Facebook’ta Gönderi Paylaşmak İçin En Uygun Zaman Nedir?


74
724 Paylaşım, 74 points

Facebook dünya genelinde en çok kullanıcı sayısına sahip sosyal paylaşım platformudur. Bu platform üyeleri gün içerisinde çok sayıda paylaşım yapmaktadır. Gönderilerin paylaşılması için belirli zamanları tercih etmek daha fazla kitleye ulaşmak anlamına gelmektedir. Bu yazımızda Facebook’ta Gönderi Paylaşmak İçin En Uygun Zaman Nedir? Sorusuna cevap vereceğiz.

Facebook gün içerisinde kullanıcıların sık sık gönderi paylaşımı yaptığı bir platformdur. Bu platform üzerinden yapılan paylaşımlar takipçiler tarafından beğenilerek başkalarına da ulaştırılabilmektedir. Bir gönderinin çok daha fazla ilgi görmesi için en uygun zamanda paylaşılmasına dikkat etmek gerekmektedir.FACEBOOK’TA GÖNDERİ PAYLAŞMAK İÇİN EN UYGUN ZAMAN NEDİR?

Facebook üzerinden ister bireysel sayfa olsun ister bir grup sayfası olsun sürekli olarak paylaşım yapılmaktadır. Bu paylaşımların daha fazla takipçiye ulaşması için doğru saat dilimleri içerisinde paylaşılması oldukça önemlidir.

Facebook’ta Gönderi Paylaşmak İçin En Uygun Zaman Nedir? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; Facebook üzerinden yapılan paylaşımlarda sabah saat 08:00 ve öğlen 12:00 arasında yapılan paylaşımların en az görüntülendiği bilinmektedir. Bu saat aralığında Facebook kullanım oranının oldukça düşük olması, bu saat dilimleri arasında paylaşım yapılmasının doğru olmadığını göstermektedir.

Facebook’ta Gönderi Paylaşmak İçin En Uygun Zaman şu şekilde açıklanabilir;

  • Facebook paylaşımları için en ideal günler: Facebook üzerinden yapılan paylaşımların en çok beğeni aldığı gün Çarşamba olarak bilinmektedir. Çarşamba günleri yapılan paylaşımlar çok daha fazla takipçi tarafından görüntülenmektedir.
  • Facebook paylaşımları için orta seviye günler: Facebook üzerinden yapılan paylaşımların orta seviyede beğeni aldığı günler Pazartesi ve Salı günleri olarak bilinmektedir. Bu Günlerde Çarşamba gününe oranda çok daha düşük etkileşim almak mümkündür.
  • Facebook paylaşımları için en kötü günler: Facebook üzerinden yapılan paylaşımların en düşük beğeni aldığı günler Cuma ve Cumartesi olarak bilinmektedir. Bu günlerde insanlar genelde kendilerine daha fazla zaman ayırdığı için Facebook üzerinden paylaşımlara bakılma oranı düşmektedir.
  • Facebook üzerinden en çok içerik paylaşılan saat: Facebook kullanıcıları gün içerisinde özellikle saat 13:00’ de paylaşım yapmaktadır. Paylaşımların en yüksek tıklanma aldığı saat ise 15:00 olarak bilinmektedir. Bu saatte yapılan paylaşımlar en çok tıklanma sayısına ulaşmaktadır.
  • Facebook üzerinden paylaşım yapılacak en ideal saatler: Facebook kullanıcılarının gönderileri için en çok beğeni ve tıklanma alması için belirli saat aralığını tercih etmesi gerekmektedir. Facebook en ideal paylaşım saatleri 13:00 – 16:00 olarak bilinmektedir.
  • Facebook üzerinden paylaşım yapılacak en kötü saatler: Facebook kullanıcılarının yaptığı paylaşımlara en az tıklanma alınan saatler ise gece 24:00 – 08:00 saatleri ve sabah 08:00 – 12:00 saatleri arası olarak bilinmektedir.

Tüm bu analizlere bakıldığı zaman Facebook’ta Gönderi Paylaşmak İçin En Uygun Zamanı öğlen saat 13:00 sonrasında ve hafta içi günlerde olarak söylemek mümkün olacaktır. Bu saatten sonra ve hafta içi günlerde yapılan paylaşımlara çok daha fazla beğeni ve tıklanma alındığı bilinmektedir.

Sabah erken saatler ve gece saatleri ile hafta sonları ise birçok kişinin dinlenmek için ayırdıkları zaman dilimleri olduğu için bu zaman aralıklarında yapılan Facebook paylaşımlarına fazla bir beğeni ve tıklanma oranı beklemek doğru olmayacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

74
724 Paylaşım, 74 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
120
Şaşkın
Başarısız Başarısız
84
Başarısız
Komik Komik
72
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
120
Helal Olsun!
lol lol
36
lol
Aşk Aşk
24
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
120
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
84
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir