Fakirlere Yardım Eden Zengin İşadamları Kimlerdir?


65
749 Paylaşım, 65 points

Maddi sorunlar yaşayan ve geçimini güçlükle sürdüren insanlara yardım eden birçok vakıf ve dernek bulunmakla birlikte, fakirlere yardım eden zengin işadamları da çeşitli yardımlarda bulunmaktadır. Bu yardımların bir kısmını öğrencilere burs olarak yapan işadamları, bir kısmını da nakit ve ayni yardım şeklinde sağlamaktadır. Bu yazımızda fakirlere yardım eden zengin işadamları kimlerdir? Sorusuna cevap vererek, bu işadamları hakkında bilgiler vereceğiz.

Fakirlere Yardım Eden Zengin İşadamları Kimlerdir?

Fakirlere yardım eden zengin işadamları yaptıkları yardımları, genellikle kurmuş oldukları vakıf ve dernekler üzerinden vermektedir. Bunun dışında şirketleri bünyesinden de, çeşitli yardımlarda bulunmaktadırlar. Bu işadamlarından bazıları, şunlardır.

Necati Kurmel

Fakirlere yardım yapan zengin işadamları arasında yer alan Necati Kurmel, ihtiyaç sahiplerine yaptığı çeşitli yardımlarla bilinmektedir. Burs yardımlarının yanı sıra nakdi yardımlarda yapan ünlü işadamı aynı zamanda, kıyafet ve gıda yardımı da yaparak ihtiyaç sahiplerine destek olmaktadır.Şenol Şenkaya

Birçok hayır kurumuna yüklü bağışlar yapan Şenol Şenkaya, hem hayır kurumları aracılığıyla yaptığı yardımlarla ve hem de kendisinin bizzat ulaştırdığı yardımlarla bilinmektedir. Maddi yardımın yanı sıra öğrencilere çeşitli burslar veren ünlü işadamı, oldukça yardımsever bir kişiliğe sahiptir.

Koç Ve Sabancı Ailesi Bireyleri

Türkiye’nin en zengin aileleri arasında yer alan Koç ve Sabancılar, yardımlarını genellikle kurmuş oldukları vakıf ve dernekler aracılığı ile yapmaktadırlar. Maddi yardım yapan işadamları listesinde ilk sıralarda yer alan bu aileler, binlerce öğrenciye verdiği burslarla da dikkat çekmektedirler.

Sadettin Saran

Birçok insana sıklıkla yaptığı yardımlarla öne çıkan Sadettin Saran, en medyatik hayırsever işadamları arasında yer almaktadır. Özellikle öğrencilere vermiş olduğu burslarla bilinse de, uygun gördüğü kişilere çalışanları aracılığıyla maddi yardımlar yapmaktadır.

Murat Dedeman

Türkiye’nin en hayırsever işadamlarından birisi olan Murat Dedeman, ailesinin dışında bireysel olarak kendisi de birçok yardımda bulunmaktadır. Ayni yardımlarının yanı sıra nakit yardımında da bulunan Dedeman, her yıl binlerce öğrenciye de burs vermektedir.

Maddi Yardım Yapan Diğer İşadamları

Yukarıdaki sayılanların dışında, ihtiyaç sahiplerine maddi yardım yapan yüzlerce işadamımız bulunmaktadır. Bu işadamlarımızın isimleri, şu şekildedir.

 

 • Fevzi Keskinoğlu
 • Mehmet Ali Aydınlar
 • Burak Kızılhan
 • Tuncay Özilhan
 • İbrahim Erdemoğlu
 • Sinan Tara
 • Avni Çelik
 • Tuncay Özilhan
 • Davut Doğan
 • İdil Yiğitbaşı
 • Ali Raif Dinçkök
 • Ahmed Sait Kavurmacı
 • Avni Çelik
 • Serdal Akyürek
 • Sedat Özgür
 • Feyyaz Berker
 • Erdem Çenetsiz
 • Erden Timur
 • Kadir Has ailesi

Ülkemizde Fakirlere En Fazla Para Yardımı Yapan Vakıflar Şunlardır.

 • Vehbi Koç Vakfı
 • Mehmet Zorlu Vakfı
 • Hacı Ömer Sabancı Vakfı
 • Rüştü Akın Vakfı
 • Suna ve İnan Kıraç Vakfı
 • İstanbul Sanayi Odası Vakfı
 • Akkanat Eğitim ve Sanat Vakfı

Yardım Severler tarafından kurulmuş dernekler ve vakıflar da eğitim süreci boyunca öğrencileri desteklemektedirler. Burs Veren Dernekler aşağıdadır.

 • Yakamoz Derneği
 • Yağmur Damlası Derneği
 • Uzat Elini Derneği
 • Toplum Gönüllüleri Vakfı

Yukarıda saydıklarımızın haricinde birçok işadamı, imkanları çerçevesinde ihtiyaç sahiplerine yardım yapmaktadırlar. İşadamlarından direk olarak iletişime geçerek yardım talep etmek pek mümkün değilken, şirketlerinin ana ofislerine mail atarak ya da bizzat giderek yardım talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca bazı iş adamlarının web sitelerini takip ederek ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya çalıştıklarını biliyoruz. Bu sebeple yorum bölümünden maruzatlarınızı dile getirebilirsiniz.

Zenginler Dışında Devletçe Fakir Ailelere Yapılan Karşılıksız Yardımlar Nelerdir?

Doğrudan devlet eliyle veya belirli kurum ve kuruluşlar aracılığıyla maddi durumu yetersiz olan ailelere karşılıksız yardımlar yapılmaktadır. Bundaki temel sebep ise ailenin öncelikli olarak yeme, içme ve barınma gibi temel ihtiyaçlarını karşılamak. Fakir ailelere yapılan karşılıksız yardımlar genelde başvuru olmadan yapılmaktadır.

Zaman zaman muhtarlıklardan istenen fakir ailelerin listesi aracılığıyla yardımlar ihtiyaç sahiplerine iletiliyor. Ancak bazı durumlarda bizzat aile üyelerinin başvuru yapması gerekebiliyor. Peki fakir ailelere yapılan karşılıksız yardımlar için nerelere başvuru yapılabilir?

Aile ve Sosyal Hizmetler Yardımı Başvurular Nereden Yapılıyor?

Fakir ailelere yapılan karşılıksız yardımlar birçok kurum ve kuruluş aracılığıyla verilmektedir ancak bunların başında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı gelmektedir. Bakanlık tarafından bu hizmetin başlatılmasındaki asıl amaç ailede bulunan ve okul çağında olan çocukların okumasını sağlamaktır.

Hane içerisinde bulunan çocuk sayısına ve bu çocukların okumuş olduğu okul seviyesine göre gelen yardımın miktarında da artış görülebilir. Bu doğrultuda ilkokulda okuyan bir çocuk ile üniversitede okuyan bir gencin olduğu ailelerin almış olduğu yardım miktarları çok daha farklı olacaktır. Yardım miktarını belirleyen faktörler ise çocuğun potansiyel harcamaları ve diğer giderleridir.

Okul Düzeylerine Göre Aileye Verilen Karşılıksız Yardım Miktarı

 • Okul öncesi 456 TL
 • İlköğretim 684 TL
 • Ortaöğretim 730 TL
 • Yükseköğretim 821TL

Yukarıda listelenmiş olan okul düzeyine göre aileye verilen karşılıksız yardımlar düzenli olarak her ay ailelere verilecektir. Ancak daha sonrasında aile gelir kaynağına sahip olursa bu yardımlar aileye verilmekten vazgeçilecektir.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hazırlanan fakir ailelere karşılıksız yardım için kişilerde bir takım şartlar aranmaktadır. Bunlar ise şu şekilde:

 • Ailenin hiçbir gelir kaynağının bulunmaması
 • Okul çağında olan çocukların okuması için gerekli şartların sağlanamıyor olması

Kaymakamlık Yardımı

Bölgede bulunan kaymakamlık makamlarınca yoksul ailelere bir miktar nakit yardımında bulunulmaktadır.

Kaymakamlık Yardımı Şartları Nelerdir?

İlçede bulunan kaymakamlık tarafından muhtarlar ve diğer kurumlar aracılığıyla yoksul kişiler tespit edilmektedir. Kişilerin kaymakamlık yardımı alabilmesi için herhangi bir gelir kaynağına sahip olmaması gerekiyor.

Herhangi bir gelire sahip olmadığı tespit edilen aile veya kişilere yakacak, kıyafet, yiyecek ve nakit para yardımı yapılabilir. Yapılan yardımlar tamamen kişinin durumuna göre değişebilir.

Kaymakamlık Yardımı Başvurusu Nereden Yapılır?

Yardıma muhtaç ve bu doğrultuda Kaymakamlık Yardımı için başvuru yapmak isteyenler kişiler öncelikle mahallelerindeki muhtarlık binalarına gidebilir. Daha sonrasında muhtarlık gerekli belgeleri hazırlayarak Kaymakamlık yetkililerine iletecektir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

65
749 Paylaşım, 65 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
20
Şaşkın
Başarısız Başarısız
138
Başarısız
Komik Komik
91
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
69
Helal Olsun!
lol lol
55
lol
Aşk Aşk
42
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
21
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
105
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

594 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Allah razı olsun onlardan bende ihtiyaç sahibiyim 2 tane çocuğum var orta okulda şizofreni bir eşim var

  1. Oncelikle Selamın aleyküm ben izmirde yaşıyorum bir oğlum bir kızım var ve gecinemiyorum eşim işsiz ve ayagi kırık iki aydır bu haldeyim yardım eden kimsem yok allah rızası için yardımcı olursanız sevinirim gerçi hiç şansım yok ama yinede yazıyorum umarım Hayır sever biri vardır orada

   1. Selamün aleyküm lise mezunuyum üniversitesi ye hazırlık yapıyorum geçim kaynağim hiç yok yardımda bulunursanız çok sevinirim

    1. Isterdim yardım almayı hemde çokkk Allah buyuk bıgun bızde olursaaa ıns yardıma muhtac ınsnların elınden tutarız

     1. 20/12/2019 tarihinde saat:19:00 da evim yandı. Çaresizce evimin yanışını izledim.tüm eşyalarım kül oldu.
      şuan MADDİ durumda ailemle çok zor durumdayız.2 çocugum var ve gerçekten böyle bir yardıma ihtiyacım var.yanan eve dair yangın raporları,olay yeri inceleme raporları ve itfaiye raporları yanan evin fotoğrafları elimde mevcut.sizden SADECE MADDİ DESTEK BEKLIYORUM…
      ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN!
      İBAN TR:35 0004 601206888000 030196

  2. Evliyim iki cocugum var kiradayim eşim çalışmıyor asgari ücretli çalışıyorum başka gelirim yok çok fazla borcum var faturaları odeyemeyecek duruma geldim hayırsever birinden yardım bekliyorum Allah herkesin yardımcısı olsun

   1. allah rizasi iki tane evladim var kocam özürlü para yok iş yok sinir geciriyom evlerde allahini seven bana yardim etsin evlatlarima bakamiyorum lutfen

    1. Selamunaleykum sayın degerlı abılerım ablalarım yokluğun sebebi yokluk deyıl paylaşmayı unutan insanlıktır istanbulda yasıyorum 2 cocuk anesıyım coronadan dolayı eşim 2 aydır evdedır calmadıgım kapı kalmadı donus yapanda olmadı tavsıye uzerı buraya geldım cok zor durumdayım yınede yazıyorum bı umut allah ıcın yoksula yardım eden yardım seven buyuklerımden yardım talep edıyorum kıra bı dert faturalar bı dert ev sahıbıde tantana yapıyor en azınsan bı kıramı odeseydım bıraz nefes alırdım ALLAH peygamber ıcın bırı sesımı duysun cok zor durumdayız saygılarımla tr12 0001 0024 0587 0779 4950 01

  3. Merhabalar.ben yabancı uyruklu öğrenciyim .kastamonu universitesinde okuyorum. Maddi sıkıntı yaşadığımdan dolayı egitimime devam etmekte zorlanıyorum. Mümkinse sizden yardım istiyorum

   1. 1 oğlum var 5 yaşında eşimden şiddet gördüğüm için ayrı bir ev tuttum babamdan aldığım para 500 tl ancak kirama yetiyor evimde hiçbirşey yok ve başka gelirim de yok yardım a ihtiyacım var çocuğum için ana okuluna gidiyor sıkıntılar olduğu için banakalrdan çalışamıyorum dikkate alırsanız sevinirim

  4. Ben Selma benimde gerçekten ihtiyacım var yalnız yaşıyorum kiradayıyım 2 çocuğum var onlar benden ayrı bana oandemiden önce yardım yapıyorlardı şimdi yapamıyorlar işleri bozuldu.Kiramı ödeyemiyorum evimin geçimini saglıyamıyorum nolur yardım edin.

 2. Benimde yardima ihtiyacim var universite okuyan oglum var kendim kalp hastasiyim 100/50 ENGELLI raporluyum evim kira duzenli calisamiyorum saglik sorunlarim yuzunden bankadan krediler cektim onlari odemekde zorlaniyorum babamdan sadece emekli maasi aliyorum oda ortak

 3. Ben de kızımla zor durumdayım biri bize debyardım etse nasıl ulşcaz kızım rahatsız 130 öğretim güçlü rapor ev kırası büyük kızım kredi çektim eşimden ayrıldım doğalgaz eleteik kesik aradasda kalıyorm sosyal yardım almıyorm 500tl babam dul bası alıyorm diye gelin arastırn bızı ev sahbı eve sokmuyor

 4. Ben 3 çocuklu bir anneyim eşim arkadaşı yüzünden 18 yıla çarptırıldı ve de çocuklarım küçük olduğu için çalışmıyorum çok zor durumdayım sadece bana kirada yardimci olurmusun

 5. ALLAH rızası icin bana yardım edin ıkı tane cok basarili kızım var onlara guzel bir gelecek verebılmem icin kızlarıma burs veya kira yardımı yapan olursa cok buyuk hayra girer ınsallah

 6. Ben üniversitede okurken evlilik yaptım hemşirelik 3.sınıf oğrencisiydim. Eşimde öğrenciydi şu anda eşimin ailesinin yanında kalıyoruz cok sıkıntıdayız gecen yaz da bi evlat sahibi oldum. Onun masrafları kendi masraflarım nedeniyle okulu bırakmak zorunda kaldım. Zonguldak bülent ecevit üniversitesinde okuyorduk. Bize maddi destek olurmusunuz şu anda bi işe girdim hayatımda ilk defa calılşyorum para olarak da hiç bi şeye yetisemiyorum evladımla ilgilenemiyorum. Eşimde işsiz zaten destek olacak bi hayırsever olursa ömrüm sonuna kadar duacı olcam. 6 aylık bebeğim var o kadar kötü şartlar altında büyüyor ki artık içim kaldırmıyor. Zor durumdayız yardımcı olun..

 7. Ben 2 kardeşim kardeşim e babannem bakiyo babam annem ayri bazen harclik alamiyom babam bazen calisamiyo futbol oynuyorum

 8. Ben böbrek hastasın oglum sinopta okuyor ona bakamoyorum cocugum iki aydır hasta kulaktaki kiristal ler oynuyor onu yardım edin lütfen yanınana gidemiyorum iki kızım daha var onlarda okuyor ne olur ogluma yardım edin onun için istiyprum bu yardımı

  1. Kanseri yendim ama bankalara yenilmek uzereyim.400.000tl borcum var icra gelmek üzere ne yapacağım bilmiyorum.aklima kotu şeyler geliyor ama Allahım aklımı korusun

 9. Ben böbrek hastasın oglum için yardım edin kulaktaki kiristal ler oynayınca cok kötü oluyor cocugum kusmakta baş dönmesi yapıyormuş oglum sinop üniversiteinde okuyor ikinci srnesi önceden calışıyotdu şimdi bu hastalıktan calışamıyor ona hiç parasal olurak yatdım edemiyorum iki kızım daha var onlarda okuyor onlar yanında oglum uzak lütfen ogluma elenizi uzatın ne olur yardıma ihyiyacı var

 10. Maraba bizde ev aldık eşim işten çıkartıldı hem borç ödüyemiyoruz iki çoçukgumuz var sadece çocuklarımın okul harçlığı olsun yeter lütfen yardımcı olun yada evde yapacağım bir iş imkanı verin ben çalışım yeter cevabınızı bekliyorum

 11. Merhaba ben 2 çocuk annesiyim ev aldık sonradan eşim işten çıkarıldı borçumuzu ödeyemez olduk çocuğum okula gidiyor harçlık verecek paramız yok ben sadece evde yapacağım bir iş istiyorum çocuklarım doysun yeter allah rızası için yardımcı olun iyi günler

  1. Salam Ben sizin hepinize haiw ediyorum , Benin 2 evladlm var evsiz ewiksizim, hem kendim hastaylm ,Ben kendime ilaclar ala bilmiyorum bilmem kiraye para verim bilmem evladlarlmln okuwuna, bilmem ilaclar allm kendime cok sizden rica ediyorum belke bana 20000 paraya etiyaclm var benim icin yok da evladlarlmln icin ev ala bilim cok haiw edirim

 12. 4 kardeşimi okutturuyorum tek çalışan benim ailede annem babam yaşlı hasta sadece en azından iki kardeşime burs bağlansa üzerimden yük almış olursunuz rica ediyorum

 13. Esimden ayrıldım 2 tane cocugum var cok zor durumdayim cocuklarımın ihtiyaclarını karsilayamiyorum evde tupum dahi yok Allah rızası icin yardımcı olun gelirim yok konyada oturuyorum

 14. Babam rahatsız olduğu için çalışamıyor annem ben ve kardeşlerim evde birkaç iş yapark para kazanmaya çalışıyoruz ve 5 kardeşiz 4 kişi okuyor ve çok zorlanıyor ailem bizi okutmakta lütfen yardımcı olursanız çok mutlu olurum

 15. MERHABA. EŞİMİN İKİNCİ EŞİYİM. EŞİMİN İLK EŞİNDEN 3 TANE ÇOCUĞU VAR. 3 TANE ÇOCUĞU İÇİN HER AY NAFAKA ÖDÜYOR. OTURDUĞUMUZ EV KİRA. ELEKTRİK FATURASI, SU FATURASI, MUTFAK MASRAFI, ODUN VE KÖMÜR MASRAFI İDARE ETMEYE ÇALIŞIYORUM. 6 AYLIK OĞLUM VAR. OĞLUMUN İHTİYAÇLARINI KARŞILAŞAMIYORUM. KUTU SÜT İÇİRİYORUM. DOYMUYOR. AĞLIYOR. UYUMUYOR. DOKTOR 1 YAŞINDAN ÖNCE KUTU SÜT İÇİRME DEDİ. ALLAH RIZASI İÇİN, RAMAZAN AYI HÜRMETİ İÇİN DESTEK OLURMUSUNUZ? DESTEK OLACAK HERKESTEN ALLAH RAZI OLSUN.
  GMAİL ADRESİMİ YAZACAĞIM.

  1. Benimde yardıma ihtiyacım var eşimden ayrıyım çalışmıyorum 2 tane bankada icralığım haciz işlemi başladı yardım eden olursa çok sevinirim tşk ederim

 16. Esim cocuklarim ceza evinde evim kira kendim rahatsizim calisamiyorum evimin ihtiyaclarimi gideremiyorum siz degerli hayir sever insanlardan yardimlarinizi bekliyorum

 17. S. A. Bende bir ev hanımıyım 5 çocuk annesiyim kiracıym ve çok maddi sıkıntı yaşıyoruz oğlum asker 2 çocuğum okuyor eşim geçici süreliğine okulda hademe azgari ücretle geçim çok zor kira aydat elektrik su V. S derken elde avuçta bişiy kalmıyor bir yardımınız dokunursa Allah razı olsun olmasada Allah razı olsun ?

 18. Ben acik kalp ameliyati oldum calısmakda zorlaniyorum evim kira universite okuyan oglum var gecinmekde zorlaniyorum allah rızası için bende yardim istiyorum

 19. Ben iki cocuk annesiyim eşim ceza evinde kaynanam gillee kalıyorum fakat onlarında durumu yok ikiside engelli çocuklarmda küçük biri 1 diğeri 2 yaşında bakmakta zorluk çekiyorum yardım edersiniz çok sevinirim

 20. madi gücümüz yok biz 4 kardeş okuyoruz biri üniversitede okuyor ve ailemin bizi okutmak için madi gücü çok kısıtlı bize okumamız için yardım edermisiniz

 21. Benimde yardıma ihtiyacım var bende calışamıyorum 100 95 engelim var evim kira annemle kalıyorum .sağlık yüzünden bana iş vermiyorlar hafta 3 gün 4 saate diyalize giriyorum .annemin emekli maası var onun kırk kanat geçiyoruz .bana iş bulabirseniz sevinirim benim para bulda gözüm yok sadece iş istiyorum …

 22. Ben de 1 çocuklu anneyim borcum var kiradayim çalıştığım yerlere sürekli 8cra kağıtları geliyo lütfen yardımcı olun allah rızası için esimdende ayriyim krediden çekemiyorum icralik olduğum için lütfen insanların isteğini kirmayın siz bizim umudumuz olabilirsiniz

 23. İstanbula yerleşmek ve sonrasında çalışarak nişanlanmak istiyorum. Koruncuk vakfında büyüdüm ve ciddi anlamda desteğe ihtiyacım var. Başlangıç yapmam için bir ele ihtiyacım söz konusu ve o eli bulacağımı düşünüyorum.

 24. ulu orta yardımmı ıstenır hayret ısteyecek borc kırlag gectı bız bıle ıstemeye yuzumuz tutmuyor yahu hayret 90 mılyar borc var be

 25. %80 özürlüyüm babamdan maaş alıyordum.ama ihtiyacından dolayı bankaya borçlandım.butun maaşın krediye gidiyor.baska geçin kaynatın olmadığından cük sıkıntıyayım 1 çocuğun var onun okuluna ve ihtiyaçlarına yetişemiyorum.acil aynı ve nakti yardıma ihtiyacım var.ilgililerden yardın bekliyorum.saygilarimla.

 26. Merhaba benim ikitane evladım var biri sonsinif 8.de öteki ilkokul 3. De eşim birbuçuk senedir işsiz ve ayağı kırıldı gı için hiç çalışamaz oldu durum böyle olunca haliyle geçincek çok zor yardımcı olursanız sevinirim daha öncede yazdım bir cevap alamadım

 27. benimde ihtiyacım var evim kira iki kızım var okuyorlar kirayı veremiyorum zor durumdayım bana yardımcı olursanız çok sevinirim allah razı olsun

 28. Kiradayim Para ya ihtiyacim var bi yakinimda ev aldi krefi oduyor yine ona da lazim bende ev almak istiyorum mubarek aylarda fitre zekat bile olur

 29. Iyı gunler yardıma ıhtıyacım var evım kıra esım terk ettı gıttı 2 cocugumla kaldım oglum kucuk calısamıyorum nolur yardım edın lutfen

 30. Hayırsever Allah bır kulun ıhtıyacını gorur sen Allah da senın ıhtıyacını gorur ıhtıyac sahıbı

 31. 1sedir calmyorum ben bir kaza geçidin omurgam kırdı pilatin atlar çalışamıyor üç çoçum var hiç bir gelirim allah rızası için bir yardim

 32. Maddi konuda zor durumdayım. 4aydır faturalarımızı ödeyemedim.bankayada borcum var. Lütfen yardım edin

 33. Arkadaslar yardim sever insalar sizin mesajlarinizi burdan okuyor adamlarin sirket e-mail adreslerine de yazin KI tam olarak oradan da okusunlar.

 34. MERHABA ben mahmut eşim kalp amlyatl. Olmuş ve böbrek yetmesiz ALLAH icin haylr sevenler den madi yardlm bekliyorum allah icin cok kötü durumdayım 05393489542

 35. Merhaba ben mahmut şanlıurfa siverek eşlm kalp amlyatl olmuş ve böbrek yetmesiz allah icin madi yardlm edin inanmasan size rapor getireyim cok kütü durmdaylm hic beşeylm yok 05393489542 yarabim yardlm et

 36. Ben 1 kız çocuğu sahibi evli biriyim çıkmazdayım rabbim kimseyi bu duruma sokmasn. Ben bir çok çeşit sağlık sorunlarından dolayı engelli annem ve babamdan borca girmek zorunda kaldım onların yaşamasını istedim. 2 yıl boyunca herşey düzenliydi yetebiliyordum fakat borcuna son 1 yıl kala işimden oldum ve herşey alabora oldu. Çıkmazdayım yardım edebilecek hayırseverlerden ricam elden 1 krş istemiyorum bu krediye olan borçtan nefes almak istiyorum altından kalkamıyorum.2 kez evime icra geldi annem ödeme yapamadıgımı henüz öğrendi NOLUR YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR HATTA YEMİN EDERİM SENETLENDİRİN 1000 TL HER AY ÖDEME BİLE YAPARIM

 37. selamualeykum arkadaşlar maddi sıkıntı çekmekte olan bayan arkadaşlar ayda oturdugunuz yerde hiç bir iş yapmadan 1000 tl kazanmak istermisiniz satış yapmak yok pazarlama yok hiçbirşekilde uğraşamayacağınız bir iş teklifi sunacağım..sadece bayan arkadaşlar ulaşsın bayan olma sebebi işin bayana yönelik olduğu için..kesinlikle herhangi bir ahlaksız edepsiz teklif vesayri yoktur.insanların durumlarından fayladanacak kadar aciz değilim karşımdakini ne ben tanırım nede siz beni tanırsınız her ay paranız hesabınıza yatacaktır..diğer verilen ilanlar gibi herhangi bir sahtekarlık yalan dolan kesinlikle ama kesinlikle yoktur.altını çizeerek soyluyorum net ve kesin kazanç..ilanı ilgi çektirmek için yazmıyorum harfiyen olanı yazıyorum.önceliğimiz madi durumu zor olan ve öğrenci arkadaşlardır ilgilenen varsa meail yoluyorla bana ulaşabilir bilgi alabilir…başı boş insanlar uzak dursun cidiyete davet ediyorum..hayırlı günler

  1. Bende bilgi alabilirmiyim.cok magdur durumdayim iki pglum.var biri bese gidiyor digeri kucuk esimfen ayri hayat mucadelesi veriyirum lutfen sesimi duyun

  2. Selâmün aleyküm bu bahsettiğiniz iş hala geçerli mi acaba zor durumdayım lütfen yardımcı olurmusunuz

 38. Selammualeykum kardesim benimde kizimi okuta bilmem icin yardimlarinizi bekliyorum sikintidayim simdiden allah razi olsun boyle birsey gormedim daha once rapbim cogaltsin insallah amin

 39. eşim ceza evinde çok zor durumdayım kiramı ödeyemiyorum 6 çocuğum var yardıma ihtiyacım var ikiz bebeklerim var 7 aylık mama bez parasına ihtiyacım var

 40. Merhaba ben çok düşündüm yazmak için beni yadırgamayın lütfen sıkıntılarım var öncelikle bunlar maddi idi ama sonra maneviyatımıda etkiledi çalışıyorum ama yetdiremiyorum öz babam tatafından dolandırıldığım günden beri borçdan kurtulamadım borcu borçla ödemek beni çıkmaza soktu ailesel olarak kimse yok destek verebilecek bir çok sağlık sorunum var görünüşte sorun yok ama ağrılarma katlanmak zorundayım çalışmak zorundayım şükür etmek zorundayım ama aklıma mukayet olamıyorum artık korkuyorum birgün aklımın sıfırlanmasından her şeyi içime atıp içimdeki patlamalardan tükendim sizide anlarım bir çok insan yazıyordur yardım istiyordur sizlerden destek olsanızda olmasanız da anlarım sizin için ufak ama düşündürücü olabilir belki ama benim için dağ gibi bir 45 binliralık yıllardır biteremediğim bir borcum var [email protected] bir umut bekliyecem işte

   1. Durumum iyi değil evim kira borcum çok 1 yaşında bebegim var ihtiyacını göremiyorum ewimde eşyam yok yardımlarınıza ihtiyacım var

   2. İki amelliyat geçirdim ve çalışamıyorum çok dardayim acil yardıma ihtiyacım var kafayı yemiş haldeyim

 41. Slm banan yardımcı olun lutfen 4 aydır. Dıslerım yok bunalıma gırdım 4 tane cocugum var madı gucum yok lutfen bu masajıma duyarlı olun dıslerım yaptırmam ıcın 30 bıne ıhtıyacım var sglıgım kaybettım cocuklarım cok kucuk allah rızası ıcın yardım edın benı bu bunalımdan kurtarım

 42. Köyde oturuyorum derme çatma bi evde hamallıkla geçiniyorum bi tane ineğim OLSUN lütfen yardım edin bi inegim vardı öldü

 43. Eşim hamile iş yerinden çıkarıldı 5 ayçalıştrdılar iş yok dedi çkartılar ve 6 aydır işsizim günlük işlere gidiyorum evim kira 2 aylık kirayı veremedim 35 000 tele borcum var Birtane 6 yaşında kız çocuğum var ve durumum gerçekten iy değil istediği yerden araştırma yapabilirsinniz artvinliyim 05342889306 numaram bu bursada yaşıyorum geceleri uyku girmiyor gözlerime yemin ediyorum çok zor durumdayım 2 ay sonra eşim doğum yapacak ve çaresizim benim kimseye yalan borcum yok araştırsınlar istediği gibi yalanım varsa 1 lira dahi vermesinler e postadan mesajda ulaşabilirsiniz [email protected]

 44. selamunaleyküm öncelikle ben istanbulda yaşiyorum iki kizim var biri i ze diyeride 3 okula gidiyorum madi durumumuz cok kötü kiradayim 130 milyar borcumuz var ödeyemiyoruz artik eşim calişiyor ama yetiremiyoruz cucuklarimin istediklerini karşilayamaz olduk iki sene önce bir otel işletelim dedik elimizdeki avcumuzdakini ona yatirdik o seneside darbe oldu turizim bitikti zarar ettik toparlayamiyoruz allah rizasi icin bi yardim edin ne olur ben 8 semedir antideprasan ilaclari kullaniyorum dugudurum bozuklugu teşhisi kondu ve tedavimi olamiyorum hastalim yüzünden cocuklarimla ilgilenemez oldum ne olur sesimi duyun iki senedir kirizlerim arti ilaca bağnli yaşar oldum artik madi sikintilar yüzünden bir türlü toparlanamiyorum allah razasi icin sesimi duyun kirada oturuyorum evimin borcunu ödeyemeyez oldum bunaldim artik

 45. Bana Allah rızası için yardım eli uzatın çok kötü durumdayız arayana derdimi anlatacam yeterki bir ışık ne olursunuz

 46. Hayırlı ramazanlar öncelikle zor durumdayım allah rızası için yardim etmenizi rica ediyorum borcum var ve yaklaşık bir yıldır işsizim maddi durumum sıfır borcumdan dolayi icraya verilmiş borcum miktarı 3000tl allah razı olsun herkezden hesap numarası ziraat bankası tr070001000811336470145002 lütfen yardım edin su hayrı mübarek günde allah herkesin yapacağı yardımlari kabul etsin allah razı olsun

 47. Selamünaleyküm ben buraya yazarken çekiniyorum utanıyorum Allah kimseyi muhtaç etmesin agbim kanser hastası ilaçları aylık 1000 TL 3ayda birde iğnesi var oda 500 devletten malulen emekli olmuştu ama devlet tedavi ilaçlara tepki veriyor vücut diye emekliliği iptal etti okula giden çocuğu var zor durumda aldığı maaş zaten ilaçlara yetmiyordu şimdide tamamen kesildi lütfen yardımcı olun sevinirim kusuruma bakmayın 0507_544_84_52

 48. Fatma mrh ben hem yetim hem öksüz bir bayanım sadece 600 tl yetim maasi ile geçiniyorum 20 bin lira borç yaptim yardimci olursanız sevinirim

 49. Mrb ben annesi ni babasını kaybetmiş köyde 9 kişilik ailede kardeşleriyle borç ıcinde yasayan yanliz bir bayanım ayda sade 600 tl yetim parasıyla yasiyorum cok borçlandım 20 bin borc yaptim yardimci olursanız kurtuluşum olur bu lutfen yardimci olun ziraat bankası hesabim 1631775367665001

 50. Merhabalar kızım için burs ve kendiim için iş istiyorum üniversite öğrencisi kızım kiracıyım işsizim borçlarım var..42 yaşındayım yaşlıyım diye iş vermiyorlar köklü tanınmış şirketlerde yardımlarada ihtiyacım var..pisikolojik olarak bittim neredeyse geçinnemiyorum çocuklarıma fayda lı olamıyorum ve buda beni çok üzüyor..jendime küçük bir iş kurmak istiyorum sermayem yok yapamıyorum..inş iş çıkar çalışırım sizlerden yardım destek bekliyorum..eşimden ayrıldım ondan hiçbir maddi bişey alamadım…inş kısa zamanda olumlu cevap gelir sizlerden..teşekkür ederim şimdidien

 51. Allah rizasi icin yardiminiza ihtiyacim var kalabalik bi ailede yasiyorum kiradayiz maddi acidan cok kotuyuz

 52. Benim evim yok kiradayim ikitane çocuğum var çok başarılı eşim bir senedir çalışmıyor Allah rızası için yardım edin dünya malı boş ihtiyacim var ??

 53. 1600 YTL maaşla çalışıyorum eşimi işten çıkardılar işte bulamadı evimiz kira kızımı üniversiteye başladı okutamadım evlenecek maddi imkanım yok çeyiz yapamadım yardımcı olursanız Allah razı olsun

 54. Slmaleykum benim esim isten ailes i nden ayrildi ben hamileyim burde kizim var evim yeni ayrildi tuvaletimin kapisi penceresi bile yok kapiyi yapmamlazim para yok allh rizasi icin bena yardim edin ben sizden haber bekliyorum

 55. Hayırlı Sabahlar saygıdeğer büyüklerim. Ben KAHRAMANMARAŞ tan Beni ALLAH RIZASI IÇIN Dinlemenizi istiyorum. Ben 2004 yılında bir evlilik yaptım . 2009 yılında yılında yaptığım evlilikten ayrıldım. Bu evlilikten 2008 doğumlu adında bir oğlum var. Ayrılırken bana eski eşim ve annesi; Çok afedersiniz özür diliyorum bosanirken \”\”SENI SÜRÜM SÜRÜM SURUNDURECEM KICINDAKI DONA KADAR ALACAM \”\” Diye ithamda bulunmuşlardı. Maalesef te öyle oldu. Bosandigim ilk Günden beri ne oğlumla düzenli bir munasebetim oldu nede gorebildim. Devletin bana vermiş olduğu günlerde normal yollarla goremezsin;icra yolu gorebilirsin israrda bulundular.
  Icra yolu çocuğumu görmekte bir maddi imkansızlık benim için. Çünkü ben asgari ücretle çalışan bir işçiyim. SUAN 2020 TL MAAŞ alıyorum. Benim maaşımdan NAFAKA ADI ALTINDA her ay maaşımdan 800 tl kesinti oluyor, birde çocuğumu icra yolu ile görmem şartlarda imkansız oluyor. Zaten oğlumun annesi beni görmemesi için elinden geleni yapiyor. 11 yaşındaki oğlumu bu zamana kadar sadece 2 KERE gorebildim. O da Polis zoru ile. Ben acimi yüreğime bastirdim.

  BEN 2012YILINDA TEKRAR EVLENDİM. BU EVLILIGIMDEN NAZLI BUĞLEM ISMINDE 5 YAŞINDA BİR KIZIM VAR.

  DEDİĞİM GIBI BEN ASGARİ ÜCRET ILE GEÇİNMEYE ÇABALAYAN BİR ACIZ KULUM.

  EVİM KIRA 600 TL. EŞİM SAĞLIK SORUNLARINDAN DOLAYLI ÇALIŞAMIYOR.

  BEN DEVLET KANALI ILE YARDIM TALEBİNDE BULUNDUM. LÂKİN SİGORTALI BİR IŞTE ÇALIŞTIĞIM IÇIN YARDIM ALAMADIM.

  SIZ DEĞERLİ BUYUKLERIME SORUYORUM
  2020 TL MAAŞ ALAN BİR INSANIM. HER AY 800 TL SI NAFAKA ADI ALTINDAN MAAŞIMDAN HACIZ YOLU ILE KESILIYOR. SUAN EVLIYIM EVIM 600 TL KİRA VE BİR KIZIM VAR. EŞİM SAĞLIK SORUNLARINDAN DOLAYLI ÇALIŞAMIYOR. OĞLUMU DA ICRA YOLU ILE GÖREBİLİYORUM. BU DEGIGIM ŞARTLARDA SIZCE BİR GECIM OLABILIRMI.

  BEN BU ŞARTLARDA HAYATIMI IDAME ETTIREMIYORUM. BUNALIMA GIRDIM. SUAN SORUMLU OLDUĞUM INSANLARA GECIM HAYATI VEREMİYORUM. BENİM BU DÜNYADA YAŞAMAYA HAKKIM YOKMU.

  SIZDEN YARDIM BEKLİYORUM YALVARIYORUM SIZE ALLAH RIZASI IÇIN YARDIM DESTEK BEKLİYORUM YALVARIYORUM ALLAH RIZASI IÇIN SESIMIZI DUYAN OLSUN

  BENİ HER TÜRLÜ ARASTIRABILIRSINIZ BEN NE BİR DOLANDIRICI NE BİR SEHTEKARIM
  YALNIZCA BİR ÇIKIŞ YOLU ARAYAN ACIZ BİR KULUM .

  YALVARIYORUM SIZE SIZIN IÇIN UFAKCIK BİR MADDİ YARDIM DESTEK BEKLİYORUM.

  KAHRAMANMARAS

  TR930004601406888000020607

  AKBANK

 56. Mrb ben binnaz çelebi kayseride yaşıyordum eşimden ayrıldık üç çocuğum var büyük kızımı kaçırdılar işgence ettiler sonra devlet yoluyla buldum kimse sahip çıkmadı yardım etmedi kızımı kurtarmak için ağrıya taşındık kızım boşandı kurtuldu ama burda çok zor durumda kaldık küçük kızım okuyor kayseriye memleketimize dönmek istiyoruz ama orda başımızı sokacak evimiz ve kullanacak eşyamız olmadığı için gidemiyoruz paramız yok işte yok çalışamıyoruz çok zor durumdayız Allah rızası için yardım edin burdada kiramızı ödeyemedik sokakta kalmak istemiyoruz eşyamızda yok kayseriye memleketimize dönmek istiyoruz bi gelirimizde yok çocuğumu rahatça okutmak istiyorum

 57. Alla rızası için yardım edin 80bin tl borcum var ödeyemiyorum 3tane çocuğum var evim kira yuvam yıkılacak borçlarım ićin yardım edin.

 58. Evim kira banka borclarim var 3tane ćocugum var yuvam yıkılacak lütfen yardımcı olun (TR460006400000122180328466)..05359325916

 59. Kime inandırıcı gelir ki buraya yazmak allah büyüktür inş biri çıkar yardım eli uzatır kim ister buralara yazı yazıp yardım beklesin ama yapacak baska bisey kalmıyor çaresizlik kötü bisey allah kimseye göstermesin babamı kaybettim okulumu bıraktım calısıyorum dügünüm olacak cok sıkıstım maddi desteğe ihtiyacım var baska türlü isin içinden çıkamıyorum allah rızası icin yardım bekliyorım yapandan yapmayandan allah razı olsun

  1. Selam yardım edcenizi söylemisiniz allh rızası için bir umutla sana yazdım hasap bankam TR00067010000000497259

  2. Kurbanın ölüm 4 gözle senden bicevap allh rızası için el uzatmani beklyum allh yerini binkat dodursun

 60. Merhaba siz değerli insanlardan yardım bekliyorum eşim hamileydi 2aylık maalesef kaybedtik düşük yaptı asgari ücretle çalışıyorum çok zor durumdayım evim kira borcum çok kızımın 3 aylık servis parasını ödeyemedim çaresiz kaldım siz değerli insanlardan yardım taleb ediyorum yazamadığım sorunlarım çok ulaşırsınız bana anlata bilirim şimdiden Allah razı olsun edersenizde etmessenizde

 61. Selamın aleyküm benim maddi yardima ihtiyacım var bana yardim edecek iş adamlarına ricada bulunuyorum eger bu feryadimi duyarda bana dönüs saglarsanız size minnettarım ailemle cok zor durumlar geciriyoruz ölenedek yanınızda calısmaya hazirim simdiden Allah razı olsun saygılarımla arzederım esim sinir hastası ohluma iş bulamıyorum

 62. Yardım yaparmisiniz nolursunuz Allah rızası için borcum var ama öduyemiyorum gerçekten çok zor durumdayım Allah rızası için yalvarıyorum yardım edin acil para ihtiyacım var nolursunuz

 63. Merhaba siz değerli insanlardan yardım bekliyorum eşim hamileydi 2aylık maalesef kaybedtik düşük yaptı asgari ücretle çalışıyorum çok zor durumdayım evim kira askari ücretle çalışıyorum eşim hamile maddi konuda çok sıkışkınımne yapacağımı bilmez durumdayım ararsanız daha detaylı bilgi için lütfen destek olun lütfen zor durumdayım e olur yardımcı olun bana

 64. Arkadaşlar beni aradılar bana yardım ettiler. Sağolsunlar. Gelip durumumu gördüler. Mağdur olduğumu anladılar. Buradan banka hesabına kimse para atmaz haberini olsun

  1. Yardım edenden allah razı olsun. Beni aradılar yerinizi gerip görmek istiyoruz dediler. İnşallah geleceklerdir, ihtiyaç sahiplerine yardım edenlerden allah bin defa razı olsun

 65. Gercekten durumum çok kötü ve psikolojim alt üst olmuş vaziyette ben çok mağdurun ne yapacagimi bilemiyorum caresizliklik içinde kalmışım Allah rızası için bir yardim edin bana elini uzatsın yemin ederim herşeyi yaparim yeterki biri bana yardım etsin bu çileden kurtarsın esiri bile olurum.herseyi kanitlarim durumu gosterecegim TR220001000351690034965002 ziraat

 66. Lütfen yardım edin işten çıkarıldım kredi borcu mu ödeyemiyorum allah rızası icin yardım edin
  Akbank
  TR660004600613888000093335

 67. Merhaba ismim derya % 84 engelli 71 yaşında şizofren ve kalp rahatsızlığı babamla yaşıyorum evimiz kira babamın emekli maaşı var onla geçinmeye çalışıyoruz devamli kalpdende rahatsızlandığı için sürekli hastaneye gidip geliyoruz psikiyatri rahatsızlığından dolayıda tedavi altında devamli ve maddi gücümüz yok ihtiyaçlarımızı karşılamakta çok zorlanıyorum lütfen yardımcı olursanız sevinirim hastane raporları tedavilerimizin evrakları var allah rızası için yardım etmek isteyenler yardımcı olsun

 68. yardıma ıhtıyacım var
  çok ıhtıyacım var yardım edın 3 çocuk okutuyorum
  durumumuz çok kotu yardımlarınızı bekliyorum

 69. Merhaba kısa bir süre önce uzman çavuşluk görevim sona erdi belli sebeplerden dolayı evli 1 çocuk babasıyım eşim de 5 aylık hamile el bab ve afrin hareketlarinda birebir katıldım sonucunda belli sebeplerden dolayı ayrılmak zorunda kaldım çocuğum karaciğerde kitle cıktı ve hastanedelerde tedavi ettirmeye çalışıyorum elimde avucumda olan da gitti çok zor durumdayım yardımcı olabilecek varsa allah razı olsun çok zor durumdayım hayırlı aksamlar 0190 57984660 5003 ziraat bankası

 70. merhaba 15 yıldır hastane yollarında evlat sahibi olabilmek için maddi ve manevi çok yıprandık hamd olsun mevlam yüzümüzü güldürdü evladımızı kucağımıza aldık bu süreçte ekonomik olarak çok yıprandık 80 bin tl borcum var hayallerimizdeki gibi sevinemedik hala çalışıyorum ama 2500 maaşla kira fatura borçlarım ve bebeğim içinden çıkamıyorum 1 yaşındaki evladımın yüzüne bakamıyorum söylediklerimi anında ispatlarım yardım etme imkanı olupta yardım elini uzatan tüm hayırseverlerden Allah razı olsun başı önüne eğilmesin inşallah gerçekten çok acı.QNB Finans bank.TR 390011100000000083816148

 71. Kredi borcum var lütfen yardım edin Allah rızası için eşimden ayrılma noktasına geldik bize bir yardım edin 50 bin TL borcum var çocuklar var lütfen yardım edin tr660004600512888000047072

 72. Merhaba ismim derya % 84 engelli 71 yaşında şizofren ve kalp rahatsızlığı babamla yaşıyorum evimiz kira babamın emekli maaşı var onla geçinmeye çalışıyoruz devamli kalpdende rahatsızlandığı için sürekli hastaneye gidip geliyoruz psikiyatri rahatsızlığından dolayıda tedavi altında devamli ve maddi gücümüz yok ihtiyaçlarımızı karşılamakta çok zorlanıyorum lütfen yardımcı olursanız sevinirim hastane raporları tedavilerimizin evrakları var allah rızası için yardım etmek isteyenler yardımcı olsun [email protected]

 73. Yardım eder misiniz nolursunuz borcum var ama öduyemiyorum nolursunuz 2 3 güne kadar 30 millar borcuma öduyemessem evimi sarim bizi evden atacaklar nolursunuz yalvarıyorum acil nolursunuz Allah rızası için çocuklarım için nolursunuz acil yalvarıyorum yardım edin

 74. Lütfen çok caresisiz yardımşarınızı bekliyoruz allah rızası için kiralarım birikti ev sahibi cıkın diyor etraf borç kimsemiz kalmadı lütfen sesimi duyun

 75. Selamın aleyküm HATAYdan burak 25 yaşındayım 19 gün sonra 14 temmuzda ALLAH’ın izniyle yuva kurucaz. düğün yapıcam tek başıma çalışıyorum ve maddi olarak çok sıkıntıya grdim bankalar kredi vermiyo ALLAH rızası için sesimizi duyarsanız bi yardım eli uzatırsanız çok sevinirim.hsp no 11840553230

 76. Merhaba % 84 engelli 71 yaşında şizofren ve kalp rahatsızlığı var babamin evimiz kira babamın sadece emekli maaşı var onla geçinmeye çalışıyoruz devamli kalpdende rahatsızlandığı için sürekli hastaneye gidip geliyoruz psikiyatri rahatsızlığından dolayıda tedavi altında devamli ve maddi gücümüz yok ihtiyaçlarımızı karşılamakta çok zorlanıyorum lütfen yardımcı olursanız sevinirim babam şizofren hastası olduğu için çalışamıyorum [email protected] allah rızası için yardım etmek isteyenler yard

 77. aleykümselam
  Ben K.Maraş ,tan 3 kardeşiz. Kardeşlerimin büyüğüyüm. Ben ve Küçük kız kardeşim işitme engelliyim. 6 yıl evli kaldım ve resmi olarak ayrıldık. ödeyeceğimi bilemiyorum. işitme engelli olduğum için işte bulamıyorum. Bulduğum işlerde de çok uzun süreli durdurmuyorlar. Eşimden ayrıldıktan sonra ailemin yanında kalıyorum. Annem hastalığını şeker babam ise geçmişte iş kazasından dolayı çalışamıyor. Bu yüzden evde çalışan kimse yok. Çok mağdur durumdayım. Hem maddi hem manevi olarak zor günler geçiriyorum. Düzenli bir işim olmadığından evliliğimde bitti. İş kur’da başvurdum. İş kur yönlendirdiği yerlerden sonuç alamıyorum. İşitme Engelli olduğum için dikkate alınmıyorum. Allah Rızası için sizden iş istiyorum. Kendi param kazanmak ve aileme de yardım etmek istiyorum. ve bütün borçları ödemek istiyorum ve sizden yardım bekliyorum.
  Her yere başvurdum. Son çarem sizsiniz. Psikolojik olarak yıkılmış durumdayım.

  Ne olur duymayan kulağım konuşmayan dilim olun.
  Yardım elinizi bana da uzatın.

 78. ıhtıyacım var cok kotu durumdayım 3 cocugum var
  esım calısamıyor rahatsız calısamıyor allah rızası ıcın yardım edın /> cok kotu durumdayım yicek alamıyoruz TR860001500158007307946287

 79. Merhaba ben derya evliyim Irak’ta yaşıyorum Türkiye gelmek istiyorum ama paramiz yok ve hamileyim ikiz bebek ve Türkiye de doğum yapmak istiyorum kendi memelektimden sizden bana yardım etmenizi istiyorum aileme benle konuşmuyor benle eşim tek varız oda çüpcu ama aldimiz para ancak kiraya ve elektirik yetiyor evde yiyecek hiç bir şey yok benim tel beni arayın whatsaptan sizi bekliyorum

 80. Ben Borçlu Kredi Borçlu Bay Orbert, yasal, kayıtlı ve garantili bir borç şirketiyiz ve bireylere, şirketlere, devlet kurumlarına, kiliselere ve ticari kuruluşlara ve her türlü kişiye borç veriyoruz. Herhangi bir amaç için bir borca ihtiyacınız var mı? Finansal bir problemin mi var? Finansal çözüme mi ihtiyacınız var? Orbert Kredileri Hizmet tüm finansal problemlerinize çözümdür, kredilerimiz kolay ve hızlıdır. Arzu ettiğiniz kredi için bugün bizimle iletişime geçin, bütçenize uygun kredileri sadece% 3 faiz oranına göre ayarlayabiliriz. İlgileniyorsanız, e-posta yoluyla bize ulaşın: [email protected]

 81. Merhaba ismim nuh kayseride yaşı yorum eşimi kanserden kaybettim iki çocuğum var onlara bakıyorum annemi’de yeni kaybettim kanser den vefat etti bankalara borcum var yatıramadım evim kira kirayı yatıramadım allah rızası için yardım edin kimse yok mu zor durumda yım
  Akbank iban tr8400046008888000054505

    1. Ne olursunuz yardlma ihtiyaclm var oglumu parctan everemiyo yuva kuramlyo cok uzgunum beni tansiyonum var esim kogo hastasl oglum bize baknaktan eleldiremedi tek istedim ogluma yardlmcl olun ne olr bir anne olarak yalvarlyom onun yaslndakilerin cocugu var ben cok uzülüyorum ne olur ulasln oglum ici yuva kurun cok yalvarlyom

   1. Ben KAHRAMANMARAŞ tan sesleniyorum
    ALLAH RIZASI IÇIN OKUYUN ve bir Maddî Destek bekliyorum
    Yuvam maddî imkansızlık lardan yıkılmak üzere. Beni her türlü ARASTIRIN.
    Bizim bu dünyada yaşamaya hakkımız yokmu
    IBAN TR930004601406888000020607

   2. Evli 5 çocuk babasıyım işsizin kirada oturmaktayim 4 çocuğum okula gidiyor zordurumdayim Allah rızası için yardım elini uzatmanizi bekliyorum

   3. ALLAH TA biliyor benim nasıl ihtiyacım olduğunu ne olur hayır sever kardeş yardım et beş çocuğum var ve eşim işsiz

   4. iyi günler benim yardıma ihtiyacım var lütfen bana yardım edin ALLAH için yemin ederim yalan söylemiyorum acil 10 bin ihtiyacım var

   5. Siz gercekmisiniz , eğer öyleyse email adresinden dönüş yaparsanız çok sevinirim. Pek inandırıcı gelmedi ama. Hani hep diyoruz ya, bir umut işte

   6. Selamun aleykum utanarak sıkılarak yazıyorum ama benim yardıma ihtiyacım var 4 yıllık evliyim cocuk sahibi olamak istiyoruz ama 6 yasinda gecirdigim kaza sonucu dogal yolla cocuk sahibi olamiyorum neyim var neyim yok verdim tup bebek yaptirmak icin doktora gittim olan para yetmedi kredi cektim yakalsik 70 bin liraya yakin para verdim tup bebek de sonuc vermedi bi yandan evlat hasreti bi yandan borc bataği anlayacaginiz elimde olani bankadan cektigim kredi dunyanin parasini verdim yine de olamdi bankalara borcumu odeyemedim icraya verdiler zor durumdayim evim kira kit kanaat geciniyoruz bankalar canimdan bezdirdi elimde avucum da yok durumum kotu sitede gezerken sizin sayfaniza rasladim utanarak sıkılarak size yazmakta care buldum.bana yardım edebilirseniz dua ederim edemesseniz de allah size uzun omur versin allahtan tek dilegim kimse benim.dururmuma dusmesin saygılarımı sunarım

   7. Oyu gunler ben yuzde 69engelliyim dört çocuk annesiyim evin kıra faturalarim birikmiş eşim çok sorumsuz bir ınsan bır geliyor on gun gelmiyor yalvariyorum mesajima bakin ve dönün bir anne olarak yalvariyorum sesimi duyun bana yardımcı okul açıldı çocuğumun okul ihtiyaclarini almaktan zorlaniyorum Ne olur bana yardim yardim edin bir anne olarak yalvariyorum sesimi duyun okul açıldı çocuğumun okul ihtiyaclarini almaktan zorlaniyorum bir kerede olsa ihtiyaclarini alayım bir umutla mesajınızı bekliyecem

   8. 76000 tl borcum var ödeyemedim depresyon hastası ve şeker tansiyon hastası oldum borçlarıma ödemem için yalvarıyorum bana yardım et lütfen banka ve tefeciye borcum var yardım istiyorum çok zor durumdayım lütfen borcumu ödemem için yalvarıyorum yardımcı olun lütfen

   9. Lütfen allah rızası için cocuklarim okula gidiyor ikisi liseye lütfen çok zorluk çekiyorlar benim acil ödemem gereken borçların var lütfen intiharın eşiğine geldim 2 yıldır hiç bir gücüm kalmadi sizlere yemin ederim artık son noktadayim

   10. Şuan buradaki mesajları okudum çoğu kişinin çok derdi var fakat benim çok acil küçük bir mebla olarak ihtiyacım var fakat ben bunu borç olarak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim daha çalmadigim kapı kalmadı fakat sesimi duyaramiyorum

   11. Lütfen yardim eli uzatın 4 Yemin var allah rızası için babaları akciğer kanserinden 7 önce vefat eti geçinemiyoruz çocuklar çok küçük bu hesap numaraya yolarsanız sevindirirsiniz yetimleri ihtiyaçlarını karsiliyamiyoruz borç çok allah rızası için azda çok fark etmez yolayın hesap no tr34 0001 5001 5800 7301 2855 54 vakıfbank hesabına yolayın

   12. çok zordayım battım iflas ettim yok mu bir çıkış yolu arıyorum 2 evladım var biri 3 yaşında biri daha 4 aylık direniyorum ama bittim artık evlatlarım için ayakta durmaya çalışıyorum

   13. Paraya ihtiyacı olmayan niye buraya yazsın bir sürü insan var bakın sıkıntılarını anlatmışlar gerçekten hayırseverseniz başka beklentileriniz yoksa seçin işte birini

   14. Allah rızası için mesajımı okuyun neolur evim rutubetli çocuklarım sürekli hastalanıyorlar ne olur dönüş yapın bir evim olsun ne olur yardım edin

   15. benimde cok ihtiyacım var 4 cocuk annnesiyim 2 cocuk okutuyorum maddi sıkıntılarımız var bocclarımızı ödeyemiyoruz su saatini sökttüleerr borrcudan dolayı elektirikten dolayıda eşimin mahremesi var bu ay bize de yardımcı olan olurrsa cok seviniriz

   16. Selâmün aleyküm.Allah rızası için yardım edin lütfen. 5 aydır işsizim! Us bulamıyorum, iki cocugum var zar zor okutmaya çalışıyorum.Kirami, faturalarımı, çocuklarımın okul servis parasını ödeyemiyorum!! Evimin temel ihtiyaçlarını karşılayamıyorum. 4 yıldır eşim den ayrıyim! Iki çocuğumla hayatta kalma mücadelesi veriyorum!! Iş arıyorum lütfen yardımcı olun Allah rızası için 10.000 tl borcum var çok caresizim Allah rızası için yardım edin lütfen??

   17. HAYIRLI RAMAZANLAR RAMAZANIN MÜBAREK OLSUN RAMAZAN ŞERİFİ HÜRMETİNE YARDIMLARINI LÜTFEN RİCA EDİYORUM COVID 19 NEDENİYLE İŞSİZ KALDIM İŞŞİZİM MADDİ YARDIM RİCA EDİYORUM HİÇ HARÇLİĞİM YOK HİÇ PARAM YOK GERÇEKTEN İNAN Kİ YEMİN EDİYORUM ALLAH KURAN ÇAPSIN ÇOK İHTİYACIM VAR ÇOK ZOR DURUMDAYIM ALLAHI RIZASI İÇIN BANA YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ LÜTFEN RİCA EDİYORUM… BABAM VEFAT ETTİ BABAM İŞİNİ VARDI ÖNCE BORÇLARDAN DOLAYI İFLAS ETMİŞTİK EVİMİZ KİRA ANNEME, EVİME, AİLEME BAKMAM LAZIM ACİL YARDIMINIZA ÇOK İHTİYACIM VAR ALLAHI RIZASI İÇİN YARDIMINIZI BEKLİYORUM SİZE YALVARIYORUM ÖKSÜZÜN DUASI KABUL OLURMUŞ DUACIN OLACAĞIM ACİL YARDIMA ÇOK İHTİYACIM VAR LÜTFEN RİCA EDİYORUM BANA BANA ALLAHI RIZASI İÇİN YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ RAMAZAN HÜRMETINE YARDIMLARINI ALLAHI RIZASI İÇİN BEKLIYORUM PAZAR GÜNÜ GECE 12 SONRA HATTIM KESİLECEK VE HARÇLIĞIM HİC YOK

   18. Ben cocumla zor zamanlardan geçiyorum yardımcı olur musunuz ist.umraniye 1250 kiram pandemi sebebiyle işsizin isim vardı ama siparis gelmiyor artık saygılarımla yardim edebilirmisiniz

 82. Merhaba psikiyatri hastası babam var % 84 engelli maddi gücümüz yok ihtiyaçlarımızı karşılamakta çok zorlanıyorum lütfen yardımcı olursanız sevinirim

 83. Yardım yaparmisiniz nolursunuz çok zor durumdayım Allah rızası için yalvarıyorum nolursunuz Allah rızası için borcum var ama öduyemiyorum nolursunuz acil para ihtiyacım var nolursunuz Allah rızası için yalvarıyorum gerçekten çok zor durumdayım nolursunuz acil para ihtiyacım var nolursunuz acil durum nolursunuz Allah rızası için yalvarıyorum nolursunuz yardım yaparmisiniz gerçekten de çok zor durumdayım Allah rızası için yalvarıyorum gerçekten de çok zor durumdayım

 84. Maddi durumum iyi olmadigindan dugun edemiyorum
  Ailemin durumuda yok yuvami kuramiyorum gonlunuzden ne koparsa allah rizasi icin yardiminizi bekliyorum allah yuva kurmaya yardim edenleri cennettine eylesin tr 820006400000142860421783 is bankasi

 85. Ne olur duyun. Yardima ihtiyacim var maddi olanagim hic yok zor geciniyorum cok borcum var umutlarim tukendi allah rizasi icin sesemi duyun.

 86. Merhabalar benimde 3 tane çocuğum var eşimden ayrınım şiddet gördüğüm için mahkememiniz dava devam ediyo ne olursunuz yardim edin en büyüğü 6 yaşında diyeri5 yaşında en küçüğü 2 yaşında kendi ayaklarımın üzerinde durabilmek için yardımlarınızı bekliyorum evim yandı çok zorluklar yaşadım antalyada çıkan yangında aileyi cesur köpek kurtardı yazarsanız beni ve çocuklarımı görürsünüz allah hepinizden razı olsun

 87. Ne olursunuz ben bir anneyim çocuklarım için yardımlarınızı bekliyorum rabbim yapacağınız yardımlarla sizleri mukafatlandirir işallah

 88. Selam aleyküm ne olursunuz 3 tane çocuğum için mücadele ediyorum üçüde çok küçük oğlum okula başlıyacak ama durumum yok ne olur kirazıyım zor günler geçiriyoruz evim yandı eyer antalyada çıkan yangında aileyi cesur köpek kurtardı diye yazarsanız beni ve çocukları görürsünüz yardımlarınızı bizden esirgemeyin ne olursunuz damlaya damlaya göl olur inanıyorum ki siz yardım severler bana el atacaksınız çünkü türk milleti adaletlidir çaresizliğin yanındadır rabbim yapacağınız yardımlarla sizleri mükafatlandırsın zirat hesabım TR390001001924496259145002 ne olursunuz yardımlarınızı bekliyorum her zaman istemiyorum sadece oğlumun okul masrafı çıksın yeter allah sizden razı olsun şimdiden teşekkürler

 89. TR49 0006 2000 6820 0006 6267 67 mustafa yarar
  Merhaba bende çok çaresizim kaza ve kaderin Allahtan geldigine inanarak imanın şarti bildim çocugum %80 ölüm ve felç riskli skolyoz ameliyati oldu ve yeniden olacak korse sini bile alamiyorum güvendigim insanlar herşeyimi elimden aldı buraya yazmaktan başka çarem kalmadi herkes beni araştirabilir..bunalımdayim ne olursunuz elimden tutan biri olsun Allah rizasi icin yoksa canıma kıyacagim..Rabbim kimseyi çoçuğu ve yoklukla imtihan etmesin isteyene tc nomu ve özel ne bilgi isterse sunarım

 90. Selamun aleyküm tel05550774313 ne olursunuz yardim edin çok zor durumdayım evim yandı çok zorluklar çektik yardımlarını bekliyorum 3tane küçük yavrum için mücadele ediyorum oğlum okula başlayacak onu okutmak için yardim edin şimdiden çok çok sagolun

 91. Askerim ve maddi sıkıntılarım var ailemin durumu da fazla iyi değil yardım edebilecek büyüklerim varsa TR 1100 0100 1439 83569471 5002 zıraat bankası

 92. Allah rızası için Yardımsever abilerimiz 40 bin lira borcum var acil ödenmesi gerek yalvarıyorum bana yrdımcı olun zor durumdayım Allah ım zor durumda olan kardeşlerimde var onlarada yardım edin ne olur

 93. Merhaba ismim nuh kayseride yaşı yorum eşimi kanserden kaybettim iki çocuğum var bankalara borcum var yatıramadım evim kira kirayı yatıramadım allah rızası için yardım edecek birkimse yok mu zor durumda yım
  Akbank iban TR840004600708888000054505 lütfen yardımcı olurmusuz

  1. Durumum çok kötü eşim çalışmıyor iki çocuğum var evim kira kiradi borcum var oduyemiyorum biraz daha ödeme yapmasam hafızlık olcam zordurumdAyim lütfen bı yardım elinizi bankada ulaştırın kiraların hiç birseyimi oduyemiyorum hepsi ustuste birikti evsahibi kira istiyor vefmesem kapıya atacak bizi yardım edin lutfen

 94. Merhaba ben songül mersinde yaşıyorum 2 çocuk annesiyim eşim yömyeyle çalışıyo 3 aylık ev kira birikmiş ve suyum kesik oğlum rahatsızlığından baya borca girdik allah rızası içi yardım elinizi uzatın çalışamıyorum çocuklarım açböyle birşey yapmazdım ama mecbur çok zordayız Allah rızası için yardım edin

 95. Selamünaleyküm ben istanbul sultanbeylide yaşıyorum 3 oğulumla yaşları 12 13 17 üçüde okuyor evde çalışan yok 7 aydır bende çalışamıyorum işim yok evim kira 4 aylık kiram duruyo kira 800 ev sahibi evden çık dedi taşınmam gerekiyo taşınamıyorum inki evde yicek bi şi yok televizyon yok yaşım büyük diye ışe almıyorlar 1 annenin feryadını duyun borcum var 10 milyara yakın borç var allah rızasi için bana yardım edin telefon numaram herzaman müsaitim istanbul sultanbeyli hasanpaşa mahallesi beydağı sokak no 40 daire 1

 96. Allah askina yardim edin sadettin saran yardim et ne olur derdimi sana anlaticam uc hayat kurtaricaksin ara beni allahaskina

 97. Iyi gunler cok acil 20 binliraya ihtiyacm var ne olur bir kisi allah icin yardm etsin TR 350003200000000064884240

 98. Ne olursunuz 5 mılyara ıhtıyacım var esımden ayrıldım gelırım yok borcumu odemek ocın yardım edın lütfen bır kızım var gelırım yok onu okutamıyorum allah rızası ıcın yardım edın

 99. Burası bir çıkış yolu mudur bilmem ama Yolumu kaybettim Her insan gibi bende zor durumdayım ve ihtiyaçlarım var elbette bir hayır sahibinin buraya çıkıp bana yardım edeceğini Ummak bile güzel ama nedense içimde bir imkansızlık o kadar çaresizim ki şaka gibi geliyor birinden Birine yardım etmesi bana ne yazacağımı bilmiyorum ihtiyacım var lakin utanıyorum Ben çalışıyorum hakkımı bile zorla alırken birinin burada Birine yardım etmezse ne kadar zor değil mi bir zenginin böyle bir yazıyı daha okuyor Olması da imkansız geliyor bana Bana yardım edin küçük bir ev almak istiyorum Yalan Değil almış olduğum Aylıkla çoluğum Çocuğum var iki tane kızım var onlarla mutlu olmak istiyorum Çok mu 70000 lira sadece 70000 bın lira ne kadar fazla kimin için belki çok az ama benim hayallerimi süsleyecek kadar fazlaTR980006701000000088766332

 100. Meraba ismim sevda esimle ayrıldik kizimla beraber yasiyoruz sizlerden yardim etmenizi istiyorum kiraciyim kirami ödüyemiyorum sahip cikanimiz yok yardim etmenizi istiyorum

 101. Merhaba psikiyatri hastası babam var % 84 engelli maddi gücümüz yok ihtiyaçlarımızı karşılamakta çok zorlanıyorum lütfen yardımcı olursanız sevinirim gercekten yardimci olabilcek varsa yazsin sacma sapan yazmayin [email protected]

 102. Binbir güçlükle yenibi yuva kurdum.bir sürü borcum var.ama yinede şükür ediyorum.herkes gibi bende çok sıkıntıdayım.buzorluklara göğüs gelebilmem için.düzenli ve saglam acil işe ihtiyacım.var.işvermek isteyen hayırseverler evime misafir olabilir.yardım etmek isteyen hayırseverler lütfen bana ulaşsın…sıkıntılarımı aşmam için acil işe ihtiyacım var

 103. Binbir güçlükle yenibi yuva kurdum.bir sürü borcum var.ama yinede şükür ediyorum.herkes gibi bende çok sıkıntıdayım.buzorluklara göğüs gelebilmem için.düzenli ve saglam acil işe ihtiyacım.var.işvermek isteyen hayırseverler evime misafir olabilir.yardım etmek isteyen hayırseverler lütfen bana ulaşsın…sıkıntılarımı aşmam için acil işe ihtiyacım var. [email protected] not.istanbulda oturuyorum

 104. Zengin fakirin halinden anlamaz. Arıyor beni ama sonuç yok. İş yok diyorum iş bul diyor. Kardeşim iş olsa niye çalışmıyayım.

 105. Slm Ben hakan evim kira 3cocugum var borclarim var durumum kotu lutfen yardimci olursaniz sevinirim sizden yardim bekliyorum Allah rizasi icin bu benim no bekliyorum cok zor durumdayim Bayram geldi ev kira mi veremedim

 106. Bir umuttur yazıyorum çok zor durumdayım 100 bintlye ihtiyacım var belki yardım eden birisi duyar IBAN: TR12 0001 5001 5800 7307 1187 54

 107. bel ki bir umut …hepımız ölümlüyüz oyuzden olmayana olanlar yardım etmelı kefenın cebı yok maalesef ıhtıyacımız var yokmu bır Allahın ıyı kulu

 108. slm ben sibel lütfen bana yardım edin kredi borcum var kredinin yarısını kapatayım hiç olmazsa biraz rahatlarım ALLAH için yardım edin bana çok zor durumdayım 10 bin olsa yerer hemen kapatırım yarısını lütfen yalan söylemiyorum benim internetim oluyor fazla numaram arayım bekliyorum ALLAH için arayın

 109. Merhaba. Evliyim. 9 aylık bebeğim var. Eşim sigortalı olarak çalışıyor. 2 milyar 20 tl maaş alıyor. Hiç bir yer destek olmuyor. 5 numara bebek bezine, ıslak mendile, 3 numara devam sütü mamasına, erkek bebek kıyafetlerine ihtiyacım var. İkamet etmekte olduğumuz ev kira. Eşimin ikinci eşiyim. Eşimin ilk eşinden 3 tane çocuğu var. 3 tane çocuğu için her ay nafaka ödüyor. Elektrik faturası, su faturası, mutfak masrafı. 2 milyar 20 TL maaş yetmiyor. Para istemiyorum. Bebeğimin ihtiyaçlarını kargo ile göndermek isterseniz kabul ederim. Dua ederim. Allah rızası için destek olurmusunuz? Şekerli su ile büyüttüm bebeğimi. Peygamber efendimiz Hazreti Muhammed’in hatırı için bebeğim için el uzatırmısınız? Evladınız karnı aç kafasını yastığına koydu mu? ?
  [email protected]

 110. Iyi günler efendim borcum var çok acil 1000 tl ye ihtiyacım var gerçekten ihtiyacım olmasa asla böyle bisey yapıp rahatsız etmem nolur yardım edin gerekirse geri öderim Allah rızası için duyun sesimi 0200 0100 0170 7942 1835 5002 lütfen yardım edin

 111. Merhaba ; 1997-22 yaşındayım %59 Engelliyim Sağ gözümdeki tümör ‘kanser’ ve sol elimi iş kazası sonucu kesilmesi sonucunda maddi desteğe ihtiyacım var Kısaca size öykümü anlatmak isterim. 13 yaşında’iken sağ gözümde rabdomyosarkom diye adlandırılan tümör teşhis edildi. sonrasında iş kazası sonucu sol elimi ve iki parmağımı makineye kaptırdım. şuan protez parmak taktırmak istiyorum ama gücüm yok. Sağlığım için yardımlarınıza başvuruyorum ALLAH RAZI OLSUN TR: 51 0006 2000 4550 0006 6307 76

 112. Kimse okumuyomu acaba yardimseverlerden neden kimse yardımcı olmuyo kac kere msj yazdım ama sonuc yok gerçekten çok ihtiyacımız var lütfen yardımcı olursanız sevinirim [email protected]

 113. Ben elaxigda meyrem 2 kızım var kiraciyim eşim calismiyor bakkal borcum var lütfen bana dönün çok magdurum

  1. Çok parada gözüm yok 3 bin YTL borcum var üç tane çocugum var yetişmiyor borçlu oldugum kişi sürekli istiyor Allah rızası için yardım edin tlf 05369637533

   1. Merhaba bizim borclarımızı var cok zor durumdayız gecınemıyoruz evimiz kıra esım asgari ucrete calısıyor bı kızım var kucuk daha bende calısamıyorum bı umut belki Allah in izniyle bu yorumumu goren bir hayır sever cıkar ınsallah tek dileğim biz fakırlerınde elinden tutan olur

 114. Merhaba
  Bir yakınım (erkek çocuk 7 yaşımda.)oyun oynarken bir kaza gecirdi. Halı sahada maç yaparken kale yüzüne devrildi ve yüzünde bir çok kırıklar ve göz cevresndeki bütün kemikler kırık. Yüzündeki kırıklar için ameliyat oldu fakat göz çevresi ameliyatı yaptırılamadı. Ailesinin borçları çok oldugu için ameliyatı karşılayamamaktayız. Özellerde 20bin üstünde fiyat veriyor ve bunu karşılama imkan yok.. Yardım edebilrsenz küçük bi çocuğu mutlu edersnz lütfen bize yardım edin.

 115. Ne olur bana yardım edin çok zor durumdayım iş yok güç yok borcum çok çocuklarıma bakamıyorum allah rızası için yardım edin bana ne olur bunalıma girdim bu benim hesap numaram 10630435

 116. ALLAH RIZASI İCİN BANA YARDIM EDIN ASKARİ UCRETLE VALİŞİYURUM 1200TL KİRAVERİYURUM 2CUCUĞUM VAR BORCUMVAR COK ZOR DURUM DAYIM CUCUKLARİMA DOĞRÜ DÜRÜST BİŞEY A LAMIYURUM ALLAH RIZASI İCİN BANA ELİNİZİ UZATİN NUMARAM 0541597 60 20

 117. İyi geceler diyerek başlamak istedim..İzmirde özel bir hastanede hemşirelik yapıyorum.Eşimde aynı şekilde özel sektör çalışanı. Geçtiğimiz yıl kendi işini kurmak istedi aylarca günlerce evinden uzak olmak artık çok yorucuydu.tek isteğimiz akşamları evimizde hep beraber bir sofrada toplanmaktı. malesef olmadı.geçtiğimiz yıldan bu yana yaşanan finasal dalgalanmada yeni kurulmuş olan bir firmanın ayakta kalması çok zordu.Biz anlatılanlara öyle gönülden bağlandıki. Tabi biz artık borçlarımızı ödeyemez duruma geldik. Ve o güzel açıklama geldi borçlarını ödeyemeyen vatandaşların bankalardan yeni bir ödeme planı yapılacağı ile ilgili. Eşimle ne çok sevinmiştik borçlarımızı ödeyebileceğimiz için. Ama malesef!! bankaya bi hevesle gittik gene aynı cümleler borcunuz çok onun için yardımcı olamıyoruz. Biz biliyoruz borcumuzun çok olduğunu sadece hem hayata devam etmek hemde borcumuzu ödeyebilelim.Sadece borçlarımızı ödeyebilelim.Ama yaşadığımız sevinç boğazımıza düğüm oldu. Mademki bankaya gittiğimizde hiç bir şey değişmeyecek gene kapılar duvar olacak. umut verici konuşulmasın. Medyada söylenenler ile gerçekler malesef aynı değil. Bizim her çırpınışımız bizi batağa daha fazla batırdı.Artık ne kiramızı nede ihtiyaçlarımızı karşılayacak durumumuz kalmadı. Sıfırı tüketim denilen yerdeyiz.Artık çıkış bulamadığım için belki bi elimizden tutan olur diye yazmak istedim.

  1. Bayramda bir hayır sever beni aradı sağolsun 15 kiloya yakın kurban bir miktar da nakit para yardımda bulundu. Allah onlarda razı olsun.

 118. Neden kimse yardımcı olmuyo gerçekten yardımcı olcak kimse yok galiba hep boşa yaziyoz sanırım saçma sapan arkadaş olmak isteyenler yaziyo sadece gerçekten yardımcı olmak isteyen cıkar [email protected]

 119. Merhaba a. Maddi konuda zor durumdayım. Lütfen yardım edin. Azdaa olssa lütfen. Yapı kredi ::7900067010000000094241063.

 120. Bir ısıcam dükkanı açtım dolandırıldım çok borcum var şagızlara ve vergi borcum ve şuan dükkan ve evim kira onlara bile borcum var faturaları ödeyecek durumum yok çok kötü durumdayım birisini el atmasına ihtiyacım var ihtibat telefonum

 121. Merhaba kocam trafik kazasında her iki bacağını kaybetti altı kız çocuğum var dördü okuyor bitanesi liseye başladı kocam malulen emekli oldu 850.900 tl gelirimiz var elektrik su doğalgaz elde bişey kalmiyor zor durumdayiz

  1. para istemiyorum bir annemi ve cocugumu bakabilecegim kiralik ev onemli lazim olan esya ve icralik olan banka borcu evimi birikmis borc yuzunden esyalarla nirlikte nitaktim birtanidigimin yanina kaldim ameliyat oldum evim esysm yok banka borcum kaldi odememe imkanyok oldurseler bileannem cocugum bana muftac joc gelirim yok devlet tanidik yanimda kaliyorum diye ve ikametim yok diye yardim etmiyor gecici olarak kaliyorum ikametlerini vermiyorlar borclularim gelir diye kimsenin yaninda cok kalamam imkanim yok isteyecek kimsem yok nolur darlıgimdan kurtarin cocugum bana muhtac ihtiyaci var belki 1 gun bende 1 lerine yardimı olabilecek duruma gelirim insallah

 122. 10 aylık bebeğim var. Eşimin ikinci eşiyim. Eşimin ilk eşinden 3 tane çocuğu var. 3 tane çocuğu için her ay nafaka ödüyor. İkamet etmekte olduğumuz ev kira. 2 milyar 20 tl maaş alıyor. Sigortalı olarak çalışıyor. Hiç bir yer destek olmuyor. 5 numara bebek bezine, ıslak mendile, 3 numara devam sütü mamasına, 1 yaş 2 yaş erkek bebek kıyafetlerine ihtiyacım var. Para istemiyorum. Postahane kargosu ile göndermek isterseniz kabul ederim. Dua ederim. Çocuk sahibi olan ne söylemek istediğimi anlar. Kendim için bir şey istemiyorum. Eşim için bir şey istemiyorum. Bebeğim mağdur. Bebeğiniz karnı aç kafasını yastığına koydu mu? Çaresizim. Allah kimseyi çaresiz bırakmasın. Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin. Mübarek cuma günü Allah rızası için destek olurmusunuz?
  [email protected] mail hesabım.
  Çanakkale Ezine Geyikli postahanesi kargosu ile gönderirmisiniz? Köyde oturuyorum. Kargo firmaları köye dağıtım yapmak için gelmiyor. Köyde postahane var. Postahaneden teslim alırım kargoyu. Allah çocuklarımıza sağlık, uzun ömür nasip etsin. Çocuklar her zaman mutlu olsun. İnsanlar da Allah korkusu, merhamet kalmamış. Hayat kısa. Ölüm var. Kefenin cebi yok. Ahiret’e para götürmeyeceğiz, amel defteri götüreceğiz. Müslüman Müslüman’a destek olmuyorsa kıyamet kopsun. Kurban Bayramı geldi, gitti. Ben 10 yaşındayken kurban kesildiği zaman dağıtıyordu insanlar. Bu gün Allah’ın selamını vermek için çekiniyoruz. Neden selam verdin diyorlar. İnsanlar çocuklarına yeni kıyafetler giyindirdi. Ben çocuğuma kıyafet alamadım.

 123. 50 bin borcum var lütfen yardım edin Allah rızası için eşimden ayrılma noktasına geldik 2 çocuklar var lütfen yardım edin bize yardım edin Allah rızası için yardım edin ibantr 660004600512888000047072 hesap 05120047072

 124. Ne olur bana yardım edın coxugumun okul formasını alamıyorum evımıze hacız geldo kocam ınsaatcı cok zor durumdayım cocugum formaso 389 mılyon okadar tardıma bıle razıyım ıkı cocugum var ıkısıde okula gıdecek ama ıhtıyaclarını karsılayamıyorum ne olur acıl yardım

 125. Merhaba ismim derya %84 engelli şizofren ve kalp rahatsızlığı olan babamla yaşıyorum intr sitesinde yardıma muhtaç ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunduğunuzu okudum evimiz kira babamın sadece emekli maaşı var ama yetmiyo ihtiyaçlarımızı karşılamakta çok zorlanıyorum lütfen yardımcı olursanız sevinirim Gerçekten yardımcı olacak biri cıkar ıns [email protected]

 126. 10 aylık bebeğimin bebek bezi, ıslak mendili, bebek maması, kıyafeti yok yazdım. İnsanlar da Allah korkusu, merhamet kalmamış. Çocuğunuz yok mu? Aç olduğu için sabaha kadar uyumadığı gün oldu mu? Bebek bezi bulamadığınız zaman çamaşır katlayıp koydunuz mu bebek bezi yerine? Kendim için bir şey istemiyorum. Eşim için bir şey istemiyorum. Bebeğim mağdur. Allah herkese merhamet nasip etsin. Hazreti Muhammed komşusu açken tok uyuyan müslüman değildir demiş. Müslüman Müslüman’a destek olmuyorsa kıyamet kopsun.
  [email protected] mail adresim.
  Allah rızası için destek olurmusunuz?

 127. Hayırlı akşamlar. 10 aylık bebeğim var. Bebek bezine, ıslak mendile, devam sütü mamasına, bebek kıyafetlerine ihtiyacım var. Hazreti Muhammed komşusu açken tok uyuyan Müslüman değildir demiş. Para istemiyorum. Kendim için bir şey istemiyorum. Çocuk sahibi olan ne söylemek istediğimi anlar. 2 ay emzirdim. Sütüm kesildi. Şekerli su, kutu süt ile büyüttüm bebeğimi. Çocuğunuz aç olduğu için sabaha kadar uyumadığı günler oldu mu? Bebek bezi bulamadığınız zaman çamaşır katlayıp koydunuz mu? Müslüman Müslüman’a destek olmuyorsa kıyamet kopsun.
  [email protected]
  Mail adresim.
  Allah rızası için yazmış olduğum mesajı görmemezlikten gelmeyin… Dolandırıcı değilim. Allah korkusu olan insanım. Muhammed Mustafa’ma sırtınızı çevirmeyin…

 128. Rabbim yardım edenlere daha çok versin bende 16 yıldır evliyim 8 yaşında bir kız babasıyım kirada oturuyorum 1 tek benim aldığım maaş ile geçinmek zorunda kaldım eşimle ikimizin ailesi de fakiriz ev almak istiyorum ama borçlarımı birikti aldığım maaş yetmiyor 20000tl borcum birikti ev almanın hayalini bırakın borçlarımı ödeyecek bir gelirim yok eşim çalışamıyor ayakları varislerden dolayı çalışamıyor iş yerlerinde almıyor çıkmaza girdim kendimi toparlayamıyorum yardıma ihtiyacım var Rabbim sizleri başımızdan eksik etmesin iletişim ([email protected])

 129. İyi günler eşim cezaevinde iki küçük çocuğum var evim gecekondu duvarları rutubetli ve çatlak bakanım yok Allah rızası için yardım edin durumumu görmek isteyenler görebilir Rabbim edendende etmeyenden de razı olsun

 130. Selamün aleyküm hayır sever Güzel insanlar sizlere çok rica ederim bana yardım elinizi uzatın lütfen çocuğumun ameliyatı için maddi ve manevi yardımınıza ihtiyacım var Allah sizlerden razı olsun şimdiden çok teşekkür ederim hayırlı işler bol kazançlar dilerim [email protected]

 131. Yüksel KURTULMUŞ
  Ikiz oğullarım var 8 yaşındalar
  Bu sene konuşma problemi yüzünden tekrar ilkokul birinci sınıfa gidecekler
  Ben çalışıyorum 2012 yılında iflas ettim bu sebepten maaşımın 1/4 unde haciz var. Evim kira eşim çalışmıyor. zor geçiniyorum.
  05314593067
  [email protected]
  Maddi yardıma ihtiyacım var

 132. Ii günler 6 yıllık evliyim 2 cocugum ve 50.000 tl kredi bordum var kiraciyim işten cikartildim 2 yıldır iş bulamıyorum ltfn sesimizi duyum, yardim edebilecek kişi burdan ulaşırsa telimide veririm [email protected]

 133. Merhaba ismim derya %84 engelli şizofren ve kalp rahatsızlığı olan babamla yaşıyorum intr sitesinde yardıma muhtaç ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunduğunuzu okudum evimiz kira babamın sadece emekli maaşı var ama yetmiyo ihtiyaçlarımızı karşılamakta çok zorlanıyorum lütfen yardımcı olursanız sevinirim [email protected]

 134. İyi geceler ne banada yardım edin eşim yazın inşaatlarda çalışıyor kışın hep işsiz ne yalvarıyorum banada yardım edin ALLAH rızası için beş çocuğum var iki büyük çok başarılı ya ikisinden birine burs yada 5 yaya 10 bin borcumuz var kapatmamıza yardimcı olun ALLAH diyorum ikide küçük öğrencim var biri 1. Sinıfa gidecek diğeri ana sınıfına gidecek sizden umutluyum yardım edeceginize inanıyorum. ALLAH rızası için diyorum lütfen ??

 135. Benim ismim ilyas muş tan yazıyorum evde yapacam paraya ihtiyacım var …allah c.c sahit olsunki dogru diyorum yardım edenlere allah c.c onlardan razı olsun etmeyenlerde razı olsun. ..TR66 0001 0006 8756 6361 8650 03 ilyas Özdemir adına ziraat bankası

 136. Merhaba hayırsever arkadaş ne olur yardım edin yalvarıyorum beş çocuğum var. 10 bin de borcumuz var ALLAH rızası için yardım edin Burcumuzu eşim asgari Ücret alıyor beş ne yesin anca ihtiyaçlarını alabiliriz. Lütfen Duyun sesimi artık bizim sıkıntıdan kurtarın ALLAHTA sizin malınıza bereket versin inşallah

 137. Selamın aleyküm adım ilyas muşta yasıyorum ben 26 yasındayım ve 12 yıldır evliyim annemden baska hic kimsem yok tu esim ve 3 cocugum evim yok yardım edin allah rızası için kendime ev yapayım evim topraklı iki agacı kırılmış param yok iki tane agac alayım iş yok calısayım ben tuvalet bile temizlemeye razıyım amaa nereye gıtsem iş yok burdan abilerime sesleniyorum allah c.c rızası için inanmayan abilerime buradan bana ulaşabilirler [email protected] allaha emanet olun :(:(

 138. Herkesin gidecek yeri var ama şuan ayaklarımda salladigim bebeğim var kimsem yok esimde yok param yok un kavurup iciriyorum nolur yardım Allah rızası için

 139. selamın aleyküm hayırlı günler ben bugüne kadar hiç kimseden yardım istemedim ama şimdi çok zor durumdayım 23,08,2019 tarihinde yeni işe başladım yılbaşından bu yana işsizdim borçlarım çok bankalara kredi ve kredi kartına borçların var hiç birine ödeme yapamıyorum haciz gelicek birkaç güne çok zor durumdayım Allah rızası için yardım edin lütfen yalvarıyorum Allah rızası için yardım edin yaşadığım il ilçe Denizli Çivril nolursunuz yardım edin yeni evliyim eşim 1 ay içinde doğum yapıcak ve benim durumum hiç iyi değil hiç bir hazırlık yapamadım doktora gönderemiyorum eşimle ayrılma noktasına geldik beni bırakıp babasının evine gitti Allah rızası için yardım edin 0531 661 39 67 bu numaradan ulaşabilirsiniz Allah rızası için yardım edin

 140. Selam.ALLAH her kesin yardimçisi olsun.Yardim edenlerden ALLAH defalarca razi olsun.Bizim durumumuz çok zor.Eşim yomyeli çalışiyor.Eşimin ilk nigahindan 5 cocuğu vardi.Benimde ilk evliliyimden bir evladim var.Evlendik.Bir tane daha oglumuz oldu.7 cocugumuz var.Durumumuz cok kötu.İş bazen oluyor,bazen olmuyor.Borclar var.4 cocuk okula gidiyor bu sene.Daha kiyafetleri alamadik.Okula ait cok şeyi alamadik.ALLAH rizasi icin yardim edilirse bize çok buyukden de buyuk sevaba girersiniz.ALLAH karsiliğini kati katı oder.Namazlarim da dua ederim.Önceden teşekkürler.

 141. Selam.ALLAH her kesin yardimçisi olsun.Yardim edenlerden ALLAH defalarca razi olsun.Bizim durumumuz çok zor.Eşim yomyeli çalışiyor.Eşimin ilk nigahindan 5 cocuğu vardi.Benimde ilk evliliyimden bir evladim var.Evlendik.Bir tane daha oglumuz oldu.7 cocugumuz var.Durumumuz cok kötu.İş bazen oluyor,bazen olmuyor.Borclar var.4 cocuk okula gidiyor bu sene.Daha kiyafetleri alamadik.Okula ait cok şeyi alamadik.Birde 2 bucuk aylik oglumuzun kalbine filim cekilmeli,bi iki test de olmali,3 ayinin tamamina kadar.ALLAH rizasi icin yardim edersininizse cok cok buyuk sevap kazanirsiniz.ALLAH tüm dileklerinizi hayata geçirsin.Namazlarimda da dua ederim.Teşekkurler baştan
  Mail [email protected]

 142. Ben iki cocuk babasiyim cok zor durumdayim lutfen yardimci olun lutfen kafayi yicem allah askina yardim edin lutfen cocuklarim icin

 143. Selamun aleykum ben eshimle medrese talebesiyiz yatili kalyorus .bize sadece aylik harcligimizi , arada saglik durumumuz oluyor bunlari karshilicak yardim severlere ricada bulunyorum .Allah razi olsun selamun aleykum .

 144. Merhaba benim iki tane kızım var eşimle imam nikahlı evliyiz bugüne kadar çok zorluklar çektik eşimle ailem anlasamiyorlar ben döner ustasiyim ama bir türlü calisamiyirum eşimle ben dışarıda kalıyoruz çocukların biri anneannesi de biri babaannesi de kalıyor birtane eşya mız yok ev tutamıyorum dışarıda kaldığımız için calisamiyirumda ailelerimiz bize destek çıkmıyor Allah rızası için bize yardım edebilecek gönüllü varsa ömür boyu ona duacı oluruz borç olarak yardım etsenizde olur duzenimi kurup çalışmak istiyorum artık çalışıp borcumu öderim lütfen bekliyorum Allah rızası için

 145. Ben yuzde 69 engylliyim dört çocuk annesiyim evin kıra faturalarim birikmiş eşim çok sorumsuz bir ınsan bır geliyor on gun gelmiyor yalvariyorum mesajima bakin ve dönün bir anne olarak yalvariyorum sesimi duyun okul açıldı çocuğumun okul ihtiyaclarini almaktan zorlaniyorum Ne

 146. Oğlum okul birincisi ama maalesef maddi sıkıntı yüzünden okutamıyorum sadece yapacağınız tek bir seferlik yardıma ihtiyacim var yardımsever insanların varolduğu güzel insanlar, yardımcı olursanız çok sevinirim Gönlünden geçirip yardım edenlere çok teşekkür ederim TR 750001001928354417145007

 147. Merhaba.

  Yüksel KURTULMUŞ ismim. Hasan Erdem KURTULMUŞ ve Hüseyin Kerem KURTULMUŞ adlı iki oğlum ilkokul birinci sınıfa gidecekler bu yüzden burs başvurusunda bulunmak istiyorum. Not. maddi gücüm zayıf 2012 de iflas ettim bir Çok icram var. Askeri ucretle çalışıyorum ancak maaşımın 1/4 u 520 tl maas haczi ne kesiliyor. evim kira 425 tl. Maddi yardıma ihtiyacım var. adres. Fatih mahallesi. koncak sokak no12 kat 1 OSMANGAZİ BURSA

 148. Merhaba bunu yazmak o kadar zor ki bı insan ayaklarının üstünde duramaz mi duramiyoruz Allah tan hiçbir zaman ümidimi kesmedim kesmeyecegim banka denen illet yüzünden battik yaşam savaşı vermeye devam ediyoruz iki çocuk biri 18 ine girmis okul birincisi gezmekmis denize gitmemiş hayal ettik çocuklara, bunları gectim okulda destek olabilirsem şükür kızım 5 .sınıfta bı dolandirildik bankaciyim diyen birine güvendik bir gecede boşalttı ne var ne yok bankalar olmuş bı dünya elden aldiklarimin bitmesi için 50 bin lira ödeme olmuş onlarda banka gibi bu faiz koymuş ki sormayin 6 yıldır öde öde bitmiyor rabbim belki sizleri vesile eder diye yazmak istedim gerçekten böyle insan kaldimi diye düşünüyorum bı yardım eli uzatan olursa duacisi olurum olursada eminimki rabbimin vesilesi olucak ailem bu şekilde bile yanımda oluyor durum bu , inşallah birisi birgün çıkarda yardım eder bende ölene kadar duacisi olurum yardımın azı çoğu olmaz Allah yar ve yardımcımız olsun tr 750001001928354417145007

 149. Her sabah bir umutla belki bir hayır sefer mesaji cevap yaz

  Her sabah bir umutla telefonuma bakiyorum. Belki bir hayır sefer mesajimi görürde döner diye

 150. Selamun aleykum utanarak sıkılarak yazıyorum ama benim yardıma ihtiyacım var 4 yıllık evliyim cocuk sahibi olamak istiyoruz ama 6 yasinda gecirdigim kaza sonucu dogal yolla cocuk sahibi olamiyorum neyim var neyim yok verdim tup bebek yaptirmak icin doktora gittim olan para yetmedi kredi cektim yakalsik 70 bin liraya yakin para verdim tup bebek de sonuc vermedi bi yandan evlat hasreti bi yandan borc bataği anlayacaginiz elimde olani bankadan cektigim kredi dunyanin parasini verdim yine de olamdi bankalara borcumu odeyemedim icraya verdiler zor durumdayim evim kira kit kanaat geciniyoruz bankalar canimdan bezdirdi elimde avucum da yok durumum kotu sitede gezerken sizin sayfaniza rasladim utanarak sıkılarak size yazmakta care buldum.bana yardım edebilirseniz dua ederim edemesseniz de allah size uzun omur versin allahtan tek dilegim kimse benim.dururmuma dusmesin saygılarımı sunarım

 151. Merhabalar benim eşim vefat etti kızımla birlikte yaşıyoruz evim kira kızım lise3 eşimden kalan borçların var çalışıyorum ama yeti şemiyorum borçlar yüzünden nolur Allah rızası için yardım edin

 152. TR930004601406888000020607
  ALLAH RIZASI IÇIN BİZE YARDIM ELI UZATINIZ BİR ÇIKMAZIN ICINDEYIZ NE OLURSUNUZ YALVARIRIM SIZ ZENGİN IŞ ADAMLARI
  TR930004601406888000020607

 153. Öncelikle SELAMUNALEYKUM
  Abilerim Kardeşlerim yardim sever arkadaşlar dostlar
  Eşimle sorunlu bi evliligimiz oldu ve uzun sürmedi ayrildik cook çabaladım 2 tane evlâdım var ve oturdum şehir dışında oldu için yeri zaman maddi sorunlardan dolayı gidip göremiyorum cook şükür onca vadireye rağmen işime devam ediyorum gerek eski eşimin tutumsuzlugu gerek ortak kullanım dan dolayı borçların kaldı eski eşimden hiç bişi temin etmedim ve şuan 2 evladıma nafaka veriyorum biandan borçlarimla ugrasiyorum derken nasip kısmet birisi cıktı karşıma çok şükür dünyalar güzeli yüreği merhamet duygusu kaplı bi insan herkese nasip etsin cook çekmiş oda eski eşinden şimdi 2 evlâdım vardı evlenirsek 3 evlâdım olmuş olucak benimde suanki tanistim bayanında ailemizin durumları kötü kendi başımıza bisiler yapıcaz ama benim boynum bükük kaldı işin içinden çıkamıyorum biandan borç biandan nafaka bi andan ev eşyası alıcam en cok da evlatlarımi görme gidemiyorum 1 aydır lütfen Allah rızası için fazla bişi değil 300 – 500 kendini zor duruma sokmucak şekilde yardımcı olur musunuz
  TR03 0006 2000 3130 0006 6619 35

 154. Bir yaşında oğlumla yaşıyorum çok zor durumdayım anne baba yok kimsem yok Allah rızası için yardım istiyorum kirami faturalarını odeyemiyorum çocuğum küçük olduğundan çalışma imkanım yok kimse kabul etmiyor çocukla ne yapacağımı bilmiyorum evim rutubetli çaresizim nereye baş vursam hiçbir yerden geber gelmedi ölümden başka çarem kalmıyor Allah rızası için yavrum için yardım edin sesimi duyan yokmu ne olur Allah rızası için duydun sesimi yavrumuz varsa duydun sesimi bittim çabalamaktan çaresizlikten ne olur yardım edin

 155. Hayırlı günler zengin hayır severler
  BİZ Kahramanmaraş ta oturuyoruz
  Biz maddi çıkmazın içindeyiz
  Bize Allah rızası için yardım edecek kişiler ulassin bize bizi her türlü arastirabilirsiniz
  Eşim sağlık sorunlarından dolayı çalışamıyor
  Bir tane kızımız var 5 yaşında lakin parasızlık tan dolayı ana okuluna gonderemedik
  Evimize ekmek alacak paramız yok komşular yardım ediyor
  ALLAH KIMSEYI CARESIZLIGE DÜŞÜRMESİN
  Ne olursun Allahın Aşkına Sesimizi duyan olsun

 156. Allah rızası için oduncde olabilir maddi desteğe ihtiyacım var firinciyim para kazanmiyoruz çek senetlerim yazıldı ipotek karşılığı kiredi kullandım odeyemiyorum Tuzla Vakıfbank ve Tuzla şifa mah Ziraat Bankası senesinde kiredi aldım odeyemiyorum bende esnafim ama çok magdurluk yaşıyorum bana Allah rızası için yardımcı olursanız çok mutlu olurum çocuklarım ve torunum adına ben Seyfettin midilli

 157. Dört çocuk annesiyim böbrek hastasıyım eşim işsiz burdaki bellediye başkanına iş için çok gittik vermediler kirada oturuyorum çocuklarım okuyorlar şimdiye kadar temizlikleri gittim artık rahatsızlığın artığı için gidemiyorum Allah rızası için yardım edin çocuklarıma

 158. Kocam iflas etti. Iste bulamiyor. Iki tane cocugum var okuyor. Bankalara 150 bin tl borcumuz var. Ödeyemiyoruz. Yardımsever birileri gercekten var mı? Bize de yardım ederse cok mutlu oluruz. Dileriz darda olan herkese bir hayir sever yardımcı olur.???

 159. Kocam iflas etti. Iste bulamiyor. Iki tane cocugum var okuyor. Bankalara 150 bin tl borcumuz var. Ödeyemiyoruz. Yardımsever birileri gercekten var mı? Bize de yardım ederse cok mutlu oluruz. Dileriz darda olan herkese bir hayir sever yardımcı olur.???

 160. s.a ben çorludan yaziyorum 51 engelli vadandaşim hastaliğimdan dolayi kaç aydan beri iş bulamiyorum bankalara borcum var borcumdan dolayi kredi vermiyorlar acilen bana 2000 tl nakit hitiyacim ben malulen emekliyim 1400 maaş aliyorum hepsi borca gidiyor allah rizasi için yardim edin bu parayi borç istiyorum kredi gibi taksitle öderim selamlar

 161. SELAMUN ALEYKüM ben Zeynep 3 çocuk annesiyim eşim vefat etti çok zor durumdayım Evim kira çocuklarıma baktığım için çalışamıyorum borcum var durumu iyi olan insanlardan yardım bekliyorum Allah rızası için ????????? [email protected]

 162. Ben bir kadın olarak 4 senedır tek başima 3 tane yıtım çocukları bakıyorum çocuklat okulda okuyorlar 6 aydır maddı sıkıntı yapıyorum ev kıramıda odemıyorum şuan işsız kaldım yardeem ıstıyorum

 163. Merhaba ıyı aksamlar böylece yardima istiyorum ben 8 ayın öncesi işten çıkmıştım fakat iş basvurusu yaptım zamanda
  haber olmadı böylece işsizlik kaldım borçlarım büyümeye başladı ödemeler yapamadım sürelerde arttı lütfen allah rizası söylüyorum
  yardıma istiyorum iki çocuk babasıyım artık yanliziyim çocukla beraber yaşıyorum bu borçları dolayı kapatmasına istedim ama olmadı
  ben işitme engelliyim allah şükür iki çocuğum sağlamdır benim için yardımcı olursak göz yaşlarım duygularım olacak…. Lütfen yardiim edin…
  +905061898536 numaram sms olarak bilgi istiyorum ben işitme engelliyim duyamıyorum ama okuma yazma var benim

 164. adım murat bingöl yaşım 24 engelliyim iş arıyorum ama bulamıyorum kimşe iş vermiyor engelli parası başvuru yaptım başvurumu kabul etmediler para ihtiyacım var yardım istiyorum

 165. Asgari ücretle çalışıyorum çözücünün ihtiyaçlarına yetişemiyorum kiracıyım çocuğum için yardım istiyorum ihtiyacım olmasa yazmazdım

 166. Allah razı olsun hayırseverlerin. 3 çocuğum var şuan boşanma aşmsndym gelrm yok yeni ev tuttum eşyam ve gelrm yok işszm. Yardımcı olursa duacnz olrm.

 167. Allah rızası için bana da yardım edin iki çocukla ortada kaldım eşim cezaevinde kundakta bebeğim var çok çaresizim

 168. benim nakit paraya ve yiyeceğe ve yardima ihtiyacım var.lutfen Allah rızası için yardımcı olurmusunuz.

 169. Merhaba kizim icin burs istiyorum mumkunmu hayatimda ilk defa bir istekte bulundum kizim icin. Mucadelem cirpinmam kizim icin

 170. Benimde yardıma ihtiyacım var 4 çocuğum var ikisini okutuyorum tek başına çalışiyorum borcum var lütfen banada yardım etsinler fabrikada işçiyim.

 171. Allah rızası için kardeşime de yardım edin ne olur bir çıkış yolu ne olur eşi yüzünden büyük borçlar altına girdi. geceli gündüzlü çalışyor ama olmuyor ne olur yardım edin

 172. 2 tane cocum var 100 20 raporlu oglum grlisim okuluna gidiyor 2 sene dır bu sene ilkokula başladı botlari montlari yok cocuklarimin işsizim cocuklarim icin her turlu yardima ihtiyacimiz var allah rizasi icin bize yardimci olun lütfen

  1. Ya birisi Allah Rızası için yardım etsın lütfen kıramı ödeyemedim 4 aylık birikti lütfen ıkıbın tl ye ihtiyacım var nooluur açılınca toparlayamıyorum kafa kafaya zor yetıyor noolur iki çocuk var lutfen kış geldı evden çıkmak istemiyorum çok zor durumdayım lutfen tr 750001001928354417145007 ziraat nooluur

  1. eser bey bu konuda bir bilginiz varmi varsa allah rizasi için yardimci olun 4 çocuğum var çok zor durumdayim yardim edin ne olur

  2. Kımseye kızmıyorum bizi bu hale getirenlere kızıyorum ne hale düştük resmen yardım diye dileniyoz zenginin gönlü olana kadar fakirin canı çıkar borç istesek iki katı ödetirler malımız varsa ipotekle verirler o yuzden Allahtan başka kimsemiz yok saolun yardım etmeyen insanlar

 173. Benim ikizlerim var bir iştme engelli oğlum icin yeni bir iştme cihazı gerek ama benim durumunu yok eşim işi yok lütfen bir yardım etsin

 174. Merhaba.

  Yüksel KURTULMUŞ ismim. Hasan Erdem KURTULMUŞ ve Hüseyin Kerem KURTULMUŞ adlı iki oğlum ilkokul birinci sınıfa gidecekler bu yüzden burs başvurusunda bulunmak istiyorum. Not. maddi gücüm zayıf 2012 de iflas ettim bir Çok icram var. Askeri ucretle çalışıyorum ancak maaşımın 1/4 u 520 tl maas haczi ne kesiliyor. evim kira 425 tl. Maddi yardıma ihtiyacım var. adres. Fatih mahallesi. koncak sokak no12 kat 1 OSMANGAZİ BURSA

 175. Elif adim bir evllik yaptım ayrıldım oğlum bir kızım var ailemle yaşıyorum çalışmıyorum Oğlum babada kızım bende babam calismiyor issiz maddj desteğe cok ihtiyacim var lutfen yardim edin allah rizasi icin?

 176. Allah askina yardim edin veren el alan elden ustundur diye dusunen vicdanli insanlar var maddi sikintilarim var lutfen yardim edin

 177. Acil kirami odeyemiyorum bir yaşında oğlumla duruyorum hiçbir gelirim yok komşuların yardımlarıyla karnımızı zor doyuruyoruz Allah rızası için yardım edin ev sahibi çık kirayı veremiyorsun diyor kış geliyor yardım edin Allah rızası için çocuğum küçük olduğundan çalışamıyorum ne olur yardım edin kul daralmayinca Hızır yetismezmis ne olur yardım edin yavrum için 05..

 178. Çok zor durundayım eşim maddi yönden hayatımı karartti bankalarla ilgilenemiyorum yardıma ihtiyacım lütfen yardim edin

 179. Merhaba.Benim ik çocukuğum var oğlum üniversite gidiyor ben orkoloji hastalısıyım 3.evre tedavim devam ediyo imkanım yok yardım istiyorum lütfen

 180. Lütfen yardım edin 20000 tl ye çok ihtiyacım var intihar etmek üzereyim evliyim çocuklarım var çok zor durumdayım 05383959946

 181. ben çok kötü durumdayim allah rizasi için eşim iş bulamiyor 4 çocuğum var evimde hiçbirşey yok çocuklarim yerde yatiyor okul ihtiyaçlarini karşilayamiyorum ne olur allah aşkini duyun sesimi yardim edin

 182. Ameliyat olmam gerek. İssizim aylardır ameliyat olamıyorum durumu iyi olanlardan yardim istiyorum. 5000 TL te ihtiyacım var destek olanlardan Allah razı olsun       TR490001500158007306865500 vakıfbank

 183. Lütfen allah rızası için cocuklarim okula gidiyor ikisi liseye lütfen çok zorluk çekiyorlar benim acil ödemem gereken borçların var lütfen intiharın eşiğine geldim 2 yıldır hiç bir gücüm kalmadi sizlere yemin ederim artık son noktadayim

 184. Iyi günler geçen yıl evlendim şuan hamileyim kaç gün sonra oğlum olacak Allah nasip ederse. ama o kadar sıkışmış bi durumdayız ki düğün borçlarımızı bile odeyemiyrz. Eşim aşçı ama şuan boşta çok zorlaniyrz bebegimin ihtiyaçlarını bile alamıyoruz şuan. Icra bile geldi borçlar yüzünden. Lütfen bi hayır sever varsa bize de yardim edebilir mı. Guvenmek zor biliyorum ama evim adresim herşeyi söyleyebilirim.

 185. Lütfen yardim eli uzatın 4 Yemin var allah rızası için babaları akciğer kanserinden 7 önce vefat eti geçinemiyoruz çocuklar çok küçük bu hesap numaraya yolarsanız sevindirirsiniz yetimleri ihtiyaçlarını karsiliyamiyoruz borç çok allah rızası için azda çok fark etmez yolayın hesap no tr34 0001 5001 5800 7301 2855 54 vakıfbank hesabına yolayın

 186. Benim 4 yetimim var daha küçükler en büyüğü 12 yaşında en küçüğü 2.5yasindalar babaları 7 ay önce akciğer kanserinden oldu allah için borç ta çok az çok ne yolarsanız yardim edin yetimler için yardim edin hesap no tr 34 0001 5001 5800 7301 54 no ya vakıfbank şubesine az çok yardimizi bekliyim

 187. Allah rızası için bana yardım edin 2 küçük oğlum var tek başıma mücadele ediyorum bezini sütünü alamıyorum evim kira faturalarım ödenmedi allah için gelip görün yardım edin

 188. Selamun Aleykum Issız Bir Babayim 2 Oğlum Var Geçimimi Hamallık Yaparak Sağlıyorum Hukumluyum Uzun Süredir Issızım Önce Bir Is Ve Acil Yardımınıza Ihtiyacim Var Kendimi Aşacağım 3 kira borcum 1200 tl ve 1000 tl icra borcum var evimde ekmek yok alamıyorum çocuklar çorba ile karnını doyuruyor işsizim çok zoruma gidiyor borç bile olur destek olana çalışıp öderim kan grubum arh+ bobreklerimi satacağım çok caresizim lütfen el uzatın bana [email protected]

 189. Çok zor durumdayım bı çocuğum var okula yeni başladı masrafları karşılayamıyor um 3 aydır kiramı veremiyorum lütfen yardım edin bana çok zor durumdayım

 190. Merhaba. İnternet sitelerine bebek bezi, ıslak mendil, bebek bisküvisi, kutu süt, 1 yaş 2 yaş erkek bebek kıyafetlerine ihtiyacımın olduğunu yazdım. Mail adresimi yazdım. Sohbet edersek destek oluruz, arkadaş olursak destek oluruz yazmışlar. Anneniz, kız kardeşiniz, ablanız, karınız, kızınız yok mu? Allah korkusu yok mu? Ayıptır. Günahtır. Hayat kadını değilim. Anneyim. Çocuğum mağdur. Ne oldum dememelisiniz. Ne olacağım demelisiniz. İnsanın başına her şey geliyor. Düşmeyen, kalkmayan Allah’tır. 1 ay önce 3 kişi destek olmuştu. Allah razı olsun. 1 paket bebek bezi 1 hafta yetiyor. 1 paket ıslak mendil 1 hafta yetiyor. Para istemiyorum. Postahane kargosu ile göndermek için imkanınız varsa mutlu olurum. Dua ederim. Hoş olmayan mesaj yazarsanız ekran fotoğrafı çekeceğim. Her yerde paylaşacağım. Savcıya suç duyurusunda bulunacağım.
  [email protected]
  Mail adresim.

  1. Evet cok haklisiniz.Aynisini bana da yazdilar.Bilmem ne karşiliğinda yardim ederim.ALLAH var ALLAHTAN korkun.ALLAHA ne cevap vereceksiniz?Ahlaksızlık yapan olsa hic bi kadin burdan yardım istemez.ALLAH insanın kendisine versin.Bilin ki,burda yardım isteyenler,durumu olupta yardım etmeyenin,ahlaksızlık teklif edenin sınavıdir.ALLAH durumu kötü olanlara yardım etsin,ahlaksızları islah etsin.

 191. Mrb 3 çocuğum var boşanmak üzereyim kira ve fatura borcum var eşim olack adam hepsini bırakıp gitti lütfen yardımcı olun zordayım cokkkk

 192. Allah razısı için bizede yardım edin üç tane çocuğum var evim kira eşim böbrek hastası çalışamıyor elektirik ve su faturasını ödeyemiyorum çocuklarım çok mağdur kalıyor ve ALLAH için yardım edermisiniz kendim için değil çocuklarım için bizede yardım edin en olur

 193. 1 yaşında çocuğum var. 5 numara bebek bezine, ıslak mendile, bebek bisküvisine, kutu süte, 1 yaş 2 yaş erkek bebek kıyafetlerine ihtiyacım var. Allah rızası için destek olurmusunuz? [email protected] mail adresim.

 194. 2 çocugum var 2sininde sağlık sorunları var biri onkolojide mezenterik lenfanjiom kitleden ameliyat oldu 2 kere tedavileri devam ediyor.küçuk çocugumdada serebral palsy var konuşma bozukluğu dişlerini yaptırmadım ayağında aşılar kısalık var tedavilerini yatıramıyorum maddi durumum iyi değil çocukların babasından ayrıyız 8 yıldır nafaka hiç birşey ödemiyor .evlenmiş 2 çocuklu bir bayanla imamnihahlı.çok zorluklarla mücadele ediyorum borç harç yaparak çocuklarımı büyüttüm .şuan 8 yıl boyunca yaptığım borç 60 milyar ve veremiyorum. Bilmem halim ne olur .sosyal hizmetlerden sed yardımı aldım onunla büyüttüm çocuklarımı .bana çocuklarımın tedavisi konusunda yardımcı olursanız sevinirim.çok teşekkür ederim

 195. Allah rızası için yard
  ım edinbana işten çıkardılar 5 bin tl borcum var ödeyemez hale geldim icra gelicek eve nolur yardim edin :(((((

 196. 1 yaşında çocuğum var. Bebek bezine, ıslak mendile, bebek bisküvisine, kutu süte, 1 yaş 2 yaş erkek bebek kıyafetlerine ihtiyacım var. Allah rızası için destek olurmusunuz? Para istemiyorum. Kendim için bir şey istemiyorum. Başka bir yerde satacak diye düşünen bebek bezi paketini açabilir. Postahane kargosu ile göndermek isterseniz mutlu olurum. Dua ederim. Her gün her şeye zam geliyor. Hayat zor. Yaşamak zor. Allah zor durumda olanların yardımcısı olsun. Mahalle muhtarının cep telefonu numarasını yazarım. Kendisi ile iletişim kurarsınız. Cep telefonu kullanıyorsun diyeceksiniz. Herkes iphone marka cep telefonu kullanmıyor. Bim cell hat kullanıyorum. Turkcell hat pahalı. Vodafone hat pahalı. Çocuğunuz mama mama diyerek uyudu mu? Hazreti Muhammed komşusu açken tok uyuyan müslüman değildir demiş. Unutmuşlar. Allah rızası için yazmış olduğum mesajı görmemezlikten gelmeyin. Sırtınızı çevirmeyin. Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin. Dünyada en zor şey muhtaç olmaktır. Oturduğumuz ev kira. Elektrik faturası, su faturası, mutfak masrafı. Eşim ilk evliliğinden olan 3 tane çocuğu için her ay nafaka ödüyor. Eşim 2 milyar 20 tl maaş alıyor. Şekerli su ile büyüttüm çocuğumu. Ellerinizi, ayaklarınızı öpeyim yazmış olduğum mesajı görmemezlikten gelmeyin. Sırtınızı çevirmeyin.
  [email protected]
  Mail adresim.
  Kendinize iyi bakın. Allah’a emanet olun…

 197. Bende yardım bekliyorum üç tane çocuğum var evim kira eşim böbrek hastası çalışamıyor elektirik ve su faturasını ödeyemiyorum çocuklarım çok mağdurlar ne olur bizede Allah için yardım edermisiniz kendim için değil çocuklarım için

 198. Benimde ikizlerim var bir iştme engelli bir görme eşim iş yok ve evi terk etti cocuklar zor durumda lütfen allah icin yardım ettin evim kira para yok cok kötüyüz

 199. 39 yaşındayım işim vefat etti 3 oglum var ücüde okuyor madur durumdayım hic bir gelirim yol cocuklarım icin el uzatırsanız cok sevinirim

 200. 1 yaşında çocuğum var. Bebek bezine, ıslak mendile, bebek bisküvisine, kutu süte, 1 yaş 2 yaş erkek bebek kıyafetlerine ihtiyacım var. Allah rızası için destek olurmusunuz? Para istemiyorum. Kendim için bir şey istemiyorum. Başka bir yerde satacak diye düşünüyorsanız bebek bezi paketini açabilirsiniz. Postahane kargosu ile göndermek isterseniz mutlu olurum. Dua ederim. Mahalle muhtarının cep telefonu numarasını yazacağım. Kendisi ile iletişim kurabilirsiniz. Cep telefonu kullanıyorsun diyeceksiniz. Herkes iphone marka cep telefonu kullanmıyor. Bim cell hat kullanıyorum. Turkcell hat pahalı. Vodafone hat pahalı. Çocuğunuz mama mama diyerek uyudu mu? Hazreti Muhammed komşusu açken tok uyuyan müslüman değildir demiş. Unutmuşlar. Şekerli su, kutu süt ile büyüttüm çocuğumu.
  [email protected]
  Mail adresim.

  1. Siirt Kurtalan ilçesinde ikamet etmekteyim engelliyim kiradayim8kisilik ailemle bir erzak alamıyorum 3cocugum okula yırtık ayakkabıyla gidiyorlar bir yardım eli uzatın lütfen sesimize duyunuz allah rızası

   Kocam engelli kirada oturuyorum4cocugum okula gidiyor
   Yapacağınız yardimlara çok ihtiyacimiz var Gülistan Karataş

 201. ailem hastalığım yüzünden çalışamadığımdan dolayı dağlmak üzere allah rızası için yardım edebilecek varmı ak bank hesap nom 0173304 ibanım tr 090004600332888000173304 allah rızası için çocuklarıma acıyın

 202. Eşinde ayriyim üç tane cocum var biri lise okuyo birisi engelli anaokulu bir üçüncü sınıf etimesgut da oturuyorum kendim için birşey istemiyorum yardıma çok ihtiyacım var olum servise yazılacak çocuklarımın okul ihtiyaçları var

 203. Bir umut mu bekliyoruz mucizemi bişemiyorum. Evet ihtiyacımız var benimde ihtiyacım var ne eşim nede ben çalışmıyoruz. Çalıştığımız yerlerden paramızı alamadık sigortasızdık. Şimdi iş bulamıyoruz yeni evliyiz doğru düzgün eşyamız yok dolabımız hiç dolmadı. Bi ekmek parası bularak geçiniyoruz yaklaşık 3 aydır. Aslında paradan çok işe ihtiyacımız var. Çalışıp kazanıp helal yemek istiyoruz fakat başaramıyoruz. Üniverstemi bitirmek diploma almak çalışıp kazanmak istiyorum. Eğer bu mesajımı görürseniz iş için yardım istiyorum sizden. Banada yardımcı olun.

 204. Selamün aleyküm bi hastane de normal işçi olarak çalışmaktayım 1 tane kredim var avukatlık olacağım bana yardımcı olabilir misiniz maddi olarak çok zorundayım

 205. Kiraciyim iki cocugum var kizim 4yasinda oglum 6aylik. Esim gurbet ellerde insaat isi yapiyor yomyeci. Kis geliyor ne bir soba ne bir odun var . Cocuklarim icin yardim edin. Para istemiyorum erzak kiyafet mama bez . Gonlunuzden ne yardim gelirse lütfen yardim edin. Ihtiyacim var . 4. 5 mesaj attim ama inşaallah biri sesimi duyar da bi el atar. Pek umudum yok ama . Yinede sizden yardim istiyorum allah razi olsun sizlerden. Kis geldi çocuklarımin kiyafete ihtiyaci wR . Bi umut

 206. Benimde şuan çok durumum vahim ev sahibim evden çıkartıyor evim yok 19 yıldır aynı evde oturuyordum ev sahibimin kendi evi depremde zarar gördüğü için beni çıkartıyor ev yok kiralık satılık çok gücüm yok eşim asgari ücretin biraz üstü maaş alıyor 1000 TL kira ödüyordum şuan 1500 den aşşagıya ev yok ev sahibim çık diyor çok merhametsiz rabbim kimseye muhtaç etmesin kapısından başka kapıya el açtırmasın bir evim olursa ömür boyu duacıları olurum çok uzak ihtimal ama olursa rabbim kat kat razı olsun inşeAllah çokkk aminnn?????

  1. Ben yuva kuracam ama evin eşyalarını almaya hiç gücüm yok alma imkanım yok yardımcı olursanız sevinirim evi kiraladım ama eşyaları alamadım

 207. Merhaba. 1 yaşında çocuğum var. 5 numara bebek bezine, ıslak mendile, bebek bisküvisine, kutu süte, 2 yaş 3 yaş erkek bebek kıyafetlerine ihtiyacım var. Çocuğum 90 santim. Boyu uzun. 2 yaş 3 yaş yazmış olma sebebim bu. Mübarek cuma günü Allah rızası için destek olurmusunuz? İnternet sitelerine mesaj yazdım. Dönüş yapan insan sayısı 10 parmak sayısını geçmez. Allah korkusu kalmamış. Merhamet kalmamış. Çocuğu mama mama diyerek uyuyan kalmamış… Tok insan aç insan ne söylemek istiyor anlamaz. Yazmış olduğum yazıyı 500 kişi görecek. 1 kişi bile dönüş yapmayacak. Biliyorum. Allah’tan umut kesilmemeli. Allah rızıkını kestiği insanın canını alır. Köyde oturuyorum. Köyde postahane var. Postahane kargosu ile göndermek isterseniz kabul ederim. Mutlu olurum. Dua ederim. Kargo firmaları ilçede. Kargo firmaları köye dağıtım yapmak için gelmiyorlar. İlçe uzak. Eylem Metin Çanakkale Ezine Geyikli Hürriyet Mahallesi Ezine Caddesi Numara 28 Gecekondu [email protected]

 208. Çok kötü bir durumdayım eşim benden habersiz adima kredi çekti avm lerden adıma telefon alip sattı hepsi hacizlik 5 yıllık evliyim 5 kere taşindim yine ev sahibi çıkaracak iş bulamıyorum çok kötüyüm bir kızım var birinin yardım etmesini istiyorum eşimin ailesi de kendi ailemde fakir bunalımdayım bu yazıyı okuyanlar en azından dua edin bana hiç iyi değilim hergün avukatlar arıyor hacize geleceğiz telefondan nefret ettim eşim evdeki eşyaları bile sattı bileziklerimi bir gün bile takmadan çalindi psikiyatri ye gidiyorum ilacım bitti diye hala ayaktayım uyuyamıyorum sürekli kabus görüyorum ne olur biri bana yardım etsin bir çıkış yolum yok dua edin bana lütfen

 209. Merhaba biz cok zor durumdayız borclarımız var esım asgari ucrete calısıyor evimiz kıra benim bir cocugum var daha kucuk oldugu ıcın bende calısıp esime yardımcı olamıyorum lutfen bızede yardım edin gercı hıc umudum yok bize bu hayat hıc gulmedı bundada vardır illaki rabbımın bir bıldıgı

 210. İşsizim iş bulamadım acil olarak 1000 lira paraya ihtiyacım var ev kiramı ödemek için ama banka kredi çıkarmıyor bu durumda çevremdeki kimseden de bulamadım malum düşenin dostu olmaz bana bu miktar parayı verebilecek kimse varsa minnettar kalırım iban numaram TR020004600124888000323510 çok acil yoksa evden atılacağım bir kızımla yalnız başımayım ayakta durmaya çalışıyorum

 211. Eşimden ayrıldım bir kızımla birlikte yaşıyorum 3ay önce işten çıkarıldım ev kiramı ödeyemedim ev sahibim baskı yapıyor çok zor durumdayım acil olarak 1500 liraya ihtiyacım var bana da yardımcı olurmusunuz iban numaram TR020004600124888000323510 Akbank berrin arıburun gerçekten hayırsever insan kaldımı bilmiyorum ama varsa duacısı olurum yoksa evden atılıp sokakta kalacağız

 212. İyi günler yaşlı anneme ve babama bakıyorum babam duymuyor ben sedece babam duymadı için kulak cihazı yardımı istiyorum yardım edendende etmeyendende Allah razı olsun..

 213. Hayırlı akşamlar ben kızlarım için sizlerden burs yardımı talep ediyorum eşimden ayrı yaşarıyorum kızlarım ve bende birçok rahatsızlık var ek iş arıyorum bulamıyorum asgari ücretli çalişanım evim kiradır

 214. Merhaba annem vefat etti yüzde seksen zihinsel engelli olan ablama bakıyorum iki çocuğum var okula gidiyor engelli ablama baktığım için çalışamıyorum bakım parası da almıyorum eşimin düzenli olarak işi yok bana maddi olarak yardımda bulunursanız sevinirim

 215. Ben diyarbakır da otyürüyorum mati durumum hiç yok kiramı ödüyemiyorum 3 tane kızım var eşim iki senedir mide rahatsızlığı geçirdi calişalıyor durumum hiç yok lütfen allah rızası için bana ulaşin

 216. Meraba benim 3 yaşında kızım var eşim denetimli serbestlik görüyor evim kira zor durumdayız siz değerli hayirseverlerden yardım talep ediyorum lutfen

 217. Meraba benim 3 yaşında kızım ar eşim denetimli serbestlik görüyor evim kira zor durumdayız siz değerli hayirseverlerden yardım talep ediyorum lutfen

 218. Bir kızıyla ayakta durma mücadelesi veren bir anneyim aylardır iş arıyorum ama işverenlerin beklentilerini karşılayamayacağım için iş bulamoyorum çaresiz bir kadın görmesinler evim kira 2 aydır ödeyemedim gündelik iş bulursam anca karın doyurabiliyorum Eğer burda gerçekten insani duygularını yitirmemiş Allah korkusu olan bir hayırsever varsa umarım bu mesajımı görür çok şey istemiyorum ev kiramı ödesem 1500 lira paraya ihtiyacım var 1500 lira ile kimseyi dolandıracak zengin olacak değilim varsa bir hayırsever iban numaram TR020004600124888000323510 bu Berrin Arıburun artık ümidim kalmadı ama son çare

 219. Ben de Eşimden ayrıyım 3 tane çocuğum var 2 tane küçük bezliyorum çok zor geçiniyorum yardımcı olmak isteyen varsa Allah rızası için etsin gerçekten ihtiyacım var

 220. merhaba ben türkiyede yaşıyorum. borç batağındayım işçi yim. evliyim 2 çocuğum var. çok kötü durumdayım. inanın yazdıklarımın tamamen doğrudur. internette sizin çok yardımseverliğinizi düşünüyorum bu sebeble maddi olarak küçük te olsa yardımda bulunacağınızı rica ederim. size çok dua ederim. hesap numarası: TR450006701000000089427759 şube kodu: 1037

 221. Maddi yardıma ihtiyacım var eşimden şiddet gördüm ve şu anda boşanma adalarındayım kimse yardım etmiyor çok kötü durumdayım ailem bile yardım etmiyor napacami bilmiyorum kaza gecirdim sağ ayağın topuktan kırıldı 5 ameliyat gecirdim ve ayakta durma zorlu çekiyorum yardım ederseniz sevinirim efennim

 222. Iyi aksamlar benim 4 cocugum var esim calisamiyor kimliyi olmadigi icin biz azerbaycandan geldik bursada yasiyoruz bende calisamiyorum 7 aylik bebeyim var allah askina yardim edin cocuklarim ac kaliyor cocuklarim icin size yalvariyorum bizede yardim edin cok zor durumdayiz yemin ederim lutfen bize donus yapin allah rizasi icin

 223. Hayırlı akşamlar. Hayırlı cumalar. Mevlid kandiliniz mübarek olsun. 1 tane çocuğum var. 5 numara bebek bezine, ıslak mendile, 3 numara bebek mamasına, 3 yaş erkek bebek kıyafetlerine, erzağa ihtiyacım var. Para istemiyorum. Postahane kargosu ile göndermek isterseniz kabul ederim. Mutlu olurum. Dua ederim. Mübarek Cuma gününün hürmeti için, Mevlid kandilinin hürmeti için destek olurmusunuz? [email protected]

 224. Merhaba. 49 yaşındayım cep telefon tamir ve aksesuar üzerine işyerim vardı. İlk işyerim soyuldu ve çok büyük zararım oldu. İkinci işyerimde borçlanarak açtım o da soyuldu. 2 ay önce ailemle antalya’ ya yerleştik işsizim çok zor durumdayım borçlarım ve bakmakla yükümlü olduğum ailem var. ” BEN PARA YARDIMI İSTEMİYORUM” ALLAH Rızası için hayırsever iş adamı veya iş kadınları sürekli çalışabileceğim sigortalı iş olanağı sağlamanız. Bu konuda yardımcı olursanız minnettar olurum.

 225. Merhabalar ben Giresun Şebinkarahisar da yaşıyorum evliyim iki cocugum var düzenli bir isim vardı 3 senedir calisiyordum maddi sikintilarim çok fazla idi evimi çok zor gecindiriyordum şimdi ıssız kaldim ilcemizde iş imkanı yok evim kira 600 TL ayriyetten 6000 TL borcum var sağa sola bakkala işin içinden çıkamıyorum bu şartlar altında çocuklarıma nasıl bir gelecek sunacağım ikiside ufak daha eşim calisamiyor çocuklara bakıyor sağa sola hamallik işine gidiyordum oda bitti Allah rızası için bir el atın bir yardım edin şu borçlardan kurtulabilsem iyi kötü bir şekilde evimi gecindirmeye calisirim ama arkamda bir destek çıkacak ailem bile yok tek çarem bu gibi yerlere yazıp belki bir durumu iyi olan bir insan destek çıkar caresindeyim telefonum Allah rızası için yardım etmek isteyen iletiseme geçebilir

 226. Selam benim maddi desteğe ihtiyacım.var bankalara borcum olduğundan.kıredi çekemiyorum 3 yıldır nişanlı oğlumvar onların.yuvasınıni kurmak düğün lerini.yapmak istiyorum birtürlü maddi sıkıntıdan.evlendiremiyorum.eğer yardım cı olursanız sevinirim sevgiler selamlar hayırlı haberinizi beliyorum.

 227. Lutfn yardim edin evim yok disarda kaliyom cocugum bakicida esim cezaevindr bir cocugumu 3 gun once to9raga verdim

 228. Ben 3 çocuklu bir anneyim ve asgari ücret Kıraciyim çocuklarımı okumakta zorlaniyoruz eşim şoför yazın iş var kışın iş yok tır şöförü heryere müracaat ettim ama sigorlalisiniz deyip hiç bir şekilde yardım etmediler 3 öğrenci 5nüfus yetmiyor asgari ücret dedikleri sanki onbindolar veriyorlarda gelsinlerde onlarda bizim gibi 2bin lirayla bu ekonomik şartlarda gecinsinler Allah büyük çocuklarıma enazindan yardım edin vatana millete hayırlı nesil yetistireyim lutfen

 229. Bnmde beş çocuğum var ve biri evli dört tanesi bir yıl çocuk esirgrmeye vermek zorunda kaldım geçim sıkıntısından dolayı yaşımdan dolayı iş bulamıyorum en küçüğüm 5yasinda o yapamadı bensiz vede devlet koruyucu aileye vermekle beni bilgilendirdiler bende iki ay oluyor iki kızımı aldım oglanlarim ordalar memur olmaları için çünkü bakamiyor gelecek saglayamadigim için şimdi iki kızımla devletten yardım istiyorum çalış diyorlar kızım ufak çalışamıyorum da rahstsizds buyuzden gecimim zor hiçbir gelirim ve sağlık güvencemiz de yok yardimlarinizi bekliyorum

 230. ALLAH RIZASI İÇİN YARDIM EDİN. AYLARDIR İŞSİZİM YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM LÜTFEN YARDIM EDİN…
  TR93 0013 4000 0151 2031 9000 01

  1. Allah rızası için bana yardım edin yazmadigim yer kalmadığı bnmde elimden tutun borcum var odeyemiyom eğer odemezsem ceza evine gircm 3tane küçük çocuğum var iki ay oldu işe girdim ama koranadan dosyayı izne cikariyo adları uzret onnanda kiramı elekriyi oduyom çocuklarımı bı bakamiyom Allah rızası için yardım edin bana

 231. Selamın aleykum maddi bilhassa manevi nedenlerden dolayı ailemle Niğde ye göç ettim.İş kur aracılığı ile çalışıyorum 5 aylık evladım var ve sigorta sadece beni kapsıyor.Eşim de mağdur konum da.Düğün borcu ödüyorum bir taraftan da evimi geçindirmeye çalışıyorum.Aslın da anlatılacak çok şeyim var lâkin Allah rızası için bir hayırsever iş adamı iş kadını yardim etsin.Sabır sabır..Peygamber ve evliyalara has bir basarı çok sabretmek.Kula kul olmaya başladık resmen..Nolur yardım edin en azından cuzî miktar da.Rab’bim bizi de boyle imtihan ediyor lâkin biraz da biz nefes alalım.Allah rızası hayır duası için nolursunuz.

 232. Asgari ücretle çalışıyorum oğlum okuyo 50 bin borcum var bankaya ödeyemiyorum ne olur yardım edin iban numaramTR7000100000000089887596

 233. Yardim edin cok zor durumdayim calistigim yerde asgari ucret aliyorum oglum okuyo borcum var bankaya 50 bin evime haciz geldi iban numaram TR7000100000000089887596

 234. Merhaba öncelikle Allah hepsinden razı olsun banada yardım edin lütfen 15 yıldır evliyim 3 kızım doğdu öldü Birtane de düşük oldu akraba evliliğinden genetik tarama dan geçtik bize ayıklama tüp bebek yapılması lazım dediler PDG İstanbul Şişli memorialda yapılıyor ayıklama pahalı 35 bin dediler yol parası otel hariç eşim asgari ücretle çalışıyor kayınvalidemin evinde yaşıyoruz oda hep laf ediyor başka gelirimiz yok akraba desteği yok inanın çok ihtiyacımız var sizlere ölen kızım 3 yaşında onun için çok harcama yaptık altınları sattık alyansımı bile sattım 100 bin borç aldık ama öldü ? biz bilmiyorduk akraba evliliği şimdi öğrendik ama maddi durumumuz yok nolur bize yardım edin bizde o duyguyu yaşayalım evlat sevgisini tadalım Allah sizden şimdiden razı olsun ???

 235. Selam benim bankalara borç luyum bundan dolayı çok zor durum dayım oğlum var 3 yıldır nişanlı onların.yuvasını kuracam fakat maddi durumum olmadığından bir türlü düğün lerini yapamadm eğer yardım cı olursanız sevinirim bir hayır yapmış olursunuz saygılar

 236. Bebek bezi, ıslak mendil, bebek maması, bebek kıyafetleri, erzak, odun, kömür ihtiyacım var. Eşimin boşanmış olduğu evliliğinden 3 tane çocuğu var. 3 tane çocuğu için her ay nafaka ödüyor. Oturduğumuz ev kira. Ev kirası ödüyor. 2 milyar maaş alıyor. Sigortalı olarak çalışıyor. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfı destek olmuyor. Cumhurbaşkanlığı iletişim merkezine mesaj yazdım. Fotoğraf göndereceğim. Dolandırıcı değilim. Allah korkusu olan insanım. Allah rızası için destek olurmusunuz? [email protected]

 237. Hayırlı akşamlar. Hayırlı cumalar. Allah rızası için, mübarek cuma gününün hürmeti için destek olurmusunuz? 1 yaşında bebeğim var. Bebek bezi, ıslak mendil, bebek maması, bebek kıyafetleri, erzak, odun, kömür ihtiyacım var. 1 oda 1 lavabo dairede oturuyorum. Kış geldi. Hava soğuk. Titriyoruz. Yorgan ile idare etmeye çalışıyoruz. Çocuğunuz soğuk diyerek kafasını göğüsünüze koyarak uyudumu? Ağlayarak mesaj yazıyorum. Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin. [email protected]

 238. Maddi destek ihtiyacı olanlar fazlası ile yardımcı olurum Benin’le yurtdısına gelmek isteyen beklerim

 239. S. A sayin yetkili yardimsever 30 yasinda evliyim iki cocugumvar 1 bir bucuk yasinda biri 7 okula gidiyor isten cikartildim hic odenegim yok ek islerle donmeye calisiyorum borcum var kafayi yemek uzereyim yardim bekliyorum ALLAH yardim edenlerden razi olsun garanti iban tr 38 0006 2000 5890 0006 6843 69 firat turhan

 240. İki amelliyat geçirdim ve çalışamıyorum çok dardayim acil yardıma ihtiyacım var kafayı yemiş haldeyim

 241. Selam Ben size ulawamlyorum cok uzak oldgu icin isterdim bani telefon numarasl ile arayaslz beni argyle bana yarlmcl olmanlzl bekliyorum

 242. Yeni evlenicem maddi durumum olmadığı için çeyiz eşya hiç birşey alamıyorum işten çıkarıldım tekrar iş bulamadım olmadı annemle yaşıyorum durumumuz yok yardımcı olursanız çok mutlu olurum

 243. Borç içindeyiz Allah herkesin sıkıntılarını gidersin inşallah halden anlayan insanlar çıkarsın karşımıza

 244. Öğrenciyim şehir dışında üniversite okuyorum maddi olarak epey zorlaniyorum yardımcı olmak isteyen olursa Ziraat bankası TR34 0001 0013 9890 3555 2550 01

  Teşekür ederim

 245. Ne olur borclardan oglumu everemiyo esim koga hastasl oglumu evereck parayok oglum bize baklyone olur ona yuva kurun bi ene olarak yalvarlyom oglum icin yuva kurusanlz cok sevinirim yuvasl olsun yeter ne olun ulasln bana

 246. Hayırlı cumalar. İkamet ediyor olduğumuz ev kira. Eşimin boşanmış olduğu evliliğinden 3 tane çocuğu var. 3 tane çocuğu için her ay nafaka ödüyor. 15 aylık bebeğim var. Doktor kalp kapağı kapanmamış diyor. Bebek kıyafeti, bebek maması, bebek bezi, ıslak mendil, erzak, odun ihtiyacım var. Hava soğuk. Üşüyoruz. Kıyafetlerimi yakıyorum ısınmak için. Allah rızası için, mübarek cuma gününün hürmeti için destek olurmusunuz? Pisikolojim bozuldu. 2 tane ilaç içiyorum. Eşim ile boşanma aşamasına geldik. İnsanın başına her şey geliyor. Kalp kıracak şekil hitap etmezseniz mutlu olurum. [email protected]

 247. Ben sadece yakacak parası istiyorum kardeşlerim okuyor benim çalıştığım parada eve yetmediği için yazıyorum.Annem ve babam ayrı annemle yaşıyorum ilgilenmek isteyen olursa sevinirim

 248. Kumar batağına bulaştım 300 bin TL borcum var Eşim ms hastası 15 gün önce de tiroid kanseri teşhisi konuldu ameliyat oldu Çok zor durumdayım intihar etmenin eşiğine geldim Ne olur bize yardım edin

 249. Hayırlı sabahlar. Hayırlı cumalar. Mahcup olarak mesaj yazıyorum. Rahatsız ediyorsam özür dilerim. Annem ve babam 10 sene önce boşandılar. Rahmetli dedem ve babaannem büyüttü beni. Dedem 7 sene önce vefat etti. Allah vefat etmişlerin mekanını cennet etsin. Babaannem 70 yaşında. Yüksek tansiyon, kalp hastası. Allah hastalara şafi isimi ile şifa nasip etsin. 1 kere evlilik yapmış, boşanmış bir insan ile evlilik yaptım. Eşimin 3 tane çocuğu var. 3 tane çocuğu için her ay nafaka ödüyor. İkamet ediyor olduğumuz daire kira. Elektirik faturası, su faturası, mutfak masrafı. Eşim 2 milyar maaş alıyor, sigortalı olarak çalışıyor. Cumhurbaşkanlığı iletişim merkezine 2 kere mesaj yazdım. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfına gittim. Eşim sigortalı olarak çalışıyor diye destek olmuyorlar. Allah bağışlarsa 1 tane bebeğim var. Bebeğimin ihtiyacı olan malzemeleri temin etmek konusunda zorlanıyoruz. Allah rızası için destek olurmusunuz? İnsanın başına her şey geliyor. ? [email protected]

 250. buraya ne yazacagimi bilemiyorum üniversite öğrencisiyim burslulugum yok ailemden destek görmedim yaşım genç yanimda küçük kız kardeşim var onuda okutmaya çalışıyorum kimseden destek görmedim belki beni de duyarsınız diye yazıyorum elimden birşey gelmiyor sadece size ve sevdiklerinize dua ederim ben dilenci değilim sadece derdimi anlatıyorum ne olur beni yanlış anlamayın Allah razı olsun hepinizden kusura bakmayın özür dilerim

 251. Selamun aleykum ben emine suriyeliyim 2 tane çocuğum var geçmiş sıkıntı çekiyorum lütfen bir el uzatın lütfen kiradayim lütfen siz yardım ediyoruz dediniz bende istiyorum kiminin parası kiminin hayır duasi

 252. Allah sizlerden razı olsun ben 19 yaşındayım kaçarak bir evlilik yaptım pişmanım çünkü ailem benimle hala küs ve hamileyim eşimin ailesiyle kalıyorum evim yok kaçtığım için umursamıyorum eşim bi kaç ay sonra askere gidecek ihtiyaçlarımı karşılayamuyorum evimin ayrı olmasını istiyorum ama hiç eşyam yok kaçtığım için eşimin ailesi ailem bişey vermedi diye hiç bişey almıyorlar ve bu yüzden etrafımda hep küçümseniyorum hamileyim ağladığım bi gün yok hiç uyuyamıyorum gerçekten çok yardıma ihtiyacım var en azından ayrılınca bi kaç aya evime bişeyler alabileyim nebiliym çocuğum doğunca mama bez derken gerçekten paraya çok ihtiyacım var çok utanıyorum çalışmak isterim zaten ev işlerini yapıyorum hamileyim kendi hakkım la kazanmak isterim ama olmuyor bi hayır sever varsa elini uzamasını istiyorum hergün dua ederim yine de olsun olamasın Allah herkesten sizlerden razı olsun lütfen yardım cı olun en azından bi miktar

 253. Selam kızım sma tip 1 hastasıdır maddi durumumuz 4 aylık kiram birikmiş ev sahibi bu ay beni çıkaracak lütfen Allah rızası için yardım edin bankaya 30.000 TL kredi borcum var
  Yardım severlerden yardım bekliyorum.
  Ziraat bankası
  IBAN Numarası: TR 5400 0100 1905 4699 7128 5001

 254. Bir konuda yardımına ihtiyacım benim abim var arabasını satıp kredi çekip dükkana hava parası 65.000tl verip açmıştık bir sene idare ettik ama abimin borçları baya çoğaldı 125.000tl suan borcu var dükkana devren kiralik koyduk 125.000 tl’ye ama ama alan olmadı. Dükkan sahibine verdik dükkani 3100tl kirasıydı.Bize kalan 125.000tl borç elimizden hicbirsey gelmiyor abimin ikiz cocuklari var kendisine zarar vermesinden korkuyorum Allah rizasi icin yardim edin abimin hapise girmesini istemiyorum IBAN:TR14 0006 4000 0013 7001 4502 50

 255. Allah razı için ya. Yemin ederim sokakta kaldım ??yalvarıyorum. Gaziantep de okuyorum. İlk yılım. Şuan çok zor bir durumdayım. İş Bankası Hesap Numaram/IBAN

  İş Bankası IBAN:
  TR460006400000163140135025

 256. Çarem kalmadı buradan yardım istemekten baska 130 binlira borcum var farklı 3 bankaya ödeyemiyorum lütfen sesimi duyun bana yardımcı olun ailemin ve eşimin bu durumdan haberi yok eğer olursa tamamen biterim Allah rızası için bana yardım edin size yalvarıyorum hayatım bitti TR830006400000142790522013 işbankası nolursunuz duyun sesimi başka bi çarem kalmadı

 257. Merhaba ben üniversite öğrenciyim, benim okul masraflarımı annem karşılıyor çünkü babam engelli çalışamıyor. Şimdi annem hepatit C hastalığına yakalandı ve ona 8 haftalık tedavi yazdılar. Ama o ilaç yurtdişindan geliyor ve sigorta karşılamıyor. Kendimiz satın alalim desek 57 000 lira. Zaten evde tek annem çalıştığı için o ilacı alamıyoruz. Annemin de babam gibi olmasıni istemiyorum. Lütfen yardımcı olun (ilacın adı MAVİRET 100mg/40 mg) veya kullanipta ilaçtan kalan ilaçları olsa bana ulasabilirmisiniz. Önceden teşekkür ederim ☺

 258. Merhaba , ben 34 yaşındayım 14 sene önce eşimden ayrıldım 1 tane evladım var. Çalışıyorum ama borçlarım çok olduğu için yetmiyor artık ne yapacağımı şaşırdım . Ne aileme ne evladıma hissettirmemeye çalışıyorum . .ailemle yaşıyorum ama onların da durumu yok . Bu zamana kadar ödedim ama artık yetmiyor icraya düşüyorum . 60-70 bin TL kadar borcum var lütfen araştırın. Sizden ricam Allah rızası için borçlarımı kapatmada bana Yardımcısı olmanız . Ben size her ay 1000 TL olarak geri ödeyeceğim.

 259. Tr 3100 0100 0809 56240314 5003yardm edn ne olur yalvsryrm iki cocugum vsr cokeve bisey alsmiyrm borclrm var ne olur

 260. Allah rızası için yardım edin işim yok mesleğim yok 6 aydır issizim ev kira çocuklar okula gidiyor bankalara 62 binlira borcum var odeyemiyorum hacizlik oldum allah rızası için yardım edin tel 0546 960 73 75 hesap no halk bank TR 96 0001 2001 2620 0001 1067 85 allah rızası için

 261. Herkese merhaba, izmirde yaşıyorum iş sahibi kendini bilen biriyim. Acil ihtiyaçı olup zor durumda olan kişilerin maillerini bekliyorum.

 262. Slm benim Kizim lösemi hastasi kendim ise intihapli romatizma hastasiyim calisamiyorum Kizim ve kendim için tedavi parasina ihdiyacim var allah iiçin yardim edin hesap Numaram bu gönlünüzden ne koparsa Türkiye is bankasi

  1. ne olur bana yardım edin bankalara ve arkadaşlarıma borcum var ödüyemiyorum herkes biyerden arıyor beni sıkıldım iyice yardım bekliyorum 30,000 40,000 geri ödemek şartıyla iki ay içinde lütfen yardım edin bana istemediğim kimse kalmadı kimse vermiyor lütfen bekliyorum çaresizim ne olur bunumaradan mesaj atın vatsapdan ulaşın arayın ne olur bekliyorum

 263. Öncelikle selamünaleyküm ben engeliyim kiradayım 8defa ameliyat oldum kimse beni çaliştiramiyorlar lütfen bana yardımcı olun 3 çocuğum var çok zordurumdayim inan masanız buyrun evime gelin

 264. Selamın aleyküm öncelikle yaptığınız yardımları allah kabul etsin ben Arife say eşimi kaybettim hiçbir yerden geçimim yok bitane oğlum var oda cezaevinde kiradayım kızım nişanlı çok dardayım inanın allah rızası için banada yardım edin allaha emanet olun sakarya sapancada hikamet ediyorum dönüş yaparsanız çok sevinirim

 265. Çocuğum mama diyor. Kutu süt bitmesin diye su karıştırıyorum. Bebek bezi yok. Çamaşır katlıyorum, koyuyorum. Isınmak için kıyafetlerimi yakıyorum. Allah rızası için destek olurmusunuz? [email protected]

 266. Selamın aleyküm abılerım iş kurduk bır adamla adam buzu dolandırdı kredıyı esımın adına cektım odeyemedık durumum hıc yok cezaevıne. Dısıplin cezasıyla yargılanacak Allahtan başka kimsemiz yok maalesef Allah Muhammed aşkına yardım elı uzatacak abılerım ne olur yardım edın icra borcum 30 bın TL yalvarıyorum mail mi yazdım inş yardım elini uzatırsınız

 267. Slm lütfen bana yardım edin çok zordayım 800bin borcum bana yardım edin birbirleri sesimi duysun çok zor durumda yım lütfen

 268. 1975adana doğumluyum 4çoçuk babasıyım iş konusunda çok sıkıntılıyım yiyecek ekmeğim yok allah için yardımcı olurmusunuz işsizim eşim hasta çaresizim

 269. Ben çok ciddi bi şekilde müşkül durumdayım. Evim hasarlıydı kentsel dönüşüme gitti. Bir buçuk yılda biticekti. Sözde kiraya çıktık malesef devletin kira yardımına on üç ay sonra başlafı. Ben sadece nafakayla geçinen biriyim. Kiraya gidiyor faturalara tam yetmiyordu. Rahatsızım ona rağmen arada hep çalışmaya gayret gösterdim ama hem engelli raaporum var . günlük işlere gityim. Birfe kızım var bakmam gereken. Mütayite vermek için çektiğim krediyi ödeyemedim bu arada o yüzden banka haklı olarak taniki ivraya verdi . debletin yardıma on üç ay sonra başlafı onuda bir kere alabikdim. İkinci ay o hesabıma bloke koymuşlar. Bi çok yere bırç yapmak furumunda kaldım. Hatra eşya almak zorunda olduğum maazada icraya vermiş . beni zorlayan korkutan abukat eve geliyoruz eşyaları almaya yoldayız o bu bi sürü korku göz dağı komşulara rezil olmaktan çok korktum. Kızımın psiholojisi bozulucak fiye çok endişeleniyordum. Avukat gel o zaman yardımvı olayım taksit yapalım dedi gittim. Yaptık ama meğerse taajüt yaptırmış ki hiç anlamıyordum. İvra merkezine gifip imzalar attırfılar. Memurlar orda sonra dediler
  Kaynar sular döküldü kafamdan. Ama iş işten geçmiş . ödemw tapamadığımdan hapis cezası varmış . ben iyice koptum hayattan . yapıcak çarem yok. İçeri girsem ödüycek kimdrm yokki kim ödesinki çıkayım. Kıxım ne olur psigolojisi zaten bozuk. Bi çovuk onunla uğraşmak ayrı bi sorun. Kafam fyrdu çaresizim. Yarfım eficek birileri olsa? Ömğr boyu dua ederim. Hatra bırç veren birileri benim mahkemem var sonuçlanıcak fakat ni sekiz fokuz ay daha sürücek en fazla . bi bulsam ? Bana 45 tada 50 verenilecek bi il adamı biri olsa? Ona fayiziyle kabul ederim. Yeterki şu günler geçse . hatta noterde anlaşma yapsın imza yapan varsa tek senet gibi bi şey bir yıl en fazla on ayda da her şey sonuçlanır. Çok acil lazım yoksa keşje o zamanlara gelse ama zaman yok. Yalvarırım yardımcı olan acil biri çıksın

 270. Üniveriste okuyorum geçinemiyorum burs çıkmadı kyk yurdunda kalıyorum yurt paramı odeyemezsem yurttan Atilacam lütfen yardım edin

 271. Merhaba bende zeynep bende 3 yaşında bir oğlum var eşimden ayarıyım eskişehirde yaşıyorum küçük oğlundan dolayı çalışamıyorum astım hastasiyim heryerde çalışamıyorum yardımlarınızı bekliyorum

 272. ismim zeki evli 4 çocuk babasıyım 4 öğrencim var işsizim iş arıyorum bolamiyorum kimse yardımcı olmuyor çok mağdurum ALLAH rızası için yardımcı olurmusunuz kredi elektirik su faturası kira hiç bir ödenek yapmıyorum icralık oldum ne yapacağımı şaşırdım önce ALLAH a sonrada yardımsever insanlardan bi el uzatılmasını rica ediyorum saygılar

 273. Merhaba 11 yaşında annem ve babam boşandığı dan beri ortalıkta büyüdüm. Annem sadece kardeşime babamda ikinci evliliği ile ilgilendiği için bana bakamadılar. Çalışan biriyim. Ama yıllardır eğitimlerimi tamamlamak ve tek başıma ihtiyaçlarımı karşılaya bilmek için herşey ragmen ailemede destek olabilmeyi çalıştım. Kredi çektirdiler ödemediler. Sen çalışıyorsun ödersin diyerek konuyu kapattılar. 50. 000 lira dolandırıldım. Piyangodan çıkan yüklü miktarda para çıkan biletimi kuzenlerim çaldı. Daha birçok şey. Herşey rağmen ayakta durmaya çalışıyorum. Zar zor Bi ev almak istedim. Çünkü şimdiye kadar bana ait bir evim olmamıştı. Kiralık odalarda kalmıştım. Yıllarca kira verdim. Evet çalılıyorum kazanabilirim
  Fakat şuanda bş çıkmazdayım. 20.000 lira ile hayatımı düzene koyabilirim. Kara listede olduğum için kredi çekemiyorum. Bana şans verilirse dimdik ayakta durmaya devam edebileceğim.

 274. Yardim eli istyrum esimle 40 bin tl borcumz var borc belimizi bktü hic kmseden destek yok btün yük omuzlarmzda borclar yznden evimzde huzurumz kalmdi kirayi veremedik dye ev sahbi evden atti aldgimz esyalri odeyemedik dye senetlerimiz elden ele dolaniyor kredi kartlrina borclarmz var bebegmz var hc bseyini karsilayamyruz yardim edin ltfen

 275. Mérhaba ben asgari üçretle çalışıyorum 3 tane çocuğum var çocumun biri zihinsel ve bedensel engelli banka borcumdan dolayı çocuklarımın ve evimin ihtiyaçlarını bile karşılamakta zorlanıyorum evim kira inanın çok zorlanıyorum.

 276. Slm Ben esimden ayyriyim oglum asker Kirada oturuyom siz den yardim bekliyorum ogluma bile Para yollayamiyorum kendim sakatim esimden esyam bile yok duzgun rutubetli bir evde oturuyom hesap numaram 093876394725501

 277. Annem, babam 10 sene önce boşandı. Beni babaannem, dedem büyüttü. Dedem 8 sene önce vefat etti. Evlilik yapmış, boşanmış, 3 çocuğu olan bir insan ile evlilik yaptım. Annesiz, babasız büyüdüğüm için eşimin 3 çocuğunu hiç bir zaman hor görmedim. 15 aylık bebeğim var. Eşim her ay 3 çocuğu için nafaka ödüyor. Kira, 1 oda, 1 lavabo dairede yaşıyoruz. Elektirik faturası masrafı. Su faturası masrafı. Isınmak için tahta, kömür masrafı. Meyve, sebze alamıyorum. Doktor meyve, sebze, tavuk eti, kırmızı et yedir dedi. Çamaşır deterjanı bitmiş. Bulaşık deterjanı ile çamaşır yıkıyorum. Bebek bezi, ıslak mendil, devam sütü maması, erzak, çamaşır deterjanı ihtiyacım var. Allah rızası için destek olurmusunuz? [email protected]

 278. Selamun aleykum abiciğim para yardımına ihtiyacım var yapikrediye 14 milyar borcum var allah rızası için yalvariyorum bana par yariminda yardimci olurmusunuz cok dardayim kütahyada hayır sever varsa allah rızası için yardım etsin annem babam geliri yok yalvqriyorum

 279. Mustafa selamun aleyküm allah rızası için banada yardım edin ihtiyaç kredisi aldım geri ödemede sıkıntı yaşıyorum engelliyim lütfen yardım ediniz allah razı olsun

 280. Selm kardeşlerim evliliği in ve 3 çocuğun kurtuluşu için 10 bine ihtiyacım var çalışmıyorum borç harç içindeyim lütfen yardım edin tr52

 281. Dört çocuk annesiyim eşim bankalardan dolayı batırdı bi evimiz vardı onuda sattık kirada oturuyoruzçocuklarımın ikisi okula gidiyor ikisi evde askari ücretle geçinmek çok zor lütfen rica ederim bi el uzatın

 282. Ev kira. Elektirik faturası, su faturası, mutfak masrafı. 2 yaşında bebeğim var. Bebek bezi, ıslak mendil, kutu süt, bebek bisküvisi, erzak ihtiyacım var. Allah rızası için destek olurmusunuz? [email protected]

 283. Selamın aleyküm 21 yaşındayım ve hayatın zorluğuna küçük yaşta başladım. Annem ve babam işitme ve konuşma engeli var yüzde 70 üzerinde. Maddi sıkıntılarımız çoğaldı ve evin yükü benim üzerimde. Bankalar tarafından kredi çekemiyorum onay verilmiyor. İşsiz kaldım borçlarımız kapıya dayandı. Öncelikle ALLAH rızası için gönlünüzden ne geçerse yardım edebilirmisiniz. Allah razı olsun şimdiden.
  TR49 0006 7010 0000 0048 9702 48

 284. Hayrli günler saygı değer kardeşlerim 4 çocuğum var esimden 7 yıl oldu ayrilali 2 engelli kızım var onla geçim yapıyordum maaşla ama biri iptal oldu kendim gironik ağrım var vucudumda fizyomilyalji hastasiyim 17 15 13 11 yaslarinda cicuklarim 3 çocuğum okuyor hastaligimdan ise gidemiyorum birde oglum 13 yaşında tacize ugradi piskoloji sorunum da oldu ise gidemez oldum karton toplamaya gidiyordum evim kira allah rızası için yardım edin yalan olmaz bende evrak gondereyim saygilarimla denizli Sarayköy ilçesi

 285. Ekmek alacak param yok hayatımın sonuna geldim Allah rızası için yardım edin
  Tr0006200117400006668652

 286. Evlenmiyoruz nişanlıyız maddiyat yüÜnden Allah için biri bize yardım etsin eşya ve dğün için ???

 287. birikmis kiram icin ve daha önce bir akadasim icin kıredi cekmistim omur iligimdeki sorum icin ameliyat oldum ama tam iglesmeddim borcu arkadasim odiyecekti ama kalp kirizi gecirdi borcu odiyemedi ben evi esyayla birakipcikmak zorumda kaldım kredi odeyemedim evsiz kaldım devlet yardim yapmıyor gecici olarak bir tanıgıdıgımın evimdekaliyorum ikametim olmadigı icin devlet yardım yapmıyor kimseikametde vermiyor cocugum bir yerde beni bekliyor annem bir yede dayanamıyorum diyor insan ların yaninda olmuyor diyor cok caresizim borclarim ve ev tutabilmem icin ailemi bir araya toplamam icin allah rizası icin yardim edin

 288. Meraba ben kastamonu merkezde oturuyorum 3 çocuk annesiyim eşim iş kazası geçirdi çalışamıyor bende ilkokul mezunu olduğum için bulamadım çocuklarımın 3 üde okula gidiyor 10,9,5 yaşlarındalar çok zor bir dönemdeyiz kirada oturuyorum çocuklarıma beslenme koyamadığım için bir pastaneye borç yazdırdım beslenme parası 2 bin olmuş onlarda beni sıkıştırıyor parayı istiyorlar hiç bir yerden gelirim yok vakıftan 3 ayda bir veriyorlar 150 tl oda ekmek parama yetmiyor allah rızası için yardim edin isterseniz araştıra bilirsiniz çocuklarıma yardim istiyorum çok zekiler geride kalmalarını istemiyorum ? duyun beni nolur

 289. Allag rizasi icin bana yardim ettin cok zor durumdayim cok borcum var ödeyebilecek durumum.yok asagari ücretle calisiyorum. Ama oda anca ay sinu getiriyorum ek iş yapmak istiyorjm onda sagkik problemlerim.yuzunden yapamiylrum ömurilikten bir yil önce amaelyat oldum cikmazlardayim cikar bir yll bulamiyorum hayir severlerden destek bekliyorum ufak mevlalarda borcumu oderim yardim edecek insana toplu vermem bazsn ölüm kürtlustir diyorum onda allahtan korkuyirum allah rizasi icin yardim edin bana

 290. Rabbim sizlerden razı olsun.babam lösemi hastası 1 yıldır tedavi görüyor kemoterapi alıyor.maddi durumumuz bu hastalıktan çok kötü duruma geldi artık.Allah rızası için ihtiyaçlarımızı karşılamak için en azından maddi yardımda bulunmanızı sizlerden talep ediyoruz

 291. kimsenin kimseye hayrı yok hep yalan haber sadece robin holdt denen hayır sever denen şahıs millete hayır yapıyor gerisi hep boş ben kendi şahsıma yardım başvurusu yaptım ama hiç bir yerden haber gelmedi evim kredili 4 cocugum var şuanda çalışmıyorum evimde yiyecek ekmegim yok diye çok başvuruda bulundum ama hiç biri dönüş yapmadı

 292. İyi günler Allah rızası için. İş yardımı yapabilirmisiniz. Lütfen iş kurmak yada çalışmak istiyorum.

 293. Bende çok madur durumdayım 3tane çocuğum var ihtiyaç larını karsiliyamiyorum evim perişan halde tadilat istiyor ama imkansizliktan yaptiramiyorum bir yardım severden yardım istiyorum ben köyde günlük çalışan biriyim işlerde yok cslisamiyorum 5 aydan beri zor durumdayım

 294. Mrh bn nusaybinden göç ettim eşim kaza geçirdi oğlum kaza geçirdi kiradayim komşuların yardımıyla biraz olsun çocuklarıma bakıyorum altı çocuk var dört öğrenci ama yoklukla okuyorlar bn sadece çocuklarım okusun ve kiramı odeye bilim yeter yardım bekliyorum Allah rızası için

 295. Ben genç yaşta evlilik yaptım 2 çocuk babasıyım evimde doğru dürüst eşyam yok sadece eşya için yardim etmek isteyen abilerim ve ablarim is için açılan hesapa yardim ekmek isteyenleratabilir allah rızası için edenlerden allah razi olsn durumumun kotu olmasına inanmayan olursada numarayı arayıp gelip görebilirler

 296. Allag rizasi icin bana yardim ettin cok zor durumdayim cok borcum var ödeyebilecek durumum.yok asagari ücretle calisiyorum. Ama oda anca ay sinu getiriyorum ek iş yapmak istiyorjm onda sagkik problemlerim.yuzunden yapamiylrum ömurilikten bir yil önce amaelyat oldum cikmazlardayim cikar bir yll bulamiyorum hayir severlerden destek bekliyorum ufak mevlalarda borcumu oderim yardim edecek insana toplu vermem bazsn ölüm kürtlustir diyorum onda allahtan korkuyirum allah rizasi icin yardim edin bana 60 binlar borcum var cikmaz lardayim bir yol bulamiyorum iban TR70 0006400000167200643542

 297. MERHABA. 3 YAŞINDA BEBEĞİM VAR. FAKİRLİK KAĞIDIM VAR. CUMHURBAŞKANLIĞI İLETİŞİM MERKEZİNE MESAJ YAZDIM. CEVAP YAZMIYORLAR. ÇATI KAT, 1 ODA EVDE YAŞIYORUZ. ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ. DOLANDIRICI DEĞİLİM. ÇARESİZİM. ALLAH KİMSEYİ ÇARESİZ BIRAKMASIN. BEBEK BEZİ, ISLAK MENDİL, 3 YAŞ ERKEK BEBEK KIYAFETİ, ERZAK İHTİYACIM VAR. GÜVENMİYORSANIZ BEBEK BEZİ PAKETİNİ AÇABİLİRSİNİZ. BEBEK BEZİ BİTMİŞ. ÇİŞ YAPIYOR. VÜCUDU BUZ GİBİ OLUYOR. HASTA OLUYOR. HAVA SOĞUK. ALLAH RIZASI İÇİN DESTEK OLURMUSUNUZ? [email protected]

 298. Merhaba yardıma ihtiyacım var. Benim durumum çok daha farklı aslında ailemin durumu kötü güç bela nişan oldu.bir senedir nişanlıyım. Ev araba zaten yok. Yazmak istemek ne kadar doğru bilmiyorum ama. Gönlünü zengin maddi yönden sıkıntısı olmayan birisi belki karşıma çıkar. Güzel bir hayat yaşayabilmem için bana yardımcı olur diye umut ediyorum. Düğün olması gerekiyor ve yapamıyorum. Ev araba zaten yok. Bilmiyorum şu kadar paraya ihtiyacım var demek hiç hoş değil de. Belki karşıma birisi çıkar ve hayatım değişir. TR63 0011 1000 0000 0086 9459 06

 299. Yalvaririm yardım edin kimsem yok yardım isticek kaçarak evlendim ailem beni reddetti ailemin bozulmasını istemiyorum lütfen borç batagindayim 1 tane oglum var zor okutuyorum Evimin çatısı akıyor evimde sobam odunum yok 7 aydir kirayı odeyemedim evi boşaltın diyorlar yalvaririm yardım edin ailem dağılmak üzere borçlardan dolayi

 300. 4 çocuğum var maddi durumum çok bozuk işim yok çalışmıyorum 3cocugum okula gidiyor bana yardımcı olacak kimse yokmu

 301. Acil Allah rızası için yardım edin lütfen efendim aylardır işsizim iş bulamıyorum. Saygı değer hayır severlerimiz ne olur sesimi duyun iki evladımla ayakta kalma mücadelesi veriyorum kiradayım kiramı ödeyemiyorum faturalarımı çocuklarımın okul masraflarını evimin ihtiyaçlarını karşılayamıyorum eşimden ayrıyim.20 milyar borcum var çok caresizim Allah rızası için yardım edin lütfen efendim çok çaresizim IBAN : TR51 0006 7010 0000 0048 4583 43 YAPI KREDİ BANKASI gönlünüzden ne koparsa ne olursunuz

 302. Bundan bir yıl önce omurilik tümörü ve kanal daralmasindan ameliyat oldum ameliyatim geç kalindigndan icin milyonda bir görülen cauda euqina sendorumu oluştu bende. Ve şimdi sinyatik agirlar ve siddetli uyuşluk oluşuyor ve bagirsak bozuklugu mesane bozuklugu cinsel işlev bozuklugu olustu hastaligim icin cok borclandim ve borcumu ödeyemez durumdayim yardimdan kasıt ek bir is olacak evde yorulmadan yapabilecegim iş ne yapabilirum bugune kadar kimseye el acmadim bu saatten sonrada acmak istemiyorum allah kimseyi kulla muhtac etmesin fikir almak istiyorum

 303. Selamın aleyküm biliyorum çok utanç verici birisindrn para istemek allah kimseyi zor durumda bırakmasın ??ama 2 ay sonra askerim ve işsizim kredi kartı borcum var 4200 tle ihtiyacm var yardım ederseniz sevinirim yapabileceğim tek şey dua ? etmek size lütfen duyun sesimi babamı 4 ay önce kaybettim isterseniz iletişim nomu veriyim arayın her bilğiyi veriyim araştırn ziraat bank TR65 0001 0002 1488 1594 5150 01

 304. Allah rızası için yardım edin lütfen çok zor durumdayım çok lütfen ulaşın bana ziraat iban no 360001000974588282425002 Emin Gözaçık
  Numaram

 305. Merhaba ben gulden eşim ceza evinde 4tane cocuklarim var çok zor durumdayım önce Allah sonra siz saygilar

 306. 43 yaşındayım tek yasıyorum Kiradayim iki aydır kirami veremiyorum çalışıyordum içten çıkarıldım iş arıyorum bulamıyorum ne olur allah rızası için yardımcı olun allah iyileri merhametli güzel kyllarini eksik etmesin rabbim bu ulkede kadın olmak çok zor ben zor olani seçtim hiç bir erkeğin gücüne sığınmadım namusumdan ödül vermedim kim yardim edicem dediyse karlık bekledi allah onlari islah etsin kim ki bana yardım eder elimden karşılık beklemeden tutarsa allah da ondan her daim razi olsun ne olur yardim edin allah rizasi için duyun sesimi

 307. Merhaba 37 yaşınde 10 yıl.önce eşinden ayrilmış bi bayanım 2 tane çocugum var biri 10. Sınıf digeri 12.sınıfta bu zamana kadar hic yardım almadim bazı aksiliklerden dolayı kardesimin bize yarattığı sorunlardan hayat pahalıliğı oğlumun ünüversiteye hazırlanması icin kitap ve ders masrafları derken son bir yıldır iyice borç batağina girdim bir fabrikada çalışiyorum gelirim var odemwlirim cogaaldığı icin yetisemiyorum suan itibari ile 27 bin tl borcum oldu bi yerden toplasam öbür taraf batıyor maddı kaygılardan iyice piskolojim bozuldu lutfen bana yardımci olun borclarım bitene kadar bir destek ariyorum lütfen samimeyetime guvenin yoksa bende çocuklarimda perışan olacağız

 308. Selamun aleyküm. Hayırlı akşamlar. 3 aylar mübarek olsun. Allah Ramazan ayını görmeyi nasip etsin. 2 yaşında bebeğim var. İş veren müşteri gelmiyor, para kazanmıyoruz demiş. Çıkarmış eşimi. İş kura gittik, işsizlik maaşı baş vurusu yapmak için. Sigortalı olarak 700 gün çalışmış olması gerekiyormuş. Sigortalı olarak 350 gün çalışmış. İşsizlik maaşı vermiyorlar. Eşimin boşanmış olduğu evliliğinden 3 tane çocuğu var. 3 tane çocuğu için her ay nafaka ödemesi gerekiyor. Cep telefonunu sat yazacaksınız. İletişim kurmak için cep telefonu kullanmak zorundayım. Allah rızası için destek olurmusunuz? muhammedmustafaninannesi @ gmail . com

 309. Selam abilerim ablalarim 4 çocuğum var esimden ayriyim 7 sene oldu bosanali fizyobiloji hastasiyim ses telimde kitle var 2 engelli çocukların var maaş alıyordum süresi dolduğu için maaş kesildi yasim 38 agrilarimdan dolayi calisamiyorum evim kira geceleri karton topluyom 3 çocuğum okuyor sadece aldığım destek 2 aya bir sosyal Yardımlaşma dan aliyom yardım yetmiyor çocuğum tacize ugradi piskoloji sorunum da oldu allah razı si için elinizi uzatın evlatlarim icin yardım edin denizli saraykoyde otruyom numaramda bu arayın yalvariyor um yalan konuşmuyorum çok zor durumdayim

 310. Herkesten allah razı olsun benim düğünüm için sadece 10 bn ihtiyacım var bankadan yapılandırmam olduğu için kullanamıyorum krediyi herkesten allah razı olsun 0

 311. Mrb bn zeynep bitlisliym kaç aydr iş arıyrm bulamıyrm maddi durumumuz çok kötü annem hastadr lütfen Allah rızesı için bize destek olun lütfen çok ihtiycmz var yardım edin bize Allah rızadı için

 312. Askerlik yapmış adamım yetişkin bir birey olarak işsizin ve bunlar hem benim geleceğimi hemde bir aile kurmaktan kaciniyorum bir yardım edeceklerdir bari iş verdinler

 313. Eşim 2 milyar 300 TL maaş ile çalışıyor. İkamet ediyor olduğumuz daire kira. Elektirik faturası, su faturası, mutfak masrafı. 15 aylık bebeğim var. Bebek bezi, ıslak mendil, erzak ihtiyacım var. Para istemiyorum. Dolandırıcı değilim. Allah korkusu olan insanım. İnsanın başına her şey geliyor. Düşmeyen Allah’tır. Allah rızası için destek olurmusunuz? eylemmetin2020 @ gmail . com

 314. Tokat: 2 çocuk babası 6aylık evin kirasını veremiyorum Allah rızası için bana yardım edebilir misiniz rahatsızlığımdan dolayı çalışamıyorum 750TL ev sahibine kira borcunuz var veremiyorum Sayın büyüklerinden yardım bekliyorum Size yemin ederim ki çok kötü durumda birtek yardım istiyorum Tokat: Şeyhi Şirvani Cd., Tokat no. 112 Merkez/Tokat yardım istiyorum sayın büyükleriden yoksa canıma kıyacağım yemin ederim ki çok kötü durumdaayak çatlak olduğu için çalışamıyorum çok kötü durumdayım nuri yazıcı

 315. Selam aleyküm 2 tane kizim var eşim bu durumdan çalayicalişmiyor. evimize hiç birsey alamadik. Allah rizasi icin bi uardim eli uzatirsaniz. Cok seviniriz.

 316. 48 yaşında şehit annesiyim devletin bana verdiği 1000 lira maaş alıyorum evim kira hiç bir mal varlığım yok koronik astım ve hepatif b hastasıyım bu hastalık çoraba virüs gelmeden önce iy kötü çalışıp bı şekilde idare ediyorduk şimdi tamamen kaldım cebimde 10 TL var ve napicami bilmiyorum Allah hepimize yardım etsin

 317. 3yasinda kizim var ona bez alacak gida alacak matih durumum yok esim calismiyo is olursa ancak gidiyo hazir asker oglum var oda calisamiyor su gunlerde yardimci olursaniz allah razih olsun

 318. Selam adım Mustafa Istanbul da yasiyom yaşım 48 yetim büyüdüm evlendim iki çocuğum var bı kız bı erkek ölüm Ankara üniversitesi japon Dili okuyo kızım mimar Sinan Güzel Sanatlar lisesi nde eşimden ayrıldım işim yok yurt paralarını ödeyecek gücüm yok kiredi borcum var birde vurus çıktı Allah razı için yardımcı olacak varsa sağolsun garanti TR46 0006 2000 7360 0006 6362 51 saygılarımla

 319. Merhaba benim bir çocuğum var benim hiç kimse yok yeni doğum yaptım çocuğum hastanede yatıyor yoğum bakımda ben ankara etimesgut oturuyorum benim hiç gelirim yok tek yaşıyorum çocuğum yanına gidecek param bile yok vallahi bilahi

 320. Yardima ihtiyacim var corona virusunden dolayi calisamiyorum is bulamiyorum borclarim birikti kirayi odeyemez duruma geldim elimden tutanin bir omur duacisi olurum..

 321. Ben çınarcık şenköylüyüm eşim bir ay önce hapse girdi bir oğlum var birde hamileyim nisanın 20 sinde falan doğum yaparım kiradayım kiramı veremedim kayın pederim hasta kayın valimdem onlada köyde yakınında ama onlarda madur çaresisin yardım elinizi uzatırsanız allah razı olsun bu numaradan ulaşabilirsiniz

 322. SEFER evliyim 2 cocogum var bitanesi ünüversiteye hazırlanıyor bitaneside birinci sınıfa gidiyor virüsten dolayı işlerimiz durdu tekstil atölyesinde makinacı olarak calışıyordum sigorta yok işim yo cıkardılar işten işte bulamıyorum faturalarımı bile ödüyemiyorum artık tıkandım kaldım virüs evet tüm dünyayı sardı devlet kurumlarınada baş vurdum hic bir sonuc alamadım yardım edendende etmeyendende allah razı olsun

 323. Ben ve dört çocuğum birlikte yaşıyoruz.Dört sene önce boşandım.Çocuğumun biri askerde.Oğullarımın ikisi sigortası olmadan lokantada çalışıyordu.İki hafta önce korana virüsü yüzünden dükkan kapatıldı.Cocuklarımın şimdi çalışacak işleri yok.Lütfen bizlere acil olarak yardım edin.Kızım yedinci sınıfta.Dersleri çok iyi başarılı bir öğrenci.Okuyup hakim yada savcı olmak istiyor.Lütfen kızıma burs verirmisiniz.Sizlere çok rica ediyorum, çocuklarıma yardım edin.

 324. Öncelikle iyi akşamlar ben mersin akdenizde ikametkah ediyom 3tane kızım var 2kisi lise de okuyor evim kira eşimden ayrıyım bende kızlarım icin sansımi deniyim dedim kızımın israrıyla yazıyorum sizlerden yardım ellerinizi uzatmanızı diliyorum allaha emanet olun iyi aksamlar

 325. Ben ev hanımıyım hiç bir gelirim yok eşim hamalik yapıyor evim kira 5 çocuğum var evimde ne temizlik ürünleri ne hic bir şeyim yok 6 aylık bebeğime alacak bez ve mama param bile yok ne yapacam bilmiyorum virüsten önce gondelige gidiyordum şimdi oda yok ne olur bana yardım edin

 326. işsizim maddi desteğe ihtiyacım var,1çocuğum fen lisesi okuyor,1çocuğum ilk okulda okuyor 2 çocuğumda fakülte mezunu onlarda işsiz ,aynızaman da iş arıyorum hiç bir yerden desteğim yok ,iktidara da muhalifim,teşekkür ederim.

 327. Selamunaleykum değerli insanlar aşırı derecede maddi zorluklar yaşıyoruz icralık borçlarım var yıllardan beri işsizim evliyim iki çocuğum var yapacagınız yardımlar saglıgınıza olur işallah

 328. Selamunaleykum değerli insanlar aşırı derecede maddi zorluklar yaşıyoruz icralık borçlarım var yıllardan beri işsizim evliyim iki çocuğum var yapacagınız yardımlar saglıgınıza olur işallah [email protected]

 329. Selamun aleyküm. Utanarak mesaj yazıyorum. 15 aylık bebeğim var. Eşimin çalışıyor olduğu restoran korona virüsü sebebi ile kapatıldı. İş kura gitti. Gün eksik demişler. Ev temizliyordum. Çağırmıyorlar. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfına gittim. Kayıt yapmıyoruz, toplantı yapmıyoruz dediler. Allah rızası için destek olurmusunuz? suleyman.eylemmm @ gmail . com