Facebook Geçmiş Mesajları Nasıl Geri Getirebilirim?


71
685 Paylaşım, 71 points

Facebook kullanıcıları geçmiş mesajları geri getirmek için bazen yollar ararlar. Geçmiş mesajları geri getirmek elbette ki mümkündür. Ancak birçok kişi bu işlemin nasıl yapılacağını bilemez. Bu yazımızda Facebook Geçmiş Mesajları Nasıl Geri Getirebilirim sorusuna cevap vereceğiz.

Facebook kullanıcıları, istedikleri zaman silinmiş olan geçmiş mesajlarını geri getirebilir. Bu işlemi yapabilmek için bazı noktalarda dikkatli olmak gerekir. Doğru adımları takip ederek Facebook geçmiş mesajları geri getirmek mümkün olacaktır.FACEBOOK GEÇMİŞ MESAJLARI NASIL GERİ GETİREBİLİRİM?

Facebook Geçmiş Mesajları Nasıl Geri Getirebilirim sorusuna cevap vermek için izlenmesi gereken adımlar şu şekilde sıralanır;

 • Birinci Adım

Öncelikle Facebook açılır ve giriş yapılır.

 • İkinci Adım

Facebook’a giriş yaptıktan sonra ayarlar sekmesine girilir.

 • Üçüncü Adım

Ayarlara tıkladıktan sonra ekrana genel hesap ayarları kısmından “Bilgilerini indirmek için Facebook Bilgilerine git” bağlantısı gelir.

Facebook bilgileri indirmek için TIKLAYIN

 • Dördüncü Adım

Bu bağlantıya tıklandıktan sonra açılan sayfada alt alta maddeler sıralanır. Sayfanın en üst kısmında ise “İstediğin zaman bilgilerini görebilir veya indirebilir ve de hesabını silebilirsin” şeklinde bir uyarı yer alacaktır.

 • Beşinci Adım

Bağlantıya tıklandığında ekrana gelen maddeler şu şekildedir;

 1. Bilgilerini İndir: Bilgilerinin bir kopyasını saklamak veya başka bir hizmete aktarmak için indir.
 2. Hareketler Dökümü: Bilgilerini ve bazı ayarları görüntüle ve yönet.
 3. Bilgilerini Yönetme: Bilgilerini nasıl yöneteceğinle ilgili daha fazla bilgi al.
 4. Hesabını ve Bilgilerini Sil: Facebook hesabını ve bilgilerini kalıcı olarak sil

FACEBOOK MESAJLARI GERİ GETİRME PANELİNDE NELER VARDIR?

Bağlantı maddeleri görüntülendikten sonra bu maddelerden en uygun olan bağlantıya tıklanır. İlgili bağlantıya tıklandıktan sonra ekrana birçok bilginin yer aldığı bir panel çıkacaktır. Bu panel üzerinden görüntülenen bilgiler şu şekildedir;

 • Gönderiler
 • Fotoğraf ve videolar
 • Yorumlar
 • Beğenmeler ve ifadeler
 • Arkadaşlar
 • Takip edilenler ve takipçiler
 • Mesajlar
 • Gruplar
 • Etkinlikler

Facebook mesajları geri getirmek için mesajlar seçeneğinin yanındaki kutucuğu işaretlemek gerekir. Diğer seçeneklerin işaretini kaldırdıktan sonra “Dosya Oluştur” butonuna basılır. Bu butona basmadan önce format ve detayları belirlemek için sol kısımda bulunan panel kullanılmalıdır.

Ayarların tamamlanmasının ardından “Dosya Oluşturuluyor. Tamamlandığında size haber vereceğiz. Bu sayede dosyayı istediğin cihaza indirebilirsiniz.” Şeklinde bir mesaj ile karşılaşılacaktır. Bu mesajın görülmesinin ardından Facebook kullanıcısının beklemesi gerekir.

FACEBOOK GEÇMİŞ MESAJLARI GERİ GETİRME İŞLEMİ NE KADAR SÜRER?

Facebook geçmiş mesajları geri getirme işleminin süresi, geçmiş mesajların uzunluğuna bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Bazı Facebook kullanıcıları indirme işleminin tamamlanması için 24 saate kadar beklemek zorunda kalabilir. Ancak ne kadar uzun olursa olsun süre 24 saati asla geçmez.

Facebook geçmiş mesajları geri getirme işleminin ardından sonuçları kullanıcıya ait e – mail adresine gönderecektir. Facebook geçmiş mesajları geri getirme işlemi bu şekilde gerçekleştirilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

71
685 Paylaşım, 71 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
25
Şaşkın
Başarısız Başarısız
109
Başarısız
Komik Komik
97
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
24
Helal Olsun!
lol lol
61
lol
Aşk Aşk
48
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
24
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
108
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir