Facebook’a Corona Virüs Güncellemesi Geliyor


60
584 Paylaşım, 60 points

Corona virüs hayatımızın her yönünde etkili olmaya devam ediyor. Sosyal hayatı durma noktasına getiren Corona virüs, internet üzerinde de etkili olmaya başladı. İnternet üzerinden sürekli yanıltıcı paylaşımlar yapılmaya başlaması üzerine Facebook harekete geçerek yeni bir güncelleme yayınladı. Bu yazımızda Facebook’ a Corona Virüs Güncellemesi hakkında bilgi vereceğiz.

Corona virüsün dünya genelinde ciddi anlamda etkili olmasının ardından özellikle sosyal medya üzerinden bilgi kirliliğinde artış görülmeye başladı. İnsanları korkutmak, tedirgin etmek amacı ile bazı sahte ve yanıltıcı paylaşımlar sıklıkla yapılmaya başladı. Bu adımın ardından önemli bir adım da Facebook’ tan geldi. Facebook, Corona virüse karşı yeni bir güncelleme yapacağını açıkladı.FACEBOOK’ A CORONA VİRÜS GÜNCELLEMESİ GELİYOR

Dünya genelinde 2,2 milyar aktif kullanıcıya sahip olan Facebook, günümüzün en büyük sosyal medya platformu olmaya devam ediyor. Her gün milyarlarca paylaşımın yapıldığı bu platform üzerinden ne yazık ki yanıltıcı ve sahte paylaşımlar da sıklıkla görülüyor.

Özellikle son aylarda dünyayı etkisi altına alan Corona virüs ile ilgili sahte ve yanıltıcı haberler sürekli yayınlanmaya başladı. Yapılan bu sahte paylaşımları durdurmak isteyen Facebook, önemli bir karar alarak yeni bir güncelleme hazırlığına girdi.

FACEBOOK DOĞRU BİLGİLERİ VERMEYE BAŞLAYACAK

Facebook yetkililerinden gelen açıklamada, sosyal platform üzerinden art niyetli olan kullanıcıların insanları daha fazla korkutmak, tedirgin etmek ve ortalığı karıştırmak amacıyla birçok sahte Corona virüs haberinin paylaşıldığı belirtildi. Bu durumdan rahatsızlık duyduğunu belirten Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, yeni bir güncelleme hazırladıklarını ve bu güncellemenin sayesinde Facebook üzerinden sahte ve yanıltıcı paylaşımları engelleyeceklerini söyledi.

Mark Zuckerberg’ den gelen açıklama kapsamında Facebook’ a gelecek olan güncelleme sayesinde Facebook ana sayfasına Dünya Sağlık Örgütü tarafından temin edilecek ve güvenilir bilgiler içeren bir platform eklenecek. Bu platform üzerinden Facebook kullanıcıları tamamen gerçek Corona virüs bilgilerine ulaşma şansına sahip olacak.

CORONA VİRÜS BİLGİLERİ DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜNDEN TEMİN EDİLECEK

Facebook’ a getirilecek olan yeni güncellemenin ardından kullanıcılar Dünya Sağlık Örgütü tarafından desteklenen gerçek bilgileri görebilecekler. Corona virüs ile ilgili gerçek ve doğru bilgiler, ana sayfa üzerine yerleştirilecek olan bölüm üzerinden anında görüntülenebilecek. Bu sayede Facebook kullanıcıları gerçek Corona virüs haberlerini okuma ve takip etme şansına sahip olacak.

Corona virüs ile ilgili olarak Facebook tarafından alınan karar oldukça olumlu tepkiler almaya başladı. Facebook kullanıcıları dört gözle yeni gelecek olan güncellemeyi bekliyorlar. Kısa bir süre önce Corona virüs yalan haberleri ile mücadele kapsamında Microsoft ‘da bir bölüm hazırlamış ve bu bölümden güncel vaka ve ölüm rakamlarını kullanıcıları ile paylaşmaya başlamıştı.

Facebook, yeni güncellemesi ile birlikte Corona virüs ile ilgili sahte haberlerin önüne geçen platformlardan birisi olacak. Önümüzdeki günlerde ise Google ’ın Corona virüs ile ilgili güncel ve gerçek bilgi veren bir platform kullanacağı da gelen haberler arasında yer alıyor. İnternet ortamının oldukça etkili olduğu bu dönemde, alınan önlemler sayesinde kullanıcılar sahte ve yanıltıcı haberler ile uğraşmak yerine doğru ve güncel bilgiler alma şansına sahip olacak.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

60
584 Paylaşım, 60 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
60
Şaşkın
Başarısız Başarısız
24
Başarısız
Komik Komik
12
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
60
Helal Olsun!
lol lol
96
lol
Aşk Aşk
84
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
60
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir