Facebook Yorum Kapatma Nasıl Yapılır?


54
524 Paylaşım, 54 points

Facebook kullanıcıları uygulama üzerinden yaptıkları paylaşımlara yorum gelmemesi için Facebook yorum kapatma özelliğini kullanmayı tercih etmektedir. Ancak birçok Facebook üyesi, bu özelliğin nasıl kullanıldığını bilmemektedir. Bu yazımızda Facebook Yorum Kapatma Nasıl Yapılır? Sorusuna cevap vereceğiz.

Facebook üzerinden yapılan paylaşımları birçok kişinin görmesi ve yorum yapması mümkündür. Paylaşımlara olumlu yorum gelmesinin yanı sıra birçok olumsuz yorum da gelmektedir. Böyle bir sorunla karşılaşmak istemeyen birçok Facebook kullanıcısı, paylaşımlarını yoruma kapatmayı tercih etmektedir.FACEBOOK YORUM KAPATMA NASIL YAPILIR?

Facebook Yorum Kapatma Nasıl Yapılır? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; Facebook üzerinden yapılan paylaşımlara yorum yapılmasını istemeyen kullanıcılar, yorum kapatma özelliğini kullanarak olumsuz yorumlardan kurtulabilmektedir.

Facebook Yorum Kapatma özelliğini kullanmak için öncelikle belirli adımların takip edilmesi gerekmektedir. Facebook Yorum Kapatma adımları şu şekilde sıralanıyor;

 • Birinci Adım

Facebook hesabına kullanıcı bilgileri yazılarak giriş yapılır. Uygulamaya girişin ardından kişisel Facebook sayfasına girilir.

 • İkinci Adım

Sayfaya girişin ardından sol tarafta bulunan menü üzerinden yönetilen gruplara girilir.

 • Üçüncü Adım

Grup seçildikten sonra yorumlara kapatılmak istenen grupların sayfasında yer alan üç noktalı menü simgesine tıklanır.

 • Dördüncü Adım

Açılan menü üzerinde yer alan “Yorum yapmayı kapat” sekmesine tıklanır.

 • Beşinci Adım

Sekmeye basıldığı andan itibaren seçilmiş olan kişi ya da grupların Facebook gönderilerine yorum yapmaları engellenmiş olacaktır. Bu engelleme işlemi sonrasında seçilen kişilerin gönderilere yorum yapması asla mümkün olmayacaktır.

FACEBOOK KELİME BAZLI YORUM KAPATMA NASIL YAPILIR?

Facebook gönderilerine yorumları gruplar için kapatmanın yanı sıra belirli kelimelere göre de yorumları kapatmak mümkündür. Bu yöntemi kullanan Facebook kullanıcıları, seçtikleri kelimelerin geçtiği tüm yorumları engelleme hakkına sahip olmaktadır.

Facebook kelime bazlı yorum kapatma nasıl yapılır? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

 • Birinci Adım

Kişisel Facebook sayfasına giriş yapılır. Hesap bilgilerine giriş yaptıktan sonra sağ üst kısımda bulunan “Ayarlar” sekmesine tıklanır.

 • İkinci Adım

Ayarlar menüsüne girdikten sonra listede yer alan “Herkese açık gönderiler” seçeneğine tıklanır.

 • Üçüncü Adım

Herkese açık gönderi yorumları bölümünden “Herkese Açık” yazan butona basılarak gönderilerin kim tarafından yorumlanabileceği belirlenir.

 • Dördüncü Adım

Yorum görüntüleme işleminin belirlenmesinin ardından Facebook kişisel ana sayfaya geçilir. Bu aşamada kişinin açtığı kişisel sayfada yönetici konumunda olması gerekmektedir.

 • Beşinci Adım

Sayfanın sağ üst kısmında bulunan “Ayarlar” sekmesine tıklanır.

 • Altıncı Adım

Ayarlar bölümünde yer alan “Sayfa Moderatörü” seçeneğine gelinir. Bu bölümde yer alan kısma yorumlarda geçmesi istenmeyen kelimelerin tamamı aralarında virgül konularak yazılır.

 • Yedinci Adım

Yazılan kelimelerin tamamlanmasının ardından “Değişiklikleri kaydet” butonuna basıldığında o kelimelerin yer aldığı hiçbir yorum gönderilerin altında yayınlanmamaya başlayacaktır.

FACEBOOK YORUM KAPATMA ÖZELLİĞİ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER NELERDİR?

Facebook Yorum Kapatma özelliği hakkında bilinmesi gerekenler şu şekilde sıralanıyor;

 • Facebook Yorum Kapatma özelliği, sadece grup bazlı olarak kullanılabilen bir özelliktir.
 • Facebook Yorum Kapatma özelliği sayesinde istenirse kelime bazlı olarak yorum kapatmak mümkün olmaktadır.
 • Facebook Yorum Kapatma özelliğini kullanabilmek için kişinin sayfa ya da grupta yönetici pozisyonunda olması gerekmektedir.
 • Facebook Yorum Kapatma özelliği ister bilgisayar üzerinden ister mobil uygulama üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.
 • Facebook Yorum Kapatma özelliği istenildiği zaman pasif konuma getirilerek takipçilerin tekrar gönderilere yorum yapmasına izin verilebilmektedir.
 • Facebook Yorum Kapatma özelliği aktif edildiği andan itibaren o kullanıcının göndermiş olduğu paylaşımlar yoruma tamamen kapatılmaktadır.
 • Facebook Yorum Kapatma özelliği kelime bazlı kullanıldığı takdirde sadece yasaklı kelimelerin yer aldığı yorumlar engellenmektedir. Bunun dışındaki yorumlar paylaşımın altında görüntülenecektir.

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

54
524 Paylaşım, 54 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
36
Şaşkın
Başarısız Başarısız
120
Başarısız
Komik Komik
108
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
36
Helal Olsun!
lol lol
72
lol
Aşk Aşk
60
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
36
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
120
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir