Evini Yenilemek İsteyenlere Devletten Faizsiz Kredi


66
644 Paylaşım, 66 points

Çevre ve şehircilik bakanlığı, evini yenilemek isteyenlere faizsiz kredi verileceğini açıkladı. Evini yenilemek isteyenlere devletten faizsiz kredi haberimizin detayları, aşağıda yer almaktadır.

Bakanlık yaptığı açıklamada depreme karşı alınabilecek tedbirlerden birisi olarak, evini yenilemek isteyenlere devletten faizsiz kredi verileceğini bildirdi. Özellikle binanın güçlendirilmesine yönelik çalışmaları kapsayan kredi, sıfır faizle ve tüm vergilerden muaf olacak şekilde verilmektedir.

Türkiye’nin Yüzde 66’sı Deprem Riski Altında Bulunuyor

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Türkiye’nin önemli bir bölümünün deprem riski altında bulunduğu kaydedildi. Bakanlık bu riskin değerlendirilerek evini yenilemek isteyenlere devletten faizsiz kredi verileceğini ve verilecek olan bu kredinin özellikle binayı güçlendirmeye yönelik çalışmaların ağırlıkta olduğu durumlar için yapılacağı açıklandı.Bakanlık Depreme Yönelik Planlar Yapıyor

Çevre ve şehircilik bakanlığı yıllık 500.000 bağımsız yerin, depreme dayanıklı hale getirilmesi için önemli çalışmaları yapıyor. Yıllık konulan bu hedefin 200 bini, İstanbul’da bulunan binaları kapsıyor. 2030 yılı öncesinde deprem olacağı ihtimaliyle Türkiye genelinde kentsel dönüşüme önemli ölçüde hız veren bakanlık, özellikle 2025 yılına kadar Türkiye’de depreme dayanıksız birçok binanın kentsel dönüşüm kapsamında depreme dayanıklı binalar olarak dönüştürülmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Evini Yenilemek İsteyenlere Devletten Faizsiz Kredi İmkanı

Bakanlık kentsel dönüşüm kapsamında müteahhit firmaları vermiş oldukları işlerin dışında, binasını yenilemek isteyen ve bunun yanı sıra binayı güçlendirici çalışmalar yapacak olan kişilere devletten faizsiz kredi verilecek, kentsel dönüşüm çalışmalarına destek vermeyi planlıyor.

Ayrıca bina yenilemek için bankadan alınan kredilerin faiz oranlarının yüzde 4’ünü bakanlık karşılıyor. Aslında verilmesi planlanan kredinin genel kapsamı, bankalar üzerinden çekilecek kredilerin faiz oranlarının karşılanması yönündedir. Devletten faizsiz kredi desteği şahıslara verileceği gibi, bina yenileme çalışması yapan belediyelere de verilmektedir.

Bunun dışında İstanbul için ayrı bir birim oluşturularak, oluşturulan proje koordinasyon merkezinde bu imkanların daha detaylı sunulması için çalışmalar başlatılmıştır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

66
644 Paylaşım, 66 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
97
Şaşkın
Başarısız Başarısız
60
Başarısız
Komik Komik
48
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
97
Helal Olsun!
lol lol
12
lol
Aşk Aşk
120
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
96
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
61
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir