Evde Yemek Yaparak Para Kazanmak (Aylık 10 Bin TL)


61
639 Paylaşım, 61 points

Evde ek iş arayanlara günümüzde birçok farklı seçenek sunuluyor. Bunlardan birisi de evde yemek yaparak para kazanma fikri. Özellikle eli lezzetli olan kişiler, evde yemek yapıp satarak oldukça iyi kazanç elde edebiliyor. Bu yazımızda evde yemek yaparak nasıl para kazanılır sorusuna cevap vereceğiz.

Bazı insanların yemek konusunda eli çok lezzetli olur. Yaptıkları her yemek büyük bir iştahla yenilir. Böyle kişiler, ellerinin hünerini ek işe çevirebilirler.  Evde ek iş olarak yemek pişirmek, yapılabilecek en kolay ve bol kazançlı işlerden birisidir. Günümüzde birçok insan, evde yemek yapan kişilere özel günler için sipariş verir.EVDE YEMEK YAPMA İŞİ NASIL YAPILIR?

Evde yemek yapma işinde diğer ek işlerde olduğu gibi kurallar yoktur. Yemek yapacak kişi, müşteri ile birebir görüştükten sonra istediği yemekleri istediği gün ve saatte hazırlamak zorundadır. Bu emek karşılığında kullanılan malzemenin üzerine el emeği de konularak kazanç elde edilebilir.

Kişinin yaptığı yemekler, bir bakıma referansı olacaktır. Eğer müşteri yemekleri lezzetli bulur ve çok beğenirse, bu siparişlerin devamı gelecek, hatta çevresine tavsiyede bulunacaktır. Evde yemek yapma işinde iyi bir reklam için iyi yemek yapmak yeterlidir.

EVDE YEMEK YAPMA İŞİNİ KİMLER YAPABİLİR?

Evde yemek yapma işi biraz marifetle ilgilidir. Eli lezzetli olduğuna inanan ve mutfakta marifetli olan herkes, kolaylıkla bu işi yapabilir. Yemek yapmayı bilmeyen ya da lezzetli yemek yapamayan kişilerin bu ek işi yapma şansı olmaz. Çevreleri geniş bile olsa, lezzetli yemek yapamadıktan sonra bir işe yaramaz. Bu nedenle evde yemek yaparak para kazanmak için öncelikle lezzetli yemek yapıyor olmak gerekir.

EVDE YEMEK YAPMA İŞİ NASIL ALINIR?

Evde yemek yapma işi almak isteyen kişiler, çevrelerinde bulunan yemek yerleri ya da pastaneler ile görüşebilirler. Bunun yanı sıra evde yemek yapma işi çoğunlukla internet üzerinden bulunmaktadır. Mobil uygulama mağazalarında bile yemek yapma işi almak mümkün olacaktır. Yemek yaparak para kazanacak olan kişi ne kadar lezzetli yemek yaparsa o kadar fazla sipariş alır ve o kadar yüksek gelir elde eder.

Günümüzde mobil uygulamalar üzerinden teklif vererek yemek siparişi alınabildiği gibi sosyal medyayı kullanarak yemek siparişi alan da çok sayıda kişi bulunur. Sosyal medya üzerinden yaptığı sipariş yemeklerin fotoğraflarını paylaşan ve sürekli işini göz önüne çıkartan kişiler, kolaylıkla yeni siparişler alacaktır.

EVDE YEMEK YAPARAK PARA KAZANMAK NE KADAR VAKİT ALIR?

Evde yemek yapma işi için net bir zaman söylemek mümkün değildir. Bu işi yapan kişinin alacağı siparişe göre karar vermek mümkündür. Yemek yapma zamanı, yapılacak yemek adedine, teslimat gününe göre değişiklik gösterebilir. Ancak kabaca bir zaman aralığı vermek gerekirse günlük 2 – 3 saat zaman ayırarak bu ek iş kolaylıkla yapılabilir. Bu işi yaparken asıl önemli olan, yapılan yemekleri tam zamanında teslim etmektir. Eğer teslimatı müşteri gelip alacak ise o zaman zamandan daha da tasarruf edilecektir.

EVDE YEMEK YAPMA İŞİNDEN NE KADAR PARA KAZANILIR?

Evde yemek yaparak oldukça iyi kazançlar elde etmek mümkündür. Kişi ne kadar çok sipariş alırsa, o kadar çok kazanç elde edecektir. Gün içerisinde bir kişiden yemek siparişi alan ve 2 – 3 saatlik sürede 15 kişilik yemek hazırlayan kişi, günlük 50 – 100 TL arası bir kazanç elde edecektir. bu durum sadece bir sipariş için geçerlidir. Gün içerisinde daha yüksek sipariş alanlar ya da düğün, mevlüt, sünnet gibi organizasyonlar için yemek siparişi alanların kazancı çok daha yüksek olacaktır. Bu göz önünde bulundurulduğu zaman evde yemek yaparak para kazanma işinden aylık ortalama 10 bin TL kolaylıkla kazanılabilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

61
639 Paylaşım, 61 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
89
Şaşkın
Başarısız Başarısız
51
Başarısız
Komik Komik
38
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
93
Helal Olsun!
lol lol
123
lol
Aşk Aşk
111
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
87
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
52
Kazandım!
Pinar

9 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bu işi yapabilirim çok ihtiyaçim var evde calisabilirim yardimci olun lütfen bu işi çok istiyorum

  2. Ben zeytinyagli sulu yemek hamur isleri ve bes cayi urunleri yapabilirim.lutfen benimle iletisime gecermisiniz acil darda kaldim

  3. Elim çok lezzetli doğu batı yemekleri konusunda kendime güveniyorum ve bu işi severek yaparım ulaşırsanız sevinirim

  4. ZEYTINYAGLI ET YEMEKLERI BOREK KURABIYE ELIM LEZZETLIDIR VE GERCEKTEN IHTIYACIM VAR 20 30 KISILIK YEMEKLER YAPABILIRIM

  5. Evde yemek yapıyorum içli köfte dolma mantı Antep yuvarlaması gibi ☺️ isteyen olursa sipariş alabilirim