Facebook ile İnternetten Para Kazanmak İşte Tüyolar!


70
685 Paylaşım, 70 points

İnternetten para kazanma yöntemleri arasında aslında bilenler için en çok tercih edilen yöntemlerden birisi, Facebook’tur. Facebook ile internetten para kazanmak için uygulanacak birçok yöntemin olması, dünyanın en büyük sosyal ağları arasında yer alan Facebook’un para kazanmak için aslında en ideal platformların başında geldiğini söylemek mümkündür.

Bu yazımızın devamında, Facebook ile internetten para kazanmak için yapmanız gerekenler hakkında detaylı bilgiler yer almaktadır. Yazımızı dikkatli bir şekilde okuduğunuzda, Facebook’tan nasıl para kazanılır? Sorusunun cevabını rahatlıkla bulabilirsiniz.

Facebook İle İnternetten Para KazanmakTakipçi Sayısının Artırılması

Gerek sayfanızın ve gerekse kullanacağınız profilinizin takipçi sayısını artırmak, Facebook’tan para kazanmak için esas olan en önemli şeydir. Şayet takipçi sayınız tatmin edici düzeye ulaşırsa, bu avantajı rahatlıkla paraya çevirmeniz mümkündür. Facebook takipçi sayınızı artırmak için uygulayabileceğiniz, birçok yöntem bulunmaktadır.

Öncelikle hedef kitlenize yönelik sayfa ya da profil oluşturulması, atılması gereken ilk adımdır. Bu işlemlerin genelde sayfalar ile yapıldığını düşünerek konumuza devam edecek olursak, sayfanızın ismi, hedef kitlenizin dikkatini çekecek ve mümkünse birazda konunuzla alakalı olmalıdır.

Sonrasındaysa maliyetsiz bir şekilde başlangıç yapabilmek için, sayfanıza arkadaşlarınızı davet etmekle yola devam edebilirsiniz. Bundan sonra ise dikkat çekici paylaşımlar yaparak, arkadaşlarınızın bunları paylaşmasını ve yorum yapmalarını sağlayın. Yani bunu arkadaşlarınızdan talep etmek yerine, onların beğenip isteyerek paylaşacağı içerikler oluşturun.

Bir yandan gönderilerinizi beğenen insanları sayfanıza beğenmeye davet ederken, bir yandan da sayfanızı güncel tutmaya devam edin. Çok sık paylaşımlar yapmanın da insanları sıkarak takipten çıkmalarına neden olacağını unutmadan hareket edilmelidir.

Takipçi sayısını artırmanın en önemli ve kısa yoluna gelecek olursak, sponsor reklamlar vermektir. Yani para harcamadan para kazanma mantığı size bir yere kadar para kazandırırken, para harcayarak daha fazla paralar kazanacağınızı unutmayın.

Sayfa takipçi sayınızı artırmak için reklam verirken, direk sayfa beğenisi şeklinde değil de gönderilerin öne çıkarılması şeklinde sponsorlu reklam vermek daha az maliyetle daha fazla beğeni almanızı ve en azından görünürlüğünüzü artırmanızı da sağlayacaktır. Facebook’a gelen yeni özellik sayesinde, gönderileri beğenen insanları sayfanızı beğenmeye davet edebileceğinizi unutmayın.

Öne çıkaracağınız gönderilerin de hedef kitlenizin dikkatini çekecek nitelikte olması, daha az maliyetle sayfanızı hızla büyütmenize yardımcı olacaktır. Yukarıdakilere benzer çeşitli yollarla takipçi sayınızı belirli bir seviyeye getirdikten sonra, Facebook ile internetten para kazanmak için kullanabileceğiniz yöntemlere geçelim.

Facebook’tan Nasıl Para Kazanılır?

  • Ürün ve Hizmet Satışı

Facebook’tan para kazanmak için kullanabileceğiniz metotlardan birisi, sayfanız üzerinden ürün ya da hizmet satışı yapmaktır. Kendinize ait bir ürün veya hizmeti dikkat çekici bir gönderiyle sayfanızdan paylaşarak, takipçilerinizin müşteriniz olma potansiyelini artırabilirsiniz. Yine aynı şekilde tedarikçiliğini başkalarının yapacağı ve kendinizin sadece pazarlamasını üstleneceği hizmet ve ürünlerin satışını da, bu şekilde yapabilirsiniz.

  • Satış ortaklığı ile para kazanmak

Sayfanızdan herhangi bir firma ya da web sitesinin ürün ve hizmetleri için alacağınız satış ortaklığı linkini paylaşarak, Facebook’tan para kazanmak mümkündür. Bu linklere tıklayarak satış ortaklığı yaptığınız site üzerinden insanların alışveriş yapması, size para kazandıracaktır. Anlaşmalı olduğunuz yerin komisyon oranlarına göre gelir elde edebileceğiniz bu yöntem, internetten para kaza kazanma yöntemleri arasında en fazla kullanılan yöntemlerden birisidir ve birçok yönteme göre daha zahmetsizdir.

  • Reklam satışı yaparak para kazanmak

Sosyal ortamda elinde belirli bir takipçi kitlesi olan insanların zahmetsiz bir şekilde yaparak para kazanabileceği işlerden birisi de, elbette ki reklam satışı yapmaktır. Çeşitli yerlere teklif ederek kendinizin bulabileceği gibi, takipçi sayınızın oldukça fazla olması halinde birçok firma, size kendileri de ulaşabilir. Ürün tanıtımı yapabileceğiniz gibi, hedef kitlenize uygun bir kafe ya da restoran reklamını da yapmanız mümkündür.

  • Web sitelerine ziyaretçi göndermek

Facebook ile internetten para kazanma yöntemleri arasında yine zahmetsiz bir şekilde uygulanacak şeylerden birisi de, web sitelerine ziyaretçi göndermektir. Göndereceğiniz ortalama ziyaretçi sayısına ve alacağınız etkileşime bağlı olarak, bu yöntemle çok iyi paralar kazanmak mümkündür. Abartısız bir şekilde söylemek gerekirse büyük bir sayfanın, bir link paylaşımı yapıldıktan sonra sayfada 12 saat kalması için 120 TL istediğine şahit olduğumuzu söyleyebiliriz.

Facebook’tan genel olarak para kazanabileceğiniz yöntemler bunlar olsa da, yine de siz kendi yaratıcılığınızı kullanarak farklı yöntemlerde keşfedebilirsiniz.

Facebook’tan Para Kazanmak İçin Önemli İpuçları

Bir yandan takipçi sayınızı ve bir yandan da takipçilerinizin etkileşimini artırmak için, dikkat çekici paylaşımlar yapın. Onların görüp paylaşacağı nitelikteki paylaşımlar, yapabileceğiniz en iyi reklamdır.

Sadece yazı şeklinde değil, gönderlerinizi mutlaka resim ve videolarla süsleyin. Özellikle kısa videoların ve fotoğrafların, çok daha fazla beğeni alıp paylaşıldığı görülmüştür.

Paylaştığınız görsellerin üzerindeki yazıların, birkaç kelimeden oluşan ve ana konunuza direkt vurgu yapan sözcükler olmasına dikkat edin.

Resim kalitesinin net olması ve gönderi açıklamasının fazla uzun olmaması da, bu konuda dikkat etmeniz gerekenlerden birisidir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

70
685 Paylaşım, 70 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
108
Şaşkın
Başarısız Başarısız
72
Başarısız
Komik Komik
60
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
109
Helal Olsun!
lol lol
24
lol
Aşk Aşk
12
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
108
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
72
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. teşekkürler denemeye çalışcam bazı yöntemleri bir yere para ödemiyoruz demi malum dolandırıcı çok