Evde Zeytin Kırarak Para Kazanma İş Nasıl Yapılır?


71
684 Paylaşım, 71 points

Evde yapılabilecek iş seçeneklerinden birisi de zeytin kırma işidir. Evde zeytin kırarak para kazanmak isteyenler, oldukça kolay iş alabilirler. Birçok kişiye ek gelir kaynağı olarak gösterilebilen Evde Zeytin Kırarak Para Kazanma İşi, oldukça iyi bir ek gelir kaynağı olarak gösterilebilir. Bu yazımızda Evde Zeytin Kırarak Para Kazanma İşi ile ilgili detayları paylaşacağız.

EVDE ZEYTİN KIRARAK PARA KAZANMA İŞİ NEDİR?

Günümüzde birçok kişi, sağlıklı beslenme adına ürünlerin doğal olanlarını almaya gayret göstermektedir.  Bu amaçla kahvaltılık ürünlerde de işlenmemiş doğal ürünler daha fazla tercih edilir. Doğal ürünlere ilginin artması, bu konuda birçok kişinin de ek gelir elde etmesini sağlamaktadır.Evde Zeytin Kırarak Para Kazanma İşi oldukça karlı işlerden birisidir. Zeytinin en doğal hallerinden birisi olan evde zeytin kırma yöntemi, artık birçok firma tarafından ek iş olarak evlere verilmektedir. Evde zeytin kırma işi alan kişiler, çok zorlu olmayan bu iş sayesinde ev ekonomisine katkı sağlayabilmektedir.

EVDE ZEYTİN KIRMA İŞİ NASIL YAPILIR?

Evde zeytin kırma işlemi için ham zeytinler kullanılır. Dalından toplanan zeytinler,  evde bir taş yardımı ile çok kolay kırılabilir. Bu işlem için taş olması şart değildir. Zeytini kıracak güçte olan her türlü gereç rahatlıkla kullanılabilir.

Evde zeytin kırma işi nasıl yapılır sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

Malzemeler;

  • Ham yeşil zeytin
  • Litrelik kavanoz
  • Kavanozu dolduracak kadar su

Yapılışı;

  • Zeytinler temizlenip ayıklandıktan sonra bir taş ya da bir gereç yardımı ile çekirdekleri ezilmeden kırılır.
  • Kırılan zeytinler kavanoza doldurulur ve kavanoz üzerinde bir parmak boşluk kalacak şekilde doldurulur.
  • Kavanozun ağzı kapatılır ve 14 – 15 gün suyu dökülüp tekrar doldurulur. Bu sayede zeytinin acısı atılmış olur.
  • Zeytinler bu sürenin sonucunda yenilecek kıvama gelir.

EVDE ZEYTİN KIRARAK PARA KAZANMA İŞİ NASIL BULUNUR?

Zeytin kırma işi özellikle Ege bölgesinde sıklıkla yapılan işlerden birisidir. Bölgede birçok alanda zeytin kırma işi ile ilgili ilan görmek mümkündür. Bununla birlikte internet üzerinden de zeytin kırma işi kolaylıkla bulunabilir. Zeytin kırma işi günümüzde fabrikalarda yapılmaktadır. Ancak talebin fazla olması nedeniyle evlere ek iş olarak da verilmektedir.

Evde zeytin kırma işi almış olan bir kişi, kendisine gönderilecek olan zeytinler dikkatli şekilde kırmalıdır. Firmalar asla ezilmiş zeytin kabul etmezler. Bu nedenle zeytin kırarken dikkatli hareket etmek önemlidir. Kırılan zeytinler kavanozlara doldurulduktan ve tamamen hazır hale geldikten sonra firmaya teslim edilir.

EVDE ZEYTİN KIRARAK PARA KAZANMA İŞİNE KADAR KAZANDIRIR?

Evde zeytin kırma işi alan kişiler, hazırladıkları zeytinleri zamanında firmaya teslim etmek zorundadır. Firmalar, zeytinleri teslim aldıktan sonra doğrudan marketlere ya da müşterilere teslim ederler. Bu nedenle özenle hazırlanması ve zeytinlerin doğru şekilde kırılmış olması çok önemlidir. Evde Zeytin Kırarak Para Kazanma İşi ile kazanç elde edebilmek için mutlaka işin doğru yapılması gerekir. Zeytinlerin istenilen şekilde hazırlanmış olması durumunda firma tarafından ödeme yapılacaktır. Evde Zeytin Kırarak Para Kazanma İşi kazancı genel olarak kilogram üzerinden hesaplanır. Kişi kaç kilo zeytin kırıp sorunsuz şekilde teslim ederse o kadar kazançlı olacaktır.

SİZ DE EVDE ZEYTİN KIRARAK PARA KAZANMAK İSTERSENİZ, YORUM KISMINDAN TALEBİNİZİ İLETEREK EVDE ZEYTİN KIRMA İŞİ VEREN FİRMALARIN SİZE ULAŞMASINI SAĞLAYABİLİRSİNİZ.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

71
684 Paylaşım, 71 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
60
Şaşkın
Başarısız Başarısız
24
Başarısız
Komik Komik
12
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
60
Helal Olsun!
lol lol
97
lol
Aşk Aşk
84
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
60
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Pinar

Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir