Facebook ‘Çöpçatanlık’ Özelliğini ABD’de Kullanıma Sundu


79
775 Paylaşım, 79 points

Facebook, her geçen gün yeni bir özelliği ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya devam ediyor. Sosyal paylaşım platformunun son özelliği çöpçatanlık üzerine oldu. Facebook bir süredir üzerinde çalıştığı çöpçatanlık özelliğini denemeye karar verdiğini açıkladı. Bu yazımızda Facebook ‘Çöpçatanlık’ Özelliğini ABD’de Kullanıma Sundu başlığının detaylarını paylaşacağız.

Sosyal paylaşım platformu dendiği zaman akla ilk gelen site kuşkusuz Facebook. Milyarlarca kullanıcıya sahip olan Facebook, kullanıcılarından gelen talepler karşılığında her geçen gün yeni bir özelliği ile gündeme geliyor.FACEBOOK ÇÖPÇATANLIK ÖZELLİĞİ HAZIRLADI

Facebook, kullanıcılarının taleplerini göz ardı etmeyen ve en kısa sürede değerlendiren bir sosyal paylaşım platformu. Bu özelliği sayesinde de her geçen gün kullanıcı sayısı biraz daha artıyor. Bu platformu sadece arkadaşlarını bulmak için değil yeni arkadaşlıklar elde etmek için kullanan da çok sayıda kişi bulunuyor.

Facebook kullanıcılarının siteyi bir çöpçatanlık sitesi olarak kullanmayı talep etmesi üzerine harekete geçen Facebook, yepyeni bir özellik hazırladı. Facebook çöpçatanlık özelliği sayesinde artık kullanıcılar birbirlerini arkadaşlık anlamında da ekleyebilecekler.

FACEBOOK ÇÖPÇATANLIK ÖZELLİĞİNİ DENEMEYE BAŞLAYACAK

Geçtiğimiz yıl çöpçatanlık özelliğini Tayland ve Kanada üzerinden kullanıma açan ve kısa sürede oldukça iyi tepkiler alan Facebook, bu yeni özelliğini bu kez de ABD üzerinde denemeye karar verdi. Facebook, çöpçatanlık özelliğinin ABD’ de yaşayan kullanıcılar tarafından da artık kullanılabilir hale geldiğini açıkladı.

Sosyal medya devi, ABD’ de yaşayan kullanıcılarının da artık çöpçatanlık özelliğini devreye sokabileceğini ce hatta bağlantılı sosyal medya platformu olan Instagram üzerinden de Secret Cruch (Gizli Aşk) listesi hazırlayabileceğini ifade etti.

FACEBOOK ÇÖPÇATANLIK ÖZELLİĞİ NEDİR?

Facebook çöpçatanlık özelliği, Facebook kullanıcılarının gizli hayranlık duydukları ve listelerinde yer alan arkadaşlarına bu hislerini rahat açabilmeleri adına hazırlanmış bir özellik. İki sosyal medya arkadaşı birbirlerini istedikleri zaman çöpçatan özelliğini kullanarak gizli aşk listesine ekleyebiliyor.

Bir Facebook kullanıcısının listesindeki bir başka arkadaşını gizli aşk listesine eklemesi durumunda karşı tarafa bu işlem ile ilgili ileti gönderiliyor. Böylece Facebook arkadaşları gizli duygularını hem herkese göstermeden karşı tarafa iletebiliyor hem de karşı taraftan da cevap alarak ilişki boyutuna taşınabiliyor.

FACEBOOK ÇÖPÇATANLIK ÖZELLİĞİNİ KİMLER KULLANABİLİR?

Facebook çöpçatanlık özelliğini kimler kullanabilir sorusuna şu şekilde cevap vermek mümkün; şu anda Tayland, Arjantin, Meksika ve Kanada’ da etkin şekilde kullanılan ve kısa bir süre içerisinde ABD’ deki kullanıcıların da beğenisine sunulacak olan Facebook çöpçatanlık özelliği, 18 yaşından büyük olan tüm Facebook kullanıcıları tarafından kullanılabilecek.

Facebook çöpçatan özelliğini kullanan Facebook kullanıcıları, listelerinde yer alan ve özel ilgi duydukları kişiye karşı duygularını gizli şekilde iletebilecek. İlgilerine karşılık görmeleri durumunda ise kısa sürede arkadaşlıkları bir ilişkiye dönüşebilecek. Facebook’un bu yeni ve ilgi çekici özelliğinin daha hangi ülkelerde kullanıma açılacağı ise henüz net değil.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

79
775 Paylaşım, 79 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
13
Şaşkın
Başarısız Başarısız
97
Başarısız
Komik Komik
85
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
12
Helal Olsun!
lol lol
48
lol
Aşk Aşk
36
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
12
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
96
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir