Facebook Online Oyun Oynamak Ne Kadar Para Kazandırır?


69
684 Paylaşım, 69 points

Facebook, kullanıcıların sadece arkadaşları ile sosyalleşmesi için değil oyun oynayarak para kazanmak için de kullanılabilecek bir platform haline geldi. Facebook kullanıcıları, Online oyun oynayarak artık kazanç elde edebiliyorlar. Bu yazımızda Facebook Online Oyun Oynamak Ne Kadar Para Kazandırır? Sorusuna cevap vereceğiz.

Sosyal medya devi olarak bilinen Facebook, her geçen gün kullanıcılarına yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Sosyal paylaşım sitesi üzerinden arkadaşlarını bularak kullanıma başlayan kişiler, bir süre sonra canlı yayın yapmaya ve ürün satarak para kazanmaya başlamıştı. Şimdi ise Facebook kullanıcılarına Online oyun oynayarak para kazanma şansı verilmeye başladı.FACEBOOK ONLİNE OYUN OYNAMAK PARA KAZANDIRIR MI?

Facebook bünyesinde kullanıcıların eğlenceli vakit geçirmesini sağlamak amacıyla birçok oyun bulunmaktadır. Facebook üyeleri, Online olarak oynanabilen bu oyunlar sayesinde hem keyifli vakit geçirme hem de para kazanma hakkına sahip olurlar. Facebook Online oyun oynamak para kazandırır mı? Sorusuna elbette ki evet şeklinde cevap verilebilir.

Facebook, platform üzerinden oyun yayıncılığı yaparak para kazanma özelliğini kısa bir süre önce platforma ekledi. Bu özellik sayesinde artık sosyal medya uygulaması üzerinden oyun yayını yapan tüm kullanıcılar kazanç elde edebilecek.

FACEBOOK ONLİNE OYUN OYNAYARAK NASIL PARA KAZANILIR?

Facebook Online oyun oynayarak nasıl para kazanılır? Sorusuna şu şekilde cevap vermek mümkün; Facebook kullanıcıları, severek oynadıkları birçok oyunu diğer kullanıcılar ile paylaşmak ve bu eğlenceli vakitlerini başkalarına da izletmek ister. Bu isteğin farklında olan Facebook, kullanıcıların Online oyun oynayarak yayın yapması ve para kazanması için yeni bir özellik geliştirdi.

Yeni özellik kapsamında oyuncular, Facebook üzerinden yaptıkları oyun yayınları sayesinde artık kazanç elde edebilecekler. Facebook Live üzerinden gerçekleştirilecek olan oyun oynama yayınlarında izleyici kitle, yayın yapan oyuncuya maddi bağışta bulunarak para kazanmasını sağlayacak.

FACEBOOK ONLİNE OYUN OYNAMAK NE KADAR PARA KAZANDIRIR?

Facebook Online Oyun Oynamak Ne Kadar Para Kazandırır? sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; Facebook, yeni kullanıma sunmuş olduğu oyun oynayarak para kazanma özelliği için bağış sistemini ortaya koymuş durumda. Facebook Live üzerinden yayın yapacak olan kullanıcılar, izleyicilerden bağış toplayarak kazanç elde edebilecek.

Facebook Live Online oyun yayınlarında izleyiciler en az 3 dolar olmak üzere bağış yapabilecekler. Oyuncuların canlı yayın sırasında topladıkları bağışlar ise daha sonra hesaplarına aktarılabilecek. Normalde oyun canlı yayınları için kullanılan en büyük platformlardan birisi olan Twitch üzerinden yayıncılara yapılan bağışlar ekranda görüntülenebiliyordu. Facebook Online oyun oynayan kullanıcılar için de aynı şekilde bir bağış ekranı olup olmayacağı ise henüz bilinmiyor.

FACEBOOK OYUN OYNAYARAK PARA KAZANAN KULLANICILARDAN KESİNTİ YAPACAK MI?

Facebook üzerinden oyun oynayarak kazanç elde edecek olan kullanıcıların ise en merak ettiği sorulardan birisi, Facebook’ un bu kazanç üzerinden bir kesinti yapıp yapmayacağı oldu. Facebook oyun oynayarak para kazanan kullanıcılardan kesinti yapacak mı? Sorusuna henüz net bir cevap vermek mümkün değil.

Facebook, şirket reklam videolarından şuanda %45 oranında bir kesinti gerçekleştiriyor. Bu durum göz önüne alındığı zaman Facebook oyun oynayarak para kazanan kullanıcılara yapılan bağıştan da belirli bir oranda kesinti yapma hakkını kullanacak gibi görülüyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

69
684 Paylaşım, 69 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
60
Şaşkın
Başarısız Başarısız
24
Başarısız
Komik Komik
12
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
60
Helal Olsun!
lol lol
96
lol
Aşk Aşk
84
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
60
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir