Fakirlere Yardım Eden Zengin İşadamları Kimlerdir?

Maddi sorunlar yaşayan ve geçimini güçlükle sürdüren insanlara yardım eden birçok vakıf ve dernek bulunmakla birlikte, fakirlere yardım eden zengin işadamları da çeşitli yardımlarda bulunmaktadır. Bu yardımların bir kısmını öğrencilere burs olarak yapan işadamları, bir kısmını da nakit ve ayni yardım şeklinde sağlamaktadır. Bu yazımızda fakirlere yardım eden zengin işadamları kimlerdir? Sorusuna cevap vererek, bu işadamları hakkında bilgiler vereceğiz.

Fakirlere Yardım Eden Zengin İşadamları Kimlerdir?

Fakirlere yardım eden zengin işadamları yaptıkları yardımları, genellikle kurmuş oldukları vakıf ve dernekler üzerinden vermektedir. Bunun dışında şirketleri bünyesinden de, çeşitli yardımlarda bulunmaktadırlar. Bu işadamlarından bazıları, şunlardır.

Necati Kurmel

Fakirlere yardım yapan zengin işadamları arasında yer alan Necati Kurmel, ihtiyaç sahiplerine yaptığı çeşitli yardımlarla bilinmektedir. Burs yardımlarının yanı sıra nakdi yardımlarda yapan ünlü işadamı aynı zamanda, kıyafet ve gıda yardımı da yaparak ihtiyaç sahiplerine destek olmaktadır.

Şenol Şenkaya

Birçok hayır kurumuna yüklü bağışlar yapan Şenol Şenkaya, hem hayır kurumları aracılığıyla yaptığı yardımlarla ve hem de kendisinin bizzat ulaştırdığı yardımlarla bilinmektedir. Maddi yardımın yanı sıra öğrencilere çeşitli burslar veren ünlü işadamı, oldukça yardımsever bir kişiliğe sahiptir.

Koç Ve Sabancı Ailesi Bireyleri

Türkiye’nin en zengin aileleri arasında yer alan Koç ve Sabancılar, yardımlarını genellikle kurmuş oldukları vakıf ve dernekler aracılığı ile yapmaktadırlar. Maddi yardım yapan işadamları listesinde ilk sıralarda yer alan bu aileler, binlerce öğrenciye verdiği burslarla da dikkat çekmektedirler.

Sadettin Saran

Birçok insana sıklıkla yaptığı yardımlarla öne çıkan Sadettin Saran, en medyatik hayırsever işadamları arasında yer almaktadır. Özellikle öğrencilere vermiş olduğu burslarla bilinse de, uygun gördüğü kişilere çalışanları aracılığıyla maddi yardımlar yapmaktadır.

Murat Dedeman

Türkiye’nin en hayırsever işadamlarından birisi olan Murat Dedeman, ailesinin dışında bireysel olarak kendisi de birçok yardımda bulunmaktadır. Ayni yardımlarının yanı sıra nakit yardımında da bulunan Dedeman, her yıl binlerce öğrenciye de burs vermektedir.

Maddi Yardım Yapan Diğer İşadamları

Yukarıdaki sayılanların dışında, ihtiyaç sahiplerine maddi yardım yapan yüzlerce işadamımız bulunmaktadır. Bu işadamlarımızın isimleri, şu şekildedir.

Berat Ösen

Fevzi Keskinoğlu

İbrahim Erdemoğlu

Sinan Tara

Tuncay Özilhan

İdil Yiğitbaşı

Ali Raif Dinçkök

Ahmed Sait Kavurmacı

Avni Çelik

Serdal Akyürek

Sedat Özgür

Erdem Çenetsiz

Erden Timur

Kadir Has ailesi

Yukarıda saydıklarımızın haricinde birçok işadamı, imkanları çerçevesinde ihtiyaç sahiplerine yardım yapmaktadırlar. İşadamlarından direk olarak iletişime geçerek yardım talep etmek pek mümkün değilken, şirketlerinin ana ofislerine mail atarak ya da bizzat giderek yardım talebinde bulunabilirsiniz.