Facebook’ta Organik Takipçi Arttırma Yolları Nelerdir?


70
694 Paylaşım, 70 points

Facebook, kullanılan en eski sosyal medya platformlarından birisidir. Milyarlarca kişi tarafından kullanılan Facebook üzerinden takipçi sahibi olmak mümkündür. Popüler bir Facebook hesabı isteyenlerin takipçi sayısının fazla olması gerekir. Bu yazımızda Facebook’ta Organik Takipçi Arttırma Yolları Nelerdir sorularına cevap vereceğiz.

Facebook’ta takipçi sayısını artırmak isteyenler için yapılabilecek bazı yöntemler bulunmaktadır. Doğru yöntemleri akıllıca kullanarak Facebook takipçi sayısını artırmak mümkün olacaktır. Özellikle Facebook sayfaları üzerinden paylaşım yapan sayfalardan birisine sahip olanlar için takipçi sayısını artırmak çok daha önemlidir.



FACEBOOK’TA ORGANİK TAKİPÇİ ARTTIRMA YOLLARI NELERDİR?

Facebook’ta Organik Takipçi Arttırma Yolları şu şekilde sıralanabilir;

  • Facebook’ta postun linkini paylaşmak
  • Gereksiz yere paylaşım postlarını uzatmamak
  • Click – bait’ten uzak durmak
  • Soru sor – fikir yarat – tartışma yarat
  • Sayfayı güncel tutmak
  • Sıkıcı olmayan hikayeler paylaşmak
  • Kaliteli fotoğraflar paylaşmak
  • Paylaşım saatlerine dikkat etmek
  • Reklam vermek
  • Video paylaşımına dikkat etmek

FACEBOOK ‘TA ORGANİK TAKİPÇİ ARTIRMAK İÇİN POST LİNKİ PAYLAŞMAK

Facebook’ta organik takipçi artırmak için post linki paylaşmak önemlidir. Sayfadan paylaşılan metin ya da fotoğraflarla birlikte link paylaşımı da yapmak takipçi sayısını artıracaktır. Facebook sayfası bulunan bir kişi attığı posta link ekleyerek çok daha dikkat çekici paylaşımlar yapabilir ve takipçi sayısını artırabilir.

FACEBOOK ‘TA ORGANİK TAKİPÇİ ARTIRMAK İÇİN GEREKSİZ YERE PAYLAŞIM POSTUNU UZATMAMAK

Facebook’ta organik takipçi artırmak için gereksiz yere paylaşım postunu uzatmamak gerekir. Gereksiz gevezelik yapmak yerine ilgi çekici ve kısa paylaşımlarda bulunmak doğru olacaktır. Gereksiz ve fazla laf kalabalığı, takipçileri bunaltacaktır. Kısa ve net anlatımlar takipçi artırmak için doğru adım olacaktır.

FACEBOOK ‘TA ORGANİK TAKİPÇİ ARTIRMAK İÇİN CLİCK – BAİT’TEN UZAK DURMAK

Facebook’ta organik takipçi artırmak için Click – Bait’ten uzak durmak gerekir. Click – bait tık avcılığı olarak bilinmektedir. Facebook kısa bir süre önce tık avcılığını cezalandıracağını açıkladı. Facebook sayfaları, son yıllarda dikkat çekici ancak başka emellere alet edilecek paylaşımlar yapmaktadır. Bu tür paylaşımlara tıklandığında başlıkla hiç alakası olmayan paylaşımlarla karşılaşmak mümkün olacaktır. Bu tür paylaşımlar yapan sayfalara takipçi ilgisi olmaz. Takipçi sayısını artırmak için click – bait yapmaktan uzak durmak gerekir.

FACEBOOK ‘TA ORGANİK TAKİPÇİ ARTIRMAK İÇİN SORU SOR – FİKİR AL – TARTIŞMA YARAT

Facebook’ta organik takipçi artırmak için soru sor – fikir al – tartışma yarat taktiği uygulanabilir. Bu taktik, takipçi sayısını artırmak için kullanılabilecek en doğru ve akıllıca yollardan birisidir. Bir Facebook sayfası ne kadar çok soru sorarsa, takipçilerinin fikrini alırsa ve tartışma konusu açarsa o kadar çok dikkat çekecektir. Bu tür Facebook sayfalarına takipçi ilgisi her geçen gün artmaktadır.

FACEBOOK ‘TA ORGANİK TAKİPÇİ ARTIRMAK İÇİN SAYFAYI GÜNCEL TUTMAK

Facebook’ta organik takipçi artırmak için sayfayı güncel tutmak gerekir. Bir Facebook sayfası ne kadar güncel tutulursa o kadar çok takipçinin dikkatini çekecektir. Facebook sayfası olan kişilerin düzenli aralıklarla ve sürekli paylaşım yapması gerekir. Böylece organik takipçi sayısını artırmayı başarabilir.

FACEBOOK ‘TA ORGANİK TAKİPÇİ ARTIRMAK İÇİN SIKICI OLMAYAN HİKAYELER PAYLAŞMAK

Facebook ‘ta organik takipçi artırmak için sıkıcı olmayan hikayeler paylaşmak akıllıca olacaktır. Hikayeler bölümü son yıllarda Facebook’un en dikkat çekici alanlarından birisidir. Organik takipçi elde etmek isteyen Facebook kullanıcıları, hikayelerinde ilgi çekici paylaşımlar yaparak daha fazla dikkat çekebilir.

FACEBOOK ‘TA ORGANİK TAKİPÇİ ARTIRMAK İÇİN KALİTELİ FOTOĞRAFLAR PAYLAŞMAK

Facebook’ta organik takipçi artırmak için kaliteli fotoğraflar paylaşmak, dikkat çekmek için doğru adımlardan birisidir. Bir Facebook sayfasını takip eden kişiler her zaman kaliteli fotoğraflar görmek ister. Sayfasında kaliteli görsel kullanan Facebook kullanıcıları çok daha fazla takipçi elde edecektir.

FACEBOOK ‘TA ORGANİK TAKİPÇİ ARTIRMAK İÇİN PAYLAŞIM SAATLERİNE DİKKAT ETMEK

Facebook’ta organik takipçi artırmak için paylaşım saatlerine dikkat etmek oldukça önemlidir. Facebook sayfasının sahibi, takipçilerinin yoğunlukla Online olduğu saatleri belirlemeli ve paylaşımlarını bu saatlerde ağırlıklı olarak gerçekleştirmelidir. Aktif takipçi sayısının yoğun olduğu saatlerde paylaşımları artırarak organik takipçi sayısını artırmak mümkün olacaktır.

FACEBOOK ‘TA ORGANİK TAKİPÇİ ARTIRMAK İÇİN REKLAM VERMEK

Facebook’ta organik takipçi artırmak için reklam vermek gerekir. Facebook sayfaları haftalık ya da aylık reklam bütçesi ayırarak kısa sürede organik takipçi sayısını artırabilir. Burada önemli olan sayfanın kendisine değil postlara reklam verilmesidir. Reklam işine ne kadar ağırlık verilirse, takipçi sayısı o kadar artış gösterecektir.

FACEBOOK ‘TA ORGANİK TAKİPÇİ ARTIRMAK İÇİN VİDEO PAYLAŞMAK

Facebook’ta organik takipçi artırmak için video paylaşmak en gerekli detaylardan birisidir. Video izlemek, son yıllarda takipçilerin en zevk aldığı işlerden birisidir. Birbirinden ilginç, dikkat çekici, eğlenceli ve komik videoları sayfasında paylaşan Facebook sayfalarının organik takipçi sayısı kısa sürede artacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

70
694 Paylaşım, 70 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
36
Şaşkın
Başarısız Başarısız
120
Başarısız
Komik Komik
108
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
36
Helal Olsun!
lol lol
73
lol
Aşk Aşk
60
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
37
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
120
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir