Faturalı Hatların Üzerine Kredi Alınır Mı?


61
605 Paylaşım, 61 points

Özellikle son zamanlarda sosyal medyada sıklıkla gördüğümüz faturalı hatta kredi reklamları, birçok kişi tarafından dolandırıcılık işlemi zannedilse de, faturalı hatta kredi daha doğrusu faturalı hatta para sağlama imkanı bulunmaktadır.

Şayet bu reklam verenler dolandırıcılık niyeti taşımıyorlarsa, size ait olan hatta cep telefonu çıkartarak, bunu kar edebilecekleri ucuz fiyatlara alıp size ücretini göndermek suretiyle, nakit sağlamaktadırlar. Faturalı hatta nakit para hakkında geniş kapsamlı bilgileri, yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Faturalı Hatta Kredi İmkanı Nasıl Oluyor?

Sosyal medyada karşılaşılan reklamlarda faturalı hatlara bankaların kredi verdiği düşünülse de, bu hatlara bankaların kredi vermesi söz konusu değildir. Burada bahsedilen kredi imkanı, bilinen klasik kredi türlerinden oldukça farklıdır.Hatta net olarak, yasal bir boyutunun olduğunu söylemek de mümkün değildir. Faturalı hatta nakit para diye sunulan bu yöntem, genellikle telefonculuk işi ile uğraşan firmaların yapmış oldukları bir işlemdir. Burada yapılan işlemde cep telefonu operatörü bayileri, bayisi oldukları operatör üzerinden sizin adınıza cep telefonu başvurusu yaparak bunun onaylanmasını sağlayıp, cihazı kendileri sizden çok daha ucuz fiyatlara alarak, anlaşılan tutarı size göndermektedirler.Örneğin hattınız üzerinden toplamda 5000 liralık bir cihaz onaylatıp, size 3000 lira gibi nakit imkanı sağlayarak hizmet vermektedirler. Burada alınan cihazın toplam tutarının 5000 lira olmasının nedeni, cihazın taksitle alınıyor olmasıdır. Bu kişi ya da firmalar telefonun peşin fiyatı olan tutar üzerinden kendilerine önemli bir kar oranı koyarak, kalan kısmı size göndermektedirler. Ancak bunu hemen belirtelim ki, internet üzerinden yapılan tanımadığınız kişilerle bu alışveriş sonrasında, kişilerin sizi dolandırması oldukça muhtemel durumlardan birisidir.
Bu reklamları verenlerin önemli bir bölümü, internet dolandırıcılığı yapan kimselerdir. Bu nedenle bu işlemin güvenilir kişiler ile yapılması ve yasal boyutunun detaylı bir şekilde araştırılması sizin menfaatinize bir durumdur. Faturalı hatta kredi başlıklarıyla reklam veren kişilerden bu hizmeti almak yerine, kullanmış olduğunuz operatörün bayisine giderek hattınız üzerine telefon çıkıyorsa, bu telefonu kendiniz alıp yine telefoncularda nakde çevirmeniz çok daha sağlıklı olacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

61
605 Paylaşım, 61 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
60
Şaşkın
Başarısız Başarısız
25
Başarısız
Komik Komik
13
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
61
Helal Olsun!
lol lol
97
lol
Aşk Aşk
85
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
62
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
25
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Henüz Oy Verilmedi İlk Oyu Sen Ver!)
Loading...

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir