Fakirlere Yardım Eden Zengin İşadamları Kimlerdir?


62
684 Paylaşım, 62 points

Maddi sorunlar yaşayan ve geçimini güçlükle sürdüren insanlara yardım eden birçok vakıf ve dernek bulunmakla birlikte, fakirlere yardım eden zengin işadamları da çeşitli yardımlarda bulunmaktadır. Bu yardımların bir kısmını öğrencilere burs olarak yapan işadamları, bir kısmını da nakit ve ayni yardım şeklinde sağlamaktadır. Bu yazımızda fakirlere yardım eden zengin işadamları kimlerdir? Sorusuna cevap vererek, bu işadamları hakkında bilgiler vereceğiz.

Fakirlere Yardım Eden Zengin İşadamları Kimlerdir?

Fakirlere yardım eden zengin işadamları yaptıkları yardımları, genellikle kurmuş oldukları vakıf ve dernekler üzerinden vermektedir. Bunun dışında şirketleri bünyesinden de, çeşitli yardımlarda bulunmaktadırlar. Bu işadamlarından bazıları, şunlardır.

Necati Kurmel

Fakirlere yardım yapan zengin işadamları arasında yer alan Necati Kurmel, ihtiyaç sahiplerine yaptığı çeşitli yardımlarla bilinmektedir. Burs yardımlarının yanı sıra nakdi yardımlarda yapan ünlü işadamı aynı zamanda, kıyafet ve gıda yardımı da yaparak ihtiyaç sahiplerine destek olmaktadır.Şenol Şenkaya

Birçok hayır kurumuna yüklü bağışlar yapan Şenol Şenkaya, hem hayır kurumları aracılığıyla yaptığı yardımlarla ve hem de kendisinin bizzat ulaştırdığı yardımlarla bilinmektedir. Maddi yardımın yanı sıra öğrencilere çeşitli burslar veren ünlü işadamı, oldukça yardımsever bir kişiliğe sahiptir.

Koç Ve Sabancı Ailesi Bireyleri

Türkiye’nin en zengin aileleri arasında yer alan Koç ve Sabancılar, yardımlarını genellikle kurmuş oldukları vakıf ve dernekler aracılığı ile yapmaktadırlar. Maddi yardım yapan işadamları listesinde ilk sıralarda yer alan bu aileler, binlerce öğrenciye verdiği burslarla da dikkat çekmektedirler.

Sadettin Saran

Birçok insana sıklıkla yaptığı yardımlarla öne çıkan Sadettin Saran, en medyatik hayırsever işadamları arasında yer almaktadır. Özellikle öğrencilere vermiş olduğu burslarla bilinse de, uygun gördüğü kişilere çalışanları aracılığıyla maddi yardımlar yapmaktadır.

Murat Dedeman

Türkiye’nin en hayırsever işadamlarından birisi olan Murat Dedeman, ailesinin dışında bireysel olarak kendisi de birçok yardımda bulunmaktadır. Ayni yardımlarının yanı sıra nakit yardımında da bulunan Dedeman, her yıl binlerce öğrenciye de burs vermektedir.

Maddi Yardım Yapan Diğer İşadamları

Yukarıdaki sayılanların dışında, ihtiyaç sahiplerine maddi yardım yapan yüzlerce işadamımız bulunmaktadır. Bu işadamlarımızın isimleri, şu şekildedir.

 

 • Berat Ösen
 • Fevzi Keskinoğlu
 • Mehmet Ali Aydınlar
 • Burak Kızılhan
 • Tuncay Özilhan
 • İbrahim Erdemoğlu
 • Sinan Tara
 • Avni Çelik
 • Tuncay Özilhan
 • Davut Doğan
 • İdil Yiğitbaşı
 • Ali Raif Dinçkök
 • Ahmed Sait Kavurmacı
 • Avni Çelik
 • Serdal Akyürek
 • Sedat Özgür
 • Feyyaz Berker
 • Erdem Çenetsiz
 • Erden Timur
 • Kadir Has ailesi

Ülkemizde Fakirlere En Fazla Para Yardımı Yapan Vakıflar Şunlardır.

 • Vehbi Koç Vakfı
 • Mehmet Zorlu Vakfı
 • Hacı Ömer Sabancı Vakfı
 • Rüştü Akın Vakfı
 • Suna ve İnan Kıraç Vakfı
 • İstanbul Sanayi Odası Vakfı
 • Akkanat Eğitim ve Sanat Vakfı

Yardım Severler tarafından kurulmuş dernekler ve vakıflar da eğitim süreci boyunca öğrencileri desteklemektedirler. Burs Veren Dernekler aşağıdadır.

 • Yakamoz Derneği
 • Yağmur Damlası Derneği
 • Uzat Elini Derneği
 • Toplum Gönüllüleri Vakfı

Yukarıda saydıklarımızın haricinde birçok işadamı, imkanları çerçevesinde ihtiyaç sahiplerine yardım yapmaktadırlar. İşadamlarından direk olarak iletişime geçerek yardım talep etmek pek mümkün değilken, şirketlerinin ana ofislerine mail atarak ya da bizzat giderek yardım talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca bazı iş adamlarının web sitelerini takip ederek ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya çalıştıklarını biliyoruz. Bu sebeple yorum bölümünden maruzatlarınızı dile getirebilirsiniz.

Zenginler Dışında Devletçe Fakir Ailelere Yapılan Karşılıksız Yardımlar Nelerdir?

Doğrudan devlet eliyle veya belirli kurum ve kuruluşlar aracılığıyla maddi durumu yetersiz olan ailelere karşılıksız yardımlar yapılmaktadır. Bundaki temel sebep ise ailenin öncelikli olarak yeme, içme ve barınma gibi temel ihtiyaçlarını karşılamak. Fakir ailelere yapılan karşılıksız yardımlar genelde başvuru olmadan yapılmaktadır.

Zaman zaman muhtarlıklardan istenen fakir ailelerin listesi aracılığıyla yardımlar ihtiyaç sahiplerine iletiliyor. Ancak bazı durumlarda bizzat aile üyelerinin başvuru yapması gerekebiliyor. Peki fakir ailelere yapılan karşılıksız yardımlar için nerelere başvuru yapılabilir?

Aile ve Sosyal Hizmetler Yardımı Başvurular Nereden Yapılıyor?

Fakir ailelere yapılan karşılıksız yardımlar birçok kurum ve kuruluş aracılığıyla verilmektedir ancak bunların başında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı gelmektedir. Bakanlık tarafından bu hizmetin başlatılmasındaki asıl amaç ailede bulunan ve okul çağında olan çocukların okumasını sağlamaktır.

Hane içerisinde bulunan çocuk sayısına ve bu çocukların okumuş olduğu okul seviyesine göre gelen yardımın miktarında da artış görülebilir. Bu doğrultuda ilkokulda okuyan bir çocuk ile üniversitede okuyan bir gencin olduğu ailelerin almış olduğu yardım miktarları çok daha farklı olacaktır. Yardım miktarını belirleyen faktörler ise çocuğun potansiyel harcamaları ve diğer giderleridir.

Okul Düzeylerine Göre Aileye Verilen Karşılıksız Yardım Miktarı

 • Okul öncesi 456 TL
 • İlköğretim 684 TL
 • Ortaöğretim 730 TL
 • Yükseköğretim 821TL

Yukarıda listelenmiş olan okul düzeyine göre aileye verilen karşılıksız yardımlar düzenli olarak her ay ailelere verilecektir. Ancak daha sonrasında aile gelir kaynağına sahip olursa bu yardımlar aileye verilmekten vazgeçilecektir.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hazırlanan fakir ailelere karşılıksız yardım için kişilerde bir takım şartlar aranmaktadır. Bunlar ise şu şekilde:

 • Ailenin hiçbir gelir kaynağının bulunmaması
 • Okul çağında olan çocukların okuması için gerekli şartların sağlanamıyor olması

Kaymakamlık Yardımı

Bölgede bulunan kaymakamlık makamlarınca yoksul ailelere bir miktar nakit yardımında bulunulmaktadır.

Kaymakamlık Yardımı Şartları Nelerdir?

İlçede bulunan kaymakamlık tarafından muhtarlar ve diğer kurumlar aracılığıyla yoksul kişiler tespit edilmektedir. Kişilerin kaymakamlık yardımı alabilmesi için herhangi bir gelir kaynağına sahip olmaması gerekiyor.

Herhangi bir gelire sahip olmadığı tespit edilen aile veya kişilere yakacak, kıyafet, yiyecek ve nakit para yardımı yapılabilir. Yapılan yardımlar tamamen kişinin durumuna göre değişebilir.

Kaymakamlık Yardımı Başvurusu Nereden Yapılır?

Yardıma muhtaç ve bu doğrultuda Kaymakamlık Yardımı için başvuru yapmak isteyenler kişiler öncelikle mahallelerindeki muhtarlık binalarına gidebilir. Daha sonrasında muhtarlık gerekli belgeleri hazırlayarak Kaymakamlık yetkililerine iletecektir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

62
684 Paylaşım, 62 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
13
Şaşkın
Başarısız Başarısız
104
Başarısız
Komik Komik
85
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
17
Helal Olsun!
lol lol
48
lol
Aşk Aşk
37
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
12
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
99
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (3 Oy Verildi, Toplam Puan: 4,67 üzerinden 5)
Loading...

227 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Allah razı olsun onlardan bende ihtiyaç sahibiyim 2 tane çocuğum var orta okulda şizofreni bir eşim var

  1. Oncelikle Selamın aleyküm ben izmirde yaşıyorum bir oğlum bir kızım var ve gecinemiyorum eşim işsiz ve ayagi kırık iki aydır bu haldeyim yardım eden kimsem yok allah rızası için yardımcı olursanız sevinirim gerçi hiç şansım yok ama yinede yazıyorum umarım Hayır sever biri vardır orada

  2. Evliyim iki cocugum var kiradayim eşim çalışmıyor asgari ücretli çalışıyorum başka gelirim yok çok fazla borcum var faturaları odeyemeyecek duruma geldim hayırsever birinden yardım bekliyorum Allah herkesin yardımcısı olsun

 2. Benimde yardima ihtiyacim var universite okuyan oglum var kendim kalp hastasiyim 100/50 ENGELLI raporluyum evim kira duzenli calisamiyorum saglik sorunlarim yuzunden bankadan krediler cektim onlari odemekde zorlaniyorum babamdan sadece emekli maasi aliyorum oda ortak

 3. Ben de kızımla zor durumdayım biri bize debyardım etse nasıl ulşcaz kızım rahatsız 130 öğretim güçlü rapor ev kırası büyük kızım kredi çektim eşimden ayrıldım doğalgaz eleteik kesik aradasda kalıyorm sosyal yardım almıyorm 500tl babam dul bası alıyorm diye gelin arastırn bızı ev sahbı eve sokmuyor

 4. Ben 3 çocuklu bir anneyim eşim arkadaşı yüzünden 18 yıla çarptırıldı ve de çocuklarım küçük olduğu için çalışmıyorum çok zor durumdayım sadece bana kirada yardimci olurmusun

 5. ALLAH rızası icin bana yardım edin ıkı tane cok basarili kızım var onlara guzel bir gelecek verebılmem icin kızlarıma burs veya kira yardımı yapan olursa cok buyuk hayra girer ınsallah

 6. Ben üniversitede okurken evlilik yaptım hemşirelik 3.sınıf oğrencisiydim. Eşimde öğrenciydi şu anda eşimin ailesinin yanında kalıyoruz cok sıkıntıdayız gecen yaz da bi evlat sahibi oldum. Onun masrafları kendi masraflarım nedeniyle okulu bırakmak zorunda kaldım. Zonguldak bülent ecevit üniversitesinde okuyorduk. Bize maddi destek olurmusunuz şu anda bi işe girdim hayatımda ilk defa calılşyorum para olarak da hiç bi şeye yetisemiyorum evladımla ilgilenemiyorum. Eşimde işsiz zaten destek olacak bi hayırsever olursa ömrüm sonuna kadar duacı olcam. 6 aylık bebeğim var o kadar kötü şartlar altında büyüyor ki artık içim kaldırmıyor. Zor durumdayız yardımcı olun..

 7. Ben 2 kardeşim kardeşim e babannem bakiyo babam annem ayri bazen harclik alamiyom babam bazen calisamiyo futbol oynuyorum

 8. Ben böbrek hastasın oglum sinopta okuyor ona bakamoyorum cocugum iki aydır hasta kulaktaki kiristal ler oynuyor onu yardım edin lütfen yanınana gidemiyorum iki kızım daha var onlarda okuyor ne olur ogluma yardım edin onun için istiyprum bu yardımı

 9. Ben böbrek hastasın oglum için yardım edin kulaktaki kiristal ler oynayınca cok kötü oluyor cocugum kusmakta baş dönmesi yapıyormuş oglum sinop üniversiteinde okuyor ikinci srnesi önceden calışıyotdu şimdi bu hastalıktan calışamıyor ona hiç parasal olurak yatdım edemiyorum iki kızım daha var onlarda okuyor onlar yanında oglum uzak lütfen ogluma elenizi uzatın ne olur yardıma ihyiyacı var

 10. Maraba bizde ev aldık eşim işten çıkartıldı hem borç ödüyemiyoruz iki çoçukgumuz var sadece çocuklarımın okul harçlığı olsun yeter lütfen yardımcı olun yada evde yapacağım bir iş imkanı verin ben çalışım yeter cevabınızı bekliyorum

 11. Merhaba ben 2 çocuk annesiyim ev aldık sonradan eşim işten çıkarıldı borçumuzu ödeyemez olduk çocuğum okula gidiyor harçlık verecek paramız yok ben sadece evde yapacağım bir iş istiyorum çocuklarım doysun yeter allah rızası için yardımcı olun iyi günler

 12. 4 kardeşimi okutturuyorum tek çalışan benim ailede annem babam yaşlı hasta sadece en azından iki kardeşime burs bağlansa üzerimden yük almış olursunuz rica ediyorum

 13. Esimden ayrıldım 2 tane cocugum var cok zor durumdayim cocuklarımın ihtiyaclarını karsilayamiyorum evde tupum dahi yok Allah rızası icin yardımcı olun gelirim yok konyada oturuyorum

 14. Babam rahatsız olduğu için çalışamıyor annem ben ve kardeşlerim evde birkaç iş yapark para kazanmaya çalışıyoruz ve 5 kardeşiz 4 kişi okuyor ve çok zorlanıyor ailem bizi okutmakta lütfen yardımcı olursanız çok mutlu olurum

 15. MERHABA. EŞİMİN İKİNCİ EŞİYİM. EŞİMİN İLK EŞİNDEN 3 TANE ÇOCUĞU VAR. 3 TANE ÇOCUĞU İÇİN HER AY NAFAKA ÖDÜYOR. OTURDUĞUMUZ EV KİRA. ELEKTRİK FATURASI, SU FATURASI, MUTFAK MASRAFI, ODUN VE KÖMÜR MASRAFI İDARE ETMEYE ÇALIŞIYORUM. 6 AYLIK OĞLUM VAR. OĞLUMUN İHTİYAÇLARINI KARŞILAŞAMIYORUM. KUTU SÜT İÇİRİYORUM. DOYMUYOR. AĞLIYOR. UYUMUYOR. DOKTOR 1 YAŞINDAN ÖNCE KUTU SÜT İÇİRME DEDİ. ALLAH RIZASI İÇİN, RAMAZAN AYI HÜRMETİ İÇİN DESTEK OLURMUSUNUZ? DESTEK OLACAK HERKESTEN ALLAH RAZI OLSUN.
  GMAİL ADRESİMİ YAZACAĞIM.

  1. Benimde yardıma ihtiyacım var eşimden ayrıyım çalışmıyorum 2 tane bankada icralığım haciz işlemi başladı yardım eden olursa çok sevinirim tşk ederim

 16. Esim cocuklarim ceza evinde evim kira kendim rahatsizim calisamiyorum evimin ihtiyaclarimi gideremiyorum siz degerli hayir sever insanlardan yardimlarinizi bekliyorum

 17. S. A. Bende bir ev hanımıyım 5 çocuk annesiyim kiracıym ve çok maddi sıkıntı yaşıyoruz oğlum asker 2 çocuğum okuyor eşim geçici süreliğine okulda hademe azgari ücretle geçim çok zor kira aydat elektrik su V. S derken elde avuçta bişiy kalmıyor bir yardımınız dokunursa Allah razı olsun olmasada Allah razı olsun 🙏

 18. Ben acik kalp ameliyati oldum calısmakda zorlaniyorum evim kira universite okuyan oglum var gecinmekde zorlaniyorum allah rızası için bende yardim istiyorum

 19. Ben iki cocuk annesiyim eşim ceza evinde kaynanam gillee kalıyorum fakat onlarında durumu yok ikiside engelli çocuklarmda küçük biri 1 diğeri 2 yaşında bakmakta zorluk çekiyorum yardım edersiniz çok sevinirim

 20. madi gücümüz yok biz 4 kardeş okuyoruz biri üniversitede okuyor ve ailemin bizi okutmak için madi gücü çok kısıtlı bize okumamız için yardım edermisiniz

 21. Benimde yardıma ihtiyacım var bende calışamıyorum 100 95 engelim var evim kira annemle kalıyorum .sağlık yüzünden bana iş vermiyorlar hafta 3 gün 4 saate diyalize giriyorum .annemin emekli maası var onun kırk kanat geçiyoruz .bana iş bulabirseniz sevinirim benim para bulda gözüm yok sadece iş istiyorum …

 22. Ben de 1 çocuklu anneyim borcum var kiradayim çalıştığım yerlere sürekli 8cra kağıtları geliyo lütfen yardımcı olun allah rızası için esimdende ayriyim krediden çekemiyorum icralik olduğum için lütfen insanların isteğini kirmayın siz bizim umudumuz olabilirsiniz

 23. İstanbula yerleşmek ve sonrasında çalışarak nişanlanmak istiyorum. Koruncuk vakfında büyüdüm ve ciddi anlamda desteğe ihtiyacım var. Başlangıç yapmam için bir ele ihtiyacım söz konusu ve o eli bulacağımı düşünüyorum.

 24. ulu orta yardımmı ıstenır hayret ısteyecek borc kırlag gectı bız bıle ıstemeye yuzumuz tutmuyor yahu hayret 90 mılyar borc var be

 25. %80 özürlüyüm babamdan maaş alıyordum.ama ihtiyacından dolayı bankaya borçlandım.butun maaşın krediye gidiyor.baska geçin kaynatın olmadığından cük sıkıntıyayım 1 çocuğun var onun okuluna ve ihtiyaçlarına yetişemiyorum.acil aynı ve nakti yardıma ihtiyacım var.ilgililerden yardın bekliyorum.saygilarimla.

 26. Merhaba benim ikitane evladım var biri sonsinif 8.de öteki ilkokul 3. De eşim birbuçuk senedir işsiz ve ayağı kırıldı gı için hiç çalışamaz oldu durum böyle olunca haliyle geçincek çok zor yardımcı olursanız sevinirim daha öncede yazdım bir cevap alamadım

 27. benimde ihtiyacım var evim kira iki kızım var okuyorlar kirayı veremiyorum zor durumdayım bana yardımcı olursanız çok sevinirim allah razı olsun

 28. Kiradayim Para ya ihtiyacim var bi yakinimda ev aldi krefi oduyor yine ona da lazim bende ev almak istiyorum mubarek aylarda fitre zekat bile olur

 29. Iyı gunler yardıma ıhtıyacım var evım kıra esım terk ettı gıttı 2 cocugumla kaldım oglum kucuk calısamıyorum nolur yardım edın lutfen

 30. Hayırsever Allah bır kulun ıhtıyacını gorur sen Allah da senın ıhtıyacını gorur ıhtıyac sahıbı

 31. 1sedir calmyorum ben bir kaza geçidin omurgam kırdı pilatin atlar çalışamıyor üç çoçum var hiç bir gelirim allah rızası için bir yardim

 32. Maddi konuda zor durumdayım. 4aydır faturalarımızı ödeyemedim.bankayada borcum var. Lütfen yardım edin

 33. Arkadaslar yardim sever insalar sizin mesajlarinizi burdan okuyor adamlarin sirket e-mail adreslerine de yazin KI tam olarak oradan da okusunlar.

 34. MERHABA ben mahmut eşim kalp amlyatl. Olmuş ve böbrek yetmesiz ALLAH icin haylr sevenler den madi yardlm bekliyorum allah icin cok kötü durumdayım 05393489542

 35. Merhaba ben mahmut şanlıurfa siverek eşlm kalp amlyatl olmuş ve böbrek yetmesiz allah icin madi yardlm edin inanmasan size rapor getireyim cok kütü durmdaylm hic beşeylm yok 05393489542 yarabim yardlm et

 36. Ben 1 kız çocuğu sahibi evli biriyim çıkmazdayım rabbim kimseyi bu duruma sokmasn. Ben bir çok çeşit sağlık sorunlarından dolayı engelli annem ve babamdan borca girmek zorunda kaldım onların yaşamasını istedim. 2 yıl boyunca herşey düzenliydi yetebiliyordum fakat borcuna son 1 yıl kala işimden oldum ve herşey alabora oldu. Çıkmazdayım yardım edebilecek hayırseverlerden ricam elden 1 krş istemiyorum bu krediye olan borçtan nefes almak istiyorum altından kalkamıyorum.2 kez evime icra geldi annem ödeme yapamadıgımı henüz öğrendi NOLUR YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR HATTA YEMİN EDERİM SENETLENDİRİN 1000 TL HER AY ÖDEME BİLE YAPARIM

 37. selamualeykum arkadaşlar maddi sıkıntı çekmekte olan bayan arkadaşlar ayda oturdugunuz yerde hiç bir iş yapmadan 1000 tl kazanmak istermisiniz satış yapmak yok pazarlama yok hiçbirşekilde uğraşamayacağınız bir iş teklifi sunacağım..sadece bayan arkadaşlar ulaşsın bayan olma sebebi işin bayana yönelik olduğu için..kesinlikle herhangi bir ahlaksız edepsiz teklif vesayri yoktur.insanların durumlarından fayladanacak kadar aciz değilim karşımdakini ne ben tanırım nede siz beni tanırsınız her ay paranız hesabınıza yatacaktır..diğer verilen ilanlar gibi herhangi bir sahtekarlık yalan dolan kesinlikle ama kesinlikle yoktur.altını çizeerek soyluyorum net ve kesin kazanç..ilanı ilgi çektirmek için yazmıyorum harfiyen olanı yazıyorum.önceliğimiz madi durumu zor olan ve öğrenci arkadaşlardır ilgilenen varsa meail yoluyorla bana ulaşabilir bilgi alabilir…başı boş insanlar uzak dursun cidiyete davet ediyorum..hayırlı günler

 38. Selammualeykum kardesim benimde kizimi okuta bilmem icin yardimlarinizi bekliyorum sikintidayim simdiden allah razi olsun boyle birsey gormedim daha once rapbim cogaltsin insallah amin

 39. eşim ceza evinde çok zor durumdayım kiramı ödeyemiyorum 6 çocuğum var yardıma ihtiyacım var ikiz bebeklerim var 7 aylık mama bez parasına ihtiyacım var

 40. Merhaba ben çok düşündüm yazmak için beni yadırgamayın lütfen sıkıntılarım var öncelikle bunlar maddi idi ama sonra maneviyatımıda etkiledi çalışıyorum ama yetdiremiyorum öz babam tatafından dolandırıldığım günden beri borçdan kurtulamadım borcu borçla ödemek beni çıkmaza soktu ailesel olarak kimse yok destek verebilecek bir çok sağlık sorunum var görünüşte sorun yok ama ağrılarma katlanmak zorundayım çalışmak zorundayım şükür etmek zorundayım ama aklıma mukayet olamıyorum artık korkuyorum birgün aklımın sıfırlanmasından her şeyi içime atıp içimdeki patlamalardan tükendim sizide anlarım bir çok insan yazıyordur yardım istiyordur sizlerden destek olsanızda olmasanız da anlarım sizin için ufak ama düşündürücü olabilir belki ama benim için dağ gibi bir 45 binliralık yıllardır biteremediğim bir borcum var [email protected] bir umut bekliyecem işte

 41. Slm banan yardımcı olun lutfen 4 aydır. Dıslerım yok bunalıma gırdım 4 tane cocugum var madı gucum yok lutfen bu masajıma duyarlı olun dıslerım yaptırmam ıcın 30 bıne ıhtıyacım var sglıgım kaybettım cocuklarım cok kucuk allah rızası ıcın yardım edın benı bu bunalımdan kurtarım

 42. Köyde oturuyorum derme çatma bi evde hamallıkla geçiniyorum bi tane ineğim OLSUN lütfen yardım edin bi inegim vardı öldü

 43. Eşim hamile iş yerinden çıkarıldı 5 ayçalıştrdılar iş yok dedi çkartılar ve 6 aydır işsizim günlük işlere gidiyorum evim kira 2 aylık kirayı veremedim 35 000 tele borcum var Birtane 6 yaşında kız çocuğum var ve durumum gerçekten iy değil istediği yerden araştırma yapabilirsinniz artvinliyim 05342889306 numaram bu bursada yaşıyorum geceleri uyku girmiyor gözlerime yemin ediyorum çok zor durumdayım 2 ay sonra eşim doğum yapacak ve çaresizim benim kimseye yalan borcum yok araştırsınlar istediği gibi yalanım varsa 1 lira dahi vermesinler e postadan mesajda ulaşabilirsiniz [email protected]

 44. selamunaleyküm öncelikle ben istanbulda yaşiyorum iki kizim var biri i ze diyeride 3 okula gidiyorum madi durumumuz cok kötü kiradayim 130 milyar borcumuz var ödeyemiyoruz artik eşim calişiyor ama yetiremiyoruz cucuklarimin istediklerini karşilayamaz olduk iki sene önce bir otel işletelim dedik elimizdeki avcumuzdakini ona yatirdik o seneside darbe oldu turizim bitikti zarar ettik toparlayamiyoruz allah rizasi icin bi yardim edin ne olur ben 8 semedir antideprasan ilaclari kullaniyorum dugudurum bozuklugu teşhisi kondu ve tedavimi olamiyorum hastalim yüzünden cocuklarimla ilgilenemez oldum ne olur sesimi duyun iki senedir kirizlerim arti ilaca bağnli yaşar oldum artik madi sikintilar yüzünden bir türlü toparlanamiyorum allah razasi icin sesimi duyun kirada oturuyorum evimin borcunu ödeyemeyez oldum bunaldim artik

 45. Bana Allah rızası için yardım eli uzatın çok kötü durumdayız arayana derdimi anlatacam yeterki bir ışık ne olursunuz

 46. Hayırlı ramazanlar öncelikle zor durumdayım allah rızası için yardim etmenizi rica ediyorum borcum var ve yaklaşık bir yıldır işsizim maddi durumum sıfır borcumdan dolayi icraya verilmiş borcum miktarı 3000tl allah razı olsun herkezden hesap numarası ziraat bankası tr070001000811336470145002 lütfen yardım edin su hayrı mübarek günde allah herkesin yapacağı yardımlari kabul etsin allah razı olsun

 47. Selamünaleyküm ben buraya yazarken çekiniyorum utanıyorum Allah kimseyi muhtaç etmesin agbim kanser hastası ilaçları aylık 1000 TL 3ayda birde iğnesi var oda 500 devletten malulen emekli olmuştu ama devlet tedavi ilaçlara tepki veriyor vücut diye emekliliği iptal etti okula giden çocuğu var zor durumda aldığı maaş zaten ilaçlara yetmiyordu şimdide tamamen kesildi lütfen yardımcı olun sevinirim kusuruma bakmayın 0507_544_84_52

 48. Fatma mrh ben hem yetim hem öksüz bir bayanım sadece 600 tl yetim maasi ile geçiniyorum 20 bin lira borç yaptim yardimci olursanız sevinirim

 49. Mrb ben annesi ni babasını kaybetmiş köyde 9 kişilik ailede kardeşleriyle borç ıcinde yasayan yanliz bir bayanım ayda sade 600 tl yetim parasıyla yasiyorum cok borçlandım 20 bin borc yaptim yardimci olursanız kurtuluşum olur bu lutfen yardimci olun ziraat bankası hesabim 1631775367665001

 50. Merhabalar kızım için burs ve kendiim için iş istiyorum üniversite öğrencisi kızım kiracıyım işsizim borçlarım var..42 yaşındayım yaşlıyım diye iş vermiyorlar köklü tanınmış şirketlerde yardımlarada ihtiyacım var..pisikolojik olarak bittim neredeyse geçinnemiyorum çocuklarıma fayda lı olamıyorum ve buda beni çok üzüyor..jendime küçük bir iş kurmak istiyorum sermayem yok yapamıyorum..inş iş çıkar çalışırım sizlerden yardım destek bekliyorum..eşimden ayrıldım ondan hiçbir maddi bişey alamadım…inş kısa zamanda olumlu cevap gelir sizlerden..teşekkür ederim şimdidien

 51. Allah rizasi icin yardiminiza ihtiyacim var kalabalik bi ailede yasiyorum kiradayiz maddi acidan cok kotuyuz

 52. Benim evim yok kiradayim ikitane çocuğum var çok başarılı eşim bir senedir çalışmıyor Allah rızası için yardım edin dünya malı boş ihtiyacim var 🤗🤗

 53. 1600 YTL maaşla çalışıyorum eşimi işten çıkardılar işte bulamadı evimiz kira kızımı üniversiteye başladı okutamadım evlenecek maddi imkanım yok çeyiz yapamadım yardımcı olursanız Allah razı olsun

 54. Slmaleykum benim esim isten ailes i nden ayrildi ben hamileyim burde kizim var evim yeni ayrildi tuvaletimin kapisi penceresi bile yok kapiyi yapmamlazim para yok allh rizasi icin bena yardim edin ben sizden haber bekliyorum

 55. Hayırlı Sabahlar saygıdeğer büyüklerim. Ben KAHRAMANMARAŞ tan Beni ALLAH RIZASI IÇIN Dinlemenizi istiyorum. Ben 2004 yılında bir evlilik yaptım . 2009 yılında yılında yaptığım evlilikten ayrıldım. Bu evlilikten 2008 doğumlu adında bir oğlum var. Ayrılırken bana eski eşim ve annesi; Çok afedersiniz özür diliyorum bosanirken \”\”SENI SÜRÜM SÜRÜM SURUNDURECEM KICINDAKI DONA KADAR ALACAM \”\” Diye ithamda bulunmuşlardı. Maalesef te öyle oldu. Bosandigim ilk Günden beri ne oğlumla düzenli bir munasebetim oldu nede gorebildim. Devletin bana vermiş olduğu günlerde normal yollarla goremezsin;icra yolu gorebilirsin israrda bulundular.
  Icra yolu çocuğumu görmekte bir maddi imkansızlık benim için. Çünkü ben asgari ücretle çalışan bir işçiyim. SUAN 2020 TL MAAŞ alıyorum. Benim maaşımdan NAFAKA ADI ALTINDA her ay maaşımdan 800 tl kesinti oluyor, birde çocuğumu icra yolu ile görmem şartlarda imkansız oluyor. Zaten oğlumun annesi beni görmemesi için elinden geleni yapiyor. 11 yaşındaki oğlumu bu zamana kadar sadece 2 KERE gorebildim. O da Polis zoru ile. Ben acimi yüreğime bastirdim.

  BEN 2012YILINDA TEKRAR EVLENDİM. BU EVLILIGIMDEN NAZLI BUĞLEM ISMINDE 5 YAŞINDA BİR KIZIM VAR.

  DEDİĞİM GIBI BEN ASGARİ ÜCRET ILE GEÇİNMEYE ÇABALAYAN BİR ACIZ KULUM.

  EVİM KIRA 600 TL. EŞİM SAĞLIK SORUNLARINDAN DOLAYLI ÇALIŞAMIYOR.

  BEN DEVLET KANALI ILE YARDIM TALEBİNDE BULUNDUM. LÂKİN SİGORTALI BİR IŞTE ÇALIŞTIĞIM IÇIN YARDIM ALAMADIM.

  SIZ DEĞERLİ BUYUKLERIME SORUYORUM
  2020 TL MAAŞ ALAN BİR INSANIM. HER AY 800 TL SI NAFAKA ADI ALTINDAN MAAŞIMDAN HACIZ YOLU ILE KESILIYOR. SUAN EVLIYIM EVIM 600 TL KİRA VE BİR KIZIM VAR. EŞİM SAĞLIK SORUNLARINDAN DOLAYLI ÇALIŞAMIYOR. OĞLUMU DA ICRA YOLU ILE GÖREBİLİYORUM. BU DEGIGIM ŞARTLARDA SIZCE BİR GECIM OLABILIRMI.

  BEN BU ŞARTLARDA HAYATIMI IDAME ETTIREMIYORUM. BUNALIMA GIRDIM. SUAN SORUMLU OLDUĞUM INSANLARA GECIM HAYATI VEREMİYORUM. BENİM BU DÜNYADA YAŞAMAYA HAKKIM YOKMU.

  SIZDEN YARDIM BEKLİYORUM YALVARIYORUM SIZE ALLAH RIZASI IÇIN YARDIM DESTEK BEKLİYORUM YALVARIYORUM ALLAH RIZASI IÇIN SESIMIZI DUYAN OLSUN

  BENİ HER TÜRLÜ ARASTIRABILIRSINIZ BEN NE BİR DOLANDIRICI NE BİR SEHTEKARIM
  YALNIZCA BİR ÇIKIŞ YOLU ARAYAN ACIZ BİR KULUM .

  YALVARIYORUM SIZE SIZIN IÇIN UFAKCIK BİR MADDİ YARDIM DESTEK BEKLİYORUM.

  KAHRAMANMARAS

  TR930004601406888000020607

  AKBANK

 56. Mrb ben binnaz çelebi kayseride yaşıyordum eşimden ayrıldık üç çocuğum var büyük kızımı kaçırdılar işgence ettiler sonra devlet yoluyla buldum kimse sahip çıkmadı yardım etmedi kızımı kurtarmak için ağrıya taşındık kızım boşandı kurtuldu ama burda çok zor durumda kaldık küçük kızım okuyor kayseriye memleketimize dönmek istiyoruz ama orda başımızı sokacak evimiz ve kullanacak eşyamız olmadığı için gidemiyoruz paramız yok işte yok çalışamıyoruz çok zor durumdayız Allah rızası için yardım edin burdada kiramızı ödeyemedik sokakta kalmak istemiyoruz eşyamızda yok kayseriye memleketimize dönmek istiyoruz bi gelirimizde yok çocuğumu rahatça okutmak istiyorum

 57. Alla rızası için yardım edin 80bin tl borcum var ödeyemiyorum 3tane çocuğum var evim kira yuvam yıkılacak borçlarım ićin yardım edin.

 58. Evim kira banka borclarim var 3tane ćocugum var yuvam yıkılacak lütfen yardımcı olun (TR460006400000122180328466)..05359325916

 59. Kime inandırıcı gelir ki buraya yazmak allah büyüktür inş biri çıkar yardım eli uzatır kim ister buralara yazı yazıp yardım beklesin ama yapacak baska bisey kalmıyor çaresizlik kötü bisey allah kimseye göstermesin babamı kaybettim okulumu bıraktım calısıyorum dügünüm olacak cok sıkıstım maddi desteğe ihtiyacım var baska türlü isin içinden çıkamıyorum allah rızası icin yardım bekliyorım yapandan yapmayandan allah razı olsun

 60. Merhaba siz değerli insanlardan yardım bekliyorum eşim hamileydi 2aylık maalesef kaybedtik düşük yaptı asgari ücretle çalışıyorum çok zor durumdayım evim kira borcum çok kızımın 3 aylık servis parasını ödeyemedim çaresiz kaldım siz değerli insanlardan yardım taleb ediyorum yazamadığım sorunlarım çok ulaşırsınız bana anlata bilirim şimdiden Allah razı olsun edersenizde etmessenizde

 61. Selamın aleyküm benim maddi yardima ihtiyacım var bana yardim edecek iş adamlarına ricada bulunuyorum eger bu feryadimi duyarda bana dönüs saglarsanız size minnettarım ailemle cok zor durumlar geciriyoruz ölenedek yanınızda calısmaya hazirim simdiden Allah razı olsun saygılarımla arzederım esim sinir hastası ohluma iş bulamıyorum

 62. Yardım yaparmisiniz nolursunuz Allah rızası için borcum var ama öduyemiyorum gerçekten çok zor durumdayım Allah rızası için yalvarıyorum yardım edin acil para ihtiyacım var nolursunuz

 63. Merhaba siz değerli insanlardan yardım bekliyorum eşim hamileydi 2aylık maalesef kaybedtik düşük yaptı asgari ücretle çalışıyorum çok zor durumdayım evim kira askari ücretle çalışıyorum eşim hamile maddi konuda çok sıkışkınımne yapacağımı bilmez durumdayım ararsanız daha detaylı bilgi için lütfen destek olun lütfen zor durumdayım e olur yardımcı olun bana

 64. Arkadaşlar beni aradılar bana yardım ettiler. Sağolsunlar. Gelip durumumu gördüler. Mağdur olduğumu anladılar. Buradan banka hesabına kimse para atmaz haberini olsun

  1. Yardım edenden allah razı olsun. Beni aradılar yerinizi gerip görmek istiyoruz dediler. İnşallah geleceklerdir, ihtiyaç sahiplerine yardım edenlerden allah bin defa razı olsun

 65. Gercekten durumum çok kötü ve psikolojim alt üst olmuş vaziyette ben çok mağdurun ne yapacagimi bilemiyorum caresizliklik içinde kalmışım Allah rızası için bir yardim edin bana elini uzatsın yemin ederim herşeyi yaparim yeterki biri bana yardım etsin bu çileden kurtarsın esiri bile olurum.herseyi kanitlarim durumu gosterecegim TR220001000351690034965002 ziraat

 66. Lütfen yardım edin işten çıkarıldım kredi borcu mu ödeyemiyorum allah rızası icin yardım edin
  Akbank
  TR660004600613888000093335

 67. Merhaba ismim derya % 84 engelli 71 yaşında şizofren ve kalp rahatsızlığı babamla yaşıyorum evimiz kira babamın emekli maaşı var onla geçinmeye çalışıyoruz devamli kalpdende rahatsızlandığı için sürekli hastaneye gidip geliyoruz psikiyatri rahatsızlığından dolayıda tedavi altında devamli ve maddi gücümüz yok ihtiyaçlarımızı karşılamakta çok zorlanıyorum lütfen yardımcı olursanız sevinirim hastane raporları tedavilerimizin evrakları var allah rızası için yardım etmek isteyenler yardımcı olsun

 68. yardıma ıhtıyacım var
  çok ıhtıyacım var yardım edın 3 çocuk okutuyorum
  durumumuz çok kotu yardımlarınızı bekliyorum

 69. Merhaba kısa bir süre önce uzman çavuşluk görevim sona erdi belli sebeplerden dolayı evli 1 çocuk babasıyım eşim de 5 aylık hamile el bab ve afrin hareketlarinda birebir katıldım sonucunda belli sebeplerden dolayı ayrılmak zorunda kaldım çocuğum karaciğerde kitle cıktı ve hastanedelerde tedavi ettirmeye çalışıyorum elimde avucumda olan da gitti çok zor durumdayım yardımcı olabilecek varsa allah razı olsun çok zor durumdayım hayırlı aksamlar 0190 57984660 5003 ziraat bankası

 70. merhaba 15 yıldır hastane yollarında evlat sahibi olabilmek için maddi ve manevi çok yıprandık hamd olsun mevlam yüzümüzü güldürdü evladımızı kucağımıza aldık bu süreçte ekonomik olarak çok yıprandık 80 bin tl borcum var hayallerimizdeki gibi sevinemedik hala çalışıyorum ama 2500 maaşla kira fatura borçlarım ve bebeğim içinden çıkamıyorum 1 yaşındaki evladımın yüzüne bakamıyorum söylediklerimi anında ispatlarım yardım etme imkanı olupta yardım elini uzatan tüm hayırseverlerden Allah razı olsun başı önüne eğilmesin inşallah gerçekten çok acı.QNB Finans bank.TR 390011100000000083816148

 71. Kredi borcum var lütfen yardım edin Allah rızası için eşimden ayrılma noktasına geldik bize bir yardım edin 50 bin TL borcum var çocuklar var lütfen yardım edin tr660004600512888000047072

 72. Merhaba ismim derya % 84 engelli 71 yaşında şizofren ve kalp rahatsızlığı babamla yaşıyorum evimiz kira babamın emekli maaşı var onla geçinmeye çalışıyoruz devamli kalpdende rahatsızlandığı için sürekli hastaneye gidip geliyoruz psikiyatri rahatsızlığından dolayıda tedavi altında devamli ve maddi gücümüz yok ihtiyaçlarımızı karşılamakta çok zorlanıyorum lütfen yardımcı olursanız sevinirim hastane raporları tedavilerimizin evrakları var allah rızası için yardım etmek isteyenler yardımcı olsun [email protected]

 73. Yardım eder misiniz nolursunuz borcum var ama öduyemiyorum nolursunuz 2 3 güne kadar 30 millar borcuma öduyemessem evimi sarim bizi evden atacaklar nolursunuz yalvarıyorum acil nolursunuz Allah rızası için çocuklarım için nolursunuz acil yalvarıyorum yardım edin

 74. Lütfen çok caresisiz yardımşarınızı bekliyoruz allah rızası için kiralarım birikti ev sahibi cıkın diyor etraf borç kimsemiz kalmadı lütfen sesimi duyun

 75. Selamın aleyküm HATAYdan burak 25 yaşındayım 19 gün sonra 14 temmuzda ALLAH’ın izniyle yuva kurucaz. düğün yapıcam tek başıma çalışıyorum ve maddi olarak çok sıkıntıya grdim bankalar kredi vermiyo ALLAH rızası için sesimizi duyarsanız bi yardım eli uzatırsanız çok sevinirim.hsp no 11840553230

 76. Merhaba % 84 engelli 71 yaşında şizofren ve kalp rahatsızlığı var babamin evimiz kira babamın sadece emekli maaşı var onla geçinmeye çalışıyoruz devamli kalpdende rahatsızlandığı için sürekli hastaneye gidip geliyoruz psikiyatri rahatsızlığından dolayıda tedavi altında devamli ve maddi gücümüz yok ihtiyaçlarımızı karşılamakta çok zorlanıyorum lütfen yardımcı olursanız sevinirim babam şizofren hastası olduğu için çalışamıyorum [email protected] allah rızası için yardım etmek isteyenler yard

 77. aleykümselam
  Ben K.Maraş ,tan 3 kardeşiz. Kardeşlerimin büyüğüyüm. Ben ve Küçük kız kardeşim işitme engelliyim. 6 yıl evli kaldım ve resmi olarak ayrıldık. ödeyeceğimi bilemiyorum. işitme engelli olduğum için işte bulamıyorum. Bulduğum işlerde de çok uzun süreli durdurmuyorlar. Eşimden ayrıldıktan sonra ailemin yanında kalıyorum. Annem hastalığını şeker babam ise geçmişte iş kazasından dolayı çalışamıyor. Bu yüzden evde çalışan kimse yok. Çok mağdur durumdayım. Hem maddi hem manevi olarak zor günler geçiriyorum. Düzenli bir işim olmadığından evliliğimde bitti. İş kur’da başvurdum. İş kur yönlendirdiği yerlerden sonuç alamıyorum. İşitme Engelli olduğum için dikkate alınmıyorum. Allah Rızası için sizden iş istiyorum. Kendi param kazanmak ve aileme de yardım etmek istiyorum. ve bütün borçları ödemek istiyorum ve sizden yardım bekliyorum.
  Her yere başvurdum. Son çarem sizsiniz. Psikolojik olarak yıkılmış durumdayım.

  Ne olur duymayan kulağım konuşmayan dilim olun.
  Yardım elinizi bana da uzatın.

 78. ıhtıyacım var cok kotu durumdayım 3 cocugum var
  esım calısamıyor rahatsız calısamıyor allah rızası ıcın yardım edın /> cok kotu durumdayım yicek alamıyoruz TR860001500158007307946287

 79. Merhaba ben derya evliyim Irak’ta yaşıyorum Türkiye gelmek istiyorum ama paramiz yok ve hamileyim ikiz bebek ve Türkiye de doğum yapmak istiyorum kendi memelektimden sizden bana yardım etmenizi istiyorum aileme benle konuşmuyor benle eşim tek varız oda çüpcu ama aldimiz para ancak kiraya ve elektirik yetiyor evde yiyecek hiç bir şey yok benim tel beni arayın whatsaptan sizi bekliyorum

 80. Ben Borçlu Kredi Borçlu Bay Orbert, yasal, kayıtlı ve garantili bir borç şirketiyiz ve bireylere, şirketlere, devlet kurumlarına, kiliselere ve ticari kuruluşlara ve her türlü kişiye borç veriyoruz. Herhangi bir amaç için bir borca ihtiyacınız var mı? Finansal bir problemin mi var? Finansal çözüme mi ihtiyacınız var? Orbert Kredileri Hizmet tüm finansal problemlerinize çözümdür, kredilerimiz kolay ve hızlıdır. Arzu ettiğiniz kredi için bugün bizimle iletişime geçin, bütçenize uygun kredileri sadece% 3 faiz oranına göre ayarlayabiliriz. İlgileniyorsanız, e-posta yoluyla bize ulaşın: [email protected]

 81. Merhaba ismim nuh kayseride yaşı yorum eşimi kanserden kaybettim iki çocuğum var onlara bakıyorum annemi’de yeni kaybettim kanser den vefat etti bankalara borcum var yatıramadım evim kira kirayı yatıramadım allah rızası için yardım edin kimse yok mu zor durumda yım
  Akbank iban tr8400046008888000054505

   1. Ben KAHRAMANMARAŞ tan sesleniyorum
    ALLAH RIZASI IÇIN OKUYUN ve bir Maddî Destek bekliyorum
    Yuvam maddî imkansızlık lardan yıkılmak üzere. Beni her türlü ARASTIRIN.
    Bizim bu dünyada yaşamaya hakkımız yokmu
    IBAN TR930004601406888000020607

   2. Evli 5 çocuk babasıyım işsizin kirada oturmaktayim 4 çocuğum okula gidiyor zordurumdayim Allah rızası için yardım elini uzatmanizi bekliyorum

   3. ALLAH TA biliyor benim nasıl ihtiyacım olduğunu ne olur hayır sever kardeş yardım et beş çocuğum var ve eşim işsiz

   4. iyi günler benim yardıma ihtiyacım var lütfen bana yardım edin ALLAH için yemin ederim yalan söylemiyorum acil 10 bin ihtiyacım var

   5. Siz gercekmisiniz , eğer öyleyse email adresinden dönüş yaparsanız çok sevinirim. Pek inandırıcı gelmedi ama. Hani hep diyoruz ya, bir umut işte

   6. Selamun aleykum utanarak sıkılarak yazıyorum ama benim yardıma ihtiyacım var 4 yıllık evliyim cocuk sahibi olamak istiyoruz ama 6 yasinda gecirdigim kaza sonucu dogal yolla cocuk sahibi olamiyorum neyim var neyim yok verdim tup bebek yaptirmak icin doktora gittim olan para yetmedi kredi cektim yakalsik 70 bin liraya yakin para verdim tup bebek de sonuc vermedi bi yandan evlat hasreti bi yandan borc bataği anlayacaginiz elimde olani bankadan cektigim kredi dunyanin parasini verdim yine de olamdi bankalara borcumu odeyemedim icraya verdiler zor durumdayim evim kira kit kanaat geciniyoruz bankalar canimdan bezdirdi elimde avucum da yok durumum kotu sitede gezerken sizin sayfaniza rasladim utanarak sıkılarak size yazmakta care buldum.bana yardım edebilirseniz dua ederim edemesseniz de allah size uzun omur versin allahtan tek dilegim kimse benim.dururmuma dusmesin saygılarımı sunarım

   7. Oyu gunler ben yuzde 69engelliyim dört çocuk annesiyim evin kıra faturalarim birikmiş eşim çok sorumsuz bir ınsan bır geliyor on gun gelmiyor yalvariyorum mesajima bakin ve dönün bir anne olarak yalvariyorum sesimi duyun bana yardımcı okul açıldı çocuğumun okul ihtiyaclarini almaktan zorlaniyorum Ne olur bana yardim yardim edin bir anne olarak yalvariyorum sesimi duyun okul açıldı çocuğumun okul ihtiyaclarini almaktan zorlaniyorum bir kerede olsa ihtiyaclarini alayım bir umutla mesajınızı bekliyecem

 82. Merhaba psikiyatri hastası babam var % 84 engelli maddi gücümüz yok ihtiyaçlarımızı karşılamakta çok zorlanıyorum lütfen yardımcı olursanız sevinirim

 83. Yardım yaparmisiniz nolursunuz çok zor durumdayım Allah rızası için yalvarıyorum nolursunuz Allah rızası için borcum var ama öduyemiyorum nolursunuz acil para ihtiyacım var nolursunuz Allah rızası için yalvarıyorum gerçekten çok zor durumdayım nolursunuz acil para ihtiyacım var nolursunuz acil durum nolursunuz Allah rızası için yalvarıyorum nolursunuz yardım yaparmisiniz gerçekten de çok zor durumdayım Allah rızası için yalvarıyorum gerçekten de çok zor durumdayım

 84. Maddi durumum iyi olmadigindan dugun edemiyorum
  Ailemin durumuda yok yuvami kuramiyorum gonlunuzden ne koparsa allah rizasi icin yardiminizi bekliyorum allah yuva kurmaya yardim edenleri cennettine eylesin tr 820006400000142860421783 is bankasi

 85. Ne olur duyun. Yardima ihtiyacim var maddi olanagim hic yok zor geciniyorum cok borcum var umutlarim tukendi allah rizasi icin sesemi duyun.

 86. Merhabalar benimde 3 tane çocuğum var eşimden ayrınım şiddet gördüğüm için mahkememiniz dava devam ediyo ne olursunuz yardim edin en büyüğü 6 yaşında diyeri5 yaşında en küçüğü 2 yaşında kendi ayaklarımın üzerinde durabilmek için yardımlarınızı bekliyorum evim yandı çok zorluklar yaşadım antalyada çıkan yangında aileyi cesur köpek kurtardı yazarsanız beni ve çocuklarımı görürsünüz allah hepinizden razı olsun

 87. Ne olursunuz ben bir anneyim çocuklarım için yardımlarınızı bekliyorum rabbim yapacağınız yardımlarla sizleri mukafatlandirir işallah

 88. Selam aleyküm ne olursunuz 3 tane çocuğum için mücadele ediyorum üçüde çok küçük oğlum okula başlıyacak ama durumum yok ne olur kirazıyım zor günler geçiriyoruz evim yandı eyer antalyada çıkan yangında aileyi cesur köpek kurtardı diye yazarsanız beni ve çocukları görürsünüz yardımlarınızı bizden esirgemeyin ne olursunuz damlaya damlaya göl olur inanıyorum ki siz yardım severler bana el atacaksınız çünkü türk milleti adaletlidir çaresizliğin yanındadır rabbim yapacağınız yardımlarla sizleri mükafatlandırsın zirat hesabım TR390001001924496259145002 ne olursunuz yardımlarınızı bekliyorum her zaman istemiyorum sadece oğlumun okul masrafı çıksın yeter allah sizden razı olsun şimdiden teşekkürler

 89. TR49 0006 2000 6820 0006 6267 67 mustafa yarar
  Merhaba bende çok çaresizim kaza ve kaderin Allahtan geldigine inanarak imanın şarti bildim çocugum %80 ölüm ve felç riskli skolyoz ameliyati oldu ve yeniden olacak korse sini bile alamiyorum güvendigim insanlar herşeyimi elimden aldı buraya yazmaktan başka çarem kalmadi herkes beni araştirabilir..bunalımdayim ne olursunuz elimden tutan biri olsun Allah rizasi icin yoksa canıma kıyacagim..Rabbim kimseyi çoçuğu ve yoklukla imtihan etmesin isteyene tc nomu ve özel ne bilgi isterse sunarım

 90. Selamun aleyküm tel05550774313 ne olursunuz yardim edin çok zor durumdayım evim yandı çok zorluklar çektik yardımlarını bekliyorum 3tane küçük yavrum için mücadele ediyorum oğlum okula başlayacak onu okutmak için yardim edin şimdiden çok çok sagolun

 91. Askerim ve maddi sıkıntılarım var ailemin durumu da fazla iyi değil yardım edebilecek büyüklerim varsa TR 1100 0100 1439 83569471 5002 zıraat bankası

 92. Allah rızası için Yardımsever abilerimiz 40 bin lira borcum var acil ödenmesi gerek yalvarıyorum bana yrdımcı olun zor durumdayım Allah ım zor durumda olan kardeşlerimde var onlarada yardım edin ne olur

 93. Merhaba ismim nuh kayseride yaşı yorum eşimi kanserden kaybettim iki çocuğum var bankalara borcum var yatıramadım evim kira kirayı yatıramadım allah rızası için yardım edecek birkimse yok mu zor durumda yım
  Akbank iban TR840004600708888000054505 lütfen yardımcı olurmusuz

 94. Merhaba ben songül mersinde yaşıyorum 2 çocuk annesiyim eşim yömyeyle çalışıyo 3 aylık ev kira birikmiş ve suyum kesik oğlum rahatsızlığından baya borca girdik allah rızası içi yardım elinizi uzatın çalışamıyorum çocuklarım açböyle birşey yapmazdım ama mecbur çok zordayız Allah rızası için yardım edin

 95. Selamünaleyküm ben istanbul sultanbeylide yaşıyorum 3 oğulumla yaşları 12 13 17 üçüde okuyor evde çalışan yok 7 aydır bende çalışamıyorum işim yok evim kira 4 aylık kiram duruyo kira 800 ev sahibi evden çık dedi taşınmam gerekiyo taşınamıyorum inki evde yicek bi şi yok televizyon yok yaşım büyük diye ışe almıyorlar 1 annenin feryadını duyun borcum var 10 milyara yakın borç var allah rızasi için bana yardım edin telefon numaram herzaman müsaitim istanbul sultanbeyli hasanpaşa mahallesi beydağı sokak no 40 daire 1

 96. Allah askina yardim edin sadettin saran yardim et ne olur derdimi sana anlaticam uc hayat kurtaricaksin ara beni allahaskina

 97. Iyi gunler cok acil 20 binliraya ihtiyacm var ne olur bir kisi allah icin yardm etsin TR 350003200000000064884240

 98. Ne olursunuz 5 mılyara ıhtıyacım var esımden ayrıldım gelırım yok borcumu odemek ocın yardım edın lütfen bır kızım var gelırım yok onu okutamıyorum allah rızası ıcın yardım edın

 99. Burası bir çıkış yolu mudur bilmem ama Yolumu kaybettim Her insan gibi bende zor durumdayım ve ihtiyaçlarım var elbette bir hayır sahibinin buraya çıkıp bana yardım edeceğini Ummak bile güzel ama nedense içimde bir imkansızlık o kadar çaresizim ki şaka gibi geliyor birinden Birine yardım etmesi bana ne yazacağımı bilmiyorum ihtiyacım var lakin utanıyorum Ben çalışıyorum hakkımı bile zorla alırken birinin burada Birine yardım etmezse ne kadar zor değil mi bir zenginin böyle bir yazıyı daha okuyor Olması da imkansız geliyor bana Bana yardım edin küçük bir ev almak istiyorum Yalan Değil almış olduğum Aylıkla çoluğum Çocuğum var iki tane kızım var onlarla mutlu olmak istiyorum Çok mu 70000 lira sadece 70000 bın lira ne kadar fazla kimin için belki çok az ama benim hayallerimi süsleyecek kadar fazlaTR980006701000000088766332

 100. Meraba ismim sevda esimle ayrıldik kizimla beraber yasiyoruz sizlerden yardim etmenizi istiyorum kiraciyim kirami ödüyemiyorum sahip cikanimiz yok yardim etmenizi istiyorum

 101. Merhaba psikiyatri hastası babam var % 84 engelli maddi gücümüz yok ihtiyaçlarımızı karşılamakta çok zorlanıyorum lütfen yardımcı olursanız sevinirim gercekten yardimci olabilcek varsa yazsin sacma sapan yazmayin [email protected]

 102. Binbir güçlükle yenibi yuva kurdum.bir sürü borcum var.ama yinede şükür ediyorum.herkes gibi bende çok sıkıntıdayım.buzorluklara göğüs gelebilmem için.düzenli ve saglam acil işe ihtiyacım.var.işvermek isteyen hayırseverler evime misafir olabilir.yardım etmek isteyen hayırseverler lütfen bana ulaşsın…sıkıntılarımı aşmam için acil işe ihtiyacım var

 103. Binbir güçlükle yenibi yuva kurdum.bir sürü borcum var.ama yinede şükür ediyorum.herkes gibi bende çok sıkıntıdayım.buzorluklara göğüs gelebilmem için.düzenli ve saglam acil işe ihtiyacım.var.işvermek isteyen hayırseverler evime misafir olabilir.yardım etmek isteyen hayırseverler lütfen bana ulaşsın…sıkıntılarımı aşmam için acil işe ihtiyacım var. [email protected] not.istanbulda oturuyorum

 104. Zengin fakirin halinden anlamaz. Arıyor beni ama sonuç yok. İş yok diyorum iş bul diyor. Kardeşim iş olsa niye çalışmıyayım.

 105. Slm Ben hakan evim kira 3cocugum var borclarim var durumum kotu lutfen yardimci olursaniz sevinirim sizden yardim bekliyorum Allah rizasi icin bu benim no bekliyorum cok zor durumdayim Bayram geldi ev kira mi veremedim

 106. Bir umuttur yazıyorum çok zor durumdayım 100 bintlye ihtiyacım var belki yardım eden birisi duyar IBAN: TR12 0001 5001 5800 7307 1187 54

 107. bel ki bir umut …hepımız ölümlüyüz oyuzden olmayana olanlar yardım etmelı kefenın cebı yok maalesef ıhtıyacımız var yokmu bır Allahın ıyı kulu

 108. slm ben sibel lütfen bana yardım edin kredi borcum var kredinin yarısını kapatayım hiç olmazsa biraz rahatlarım ALLAH için yardım edin bana çok zor durumdayım 10 bin olsa yerer hemen kapatırım yarısını lütfen yalan söylemiyorum benim internetim oluyor fazla numaram arayım bekliyorum ALLAH için arayın

 109. Merhaba. Evliyim. 9 aylık bebeğim var. Eşim sigortalı olarak çalışıyor. 2 milyar 20 tl maaş alıyor. Hiç bir yer destek olmuyor. 5 numara bebek bezine, ıslak mendile, 3 numara devam sütü mamasına, erkek bebek kıyafetlerine ihtiyacım var. İkamet etmekte olduğumuz ev kira. Eşimin ikinci eşiyim. Eşimin ilk eşinden 3 tane çocuğu var. 3 tane çocuğu için her ay nafaka ödüyor. Elektrik faturası, su faturası, mutfak masrafı. 2 milyar 20 TL maaş yetmiyor. Para istemiyorum. Bebeğimin ihtiyaçlarını kargo ile göndermek isterseniz kabul ederim. Dua ederim. Allah rızası için destek olurmusunuz? Şekerli su ile büyüttüm bebeğimi. Peygamber efendimiz Hazreti Muhammed’in hatırı için bebeğim için el uzatırmısınız? Evladınız karnı aç kafasını yastığına koydu mu? 😢
  [email protected]

 110. Iyi günler efendim borcum var çok acil 1000 tl ye ihtiyacım var gerçekten ihtiyacım olmasa asla böyle bisey yapıp rahatsız etmem nolur yardım edin gerekirse geri öderim Allah rızası için duyun sesimi 0200 0100 0170 7942 1835 5002 lütfen yardım edin

 111. Merhaba ; 1997-22 yaşındayım %59 Engelliyim Sağ gözümdeki tümör ‘kanser’ ve sol elimi iş kazası sonucu kesilmesi sonucunda maddi desteğe ihtiyacım var Kısaca size öykümü anlatmak isterim. 13 yaşında’iken sağ gözümde rabdomyosarkom diye adlandırılan tümör teşhis edildi. sonrasında iş kazası sonucu sol elimi ve iki parmağımı makineye kaptırdım. şuan protez parmak taktırmak istiyorum ama gücüm yok. Sağlığım için yardımlarınıza başvuruyorum ALLAH RAZI OLSUN TR: 51 0006 2000 4550 0006 6307 76

 112. Kimse okumuyomu acaba yardimseverlerden neden kimse yardımcı olmuyo kac kere msj yazdım ama sonuc yok gerçekten çok ihtiyacımız var lütfen yardımcı olursanız sevinirim [email protected]

 113. Ben elaxigda meyrem 2 kızım var kiraciyim eşim calismiyor bakkal borcum var lütfen bana dönün çok magdurum

  1. Çok parada gözüm yok 3 bin YTL borcum var üç tane çocugum var yetişmiyor borçlu oldugum kişi sürekli istiyor Allah rızası için yardım edin tlf 05369637533

 114. Merhaba
  Bir yakınım (erkek çocuk 7 yaşımda.)oyun oynarken bir kaza gecirdi. Halı sahada maç yaparken kale yüzüne devrildi ve yüzünde bir çok kırıklar ve göz cevresndeki bütün kemikler kırık. Yüzündeki kırıklar için ameliyat oldu fakat göz çevresi ameliyatı yaptırılamadı. Ailesinin borçları çok oldugu için ameliyatı karşılayamamaktayız. Özellerde 20bin üstünde fiyat veriyor ve bunu karşılama imkan yok.. Yardım edebilrsenz küçük bi çocuğu mutlu edersnz lütfen bize yardım edin.

 115. Ne olur bana yardım edin çok zor durumdayım iş yok güç yok borcum çok çocuklarıma bakamıyorum allah rızası için yardım edin bana ne olur bunalıma girdim bu benim hesap numaram 10630435

 116. ALLAH RIZASI İCİN BANA YARDIM EDIN ASKARİ UCRETLE VALİŞİYURUM 1200TL KİRAVERİYURUM 2CUCUĞUM VAR BORCUMVAR COK ZOR DURUM DAYIM CUCUKLARİMA DOĞRÜ DÜRÜST BİŞEY A LAMIYURUM ALLAH RIZASI İCİN BANA ELİNİZİ UZATİN NUMARAM 0541597 60 20

 117. İyi geceler diyerek başlamak istedim..İzmirde özel bir hastanede hemşirelik yapıyorum.Eşimde aynı şekilde özel sektör çalışanı. Geçtiğimiz yıl kendi işini kurmak istedi aylarca günlerce evinden uzak olmak artık çok yorucuydu.tek isteğimiz akşamları evimizde hep beraber bir sofrada toplanmaktı. malesef olmadı.geçtiğimiz yıldan bu yana yaşanan finasal dalgalanmada yeni kurulmuş olan bir firmanın ayakta kalması çok zordu.Biz anlatılanlara öyle gönülden bağlandıki. Tabi biz artık borçlarımızı ödeyemez duruma geldik. Ve o güzel açıklama geldi borçlarını ödeyemeyen vatandaşların bankalardan yeni bir ödeme planı yapılacağı ile ilgili. Eşimle ne çok sevinmiştik borçlarımızı ödeyebileceğimiz için. Ama malesef!! bankaya bi hevesle gittik gene aynı cümleler borcunuz çok onun için yardımcı olamıyoruz. Biz biliyoruz borcumuzun çok olduğunu sadece hem hayata devam etmek hemde borcumuzu ödeyebilelim.Sadece borçlarımızı ödeyebilelim.Ama yaşadığımız sevinç boğazımıza düğüm oldu. Mademki bankaya gittiğimizde hiç bir şey değişmeyecek gene kapılar duvar olacak. umut verici konuşulmasın. Medyada söylenenler ile gerçekler malesef aynı değil. Bizim her çırpınışımız bizi batağa daha fazla batırdı.Artık ne kiramızı nede ihtiyaçlarımızı karşılayacak durumumuz kalmadı. Sıfırı tüketim denilen yerdeyiz.Artık çıkış bulamadığım için belki bi elimizden tutan olur diye yazmak istedim.

  1. Bayramda bir hayır sever beni aradı sağolsun 15 kiloya yakın kurban bir miktar da nakit para yardımda bulundu. Allah onlarda razı olsun.

 118. Neden kimse yardımcı olmuyo gerçekten yardımcı olcak kimse yok galiba hep boşa yaziyoz sanırım saçma sapan arkadaş olmak isteyenler yaziyo sadece gerçekten yardımcı olmak isteyen cıkar [email protected]

 119. Merhaba a. Maddi konuda zor durumdayım. Lütfen yardım edin. Azdaa olssa lütfen. Yapı kredi ::7900067010000000094241063.

 120. Bir ısıcam dükkanı açtım dolandırıldım çok borcum var şagızlara ve vergi borcum ve şuan dükkan ve evim kira onlara bile borcum var faturaları ödeyecek durumum yok çok kötü durumdayım birisini el atmasına ihtiyacım var ihtibat telefonum

 121. Merhaba kocam trafik kazasında her iki bacağını kaybetti altı kız çocuğum var dördü okuyor bitanesi liseye başladı kocam malulen emekli oldu 850.900 tl gelirimiz var elektrik su doğalgaz elde bişey kalmiyor zor durumdayiz

 122. 10 aylık bebeğim var. Eşimin ikinci eşiyim. Eşimin ilk eşinden 3 tane çocuğu var. 3 tane çocuğu için her ay nafaka ödüyor. İkamet etmekte olduğumuz ev kira. 2 milyar 20 tl maaş alıyor. Sigortalı olarak çalışıyor. Hiç bir yer destek olmuyor. 5 numara bebek bezine, ıslak mendile, 3 numara devam sütü mamasına, 1 yaş 2 yaş erkek bebek kıyafetlerine ihtiyacım var. Para istemiyorum. Postahane kargosu ile göndermek isterseniz kabul ederim. Dua ederim. Çocuk sahibi olan ne söylemek istediğimi anlar. Kendim için bir şey istemiyorum. Eşim için bir şey istemiyorum. Bebeğim mağdur. Bebeğiniz karnı aç kafasını yastığına koydu mu? Çaresizim. Allah kimseyi çaresiz bırakmasın. Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin. Mübarek cuma günü Allah rızası için destek olurmusunuz?
  emtn201[email protected] mail hesabım.
  Çanakkale Ezine Geyikli postahanesi kargosu ile gönderirmisiniz? Köyde oturuyorum. Kargo firmaları köye dağıtım yapmak için gelmiyor. Köyde postahane var. Postahaneden teslim alırım kargoyu. Allah çocuklarımıza sağlık, uzun ömür nasip etsin. Çocuklar her zaman mutlu olsun. İnsanlar da Allah korkusu, merhamet kalmamış. Hayat kısa. Ölüm var. Kefenin cebi yok. Ahiret’e para götürmeyeceğiz, amel defteri götüreceğiz. Müslüman Müslüman’a destek olmuyorsa kıyamet kopsun. Kurban Bayramı geldi, gitti. Ben 10 yaşındayken kurban kesildiği zaman dağıtıyordu insanlar. Bu gün Allah’ın selamını vermek için çekiniyoruz. Neden selam verdin diyorlar. İnsanlar çocuklarına yeni kıyafetler giyindirdi. Ben çocuğuma kıyafet alamadım.

 123. 50 bin borcum var lütfen yardım edin Allah rızası için eşimden ayrılma noktasına geldik 2 çocuklar var lütfen yardım edin bize yardım edin Allah rızası için yardım edin ibantr 660004600512888000047072 hesap 05120047072

 124. Ne olur bana yardım edın coxugumun okul formasını alamıyorum evımıze hacız geldo kocam ınsaatcı cok zor durumdayım cocugum formaso 389 mılyon okadar tardıma bıle razıyım ıkı cocugum var ıkısıde okula gıdecek ama ıhtıyaclarını karsılayamıyorum ne olur acıl yardım

 125. Merhaba ismim derya %84 engelli şizofren ve kalp rahatsızlığı olan babamla yaşıyorum intr sitesinde yardıma muhtaç ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunduğunuzu okudum evimiz kira babamın sadece emekli maaşı var ama yetmiyo ihtiyaçlarımızı karşılamakta çok zorlanıyorum lütfen yardımcı olursanız sevinirim Gerçekten yardımcı olacak biri cıkar ıns [email protected]

 126. 10 aylık bebeğimin bebek bezi, ıslak mendili, bebek maması, kıyafeti yok yazdım. İnsanlar da Allah korkusu, merhamet kalmamış. Çocuğunuz yok mu? Aç olduğu için sabaha kadar uyumadığı gün oldu mu? Bebek bezi bulamadığınız zaman çamaşır katlayıp koydunuz mu bebek bezi yerine? Kendim için bir şey istemiyorum. Eşim için bir şey istemiyorum. Bebeğim mağdur. Allah herkese merhamet nasip etsin. Hazreti Muhammed komşusu açken tok uyuyan müslüman değildir demiş. Müslüman Müslüman’a destek olmuyorsa kıyamet kopsun.
  [email protected] mail adresim.
  Allah rızası için destek olurmusunuz?

 127. Hayırlı akşamlar. 10 aylık bebeğim var. Bebek bezine, ıslak mendile, devam sütü mamasına, bebek kıyafetlerine ihtiyacım var. Hazreti Muhammed komşusu açken tok uyuyan Müslüman değildir demiş. Para istemiyorum. Kendim için bir şey istemiyorum. Çocuk sahibi olan ne söylemek istediğimi anlar. 2 ay emzirdim. Sütüm kesildi. Şekerli su, kutu süt ile büyüttüm bebeğimi. Çocuğunuz aç olduğu için sabaha kadar uyumadığı günler oldu mu? Bebek bezi bulamadığınız zaman çamaşır katlayıp koydunuz mu? Müslüman Müslüman’a destek olmuyorsa kıyamet kopsun.
  [email protected]
  Mail adresim.
  Allah rızası için yazmış olduğum mesajı görmemezlikten gelmeyin… Dolandırıcı değilim. Allah korkusu olan insanım. Muhammed Mustafa’ma sırtınızı çevirmeyin…

 128. Rabbim yardım edenlere daha çok versin bende 16 yıldır evliyim 8 yaşında bir kız babasıyım kirada oturuyorum 1 tek benim aldığım maaş ile geçinmek zorunda kaldım eşimle ikimizin ailesi de fakiriz ev almak istiyorum ama borçlarımı birikti aldığım maaş yetmiyor 20000tl borcum birikti ev almanın hayalini bırakın borçlarımı ödeyecek bir gelirim yok eşim çalışamıyor ayakları varislerden dolayı çalışamıyor iş yerlerinde almıyor çıkmaza girdim kendimi toparlayamıyorum yardıma ihtiyacım var Rabbim sizleri başımızdan eksik etmesin iletişim ([email protected])

 129. İyi günler eşim cezaevinde iki küçük çocuğum var evim gecekondu duvarları rutubetli ve çatlak bakanım yok Allah rızası için yardım edin durumumu görmek isteyenler görebilir Rabbim edendende etmeyenden de razı olsun

 130. Selamün aleyküm hayır sever Güzel insanlar sizlere çok rica ederim bana yardım elinizi uzatın lütfen çocuğumun ameliyatı için maddi ve manevi yardımınıza ihtiyacım var Allah sizlerden razı olsun şimdiden çok teşekkür ederim hayırlı işler bol kazançlar dilerim [email protected]

 131. Yüksel KURTULMUŞ
  Ikiz oğullarım var 8 yaşındalar
  Bu sene konuşma problemi yüzünden tekrar ilkokul birinci sınıfa gidecekler
  Ben çalışıyorum 2012 yılında iflas ettim bu sebepten maaşımın 1/4 unde haciz var. Evim kira eşim çalışmıyor. zor geçiniyorum.
  05314593067
  [email protected]
  Maddi yardıma ihtiyacım var

 132. Ii günler 6 yıllık evliyim 2 cocugum ve 50.000 tl kredi bordum var kiraciyim işten cikartildim 2 yıldır iş bulamıyorum ltfn sesimizi duyum, yardim edebilecek kişi burdan ulaşırsa telimide veririm [email protected]

 133. Merhaba ismim derya %84 engelli şizofren ve kalp rahatsızlığı olan babamla yaşıyorum intr sitesinde yardıma muhtaç ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunduğunuzu okudum evimiz kira babamın sadece emekli maaşı var ama yetmiyo ihtiyaçlarımızı karşılamakta çok zorlanıyorum lütfen yardımcı olursanız sevinirim [email protected]

 134. İyi geceler ne banada yardım edin eşim yazın inşaatlarda çalışıyor kışın hep işsiz ne yalvarıyorum banada yardım edin ALLAH rızası için beş çocuğum var iki büyük çok başarılı ya ikisinden birine burs yada 5 yaya 10 bin borcumuz var kapatmamıza yardimcı olun ALLAH diyorum ikide küçük öğrencim var biri 1. Sinıfa gidecek diğeri ana sınıfına gidecek sizden umutluyum yardım edeceginize inanıyorum. ALLAH rızası için diyorum lütfen 🙏🙏

 135. Benim ismim ilyas muş tan yazıyorum evde yapacam paraya ihtiyacım var …allah c.c sahit olsunki dogru diyorum yardım edenlere allah c.c onlardan razı olsun etmeyenlerde razı olsun. ..TR66 0001 0006 8756 6361 8650 03 ilyas Özdemir adına ziraat bankası

 136. Merhaba hayırsever arkadaş ne olur yardım edin yalvarıyorum beş çocuğum var. 10 bin de borcumuz var ALLAH rızası için yardım edin Burcumuzu eşim asgari Ücret alıyor beş ne yesin anca ihtiyaçlarını alabiliriz. Lütfen Duyun sesimi artık bizim sıkıntıdan kurtarın ALLAHTA sizin malınıza bereket versin inşallah

 137. Selamın aleyküm adım ilyas muşta yasıyorum ben 26 yasındayım ve 12 yıldır evliyim annemden baska hic kimsem yok tu esim ve 3 cocugum evim yok yardım edin allah rızası için kendime ev yapayım evim topraklı iki agacı kırılmış param yok iki tane agac alayım iş yok calısayım ben tuvalet bile temizlemeye razıyım amaa nereye gıtsem iş yok burdan abilerime sesleniyorum allah c.c rızası için inanmayan abilerime buradan bana ulaşabilirler [email protected] allaha emanet olun :(:(

 138. Herkesin gidecek yeri var ama şuan ayaklarımda salladigim bebeğim var kimsem yok esimde yok param yok un kavurup iciriyorum nolur yardım Allah rızası için

 139. selamın aleyküm hayırlı günler ben bugüne kadar hiç kimseden yardım istemedim ama şimdi çok zor durumdayım 23,08,2019 tarihinde yeni işe başladım yılbaşından bu yana işsizdim borçlarım çok bankalara kredi ve kredi kartına borçların var hiç birine ödeme yapamıyorum haciz gelicek birkaç güne çok zor durumdayım Allah rızası için yardım edin lütfen yalvarıyorum Allah rızası için yardım edin yaşadığım il ilçe Denizli Çivril nolursunuz yardım edin yeni evliyim eşim 1 ay içinde doğum yapıcak ve benim durumum hiç iyi değil hiç bir hazırlık yapamadım doktora gönderemiyorum eşimle ayrılma noktasına geldik beni bırakıp babasının evine gitti Allah rızası için yardım edin 0531 661 39 67 bu numaradan ulaşabilirsiniz Allah rızası için yardım edin

 140. Selam.ALLAH her kesin yardimçisi olsun.Yardim edenlerden ALLAH defalarca razi olsun.Bizim durumumuz çok zor.Eşim yomyeli çalışiyor.Eşimin ilk nigahindan 5 cocuğu vardi.Benimde ilk evliliyimden bir evladim var.Evlendik.Bir tane daha oglumuz oldu.7 cocugumuz var.Durumumuz cok kötu.İş bazen oluyor,bazen olmuyor.Borclar var.4 cocuk okula gidiyor bu sene.Daha kiyafetleri alamadik.Okula ait cok şeyi alamadik.ALLAH rizasi icin yardim edilirse bize çok buyukden de buyuk sevaba girersiniz.ALLAH karsiliğini kati katı oder.Namazlarim da dua ederim.Önceden teşekkürler.

 141. Selam.ALLAH her kesin yardimçisi olsun.Yardim edenlerden ALLAH defalarca razi olsun.Bizim durumumuz çok zor.Eşim yomyeli çalışiyor.Eşimin ilk nigahindan 5 cocuğu vardi.Benimde ilk evliliyimden bir evladim var.Evlendik.Bir tane daha oglumuz oldu.7 cocugumuz var.Durumumuz cok kötu.İş bazen oluyor,bazen olmuyor.Borclar var.4 cocuk okula gidiyor bu sene.Daha kiyafetleri alamadik.Okula ait cok şeyi alamadik.Birde 2 bucuk aylik oglumuzun kalbine filim cekilmeli,bi iki test de olmali,3 ayinin tamamina kadar.ALLAH rizasi icin yardim edersininizse cok cok buyuk sevap kazanirsiniz.ALLAH tüm dileklerinizi hayata geçirsin.Namazlarimda da dua ederim.Teşekkurler baştan
  Mail [email protected]

 142. Ben iki cocuk babasiyim cok zor durumdayim lutfen yardimci olun lutfen kafayi yicem allah askina yardim edin lutfen cocuklarim icin

 143. Selamun aleykum ben eshimle medrese talebesiyiz yatili kalyorus .bize sadece aylik harcligimizi , arada saglik durumumuz oluyor bunlari karshilicak yardim severlere ricada bulunyorum .Allah razi olsun selamun aleykum .

 144. Merhaba benim iki tane kızım var eşimle imam nikahlı evliyiz bugüne kadar çok zorluklar çektik eşimle ailem anlasamiyorlar ben döner ustasiyim ama bir türlü calisamiyirum eşimle ben dışarıda kalıyoruz çocukların biri anneannesi de biri babaannesi de kalıyor birtane eşya mız yok ev tutamıyorum dışarıda kaldığımız için calisamiyirumda ailelerimiz bize destek çıkmıyor Allah rızası için bize yardım edebilecek gönüllü varsa ömür boyu ona duacı oluruz borç olarak yardım etsenizde olur duzenimi kurup çalışmak istiyorum artık çalışıp borcumu öderim lütfen bekliyorum Allah rızası için

 145. Ben yuzde 69 engylliyim dört çocuk annesiyim evin kıra faturalarim birikmiş eşim çok sorumsuz bir ınsan bır geliyor on gun gelmiyor yalvariyorum mesajima bakin ve dönün bir anne olarak yalvariyorum sesimi duyun okul açıldı çocuğumun okul ihtiyaclarini almaktan zorlaniyorum Ne

 146. Oğlum okul birincisi ama maalesef maddi sıkıntı yüzünden okutamıyorum sadece yapacağınız tek bir seferlik yardıma ihtiyacim var yardımsever insanların varolduğu güzel insanlar, yardımcı olursanız çok sevinirim Gönlünden geçirip yardım edenlere çok teşekkür ederim TR 750001001928354417145007

 147. Merhaba.

  Yüksel KURTULMUŞ ismim. Hasan Erdem KURTULMUŞ ve Hüseyin Kerem KURTULMUŞ adlı iki oğlum ilkokul birinci sınıfa gidecekler bu yüzden burs başvurusunda bulunmak istiyorum. Not. maddi gücüm zayıf 2012 de iflas ettim bir Çok icram var. Askeri ucretle çalışıyorum ancak maaşımın 1/4 u 520 tl maas haczi ne kesiliyor. evim kira 425 tl. Maddi yardıma ihtiyacım var. adres. Fatih mahallesi. koncak sokak no12 kat 1 OSMANGAZİ BURSA

 148. Merhaba bunu yazmak o kadar zor ki bı insan ayaklarının üstünde duramaz mi duramiyoruz Allah tan hiçbir zaman ümidimi kesmedim kesmeyecegim banka denen illet yüzünden battik yaşam savaşı vermeye devam ediyoruz iki çocuk biri 18 ine girmis okul birincisi gezmekmis denize gitmemiş hayal ettik çocuklara, bunları gectim okulda destek olabilirsem şükür kızım 5 .sınıfta bı dolandirildik bankaciyim diyen birine güvendik bir gecede boşalttı ne var ne yok bankalar olmuş bı dünya elden aldiklarimin bitmesi için 50 bin lira ödeme olmuş onlarda banka gibi bu faiz koymuş ki sormayin 6 yıldır öde öde bitmiyor rabbim belki sizleri vesile eder diye yazmak istedim gerçekten böyle insan kaldimi diye düşünüyorum bı yardım eli uzatan olursa duacisi olurum olursada eminimki rabbimin vesilesi olucak ailem bu şekilde bile yanımda oluyor durum bu , inşallah birisi birgün çıkarda yardım eder bende ölene kadar duacisi olurum yardımın azı çoğu olmaz Allah yar ve yardımcımız olsun tr 750001001928354417145007

 149. Her sabah bir umutla belki bir hayır sefer mesaji cevap yaz

  Her sabah bir umutla telefonuma bakiyorum. Belki bir hayır sefer mesajimi görürde döner diye

 150. Selamun aleykum utanarak sıkılarak yazıyorum ama benim yardıma ihtiyacım var 4 yıllık evliyim cocuk sahibi olamak istiyoruz ama 6 yasinda gecirdigim kaza sonucu dogal yolla cocuk sahibi olamiyorum neyim var neyim yok verdim tup bebek yaptirmak icin doktora gittim olan para yetmedi kredi cektim yakalsik 70 bin liraya yakin para verdim tup bebek de sonuc vermedi bi yandan evlat hasreti bi yandan borc bataği anlayacaginiz elimde olani bankadan cektigim kredi dunyanin parasini verdim yine de olamdi bankalara borcumu odeyemedim icraya verdiler zor durumdayim evim kira kit kanaat geciniyoruz bankalar canimdan bezdirdi elimde avucum da yok durumum kotu sitede gezerken sizin sayfaniza rasladim utanarak sıkılarak size yazmakta care buldum.bana yardım edebilirseniz dua ederim edemesseniz de allah size uzun omur versin allahtan tek dilegim kimse benim.dururmuma dusmesin saygılarımı sunarım

 151. Merhabalar benim eşim vefat etti kızımla birlikte yaşıyoruz evim kira kızım lise3 eşimden kalan borçların var çalışıyorum ama yeti şemiyorum borçlar yüzünden nolur Allah rızası için yardım edin

 152. TR930004601406888000020607
  ALLAH RIZASI IÇIN BİZE YARDIM ELI UZATINIZ BİR ÇIKMAZIN ICINDEYIZ NE OLURSUNUZ YALVARIRIM SIZ ZENGİN IŞ ADAMLARI
  TR930004601406888000020607

 153. Öncelikle SELAMUNALEYKUM
  Abilerim Kardeşlerim yardim sever arkadaşlar dostlar
  Eşimle sorunlu bi evliligimiz oldu ve uzun sürmedi ayrildik cook çabaladım 2 tane evlâdım var ve oturdum şehir dışında oldu için yeri zaman maddi sorunlardan dolayı gidip göremiyorum cook şükür onca vadireye rağmen işime devam ediyorum gerek eski eşimin tutumsuzlugu gerek ortak kullanım dan dolayı borçların kaldı eski eşimden hiç bişi temin etmedim ve şuan 2 evladıma nafaka veriyorum biandan borçlarimla ugrasiyorum derken nasip kısmet birisi cıktı karşıma çok şükür dünyalar güzeli yüreği merhamet duygusu kaplı bi insan herkese nasip etsin cook çekmiş oda eski eşinden şimdi 2 evlâdım vardı evlenirsek 3 evlâdım olmuş olucak benimde suanki tanistim bayanında ailemizin durumları kötü kendi başımıza bisiler yapıcaz ama benim boynum bükük kaldı işin içinden çıkamıyorum biandan borç biandan nafaka bi andan ev eşyası alıcam en cok da evlatlarımi görme gidemiyorum 1 aydır lütfen Allah rızası için fazla bişi değil 300 – 500 kendini zor duruma sokmucak şekilde yardımcı olur musunuz
  TR03 0006 2000 3130 0006 6619 35

 154. Bir yaşında oğlumla yaşıyorum çok zor durumdayım anne baba yok kimsem yok Allah rızası için yardım istiyorum kirami faturalarını odeyemiyorum çocuğum küçük olduğundan çalışma imkanım yok kimse kabul etmiyor çocukla ne yapacağımı bilmiyorum evim rutubetli çaresizim nereye baş vursam hiçbir yerden geber gelmedi ölümden başka çarem kalmıyor Allah rızası için yavrum için yardım edin sesimi duyan yokmu ne olur Allah rızası için duydun sesimi yavrumuz varsa duydun sesimi bittim çabalamaktan çaresizlikten ne olur yardım edin

 155. Hayırlı günler zengin hayır severler
  BİZ Kahramanmaraş ta oturuyoruz
  Biz maddi çıkmazın içindeyiz
  Bize Allah rızası için yardım edecek kişiler ulassin bize bizi her türlü arastirabilirsiniz
  Eşim sağlık sorunlarından dolayı çalışamıyor
  Bir tane kızımız var 5 yaşında lakin parasızlık tan dolayı ana okuluna gonderemedik
  Evimize ekmek alacak paramız yok komşular yardım ediyor
  ALLAH KIMSEYI CARESIZLIGE DÜŞÜRMESİN
  Ne olursun Allahın Aşkına Sesimizi duyan olsun

 156. Allah rızası için oduncde olabilir maddi desteğe ihtiyacım var firinciyim para kazanmiyoruz çek senetlerim yazıldı ipotek karşılığı kiredi kullandım odeyemiyorum Tuzla Vakıfbank ve Tuzla şifa mah Ziraat Bankası senesinde kiredi aldım odeyemiyorum bende esnafim ama çok magdurluk yaşıyorum bana Allah rızası için yardımcı olursanız çok mutlu olurum çocuklarım ve torunum adına ben Seyfettin midilli

 157. Dört çocuk annesiyim böbrek hastasıyım eşim işsiz burdaki bellediye başkanına iş için çok gittik vermediler kirada oturuyorum çocuklarım okuyorlar şimdiye kadar temizlikleri gittim artık rahatsızlığın artığı için gidemiyorum Allah rızası için yardım edin çocuklarıma

 158. Kocam iflas etti. Iste bulamiyor. Iki tane cocugum var okuyor. Bankalara 150 bin tl borcumuz var. Ödeyemiyoruz. Yardımsever birileri gercekten var mı? Bize de yardım ederse cok mutlu oluruz. Dileriz darda olan herkese bir hayir sever yardımcı olur.😢😢😢

 159. Kocam iflas etti. Iste bulamiyor. Iki tane cocugum var okuyor. Bankalara 150 bin tl borcumuz var. Ödeyemiyoruz. Yardımsever birileri gercekten var mı? Bize de yardım ederse cok mutlu oluruz. Dileriz darda olan herkese bir hayir sever yardımcı olur.😢😢😢

 160. s.a ben çorludan yaziyorum 51 engelli vadandaşim hastaliğimdan dolayi kaç aydan beri iş bulamiyorum bankalara borcum var borcumdan dolayi kredi vermiyorlar acilen bana 2000 tl nakit hitiyacim ben malulen emekliyim 1400 maaş aliyorum hepsi borca gidiyor allah rizasi için yardim edin bu parayi borç istiyorum kredi gibi taksitle öderim selamlar

 161. SELAMUN ALEYKüM ben Zeynep 3 çocuk annesiyim eşim vefat etti çok zor durumdayım Evim kira çocuklarıma baktığım için çalışamıyorum borcum var durumu iyi olan insanlardan yardım bekliyorum Allah rızası için 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 [email protected]

 162. Ben bir kadın olarak 4 senedır tek başima 3 tane yıtım çocukları bakıyorum çocuklat okulda okuyorlar 6 aydır maddı sıkıntı yapıyorum ev kıramıda odemıyorum şuan işsız kaldım yardeem ıstıyorum