo Group – Murat Kapki & Samet Güzel: 250 bin TL
  • Han Group – Olgun Aydın: 150 bin TL
  • Mehmet Okur: 40 bin TL

Fener Ol WinWin Kampanyası Ödülleri Nelerdir?

Fenerbahçe’ye destek kampanyası kapsamında bağış yapanlara birbirinden güzel ödüller de verildi. Gerçekleştirilen çekiliş sonucunda 5 tane ev, 20 tane araba, yurt dışı tatili, Fenerbahçe futbol ve basketbol takım maçlarına kombine bileti, futbol ve basketbol oyuncularıyla yemek yeme, antrenmana çıkma, maç yapma gibi hediyeler sahiplerine dağıtıldı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

62
604 Paylaşım, 62 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
24
Şaşkın
Başarısız Başarısız
108
Başarısız
Komik Komik
96
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
24
Helal Olsun!
lol lol
60
lol
Aşk Aşk
48
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
25
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
108
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir