Facebook’tan Beni Kimler Engelledi, Nasıl Öğrenirim?


86
796 Paylaşım, 86 points

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook, milyarlarca kişi tarafından her gün kullanılıyor. Facebook kullanıcıları tanıdıkları kişileri arkadaş olarak eklerken bazı kullanıcılar ise farklı nedenlerden kolayı arkadaş listelerinde yer alan bazı kişileri engelleyebiliyor. Bu özellik, Facebook kullanıcılarının aklına Facebook’tan Beni Kimler Engelledi sorusunu getiriyor. Bu yazımızda Facebook’tan Beni Kimler Engelledi, Nasıl Öğrenirim sorularına cevap vereceğiz.

Facebook kullanıcıları, arkadaş listelerine istedikleri zaman arkadaş ekleyebilecekleri gibi istedikleri zaman listelerindeki isimleri engelleyebiliyor. Facebook engelleme özelliği, genel olarak rahatsızlık verici durumlarda ya da kişi ile iletişime geçilmek istenmediği durumlarda geçerli oluyor. Facebook kullanıcıları, kişileri engellemenin yanı sıra kendilerini engelleyen olup olmadığını da merak ediyor.

 

FACEBOOK’TAN BENİ KİMLER ENGELLEDİ, NASIL ÖĞRENİRİM?

Facebook’tan beni kimler engelledi sorusuna net bir cevap vermek mümkün değil. Facebook engelini görmek için herhangi bilindik bir uygulama bulunmuyor. Ancak bazı detaylara dikkat ederek engelleyen kişileri tespit edilebiliyor.Kişinin arkadaş listesinden bir anda kaybolan ve profiline ulaşılamayan kişiler için engellemiş olma ihtimalinden söz edilebilir. Elbette bunun kesin olup olmadığını anlamak için bazı yöntemleri denemek gerekiyor.

Facebook’tan Beni Kimler Engelledi, Nasıl Öğrenirim sorusunun cevabı şu şekilde verilebilir;

  • Alternatifleri düşürmek
  • Mesaj atmak
  • Hesaptan giriş yaparak arama yapma
  • Hesaptan çıkış yaparak arama yapma
  • Google araması yapma

FACEBOOK’TAN ENGELLEYEN KİŞİLERİ ÖĞRENMEK İÇİN ALTERNATİFLERİ DÜŞÜNMEK

Facebook’tan kimlerin engellediğini görmek isteyen kişi öncelikle alternatif ihtimalleri düşünmelidir. Bir arkadaşın Facebook’tan engellediğini düşünen kişi yanılıyor olabilir. Facebook kullanıcılarının hesabını geçici olarak dondurması ya da hesabını silmesi de engellenmiş izlenimi verecektir. Bu nedenle bir kişinin engellediğini düşünen Facebook kullanıcısı, öncelikle hesabın açık olup olmadığına bakmalıdır.

FACEBOOK’TAN ENGELLEYEN KİŞİLERİ ÖĞRENMEK İÇİN MESAJ ATMAK

Facebook’tan kimlerin engellediğini görmek için kullanılacak bir diğer yöntem, kişiye mesaj atmaktır. Facebook kullanıcısı eğer engelledi ise kişinin gönderdiği mesaj ulaşmayacaktır. Elbette bu garanti bir durum değildir. Facebook kullanıcısı mesajlarına bakmıyorsa da mesajın ulaşması mümkün olmayacaktır. Bu durum da göz önünde bulundurulmalıdır.

FACEBOOK’TAN ENGELLEYEN KİŞİLERİ ÖĞRENMEK İÇİN HESAPTAN GİRİŞ YAPARAK ARAMA YAPMA

Facebook’tan kimlerin engellediğini görmek için kullanılacak yöntemlerden birisi de hesaba giriş yaparak engellenip engellenmediğini anlamaktır. Facebook hesabına giren kullanıcı, kendisini engellediğini düşündüğü kişiye ait sayfayı arama çubuğu üzerinden aramalıdır. Eğer arama çubuğu üzerinden kişi görüşebiliyorsa engellememiş demektir. Ancak arama çubuğunda kişi ile ilgili herhangi bir bilgi bulunmuyorsa engellediği anlaşılabilir. Elbette bu durumda da kişinin özel bilgilerini görülmeyecek şekilde gizlilik ayarlarından ayarladığını düşünmek gerekir.

FACEBOOK’TAN ENGELLEYEN KİŞİLERİ ÖĞRENMEK İÇİN HESAPTAN ÇIKIŞ YAPARAK ARAMA YAPMA

Facebook’tan kimlerin engellediğini görmek için bir diğer yöntem, kişinin Facebook hesabından çıkmasıdır. Facebook hesabı açıkken görülemeyen ve engellediği düşünülen kişi, Facebook hesabından çıkılarak bir kez daha kontrol edilmelidir. Facebook hesabından çıktıktan sonra arama çubuğu üzerinde kişinin hesabı görüntülenebiliyorsa, kullanıcıyı engellemiş demektir.

FACEBOOK’TAN ENGELLEYEN KİŞİLERİ ÖĞRENMEK İÇİN GOOGLE ARAMASI YAPMAK

Facebook’tan kimlerin engellediğini görmek için kullanılacak bir diğer yöntem, Google hesabından arama yapmaktır. Bunun için kişinin öncelikle Facebook hesabından çıkması gerekir. Facebook hesabından çıkış yapıldıktan sonra Google arama çubuğuna kişinin Facebook kullanıcı adı yazılır. Eğer Google’da kullanıcı görüntüleniyor ise kişiyi engelleme ihtimali yüksektir. Ancak elbette bu da garanti bir yöntem değildir. Facebook kullanıcısı gizlilik ayarlarından kendisini görünmez bir hale getirdiyse de Google araması sonucunda çıkması mümkün değildir. Bu durumun da göz önünde bulundurulması doğru olacaktır.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

86
796 Paylaşım, 86 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
62
Şaşkın
Başarısız Başarısız
36
Başarısız
Komik Komik
158
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
54
Helal Olsun!
lol lol
100
lol
Aşk Aşk
87
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
61
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
25
Kazandım!
Pinar

7 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir