Farklı Evrenlerde En İyi 10 Amazon Prime Fantastik Filmi


72
704 Paylaşım, 72 points

Film severlerin en çok kullandıkları platformlardan birisi olan Amazon Prime, fantastik film alanında da sunduğu seçenekler ile dikkat çekmeye devam ediyor. Bu yazımızda fantastik film tutkunları için Farklı Evrenlerde En İyi 10 Amazon Prime Fantastik Filmi hakkında bilgi vereceğiz.

Farklı evrenlerde geçen fantastik filmler gerek konuları gerek görselleri ile oldukça fazla ilgi çekmektedir. Bu tür filmler için özel bir kategori hazırlayan Amazon Prime, fantastik film severler için birbirinden ilgi çekici seçenekler sunmaktadır.FARKLI EVRENLERDE EN İYİ 10 AMAZON PRİME FANTASTİK FİLMİ HANGİLERİDİR?

Farklı Evrenlerde En İyi 10 Amazon Prime Fantastik Filmi şu şekilde sıralanıyor;

  • Meet Cute (2022) – IMDB: 5,6
  • Samaritan (2022) – IMDB: 5,7
  • Infinite (2021) – IMDB: 5,4
  • Yüzüklerin Efendisi: İki Kule (2002) – IMDB: 8,8
  • Hobbit: Smaug’ Un Çorak Toprakları (2013) – IMDB: 7,8
  • The Mummy (2017) – IMDB: 5,4
  • Warcraft (2016) – IMDB: 6,7
  • The Huntsman: Winter’s War (2016) – IMDB: 6,1
  • The Witch (2015) – IMDB: 6,9
  • Ted (2012) – IMDB: 6,9

MEET CUTE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Meet Cute filmi, farklı evrenlerde en iyi 10 Amazon Prime fantastik filminden birisidir. Filmde, bir zaman makinesine sahip olan Sheila isimli genç bir kadının ilk görüşte aşık olduğu Gary isimli genci iyi bir adama dönüştürmek için sürekli geçmişe gitmesi ve verdiği mücadele konu edilmektedir.

SAMARİTAN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Samaritan filmi, farklı evrenlerde en iyi 10 Amazon Prime fantastik filminden birisidir. Filmde, 13 yaşında küçük bir çocuk olan Sam’ in komşusu Bay Smith’ in 20 yıl önce öldüğü söylenen süper kahraman Samaritan olduğunu düşünmesi ve her geçen gün daha fazla kaosa sürüklenen şehri kurtarması için onu evinden çıkmaya ikna etme çabası konu edilmektedir.

INFİNİTE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Infinite filmi, farklı evrenlerde en iyi 10 Amazon Prime fantastik filminden birisidir. Filmde, her gece aşırı gerçekçi rüyalar gören ve bu rüyalar geçmişteki iki yaşantısına ait olan Evan isimli genç bir adamın Cognomina isimli gizli bir örgüt keşfetmesi sonrasında dünyanın kaderini değiştirmenin kendi elinde olduğunu anlaması ve sonrasında yaşananlar konu edilmektedir.

YÜZÜKLERİN EFENDİSİ: İKİ KULE FİLMİNİN KONUSU NEDİR

Yüzüklerin Efendisi: İki Kule filmi, farklı evrenlerde en iyi 10 Amazon Prime fantastik filminden birisidir. Filmde, yüzük kardeşliği üyelerinin dağılması ve herkesin kendi başının çaresine bakmaya başlaması sonrasında Gollom ile zorunlu işbirliği yapmış olan Frodo ve Sam’ in tek yüzüğü düşmanın kalbine götürmeye çalışmaları ve bu sırada diğer üyelerin başına gelen olaylar konu edilmektedir.

HOBBİT: SMAUG’UN ÇORAK TOPRAKLARI FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Hobbit: Smaug’ un Çorak Toprakları filmi, farklı evrenlerde en iyi 10 Amazon Prime fantastik filminden birisidir. Filmde, Shire’ lı hobbit Bilbo, Thorin Meşekalkan ve 12 cücenin Gandalf2 tan ayrılmak zorunda kaldıktan sonra karşılarına çıkan tüm düşmanlarla verdikleri zorlu mücadeleler konu edilmektedir.

THE MUMMY FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Mummy filmi, farklı evrenlerde en iyi 10 Amazon Prime fantastik filminden birisidir. Filmde, sıkıca mühürler altına alınmış ve çölün derinliklerine gömülmüş olan antik kraliçenin mezarının bir askeri operasyon sonucunda bulunması ve açılması sonrasında yüzyıllardır büyüttüğü öfke ile mezarından çıkan kraliçeye karşı verilen mücadele konu edilmektedir.

WARCRAFT FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Warcraft filmi, farklı evrenlerde en iyi 10 Amazon Prime fantastik filminden birisidir. Filmde, ülkeleri yok olduktan sonra hayatta kalıp yeni bir koloni kurmak isteyen Orklar ve eşiklerinde bulunan savaştan kaçmak için mücadele eden Azeroth krallığının iki dünyayı birleştiren kapı açıldığında yok olma ihtimali ile karşı karşıya kalmaları konu edilmektedir.

THE HUNTSMAN: WİNTER’S WAR FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Huntsman: Winter’s War filmi, farklı evrenlerde en iyi 10 Amazon Prime fantastik filminden birisidir. Filmde, kız kardeşi Ravenna’ nın öldüğünü öğrendikten sonra onu diriltmek için sihirli aynayı kullanabilecek son büyücüyü aramaya başlayan Buz Kraliçesi Freya’ nın daha tehlikeli bir hal almaya başlaması sonrasında onu durdurmak için harekete geçen Eric ve Sara’ nın verdiği mücadele konu edilmektedir.

THE WİTCH FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Witch filmi, farklı evrenlerde en iyi 10 Amazon Prime fantastik filminden birisidir. Filmde, 17. Yüzyılda İngiltere’ de beş çocukları ile birlikte ıssız bir ormanda yaşayan William ve Katherine isimli çiftin çocuklarının garip olaylar yaşamaya başlaması sonrasında ailelerinin dağılması ile yüz yüze kalması ve verdikleri mücadele konu edilmektedir.

TED FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Ted filmi, farklı evrenlerde en iyi 10 Amazon Prime fantastik filminden birisidir. Filmde, 8 yaşındayken bir Noel gününde oyuncak ayısı Red’ in canlanmasını hayal etmesi sonrası dileğinin gerçekleşmesi ile 30 yıl ileriye giden ve ayısı ile yaşayan John isimli genç adamın ayısı Ted’ in çapkın ve edepsiz bir hale gelmesi sonrasında artık onunla yollarını ayırmaya karar vermesi ve sonrasında yaşananlar konu edilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

72
704 Paylaşım, 72 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
24
Şaşkın
Başarısız Başarısız
108
Başarısız
Komik Komik
96
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
24
Helal Olsun!
lol lol
60
lol
Aşk Aşk
48
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
24
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
108
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir