Facebook Arama Geçmişi Nasıl Silinir?


54
524 Paylaşım, 54 points

Facebook kullanıcılarının uygulama üzerinden yaptıkları kişi aramalarının hepsi, arama geçmişi isimli bölümde kayıt edilir. Arama geçmişinden kişinin kimleri aradığı rahatlıkla görülebilir. Bu kısmın kendisine özel olmasını isteyen birçok Facebook kullanıcısı, arama geçmişini nasıl sileceğini merak eder. Bu yazımızda Facebook Arama Geçmişi Nasıl Silinir sorusuna cevap vereceğiz.

Facebook, kullanıcılarının birçok bilgisiyle birlikte arama geçmişi bilgilerini de saklar. Bir Facebook kullanıcısı, arama geçmişini temizlemediği sürece listede yer alan aranmış isimleri her daim görme şansına sahiptir. Ancak birçok kullanıcı, arama geçmişini başkalarının görmesini istemez. Bu durumun birçok farklı nedeni olabilir.FACEBOOK ARAMA GEÇMİŞİ NASIL SİLİNİR?

Facebook arama geçmişinin silinmesi, birçok kullanıcı tarafından talep edilmektedir. Facebook ayarlarının her birinin farklı şekillerde yapılması, kullanıcıların kafasının karışmasına neden olabilir. Bu nedenle birçok Facebook kullanıcısı Facebook arama geçmişi nasıl silinir sorusunu sormaktadır.

Facebook arama geçmişi nasıl silinir sorusuna iki farklı şekilde cevap verilebilir. Facebook’a bilgisayar üzerinden giriş yapıldığında ve ya mobil uygulama üzerinden kullanıldığında farklı yollar izlemek gerekir.

BİLGİSAYARDAN FACEBOOK ARAMA GEÇMİŞİ NASIL SİLİNİR?

Bilgisayar üzerinden Facebook kullananlar, arama geçmişini silmek için belirlenmiş olan adımları takip etmek zorundadır. Bilgisayardan Facebook arama geçmişi nasıl silinir sorusunun cevabı şu şekilde verilebilir;

 • Birinci Adım

Facebook açılır.

 • İkinci Adım

Kullanıcının profil sayfasına gidilir.

 • Üçüncü Adım

Sağ üstte bulunan menüden ok işaretine tıklanır.

 • Dördüncü Adım

Açılan menüden Hareket Dökümü yazan bölüme girilir.

 • Beşinci Adım

Sol tarafta yer alan “Filtreler” kısmına gidilir. Bu kısımda bulunan seçeneklerin en alt kısmında yer alan “Daha Fazla” seçeneğine tıklanır.

 

 • Altıncı Adım

Bu kısımdan “Arama geçmişi” seçeneği bulunur.

 • Yedinci Adım

Arama geçmişi bölümünden tüm arama geçmişini sil seçeneğine basılarak bütün arama kayıtları silinebilir. Bunun yanı sıra belirli aramaları silmek için tek tek işaretleme yöntemi ile de silme işlemi gerçekleştirilebilir.

MOBİL UYGULAMADAN FACEBOOK ARAMA GEÇMİŞİ NASIL SİLİNİR?

Mobil uygulama kullanıcıları da Facebook üzerinden arama geçmişini silme hakkına sahiptir. Mobil uygulamadan Facebook arama geçmişi nasıl silinir sorusunun cevabı şu şekilde verilebilir;

 • Birinci Adım

Facebook mobil uygulaması açılır.

 • İkinci Adım

Profil sayfasına girilir.

 • Üçüncü Adım

Profil resminin altında yer alan “Hareket Dökümü” seçeneğine basılır.

 • Dördüncü Adım

Ekranın en üst kısmında yer alan “Filtre” seçeneğine basılır.

 • Beşinci Adım

Sayfa en alta doğru kaydırılır ve “Arama Geçmişi” seçeneğine basılır.

 • Altıncı Adım

Bu bölümden arama geçmişinin tamamı silinebileceği gibi isteyen Facebook kullanıcıları istedikleri aramaları işaretleyerek belirli arama geçmişlerini de temizleyebilir.

Facebook kullanıcısı, kullandığı cihaza göre yukarıda anlattığımız yöntemlerden birisini kullanarak kısa sürede arama geçmişi kayıtlarını silebilir. Arama geçmişi ister tamamen silinerek temizlenebilir, ister sadece belirli aramalar silinerek temizlenebilir. Bu durum tamamen kullanıcının isteğine kalmıştır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

54
524 Paylaşım, 54 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
60
Şaşkın
Başarısız Başarısız
24
Başarısız
Komik Komik
12
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
60
Helal Olsun!
lol lol
96
lol
Aşk Aşk
84
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
60
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir