Facebook Yapay Zeka İle 100 Dili Çevirebilme Özelliği


71
694 Paylaşım, 71 points

Facebook, her gün kendisini biraz daha geliştiren özellikler sunmaya devam ediyor. Facebook, kısa bir süre önce hazırladığı yeni özelliği kullanıcılarına sundu. Bu yeni özellik sayesinde Facebook kullanıcıları artık 100 dilde çeviri yapabilecekler. Bu yazımızda Facebook Yapay Zeka İle 100 Dili Çevirebilme Özelliği hakkında bilgi vereceğiz.

Facebook, belirli aralıklarla yeni özelliklerini kullanıcılarına tanıtıyor. Bu yeni özelliklerden birisi de yapay zeka teknolojisi ile 100 dili çevirme özelliği oldu. Facebook, kullanıcıları artık 100 farklı dil üzerinde kolaylıkla çeviri yapabilecek.FACEBOOK YAPAY ZEKA İLE 100 DİLİ ÇEVİREBİLME ÖZELLİĞİ GELDİ

Facebook, var olan sistemlerin çoğunda yer alan çeviri özelliğini bir adım daha ileriye taşıdı. İlk olarak İngilizce çevirisi yapan program üzerinde yapılan yapay zeka çalışmaları sayesinde 100 farklı dil üzerinde çeviri yapma özelliği kullanıma sunuldu.

Facebook tarafından geliştirilen yapay zeka ile 100 dili çevirebilme özelliği, akademisyenler tarafından yapılan inceleme sonucunda oldukça başarılı olarak değerlendirildi. Hazırlanan bu yeni özellik sayesinde artık 100 farklı dili otomatik olarak istenilen dilde çeviri yapabilecek.

FACEBOOK YAPAY ZEKA İLE 100 DİLİ ÇEVİREBİLME ÖZELLİĞİNİ KULLANIMA SUNDU

Kullanıcıların ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak sürekli olarak farklı yeni özellikler sunmaya devam eden Facebook, yeni özelliği ile ilgili bir açıklamada bulundu. Yapay Zeka İle 100 Dili Çevirebilme Özelliğini tanıtan Facebook yetkilileri açıklamasında; “Yıllardır, yapay zeka araştırmacıları farklı görevlerdeki tüm dilleri anlayabilen tek ve evrensel bir model oluşturmak için çalışıyorlar. Tüm dilleri, lehçeleri ve yöntemleri destekleyen tek bir model, daha fazla insana daha iyi hizmet etmemize, çevirileri güncel tutmamıza ve milyarlarca insan için eşit şekilde yeni deneyimler yaratmamıza yardımcı olacak.” Şeklinde konuştu.

FACEBOOK YAPAY ZEKA İLE 100 DİLİ ÇEVİREBİLME ÖZELLİĞİ NASIL KULLANILIR?

Facebook Yapay Zeka İle 100 Dili Çevirebilme Özelliğini kullanıcılarının beğenisine sundu. Her gün 20 milyardan fazla çevirinin yapıldığı Facebook uygulaması üzerinden kullanıcılar artık otomatik olarak çeviri yapabilecek.

Facebook bu yeni özelliği sayesinde sadece İngilizce üzerinden çeviri yapmak yerine 100 farklı dilde diller arasında doğrudan çeviri yapabilecek. Facebook Yapay Zeka İle 100 Dili Çevirebilme Özelliği nasıl kullanılır sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; Facebook, kullanıcılarının günlük olarak gerçekleştirdikleri çevirilerde otomatik olarak istedikleri dile çeviri işlemini gerçekleştirecek. Böylece kullanıcıların herhangi bir işlem yapmalarına gerek kalmayacak.

FACEBOOK YAPAY ZEKA İLE 100 DİLİ ÇEVİREBİLME ÖZELLİĞİ İNGİLİZCEYİ ARADAN ÇIKARDI

Facebook Yapay Zeka İle 100 Dili Çevirebilme Özelliği öncesinde uygulama üzerinden çevirileri öncelikle İngilizce diline çeviriyor ardından istenilen dile çeviriyordu. Ancak Yapay Zeka İle 100 Dili Çevirebilme Özelliği sayesinde İngilizce çeviri aracılığı ortadan kaldırılmış olacak.

Facebook kullanıcıları, artık platform üzerinden yapacakları çevirilerde herhangi bir aracı dil kullanmadan direk çeviri yapacak. Örneğin; Çince’ den Fransızca’ ya çeviri yapmak isteyen bir kullanıcı, arada İngilizce çevirisine gerek kalmadan direk Fransızca çeviri halini görüntüleyebilecek. Facebook Yapay Zeka İle 100 Dili Çevirebilme Özelliğinin kullanıcıların beğenisine sunulmasının ardından gelen yorumlara göre şekillendirilme işlemleri de yapılabilecek.

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

71
694 Paylaşım, 71 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
84
Şaşkın
Başarısız Başarısız
48
Başarısız
Komik Komik
36
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
84
Helal Olsun!
lol lol
120
lol
Aşk Aşk
108
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
84
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
48
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir