Evi Yanan Ve Yıkılanlara Devletin Yaptığı Yardımlar Nelerdir?


81
794 Paylaşım, 81 points

Evi yanan ve yıkılan vatandaşlara devletten birçok yardım yapılmaktadır. En önemli ihtiyaçlardan birisi olan barınma ihtiyacını karşılamak için adım atan devlet, evi yanan ya da yıkılan ihtiyaç sahibi ailelere sıkıntılarını gidermek için bazı çözüm yolları sunmaktadır. Bu yazımızda Evi Yanan Ve Yıkılanlara Devletin Yaptığı Yardımlar Nelerdir sorusuna cevap vereceğiz.

Devlet, ihtiyaç sahiplerine yardım etmek amacıyla sürekli olarak destek paketleri hazırlıyor. Devlet tarafından verilen ve oldukça fayda sağlayan yardımlardan birisi de evi yanan ve yıkılanlara yönelik yapılan devlet yardımı oluyor.EVİ YANAN VE YIKILANLARA DEVLETİN YAPTIĞI YARDIMLAR NELERDİR?

Evi Yanan Ve Yıkılanlara devlet tarafından birçok yardım yapılmaktadır. Yapılan bu devlet yardımları sayesinde ihtiyaç sahiplerinin barınma konusunda sıkıntı yaşamalarının önüne geçilmektedir. Devlet yardımları kapsamında evi yanan mağdur aileler ve evi yıkılan mağdur ailelere ayrı ayrı yardımlar gelmektedir.

Evi Yanan Ve Yıkılanlara Devletin Yaptığı Yardımlar Nelerdir sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

EVİ YANAN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE 20 BİN TL YARDIM ÖDEMESİ

Evi herhangi bir nedene bağlı olarak yanan ve kullanılamayacak hale gelen ihtiyaç sahibi ailelere devlet tarafından maddi yardım yapılır. Devlet yardımı kapsamında evi yandığı için oturulamayacak hale gelmiş olan ailelere 20 bin TL nakit yardımı sağlanarak barınma ihtiyaçlarının karşılanmasına destek verilir.

EVİ YIKILAN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE 25 BİN TL YARDIM ÖDEMESİ

Evi herhangi bir nedene bağlı olarak yıkılan ve evsiz kalan ihtiyaç sahibi ailelere devlet tarafından maddi yardım yapılır. Devlet yardımı kapsamında evi yıkılan ailelere yeni bir eve geçebilmek için 25 bin TL nakit yardım sağlanır.

EVİ YANAN VE YIKILANA EŞYA DESTEĞİ

Evi yanan ve yıkılan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için eşya desteği de sunulur. Evi yandığı ya da yıkıldığı için kullanılamayacak hale gelmiş olan kişilere maddi destek ile birlikte eşya yardımı da yapılmaktadır. Maddi destek sayesinde yeni bir ev sahibi olabilecek olan ihtiyaç sahipleri, sağlanan ev eşyası desteği ile birlikte yeni bir ev sahibi olma hakkına sahip olacaktır.

YANAN EVİ DÖNÜŞTÜRME YARDIMI

Evi yanan vatandaşlara yapılan devlet desteklerinden birisi de yanan evi dönüştürme yardımıdır. Bir ailenin evini yangında kaybetmesi durumunda evin dönüştürme şansı olması durumunda belediye ekiplerince çalışma başlatılır. Bu devlet yardımı kapsamında evi yangından zarar görmüş olan ailenin evini yeniden badana yapmak, temizlemek ve oturulabilir hale getirmek için belediye tarafından görevlendirilen ekip çalışır.

Yanmış eve yapılan bakım ve onarım çalışmaları kapsamında gerekli düzenlemeler yapılan ailelere evleri oturulabilir bir hale getirildikten sonra teslim edilir. Bu destekle birlikte evin ihtiyaç duyduğu tüm eşyaların da temini sağlanır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

81
794 Paylaşım, 81 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
108
Şaşkın
Başarısız Başarısız
72
Başarısız
Komik Komik
60
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
108
Helal Olsun!
lol lol
24
lol
Aşk Aşk
12
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
108
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
72
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir