Evin Tamamına Kredi Veren Bankalar Hangileridir?


64
614 Paylaşım, 64 points

Ev kredilerinde bankaların birçoğu evin tamamı için kredi vermez. Ev alacak olan kişilerin bir miktar peşinat vermesi gerekir. Bu da birçok kişi için sıkıntılı bir durumdur. Son dönemde birçok banka, ev kredisinde evin tamamı için kredi verdiğini açıkladı. Bu yazımızda Evin Tamamına Kredi Veren Bankalar Hangileridir sorusuna cevap vereceğiz.

Bankalar, ev kredisinde evin tamamı için kredi vermezler. Ev almak isteyenlerin mutlaka evin parasının %25’i kadar nakde sahip olması gerekir. seçilen ev 100 bin TL değerinde ise bu evin 75 bin liralık kısmı için banka kredisi alınabilirken 25 bin liralık kısmı kişi kendisi hazırlamalıdır.EVİN TAMAMINA KREDİ VEREN BANKA VAR MIDIR?

Ev almak isteyen ancak peşinat verme konusunda sıkıntısı bulunan kişiler, evin tamamına kredi veren banka olup olmadığını araştırma yoluna girerler. Son dönemde birçok banka, müşterilerini zor durumda bırakmamak için evin tamamına kredi fırsatı sunmaktadır. Peşinatsız Mortgage kredisi olarak adlandırılan kredi sayesinde evin tamamına kredi almak mümkündür.

Peşinatsız Mortgage kredisi ile banka müşterileri hiç ödeme yapmadan evin tamamı için kredi alabilirler. Ancak bunun için satın alacakları evi ya da var ise mevcut evlerini ipotek ettirmek zorundadırlar. Bazı bankalarda ise hem var olan ev hem satın alınan ev için ipotek talep edilmektedir.

EVİN TAMAMINA KREDİ VEREN BANKALAR HANGİLERİDİR?

Evin Tamamına Kredi Veren Bankalar şu şekilde sıralanabilir;

  • Garanti Bankası
  • Akbank
  • Yapı Kredi Bankası
  • Denizbank
  • QBN Finansbank
  • Ziraat Bankası
  • Halkbank

GARANTİ BANKASI EVİN TAMAMINA KREDİ NASIL ALINIR?

Garanti bankası evin tamamına kredi fırsatından yararlanmak için hali hazırda olan evin ipotek edilmesi gerekir. İpotek karşılığında evin tamamına kredi almak mümkündür. Garanti Bankası ev kredisi 240 ay vadeli olarak geri ödenebilir.

AKBANK EVİN TAMAMINA KREDİ NASIL ALINIR?

Akbank evin tamamına kredi fırsatından yararlanmak için ipotek göstermek gerekir. Bunun için ya var olan evi ya da yeni alınacak evi ipotek göstermek yeterli olacaktır. Akbank evin tamamına kredi vadesi 20 yıl olarak belirlenmiştir.

YAPI KREDİ BANKASI EVİN TAMAMINA KREDİ NASIL ALINIR?

Yapı kredi Bankası evin tamamına kredi fırsatından yararlanmak için alınacak evi ipotek ettirmek gerekir. Evin ipotek edilmesiyle birlikte bankadan evin tamamı oranında kredi alınabilmektedir. İpotek gösterilmemesi durumunda Yapı kredi bankası sadece evin %80’lik kısmına ödeme yapacaktır.

DENİZBANK EVİN TAMAMINA KREDİ NASIL ALINIR?

Denizbank evin tamamına kredi fırsatından yararlanmak için satın alınacak olan evin ipotek gösterilmesi gerekir. Denizbank’tan ev kredisi almak için gerekli belgeleri hazırlayarak en yakın şubeye başvuruda bulunmak yeterli olacaktır.

QNB FİNANSBANK EVİN TAMAMINA KREDİ NASIL ALINIR?

QNB Finansbank evin tamamına kredi fırsatından yararlanmak için satın alınacak olan evin tamamını ipotek ettirmek gerekir. Evin değeri Ekspertiz üzerinden belirlendikten sonra evi ipoteği ile bankadan tamamı için kredi almak mümkün olacaktır.

ZİRAAT BANKASI EVİN TAMAMINA KREDİ NASIL ALINIR?

Ziraat Bankası evin tamamına kredi almak için satın alınacak olan evin ipotek ettirilmesi gerekir. Ziraat Bankası ipotek edilen evin tamamı kadar olan krediyi en düşük faiz oranları ile müşterilerine sunmaktadır.

HALKBANK EVİN TAMAMINA KREDİ NASIL ALINIR?

Halkbank evin tamamına kredi fırsatından yararlanmak için satın alınan evin ipotek edilmesi gerekir. Evin değerinin belirlenmesi sonrasında ipotek edilmesiyle birlikte tamamı için kredi almak mümkün olacaktır. Halkbank da müşterilerine evin tamamı için en uygun faiz oranları ile kredi fırsatı sunmaktadır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

64
614 Paylaşım, 64 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
12
Şaşkın
Başarısız Başarısız
97
Başarısız
Komik Komik
84
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
12
Helal Olsun!
lol lol
48
lol
Aşk Aşk
36
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
12
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
100
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir