Evde Yaprak Dolma Sararak Para Kazanmak


52
515 Paylaşım, 52 points

Ev hanımları için evde ek gelir sağlayacak en kolay işlerden birisi yaprak sarmadır. Ev hanımlarının hemen her zaman yaptığı yaprak sarma ile oldukça iyi kazanç elde edilebilir. Yaprak sarma yapıp satarak ev ekonomisine katkı sağlamak mümkündür. Bu yazımızda evde yaprak dolma sararak para kazanmak ile ilgili bilgi vereceğiz.

Yaprak sarmak, bir ev hanımı için rutin işlerden birisidir. Hem akşam yemeği için hem de özel günler için yaprak sarılabilir. Yaprak sarmanın hem etlisi hem de zeytinyağlısı oldukça lezzetli olur.  Uğraştırıcı ve vakit alıcı bir işi olan yaprak sarma aynı zamanda el becerisi de isteyen bir iştir. Sarmaların parmak kadar ince ve aynı boyda olması, çoğu kişi için oldukça zorlu bir işlemdir. Bu nedenle birçok kişi yaprak sarma ile uğraşmak yerine hazır almayı tercih eder. Bu da ev hanımları için yeni bir ek gelir kaynağı oluşmasını sağlar.EVDE YAPRAK DOLMA SARMA İŞİ NEDİR?

Evde yaprak sarma işi, lokantalara, restoranlara ya da özel sipariş ile evlere yaprak sarılarak paketler halinde götürülme işidir. Ev hanımları, evde saracakları yaprakları kilo ile satarak para kazanabilir. Yaprak sarma işi veren firmalar, özellikle el becerisi iyi olan ev hanımları ile çalışmak isterler. Bu işte ev hanımlarına sadece dolmaları sarmak kalır. Geri kalan tüm malzemeler firma tarafından sunulacaktır.

EVDE YAPRAK DOLMA SARMA İŞİ NASIL YAPILIR?

Yaprak dolma sarma, hem akşam yemeklerinde hem de özel günlerde yapılan pasta börek gibi hazırlıkların yanında en fazla tercih edilen yiyeceklerden birisidir. Bu nedenle yaprak sarmaya olan ilgi asla azalmaz. Evde yaprak sarma işi yapan kadınlar her an sipariş alma şansına sahip olacaktır. Evde yaprak dolma saran ev hanımları, yaptıkları sarmaları yarımşar, birer kiloluk olacak şekilde paketler. Uygun fiyatlandırma ile bu şekilde satışı oldukça kolay olacaktır.

Evde yaprak dolma sarma işinde dikkat edilmesi gereken, sarılmış dolmaların muntazam ve aynı boyda, incelikte olmasıdır. Karmaşık, irili ufaklı ve farklı boylarda sarılmış dolmaları ne firmalar ne de müşteriler tercih etmez. Bu nedenle özenle bu işi yaparak para kazanmak mümkün olacaktır.

 EVDE YAPRAK DOLMA SARARAK NASIL PARA KAZANABİLİRİM?

Evde yaprak dolma sararak para kazanmak isteyen kişiler, bu işi ister kendileri ister firmalar ile çalışarak yapabilir. Evde yaprak dolma sarma işi veren firmalar ile çalışmak isteyen kişilerin herhangi bir sermaye sunma zorunluluğu yoktur. Firma, yaprak sarma için gerekli olan tüm malzemeleri vermek zorundadır. Firma ile çalışan ev hanımları, kendilerine verilmiş olan yaprak sarma siparişini zamanında ve özenli bir şekilde hazırlayıp teslim etmelidir. İşin sürekliliği için görseli düzgün ve tam zamanında hazırlanmış bir yaprak sarmak çok önemlidir.

Evde yaprak sarma işi veren firmalar ile çalışmak istemeyen ev hanımları ise malzemeleri kendileri alarak hazırladıkları sarmaları satabilirler. Evde yaprak sarma yapıp satmak için en popüler alanlar sosyal medya hesaplarıdır. Sarılmış dolmaların resimleri paylaşılarak müşteri kolaylıkla bulunabilir. Bunun yanı sıra son dönemlerde çok tercih edilen ev yemeği sipariş sitelerinden de satış yapmak mümkün olacaktır.

EVDE YAPRAK DOLMA SARARAK NE KADAR KAZANILIR?

Evde yaprak sararak para kazanmak isteyen bir kişi, yaprak sarmaları adet ya da kilo olarak hesaplayarak kazanç elde edebilir. Günümüzde birçok ev hanımı 1000 adet yaprak sarmayı 20 – 30 TL gibi bir fiyata satmaktadır. Bu sayede aylık 1000 – 1800 TL kazanma şansına sahip olabilir. Bununla birlikte yarım kilo ya da kilo bazında da yaprak sarma satmak mümkündür.

SİZ DE EVDE YAPRAK DOLMA SARARAK PARA KAZANMAK İSTİYORSANIZ YORUM KISMINDAN YAZARAK MÜŞTERİLERİN VE YAPRAK SARMA İŞİ VEREN FİRMALARIN SİZE ULAŞMASINI SAĞLAYABİLİRSİNİZ.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

52
515 Paylaşım, 52 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
84
Şaşkın
Başarısız Başarısız
49
Başarısız
Komik Komik
36
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
84
Helal Olsun!
lol lol
120
lol
Aşk Aşk
109
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
84
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
48
Kazandım!
Pinar

4 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir