Facebook’tan Web Siteme Ziyaretçi Nasıl Çekebilirim?


71
694 Paylaşım, 71 points

Facebook, günümüzde en fazla kullanıcı sayısına sahip sosyal medya platformlarından birisi. Milyarlarca kişi tarafından kullanılan bu platform, web sitesi olanlar için de ayrıca özel bir alan. Facebook üzerinden web sitesine ziyaretçi çekerek popüler bir web sitesine sahip olmak mümkündür. Bu yazımızda Facebook’ Tan Web Siteme Ziyaretçi Nasıl Çekebilirim sorusuna cevap vereceğiz.

Günümüzde web sitesi sahibi olan kişiler kullandıkları sosyal medya hesaplarından yararlanarak ziyaretçi sayılarını kolayca artırmaktadır. Web sitesine ziyaretçi çekmek için en sık kullanılan sosyal medya platformu ise Facebook olarak gösterilebilir.FACEBOOK’ TAN WEB SİTEME ZİYARETÇİ NASIL ÇEKEBİLİRİM?

Web sitesi olan bir kişinin mutlaka sosyal medya hesabının da olması gerekir. Kişiler, web sayfalarının ziyaretçi sayısını artırmak için sosyal medya hesaplarını kullanabilirler. Ancak bu kullanımın doğru ve etkili olması çok önemlidir.

Facebook’ tan Web Siteme Ziyaretçi Nasıl Çekebilirim sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • İçerik yayınlandığı anda sosyal medya hesabında paylaşmak
  • Siteye sosyal medya butonu eklemek
  • İçerikleri tekrar tekrar paylaşmak
  • Hedefle etkileşimde olmak

FACEBOOK’TAN WEB SİTESİNE ZİYARETÇİ ÇEKMEK İÇİN YAYINLANAN İÇERİKLERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞMAK

Facebook’ tan web sitesine ziyaretçi çekmek için yayınlanan içerikleri sosyal medyada paylaşmak, ziyaretçi çekmek için yapılabilecek en akıllıca işlerden birisidir. Web sitesi bulunan bir kişi sitesinde paylaştığı içeriği anında sosyal medya hesabından da linkini vererek paylaşmalıdır. Sosyal medya üzerinden paylaşılan tüm içerikler, takipçiler tarafından tıklandığında sitenin ziyaretçi sayısı da otomatik olarak artacaktır. Özellikle ilginç içerikler daha çok ziyaretçi kazanmaya yardımcı olur.

FACEBOOK’TAN WEB SİTESİNE ZİYARETÇİ ÇEKMEK İÇİN SİTEYE SOSYAL MEDYA BUTONU EKLEMEK

Facebook’tan web sitesine ziyaretçi çekmek için siteye sosyal medya butonu eklemek, ziyaretçi sayısının artmasına yardımcı olabilir. Ancak bunun için sitenin hemen altında sosyal medya butonu kullanmak yerine tüm paylaşımların üst kısmına sosyal medya butonu koymak akıllıca olacaktır. Böylece tüm paylaşımlar sosyal medya kullanıcıları tarafından paylaşılarak daha çok ziyaretçinin gelmesi sağlanabilir.

 FACEBOOK’TAN WEB SİTESİNE ZİYARETÇİ ÇEKMEK İÇİN İÇERİKLERİ TEKRAR TEKRAR PAYLAŞMAK

Facebook’ tan web sitesine ziyaretçi çekmek için içerikleri tekrar tekrar paylaşmak, etkili yöntemlerden birisidir. Facebook ana sayfası sürekli olarak güncellenen oldukça akıcı bir sayfadır. Bu nedenle Facebook kullanıcısının ana sayfada yaptığı web sitesi ile ilgili paylaşım birçok kişinin gözünden kolaylıkla kaçabilir. Bu durumu yaşamamak için aynı paylaşımların tekrar tekrar belirli aralıklarla paylaşılması akıllıca olacaktır. Böylece kişiler bir paylaşımı kaçırsa da diğerini görecekleri için ziyaretçi sayısı otomatik olarak artar.

FACEBOOK’TAN WEB SİTESİNE ZİYARETÇİ ÇEKMEK İÇİN HEDEFLE ETKİLEŞİMDE OLMAK

Facebook’ tan web sitesine ziyaretçi çekmek için hedefle etkileşimde olmak, doğru adımlardan birisidir. Web sitesi olan kişilere fazladan ziyaretçi sağlayacak en önemli şeylerden birisi etkileşimdir. Facebook hesabındaki arkadaşların paylaşımları beğenmesi, paylaşması ne kadar yüksek oranda olursa, web sitesi ile ilgili paylaşımlara ilgi de o kadar fazla olacaktır. Etkileşimin fazla olması için sadece web sitesinden alınan başlığın kopyalanıp yapıştırılması yerine etkili kelime ve görsellerle de desteklenmesi, daha fazla ilgi çekmesini sağlayacaktır. Bu yöntemin kullanılması için öncelikle web sitesi sahibi olan kişilerin Facebook hesaplarında farklı paylaşım yöntemleri denemesi gerekir. Böylece hangi yöntemin daha ilgi çekici olduğu ve ziyaretçi sayısını artırdığı çok daha kolayca belirlenebilecektir.

Facebook üzerinden web sitesine ziyaretçi çekmek, bu yöntemleri kullanarak oldukça basit olacaktır. Facebook hesabından doğru paylaşımlar yapan kişilere ait web siteleri kısa sürede yüksek ziyaretçi sayısına ulaşacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

71
694 Paylaşım, 71 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
24
Şaşkın
Başarısız Başarısız
108
Başarısız
Komik Komik
96
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
24
Helal Olsun!
lol lol
60
lol
Aşk Aşk
48
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
24
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
108
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir