Facebook Şifremi Unuttum Nasıl Bulabilirim? Facebook Şifre Kurtarma


81
826 Paylaşım, 81 points

Milyarlarca kişi tarafından kullanılan Facebook, en popüler sosyal ağlardan birisidir. Facebook üzerinden yapılan paylaşımlarla, günlük hayatın güzelliklerini arkadaş çevresi ile daha kolay paylaşmak mümkündür. Bazı zamanlarda Facebook kullanıcıları hesap şifrelerini unutabilirler. Şifresi olmayan bir hesaba giriş yapmak mümkün olmayacaktır. Bu yazımızda Facebook şifresini unutan kişilerin nasıl alabilecekleri veya facebook şifre kurtarmanın nasıl yapılacağı hakkında bilgiler vereceğiz.

FACEBOOK ŞİFREMİ NASIL BULURUM?

Facebook şifresi, bazen unutulabilir. Bunun birçok nedeni bulunmaktadır. Facebook kullanıcısı şifreyi kaydettiyse ve otomatik olarak giriş yapıyorsa ya da sürekli olarak şifre değiştiriyorsa, Facebook şifresini unutması oldukça doğal bir durumdur. Böyle bir durumda yapılması gereken bazı işlemler vardır. Söz konusu işlemler sayesinde unutulan Facebook şifresi yeniden alınabilir.

Facebook şifresini bulmak için telefon üzerinden işlem yapılabilir. Eğer kullanıcının telefondan Facebook hesabı açık ise hemen Facebook Güvenlik ve Gizlilik Ayarları üzerinden şifre işlemlerini gerçekleştirmesi mümkün olacaktır.FACEBOOK ŞİFRE BULMA YÖNTEMİ NEDİR?

Facebook kullanıcısı şifresini unuttuğu zaman bazı adımları izleyerek şifresini öğrenebilmektedir. Facebook şifre bulma yöntemi şu şekilde sıralanabilir;

  • Birinci Adım

Facebook şifresini bulmak için öncelikle kullanıcının e – posta hesabını kullanması gerekir. Siteye giriş yapmak için kullanılacak adres;

https://tr-tr.facebook.com/

  • İkinci Adım

Facebook kullanıcı adı ve şifresi girilen alanın altında ‘Hesabını mı unuttun?’ yazan alana tıklanır.

  • Üçüncü Adım

Bu alana tıklamanın ardından açılacak olan yeni sayfada e – posta adresi ile devam etmek gerekmektedir. Bunun için kullanıcı sahip olduğu e – posta adresini gerekli alana yazarak devam eder. E – posta adresini bilmeyen bir kullanıcı bu alana cep telefonu numarasını da yazabilir. Bunun için Facebook sistemine cep telefonunu kaydetmiş olmak gerekmektedir.

  • Dördüncü Adım

Sisteme e – posta ya da cep telefonu ile giriş yaptıktan sonra şifre sıfırlama alanına gidilecektir. Facebook şifre sıfırlama işlemi ile yeni bir kullanıcı şifresi almak mümkündür.

FACEBOOK ŞİFRE SIFIRLAMA NASIL YAPILIR?

Facebook üzerinden unutulan şifrenin değiştirilmesi için öncelikle şifre sıfırlama işlemi gerekmektedir. Facebook şifre sıfırlama için izlenecek adımlar şu şekilde sıralanabilir;

  • Birinci Adım

Öncelikle Facebook şifre sıfırlama adresine gidilir. Bu işlem için kullanılacak adres;

https://www.facebook.com/login/identify/?ctx=recover

  • İkinci Adım

Sayfada çıkan kutucuğa e – posta adresi ya da cep telefonu yazılır ve altında yer alan ‘Ara’ butonuna basılır.

  • Üçüncü Adım

Bu işlemin ardından kullanıcının girdiği e – posta adresine bir mail gelecektir. E – posta üzerinden mail açılarak içinde yer alan linke tıklanır.

  • Dördüncü Adım

Link üzerinden açılacak sayfada, yeni şifre belirleme işlemi gerçekleştirilecektir. Facebook kullanıcısı bu alanda yeni Facebook kullanıcı şifresini oluşturduktan sonra ‘Kaydet’ tuşuna basmalıdır.

  • Beşinci Adım

Bu işlemin ardından şifre başarılı bir şekilde değiştirilecektir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

81
826 Paylaşım, 81 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
97
Şaşkın
Başarısız Başarısız
60
Başarısız
Komik Komik
48
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
96
Helal Olsun!
lol lol
12
lol
Aşk Aşk
120
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
96
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
61
Kazandım!
Hatice

37 Yaşında Bilgisayar Mühendisiyim. Bilgi birikimimi negatif.net kullanıcılarına sunmaktan grur duyuyorum!

2 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. özür diliyorum çok unutkanım bu yüzden beş altı facebook sayfam oldu sildiremiyorumda lütfen 2022de kullandıgım sayfamı geri almam için yardımcı olun teşekkürler