Facebook Ve Instagram’a Çapraz Hikaye Paylaşım Özelliği Geliyor


82
804 Paylaşım, 82 points

Facebook ve Instagram, sosyal medyanın en çok kullanılan platformları arasında yer alıyor. Her iki platformunda en sevilen özelliği hikaye paylaşımı yapılabilmesi. Facebook, yeniliklerine bir yenisini ekleyerek Instagram ’a yeni bir özellik kazandırdı. Artık iki platform arasında hikaye paylaşımı yapılabilecek. Bu yazımızda Facebook Ve Instagram’ A Çapraz Hikaye Paylaşım Özelliği hakkında bilgi vereceğiz.

Facebook, bünyesinde bulunan sosyal paylaşım platformlarına her gün yeni özellikler ekliyor. En fazla özelliğin eklendiği platform ise Instagram olarak biliniyor. Facebook, birçok yeni özelliğini Instagram üzerinden kullanıcılara sunuyor.FACEBOOK VE INSTAGRAM’ A ÇAPRAZ HİKAYE PAYLAŞIM ÖZELLİĞİ GELİYOR

Facebook, Instagram’ a çeşitli özellikler eklemeye devam ediyor. Son olarak hikayeler özelliğini ekleyen Facebook, Instagram kullanıcılarının çok iyi geri dönüşler alınca aynı uygulamayı kendisinde de sunmaya başladı.

Tüm platformlarında hikayeler özelliğini sunan Facebook, birçok kişinin platformları tek tipleştirmesi yönünde eleştirilerine de maruz kaldı. Bu durumdan rahatsızlık duyan Facebook yetkilileri, çok daha farklı bir özelliği kullanıcılarına sunma kararı aldı.

FACEBOOK VE INSTAGRAM’ A ÇAPRAZ HİKAYE PAYLAŞIM ÖZELLİĞİ NASIL KULLANILIR?

Facebook, Instagram’ la ortak bir özelliği kullanıcılarına sunma kararı aldı. Her iki platformda da beğenilerek kullanılan hikayeler özelliği, artık çapraz olarak kullanılabilecek. Kullanıcılar bu yeni özellik kapsamında Facebook üzerinden yayınladıkları hikayeleri Instagram üzerinden de yayınlayabilecek.

Facebook hikayeler özelliğini kullanarak paylaşım yapan kullanıcılar, Facebook hikaye paylaşım gizlilik seçeneği üzerinden “Hikayeyi Instagram’ da Paylaş” seçeneğine basarak çapraz paylaşımla Instagram üzerinden de aynı hikayeyi paylaşabilecek.

FACEBOOK VE INSTAGRAM’ A ÇAPRAZ HİKAYE PAYLAŞIM ÖZELLİĞİ NE ZAMAN KULLANILACAK?

Facebook Ve Instagram’ A Çapraz Hikaye Paylaşım Özelliği için ilk adımları atmaya başlayan Facebook, çalışmalarına hala devam ediyor. Facebook, Instagram’ a çapraz hikaye paylaşımı özelliğini getirmek için gerekli hazırlıkları yaptığını ve şu anda özelliğin test aşamasında olduğunu açıkladı.

Facebook üzerinden belirlenen farklı türden kullanıcılar, şu anda test aşamasında olan bu özelliğin deneme çalışmalarına dahil edilmiş durumda. Kullanıcılardan alınan tepkilere göre özelliğin kullanıma tamamen açılma süresi belirlenmiş olacak.

Facebook, son dönemde hakkında çıkan dedikodulara bir son vermek ve yeni özellikler de hazırladığını göstermek için böyle bir adım atma kararı aldı. İlk duyulduğu anda kullanıcılar arasında heyecan yaratan Facebook Ve Instagram’ A Çapraz Hikaye Paylaşım Özelliği, şimdiden büyük ilgi görmeye başladı. özellik hakkında yorum yapan bazı otoriteler, Facebook’un bu yeni özelliğinin henüz bir başlangıç olduğunu ve ilerleyen dönemlerde çok daha ilgi çekici özelliklerin gelmesini beklediklerini ifade etti.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

82
804 Paylaşım, 82 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
120
Şaşkın
Başarısız Başarısız
84
Başarısız
Komik Komik
72
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
120
Helal Olsun!
lol lol
36
lol
Aşk Aşk
24
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
120
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
84
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir