Evde Yapılan İşler Nelerdir, Evden Kazandıran Yeni İş Fikirleri


89
826 Paylaşım, 89 points

Ek iş yapmak, günümüz koşullarında kaçınılmaz bir durum haline geldi. Tek maaşla geçinmenin oldukça zor olduğu bu günlerde herkes evde yapabileceği ve kazandıran işlerin peşine düşmeye başladı. Özellikle ev hanımları, evde yapılan işler sayesinde eşlerinin ev geçimine oldukça katkı sağlıyor. Bu yazımızda evde yapılan işler nelerdir sorusuna cevap verirken, siz okurlarımıza evden kazandıran iş fikirleri sunacağız.

Çalışmak için illa ki evden dışarı çıkmak gerekmiyor. Birçok kişi evinden hiç çıkmadan da para kazanmanın yollarını bulmuş durumda. Özellikle ev hanımları, bu yöntemler sayesinde evde çalışarak bütçeye ciddi katkılar sağlıyor.EVDE YAPILABİLECEK İŞLER NELERDİR?

Evde yapılabilecek işler dendiği zaman oldukça geniş bir yelpaze akla geliyor. Günümüzde birçok firma, iş gücünün azlığına karşı sipariş fazlalığından dolayı evlere ek iş olarak malzeme gönderebiliyor. Bu sayede evde ek iş yaparak kazanç elde edenlerin sayısı hatırı sayılır derecede artmış durumda.

Evde yapılan işler sayesinde ayda 4 bin TL’ye kadar ek gelir elde edilebiliyor. Bu işlerin çoğunda sermaye gerekmezken bazı işler için çok küçük sermayelere karşılık oldukça iyi rakamlar elde edilebiliyor. Ev ekonomisine katkıda bulunmanın en kolay yolu, artık evde kazandıran yeni iş fikirlerinden geçiyor.

Evde yapılabilecek işler nelerdir? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; İşte evde yapılabilecek işler

EVDEN YEMEK YAPARAK NASIL PARA KAZANILIR?

Evden kazandıran iş fikirlerinin başında evden yemek yapmak geliyor. Özellikle eli lezzetli ev hanımları, bu yöntem ile oldukça yüksek rakamlarda kazanç elde edebilir. Evde yemek yapmak için internet üzerinden iş ilanları takip edilebileceği gibi, çevrede bulunan pastaneler ile de anlaşılarak günlük yemek hazırlanabilir. Günümüzde evde yemek yapma işi için hazırlanmış mobil uygulamalara bile rastlamak mümkün. Bu yöntemleri kullanarak evde yemek siparişi alan kişiler, istenilen gün ve tarihte hazırladıkları lezzetli yemekleri teslim ederek aylık 10 bin TL’ye kadar kazanç elde edebiliyor.

Evden yemek yapma işi için sosyal medya da oldukça akıllıca bir araç. Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı yemeklerin görüntülerini paylaşan ve sipariş aldığını söyleyen kişiler, kısa sürede enfes yemeklerine müşteri bulabilir. Evden para kazanmak için yapılabilecek en doğru işlerden birisi kesinlikle evden yemek yapmak olacaktır.

EVDE MUM PAKETLEME İŞİ NASIL YAPILIR KAZANCI NE KADAR?

Evde yapılabilecek işlerden birisi de mum paketleme işidir. Oldukça zevkli ek işlerden birisi olan mum paketleme işi ile ek kazanç elde edilebilir. Evde mum paketleme işi hem çok kolay hem de çok eğlencelidir. Firmalar ile yapılan anlaşmalar sonucunda istenilen mum sayısı hazırlanıp paketlenerek firmalara teslim edilebilir.

Evde mum paketleme işi herhangi bir sermaye gerektirmez. İş için gerekli olan tüm malzeme, firma tarafından ücretsiz olarak sağlanır. Yapılan her mum başına ücret alacak olan kişiler, tüm mumları istenilen şekilde ve muntazam paketlemek zorundadır. Paketlemesi düzgün olmayan işler için firma para ödemesi yapmayacaktır. Evde mum paketleme işi sayesinde aylık ortalama 1500 – 2000 TL para kazanmak mümkündür.

EVDE SABUN PAKETLEME İŞİ NASIL YAPILIR KAZANCI NE KADAR?

Evde sabun paketleme işi de ek gelir olarak düşünülebilecek işler arasındadır. Özellikle son dönemde farklı şekillerdeki sabunların dikkat çektiği göz önünde bulundurulduğu zaman, sabun paketleme işini almak oldukça kolay olacaktır. Sabun paketleme içi ile aylık olarak 10 – 20 bin tane sabun paketlemek mümkündür. Sabun paketleme işi biraz zorlayıcı olabilir. El mahareti isteyen bu iş, yapan kişilere oldukça iyi ek gelir kaynağı olacaktır.

Günümüzde internet üzerinden birçok firma sabun paketleme işi verir. Sabun paketleme işinde sermayeye gerek yoktur. Firma, sabun paketleme işi için gerekli tüm malzemeyi verir. İşi alan kişi, sadece sabunların düzgün paketlenmesinden sorumludur. Sabun paketleme işinde kazanç teslimat sırasında elde edilir. Sabun paketleme işinden aylık ortalama 2 bin TL kazanç elde edilebilir.

EVDE KINA PAKETLEME İŞİ NASIL YAPILIR KAZANCI NE KADAR?

Evden para kazandıran işlerden birisi de kına paketleme işidir. Özellikle düğün sezonunun açıldığı dönemlerde kına paketleme işi ile fazlasıyla gelir elde edilebilir. Evde kına paketleme işi için çalışılan firmalar, tüm malzemeleri ücretsiz olarak verir. Yapılabilecek yüzlerce farklı kına paketleme modeli vardır. Gelin ve damat hangi modeli tercih ederse, hazırlık o şekilde yapılır.

Kına paketleme işi eğlenceli olduğu kadar zorlayıcı bir iştir. Herkes kusursuz kına paketi görmek ister. Bu nedenle kına paketleme işi çok dikkatli yapılması ve özen gösterilmesi gereken bir iştir. Kına paketleme içi düzenli yapıldığı ve iyi iş çıkartıldığı takdirde aylık olarak 2 bin – 3 bin TL kazanç sağlar. Kına paketleme işinde 1 – 2 aylık bir deneme süresi vardır. Bu sürenin tamamlanmasının ardından güzel çalışan kişilere sürekli iş verilecektir.

EVDE BONCUK PAKETLEME NASIL YAPILIR KAZANCI NE KADAR?

Evde yapılabilecek ek işlerden birisi de boncuk paketleme işidir. Evde boncuk paketleme ile kazanç elde edilebilir. Boncuk üretici firmalardan alınacak birçok farklı çeşitteki boncuklar, firmanın talebine göre renklerine göre ya da karışık halde paketlenebilir. Boncuk paketleme işi oldukça kazançlı ve kolay bir iştir. Sermaye ihtiyacı olmayan bu iş firmalar üzerinden alındığında ücrete gerek kalmaz. Ancak kişi, alacağı boncukları kendi paketleyerek tuhafiyelere satmak isterse biraz sermayeye ihtiyacı olacaktır.

Evde boncuk paketleme işinde firmanın isteğine göre ipe dizme ya da paketleme şeklinde ürünler hazırlanabilir. Tüm paketleme işleminin hazırlanmasının ardından teslimat sırasında ödeme alınır. Boncuk paketleme işi ile aylık 1500 – 2000 TL kazanç elde etmek mümkündür.

EVDEN KAZANDIRAN YENİ İŞ FİKİRLERİ NELERDİR?

Evden kazandıran çok sayıda iş bulunur. Evden kazandıran iş fikirleri şu şekilde sıralanabilir;

ODA KİRALAMAK

Evde kullanılmayan odası bulunan kişiler, bu odayı kiralayarak kazanç elde edebilir. Özellikle öğrencilerin çok tercih edeceği bu odalar, iyi bir ek gelir kaynağı olacaktır. Oda kiralama işi ile aylık ortalama 400 – 600 TL gibi bir ek gelir sağlar.

EVCİL HAYVAN BAKICILIĞI YAPMAK

Evcil hayvan bakıcılığı son dönemlerin en popüler ek gelir kaynaklarından birisidir. Her bakılan hayvan başına para kazanılır. 4 – 5 hayvana aynı anda bakan kişiler aylık ortalama olarak 300 – 500 TL arası bir ek gelir elde edecektir.

REKLAM TEMSİLCİSİ OLMAK

Evden satış ve pazarlama işi ile de ek gelir elde etmek mümkündür. Günümüzde birçok katalog ile satış yapan firma bulunur. Bu firmalardan birisine üye olarak evden satış yaparak aylık ortalama 900 – 1500 TL kazanmak mümkündür.

PAKETLEME İŞİ YAPMAK

Birçok firma evde farklı ürünlerin paketleme işini verir. Paketleme işi ile parça başı kazanç elde edilir. Kişi, ay içerisinde ne kadar çok paketleme yaparsa o kadar fazla kazanç sağlayacaktır. Paketleme işi ile aylık olarak 400 – 2 bin TL arası bir kazanç elde edilebilir.

YOUTUBER OLMAK

Son dönemin en popüler kazanç kapılarından birisi Youtuber olmaktır. Oldukça yüksek kazançlar elde edilebilen bu işte Youtube üzerinden bir kanal açmak ve günlük ilgi çekici videolar çekip paylaşmak yeterlidir. Youtuber olmayı başaran kişilerin elde edecekleri kazançlar değişiklik gösterecektir. bu işten aylık 300 bin TL kazanan bile vardır.

SANAL ÖĞRETMENLİK YAPMAK

Eğitime destek olmak için teknolojinin de nimetlerinden yararlanarak sanal öğretmenlik yapmak mümkündür. Özeli öğretmenliğin farklı bir şekli olan sanal öğretmenlikte Skype üzerinden kamera açarak ders verilir. Saatlik ücret karşılığında yapılan bu işlemde saat başı 7 TL almak mümkündür. Özellikle sayısal derslerde çok fazla tercih edilen sanal öğretmenlik mesleği ile 100 – 200 öğrenciye ders vermek mümkündür.

ANKET DOLDURMAK

Evden kazanç elde etmenin bir diğer ve kolay yolu evden anket doldurmaktır. Bilgisayar üzerinden birkaç basit soruyu yanıtlayarak para kazanmak mümkündür. İnternet üzerinden anket doldurma işi bulmak oldukça kolaydır. Anket doldurma işinde kişilerin mail adreslerine bazı anketler gönderilir. Bu anketleri doldurarak anket başı para kazanılmaktadır. Anket doldurarak elde edilecek kazanç, anket başına 5 – 6 TL olarak söylenebilir.

MAKALE YAZMAK

Türkiye’de evde yapılabilecek en tercih edilir mesleklerden birisi makale yazarlığıdır. Makale yazarı olanlar, farklı konularda makaleler hazırlayarak kazanç elde edebilirler. İnternet üzerinden makale işi alınabilecek çok sayıda platform bulunur. Makale yazarlığı ile makale başı kazanç elde edilebilir. Makalelerde 100 kelime için 1,5 – 2 TL gibi para alınır. 1000 kelimelik bir makalenin ücreti 15 – 20 TL olacaktır. Günlük ne kadar çok makale yazılırsa, ek gelir o kadar artacaktır.

E – TİCARET ÜRÜNLERİNE YORUM YAZMAK

İnternet üzerinden yapılabilecek ek işlerden biriside e – ticaret sitelerinde satılan ürünlere yorum yazma işidir. İnsanlar bir ürün satın almadan önce ürün hakkındaki yorumları okurlar. Ürünlerin altına yorum yapan kişiler, bu işi ek gelir haline getirebilir. Bir e – ticaret sitesi ile anlaşan kişi, sitede yer alan tüm ürünlerin altına ürünün özelliklerini ve ne kadar kullanışlı olduğunu anlatan yorumlar yaparak yorum başı para kazanma şansına sahip olacaktır.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

89
826 Paylaşım, 89 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
88
Şaşkın
Başarısız Başarısız
52
Başarısız
Komik Komik
39
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
101
Helal Olsun!
lol lol
122
lol
Aşk Aşk
115
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
86
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
51
Kazandım!
Pinar

48 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Bende yapmak istiyorum kına boncuk sabun paketleme işi nasıl ulaşırız nasıl nerden başvururuz

 2. Bu işi bende yapmak istiyorum çok ihtiyacım var küçük bi kızım var onun masrafları için de olsa yapmak istiyorum gerçekten çok zor oluyor beziydi mamasıydı sürekli borç alıyorum bunları almak için nolur efendim bu boncuk paketleme işini gerçekten çok ihtiyacım var bana geri dönüş sağlayın nolur

 3. Bende evde boncuk paketleme sabun paketleme kına paketleme işi yapmak istiyorum nasıl ulaşabilirim sizlere

 4. Evde paketleme işi yapmak istiyorum bu işe çok ihtiyacım var yardımcı olursanız çok memnun olurum

 5. Paketleme işi yapmak istiyorum boncuk sabun ve mum paketleme işleri yapabilirim kiradayım çok ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim

 6. Bende sabun mum yani paketleme işi yapmak istiyorum daha once cok is yaptim

  lütfen yardımcı olun teşekkür ederim

 7. Ben evede paketleme işi ypmak istiyorum bu bboncuk işi olabilir çok ihtiyacım var geri dönüş yaparsanız sevinirim

 8. Bende paketleme isi yapmak istiyorum nerden iletisime geçebiliriz yardımcı olurmusunuz?

 9. Merhabalar daha önce bir-çok işte çalıştım elim yatkındır eğer kabul ederseniz paketleme işini yaparım ulaşırsanız çok iyi olur iyi günler

 10. Bende evde mum sabun veya boncuk paketlemek istiyorum .işe ihtiyacım var üniversiteye gidrn iki çocuğum ve orta öğretime giden bir kızım var bana yardımcı olun.