Faturalı Hatların Üzerine Kredi Alınır Mı?


63
605 Paylaşım, 63 points

Özellikle son zamanlarda sosyal medyada sıklıkla gördüğümüz faturalı hatta kredi reklamları, birçok kişi tarafından dolandırıcılık işlemi zannedilse de, faturalı hatta kredi daha doğrusu faturalı hatta para sağlama imkanı bulunmaktadır.

Şayet bu reklam verenler dolandırıcılık niyeti taşımıyorlarsa, size ait olan hatta cep telefonu çıkartarak, bunu kar edebilecekleri ucuz fiyatlara alıp size ücretini göndermek suretiyle, nakit sağlamaktadırlar. Faturalı hatta nakit para hakkında geniş kapsamlı bilgileri, yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Faturalı Hatta Kredi İmkanı Nasıl Oluyor?

Sosyal medyada karşılaşılan reklamlarda faturalı hatlara bankaların kredi verdiği düşünülse de, bu hatlara bankaların kredi vermesi söz konusu değildir. Burada bahsedilen kredi imkanı, bilinen klasik kredi türlerinden oldukça farklıdır.Hatta net olarak, yasal bir boyutunun olduğunu söylemek de mümkün değildir. Faturalı hatta nakit para diye sunulan bu yöntem, genellikle telefonculuk işi ile uğraşan firmaların yapmış oldukları bir işlemdir. Burada yapılan işlemde cep telefonu operatörü bayileri, bayisi oldukları operatör üzerinden sizin adınıza cep telefonu başvurusu yaparak bunun onaylanmasını sağlayıp, cihazı kendileri sizden çok daha ucuz fiyatlara alarak, anlaşılan tutarı size göndermektedirler.Örneğin hattınız üzerinden toplamda 5000 liralık bir cihaz onaylatıp, size 3000 lira gibi nakit imkanı sağlayarak hizmet vermektedirler. Burada alınan cihazın toplam tutarının 5000 lira olmasının nedeni, cihazın taksitle alınıyor olmasıdır. Bu kişi ya da firmalar telefonun peşin fiyatı olan tutar üzerinden kendilerine önemli bir kar oranı koyarak, kalan kısmı size göndermektedirler. Ancak bunu hemen belirtelim ki, internet üzerinden yapılan tanımadığınız kişilerle bu alışveriş sonrasında, kişilerin sizi dolandırması oldukça muhtemel durumlardan birisidir.
Bu reklamları verenlerin önemli bir bölümü, internet dolandırıcılığı yapan kimselerdir. Bu nedenle bu işlemin güvenilir kişiler ile yapılması ve yasal boyutunun detaylı bir şekilde araştırılması sizin menfaatinize bir durumdur. Faturalı hatta kredi başlıklarıyla reklam veren kişilerden bu hizmeti almak yerine, kullanmış olduğunuz operatörün bayisine giderek hattınız üzerine telefon çıkıyorsa, bu telefonu kendiniz alıp yine telefoncularda nakde çevirmeniz çok daha sağlıklı olacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

63
605 Paylaşım, 63 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
60
Şaşkın
Başarısız Başarısız
27
Başarısız
Komik Komik
14
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
62
Helal Olsun!
lol lol
99
lol
Aşk Aşk
87
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
68
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
26
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

2 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. 3gün önce Facebook da faturalı hatta nakit adı altında reklama tıklama gafletinde bulundum. Size7000gibi bir rakam veriyoruz diye. Birde tanınmış bir firmanın logosunu kullanarak nkolay faturaya kredi adı altında komisyon ve diğer masraflar ejder MEYVESİ adında sanırım oyunlabenden 500lira messenger de onay verdim salakca. Sonradan anladım dolandırıcılık olduğunu basiretim tutuldu o an nereye başvurmalıyım yardımlarınızı bekliyorum minnettar kalırım

  2. 36ay.seçenekle faturaya kredi veriyoruz adı altında Facebook da reklama tıkla dım gaflette bulunarak faturaya yansıyacak şekilde 500lira tahmini bir paraya onay verdim daha sonra da dolandırıldığımı anladım nkolay faturaya kredi adı altında dolandırıcı ne telefonu adresi. Var aramalara messenger den cevap vermiyor. Biz bu parayı her ay faturaya yansıdıkca ödeyeceğiz bunu iptal ettirmek istiyorum ne yapmalıyım dolandırıldım